Jump to content

Friends (NBC)


PaFmAn
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Tώρα μου έφτιαξες τη διάθεση! έχω 8-9 να περιμένουν - κατάλαβα.. του χρόνου θα καταφέρω να τα δω όλα :(

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εγω πιστευω πως το "JOEY" θα ειναι πατατα..βεβαια κρινουμε πριν ακομα δουμε ενα επεισοδιο απο την σειρα.ας ελπισουμε να ειναι καλη.Παντος αν ολα τα αστεια και οι ατακες λεγοντε απο τον joey πιστευω θα ειναι κουραστικο και μονοτονο..στα φιλαρακια ας πουμε κατι γινετε μεταξυ την φοιβη και την ρειτσελ και σκαει μυτη ο joey και πεταει την ατακα του :lol: τωρα στην δικια του σειρα δεν ξερω..απο την αλλη εφοσον ειναι η συνεχεια της ζωης του απο τα φιλαρακια δεν μου φαινεται παραξενο σε μερικα επισοδια να δουμε καπιον απο τους αλλους 5 φιλους του.. :worry:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον gkr41

 

Tώρα είναι στην 5η season αν δεν κάνω λάθος. Οπότε με πρόχειρους υπολογισμούς πέρυσι έδειχνε 2η ή 3η. :confused:

 

 

423 The One With Ross's Wedding, part 1

424 The One With Ross's Wedding, part 2

 

Αυτα ηταν τα 2 τελευταια επεισοδια της 4ης season. οπως σωστα ειπε ο φιλτατος gkr41 τωρα παιζεται η 5η season :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απο μέρους μου ξεκίνησα να το βλέπω όταν πήγα Αμερική το 98 μέχρι τότε δεν το παρακολουθούσα.. απο τότε όμως.. :)
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

ειδε κανεις σημερα τα επεισοδια ? ελιωσα στο γελιο οταν ειδα τον joey με την γαλοπουλα στο κεφαλι :lol: :lol: :lol: και τωρα που ειπα joey κανενα νεο για την σειρα του εχουμε ?
Link to comment
Share on other sites

Στην κύπρο παίζεται απο συνδρομητικό κανάλι [LTV] .. καθε παρασκευή, έτσι όποτε τύχει το βλέπω, είναι στη 7η σεζόν και μπορώ να πώ αρκετά προχωρημένο =)
It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

Κορυφαία σειρά, έχω ξεκινήσει να παίρνω τα Box που κυκλοφορούν (έχω 1η-2η σεζόν) και πραγματικά αξίζουν. Κι ενώ είχα δει τις πρώτες σεζόν, είδα πρόσφατα στην Ιταλία κάποια επεισόδια που πρέπει να είναι μετά την επίθεση στους δίδυμους (θα έχετε προσέξει ότι τους δείχνει συνέχεια στη μετάβαση από πλάνο σε πλάνο) αφού είχαν αμερικανική σημαία στο σπίτι του Joey και ο ίδιος φορούσε μπλούζα της πυροσβεστικής... Έχει ενδιαφέρον να βλέπεις και πως έχουν μεγαλώσει και οι ίδιοι με τα χρόνια, ο Τσάντλερ ειδικά είναι φανερά μεγαλύτερος και βαρύτερος :p .

H σειρά με τον Joey μάλλον θα γίνει γρήγορα βαρετή...

KCB
Link to comment
Share on other sites

Σημερα διαβασα οτι ο δεκατος κυκλος των σειρων θα ειναι και ο τελευταιος :( :( :( :( ..

Ακου κει, τους ειπαν 700.000.000 δρχ ανα επισοδιο και ειπαν Ο Χ Ι !!!

I love this Myphone Stuff.......
Link to comment
Share on other sites

To STAR μην το εχετε σε εκτίμηση

 

Περυσι επαιζε 8ο κύκλο ! (τότε με την εγκυμοσύνη της Ανιστον)

 

Οτι θελει παιζει

μια πισω μια μπρος

Αν ειστε οντως φαν και εχετε τη δυνατότητα παρτε τα box sets

Ειδικα οι πρωτες σαιζον εχουν πεσει παρα πολύ

 

(30 Ε καθε σαιζον αν οχι και λιγοτερα (απο εξωτερικό πάντα...)

