Jump to content

Friends (NBC)


PaFmAn
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εισαι σιγουρη οτι στο video που αναφερεις, το ατομα με το οποιο μιλανει ειναι παραγωγος και οχι ο Conan O' Brien (παρουσιαστης χιουμοριστικης εκπομπης);

 

Γιατι και στο video που αναφερω εγω (Friends: stuff you never seen ,Hosted by Conan O'Brien, νουμερο επεισοδιου:171, 15 Φεβρουαριου 2001) ετσι ειναι. Καθονται ολοι μαζι και συζητουν διαφορες γκαφες απο τα μεχρι τοτε γυρισματα. :confused:

Anyway, αν μπορειτε δειτε το!Αξιζει! :D

 

Έχεις απόλυτο δίκιο, για αυτό ακριβώς μιλάω. Παρόλα αυτά, αν και έχω πάρει το dvd της 7ης σαιζόν, δεν το έχω δεί στα special features. Πως μπορείς να το δείς? Βασικά θυμάμαι οτι σε κάποιο dvd έλεγε ότι για sp. feat. έπρεπε να το παίξεις σε dvd rom του υπολογιστή. (ναι ρε έξυπνε, και αν δεν έχουμε στο pc, πως θα τα δούμε???..)

yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο πρωτο dvd της 7sn που εχω, δεν υπαρχουν special features, ισως ειναι στα υπολοιπα dvd, το τελευταιο dvd περιεχει πολλα special features, οπως συνεντευξεις απο ολους τους τακτικους ηθοποιους που περασαν απο την σειρα και το καλυτερο ενα μισαωρο ολο γελια με τις γκαφες και τα αστεια που καναν στα γυρισματα.
Link to comment
Share on other sites

Videos με extras,behind the scenes κλπ,υπάρχουν αρκετά. Εχω τουλάχιστον 10 + συνέντευξη στην Oprah και το J.Leno. Και θέλω να βγουν κι άλλα :D

 

 

P.S. Γιατί όσες φορές και αν δω τα επεισόδια 1016-1017-1018,στεναχωριέμαι; :(

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

P.S. Γιατί όσες φορές και αν δω τα επεισόδια 1016-1017-1018,στεναχωριέμαι; :(

Same here... :(

 

P.S.: Συμβαδίζουμε στα επεισόδια νομίζω :p

Link to comment
Share on other sites

P.S. Γιατί όσες φορές και αν δω τα επεισόδια 1016-1017-1018,στεναχωριέμαι;

Γιατί ξέρεις ότι θα τελειώσει και λίγο πολύ όλα πάνε στραβά για τα τους χαρακτήρες της σειράς, αλλα ευτυχώς είχαμε happy end ;)

Link to comment
Share on other sites

Videos με extras,behind the scenes κλπ,υπάρχουν αρκετά. Εχω τουλάχιστον 10 + συνέντευξη στην Oprah και το J.Leno. Και θέλω να βγουν κι άλλα :D

 

QUOTE]

 

Που υπάρχουν nelly? Μπορώ να τα βρω κάπου (video club πχ) ή να τα κατεβάσω από το Internet? Εσύ από που τα έχεις?

yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει κάπου ότι έχει ήδη γυριστεί ένα special episode που δείχνει πως είναι τα Φιλαράκια μετά από ένα χρόνο.Ξέρετε κάτι για αυτό?

And so Sally can wait, she knows it's too late as we're walking on by

Her soul slides away, but don't look back in anger

I heard you say

:music:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ξέρεις ότι θα τελειώσει και λίγο πολύ όλα πάνε στραβά για τα τους χαρακτήρες της σειράς, αλλα ευτυχώς είχαμε happy end ;)

 

Οχι,απλά με πιάνει μελαγχολία :O

 

Πολλά videos με extras μπορείς να τα βρεις στο DC++ yakinthi :)

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να μην σε πειραζει που θα σου εξηγησω εγω αντι της Nelly! :p

 

Λοιπον για το DC++, μπορεις να διαβασεις σε αυτο το θεμα ή στην επισημη σελιδα του προγραμματος ή στο site του angelos0, που ειναι απο τα πιο γνωστα ελληνικα hubs.

 

Γενικα να σου πω οτι:

1. Το DC++ ειναι ενα προγραμμα παρομοιο με το Kazaa (ελπιζω αυτο να το εχεις ακουσει! :O ) με την διαφορα οτι οι χρηστες πλεον ειναι συγκεντρωμενοι σε hubs με παρομοια "φιλοσοφια". Πχ στο hub του angelos0 μπαινουν συνηθως Ελληνες χρηστες, σε καποιο αλλο κυριως ατομα που ακουν metal, and so on...

Γενικα το καθε hub εχει καποιους κανονες (πχ να "μοιραζεσαι" τουλαχιστον καποια Gb απο καποιο ειδος video/μουσικης, να μην εχεις παρανομα προγραμματα και τετοια) και μπορεις να κατεβαζεις δεδομενα μονο απο τους χρηστες των hub στα οποια εισαι συνδεδεμενη.

 

2. Αν δεν εχεις αρκετα πραγματα να κανεις upload (καποια Gb μουσικης, video,κτλ), και αρκετα καλη συνδεση, δεν αξιζει να μπεις στο dc. :(

 

3. Απο Friends εχει απειρα πραγματα (επεισοδια & extras), οπως και απο πολλες αλλες σειρες.

 

Ελπιζω να σε βοηθησα καπως. Για περισσοτερες πληροφοριες, μπορεις να μαθεις και απο τα παραπανω...

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

To perasmeno sabbato edeixe ta 2 teleytaia epeisodia ths 9hs season.

And so Sally can wait, she knows it's too late as we're walking on by

Her soul slides away, but don't look back in anger

I heard you say

:music:

Link to comment
Share on other sites

Το προηγούμενα 2 που έδειξε πρέπει να ήταν τα τελευταία του 9ου κύλου
Link to comment
Share on other sites

Το προηγούμενα 2 που έδειξε πρέπει να ήταν τα τελευταία του 9ου κύλου

Kathe kyklos apoteleitai apo 10 epeisodia kai synolika yparxoyn 10 kykloi;

Link to comment
Share on other sites

Κάθε κύκλος αποτελείται απο 22 επισόδεια