 

:)

:X
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον frederik

 

Σημερα διαβασα οτι ο δεκατος κυκλος των σειρων θα ειναι και ο τελευταιος :( :( :( :( ..

Ακου κει, τους ειπαν 700.000.000 δρχ ανα επισοδιο και ειπαν Ο Χ Ι !!!

 

Δεν νομιζω να ειναι τα λεφτα ο μονος λογος που σταματαει η σειρα.πιστευω πω ολα τα καλα εχουν καποτε τελος ..και καλυτερα να σταματησουν παρα να το ξεφτιλισουν :o και οπως ειπαν μερικοι εδω απο καποια season και μετα αρχιζουν να επαναλαμβανοντε οι ατακες και δεν εχει τοσο γελιο.βεβαια και καθολου γελιο να μην εχουν εγω θα τα βλεπω γιατι πολυ απλα αξιζουν! :up:

 

To STAR μην το εχετε σε εκτίμηση Περυσι επαιζε 8ο κύκλο ! (τότε με την εγκυμοσύνη της Ανιστον)

Τhat was a spoiler ! :devil: :whistle: :p μου το εχουν πει και αλλοι παντος πως το σταρ οντος παιζει οτι θελει..

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον mplip^

 

Αν ειστε οντως φαν και εχετε τη δυνατότητα παρτε τα box sets

Ειδικα οι πρωτες σαιζον εχουν πεσει παρα πολύ

 

(30 Ε καθε σαιζον αν οχι και λιγοτερα (απο εξωτερικό πάντα...)

 

:)

 

 

Μόλις έβαλε προσφορά το Amazon με 60% κάτω σε ΟΛΑ τα box set!!!!!

 

link

 

To Star όντως το έχει κάνει μπάχαλο αλλά τώρα τα ΣΚ έχει ξεκινήσει από την 1η σεζόν και παίζει δύο επεισόδια Σάββατο και δύο Κυριακή.

KCB
Link to comment
Share on other sites

Είδα τα 10 πρώτα επεισόδια της 6season και συνειδητοποιήσα πως τα έχω ήδη δει στο star παλιότερα,οπότε δεν ξέρω αν τα έχει βάλει με σειρά αλλά πρέπει να έχει δείξει και από την 7 :confused:

 

Από την 1η season ξεκίνησε;και καλό και κακό αυτό-καλό για να τα φρεσκάρουμε,κακό γιατί είναι σαν παιδάκια στα πρώτα επεισόδια :p

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον KCB

 

Μόλις έβαλε προσφορά το Amazon με 60% κάτω σε ΟΛΑ τα box set!!!!!

 

link

 

 

 

Ακριβώς ίδιες τιμές με το http://www.play.com

 

Μόνο που το τελευταίο έχει και δωρεάν αποστολή :)

:X
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον mplip^

 

Ακριβώς ίδιες τιμές με το http://www.play.com

 

Μόνο που το τελευταίο έχει και δωρεάν αποστολή :)

 

 

Κι εγώ ψωνίζω από το Play γιατί έχει και δωρεάν αποστολή και συνήθως καλύτερες τιμές. Πριν κάνω όμως το παραπάνω post έλεγξα και σιγουρεύτηκα ότι το play δεν έχει τέτοια προσφορά (ακόμα!) και έχει μείνει στην παλιά τιμή, σχεδόν διπλή! Για ξανακοίταξέ το. ;)

KCB
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον KCB

 

Κι εγώ ψωνίζω από το Play γιατί έχει και δωρεάν αποστολή και συνήθως καλύτερες τιμές. Πριν κάνω όμως το παραπάνω post έλεγξα και σιγουρεύτηκα ότι το play δεν έχει τέτοια προσφορά (ακόμα!) και έχει μείνει στην παλιά τιμή, σχεδόν διπλή! Για ξανακοίταξέ το. ;)

 

 

Πιο σιγουρος δε θα μπορούσα να είμαι...

Τα είχε μειώσει κιόλας πιο πρώτα απο το ΑΜΑΖΟΝ (περίπου 2 μήνες πριν κυκλοφορήσουν τα ειδικά αυτά box - sets )

ήδη έχω παραγγήλει Σαιζόν 2+3 και περιμένω να τα λάβω

 

Για κάθε ενδιαφερόμενο

 

ΕΔΩ το σχετικό λινκ... :)

:X
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον mplip^

 

Πιο σιγουρος δε θα μπορούσα να είμαι...

Τα είχε μειώσει κιόλας πιο πρώτα απο το ΑΜΑΖΟΝ (περίπου 2 μήνες πριν κυκλοφορήσουν τα ειδικά αυτά box - sets )

ήδη έχω παραγγήλει Σαιζόν 2+3 και περιμένω να τα λάβω

 

Για κάθε ενδιαφερόμενο

 

ΕΔΩ το σχετικό λινκ... :)

 

 

Στο δικό σου link βλέπω ότι έχεις δίκιο. Οπότε φτύστε το Amazon και παραγγείλτε από Play . Δεν έβρισκα την προσφορά του Play γιατί έκανα search για friends κι εκεί δείχνει ακόμα τις παλιές τιμές όπως π.χ. εδώ για το 1ο Box που έχει ακόμα 39 λίρες. Αυτήν τη σελίδα που έστειλες τώρα όμως πως τη βρήκες; Σε ρωτάω γιατί ενώ έχω αγοράσει και από τα δύο,μόνο το Amazon έστειλε mail για την προσφορά.

KCB
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον KCB

 

Στο δικό σου link βλέπω ότι έχεις δίκιο. Οπότε φτύστε το Amazon και παραγγείλτε από Play . Δεν έβρισκα την προσφορά του Play γιατί έκανα search για friends κι εκεί δείχνει ακόμα τις παλιές τιμές όπως π.χ. εδώ για το 1ο Box που έχει ακόμα 39 λίρες. Αυτήν τη σελίδα που έστειλες τώρα όμως πως τη βρήκες; Σε ρωτάω γιατί ενώ έχω αγοράσει και από τα δύο,μόνο το Amazon έστειλε mail για την προσφορά.

 

 

Ειχε κανονικά banner στις σελίδες του που έλεγε για την εν λόγω προσφορά

:X
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συμφωνώ κι εγώ ότι είναι μία από τις καλύτερες σειρές της τηλεόρασης γενικώς (ξένες και ελληνικές).

Το Star πέρσι έδειξε μέχρι το τελευταίο επεισόδιο του 7ου κύκλου (723 - The One With Chandler and Monica’s Wedding). Στη συνέχεια προβάλλει τα επεισόδια από την αρχή. Αυτή τη στιγμή βρίσκεται στον 5ο κύκλο (510 - The One With The Inappropriate Sister).

 

Εγώ με την ταπεινή μου ISDN σύνδεση έχω αρχίσει να κατεβάζω τα επεισόδια του 8ου κύκλου και αισίως έχω κατεβάσει 19!

 

Τώρα μερικά χρήσιμα sites:

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Άλλες σειρές που μου άρεσαν:

* Just Shoot me

* Law and Order

* CSI

http://briefcase.pathfinder.gr/download/guru7/36824/444282/0/logo_mini.jpg

 

Γιάννης Πετρίδης (Δευτέρα – Παρασκευή, 16:00–17:00, ΝΕΤ 105,8, 17:10–18:10+ Τρίτο Πρόγραμμα)

Πάνος Χρυσοστόμου (Δευτέρα – Πέμπτη, 21:00–22:00, Δεύτερο Πρόγραμμα)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον guru

 

Το Star πέρσι έδειξε μέχρι το τελευταίο επεισόδιο του 7ου κύκλου (723 - The One With Chandler and Monica’s Wedding).

 

 

Ευτυχώς που το διευκρίνησες αυτό! :)

 

Πάντως ο 8ος και ο 9ος κύκλος αξίζουν αγορά ή download,πολύ καλοί.

Αν και το story με το μωρό λίγο βαρετό.

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον guru

......μερικά χρήσιμα sites:

 

Thanks για τα links.

Μια επισήμανση... Το The Complete Friends Script Index μας τελείωσε...

 

The Complete Friends Script Index is PERMANENTLY CLOSED.

Due to actions by the Warner Bros. Anti-Piracy Internet Operations department manager I have been ordered to remove my scripts. Well, since this site is mainly scripts, there's not much else left other than the fanfics. However, they may have a problem with those soon. This used the be the biggest and busiest Friends web site, but that can not continue because of Warner Bros. who produce and own the copyrights to Friends, it's merchandise and even the scripts to the TV show. The transcriptions have been deemed to be derivative works and therefore still copyrighted. I've been using these scripts illegally, and now have to remove them or face prosecution.

Link to comment
Share on other sites

Να σημειωθεί, ότι τελευταίο επεισόδειο ήταν το 10.08 TOW The late ThanksGivings....

 

Την περασμένη Πέμπτη δεν προβλήθηκε το επεισόδειο, όπως θα έπρεπει, γιατί οι ηθοποιοί είπανε να πάρουνε μια μικρή αδειούλα για να ξεκουραστούν (ή για να γυρίσουν μια ταινιούλα ;) ) έτσι δεν θα τους ξαναδούμε, μέχρι τις 7 με 8 του ερχόμενου ΓΕΝΑΡΗ. :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον csk4023

 

Thanks για τα links.

Μια επισήμανση... Το The Complete Friends Script Index μας τελείωσε...

Έχεις δίκιο, ήταν παράλειψη. Όμως... To access the scripts I have, click here. Έχει σενάρια μέχρι και το 902 - The One Where Emma Cries. Όμως είναι πολύ χρήσιμο γιατί έχει τους 8 πρώτους κύκλους σε αρχεία .zip, οπότε δεν χρειάζεται να τα κατεβάζεις ένα-ένα. Για τα καινούρια υπάρχουν τα άλλα sites.

 

Δυστυχώς οι εταιρείες είναι πανταχού παρούσες και βλέπουν παντού κινδύνους. Τους φταίνε τα πάντα, αλλά δεν θα τους περάσει. Ένα site κλέινουν άλλα 10 ανοίγουν (Λερναία Ύδρα, για να μην ξεχνάμε την μυθολογία μας).

http://briefcase.pathfinder.gr/download/guru7/36824/444282/0/logo_mini.jpg

 

Γιάννης Πετρίδης (Δευτέρα – Παρασκευή, 16:00–17:00, ΝΕΤ 105,8, 17:10–18:10+ Τρίτο Πρόγραμμα)

Πάνος Χρυσοστόμου (Δευτέρα – Πέμπτη, 21:00–22:00, Δεύτερο Πρόγραμμα)

Link to comment
Share on other sites

ωραία τα επεισόδια του σαβ/κου :up: τι να πω απλά έχω κολλήσει τρελά με αυτήν την σειρά.. δυστυχώς το διαολεμένο tv tuner μου δεν δουλεύει σωστά για να κάνω capture. βολεύομαι με dvd rip όμως αν και εκεί παίζουν μερικά προβλήματα .άλλοτε με βγάζει υπότιτλους και άλλοτε όχι δεν ξέρω τι φταίει.. Στην Αμερική σε ποιο επεισόδιο βρίσκεται η σειρά ? σιγά σιγά έχω την εντύπωση πως τελειώνει .βλέπει κανείς τα τελευταία επεισόδια ? αξίζουν ?

 

ΕDIT: twra eida to parapanw post tou unreal opote xerw se pio epeisodio vriketai h seira :P

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (NokiaN-Gage/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Einai ontos polu kali seira..Apeiro gelio..Eutuxos pou uparxoun kati tetoies seires k ftiaxnei kapos i tileorasi..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...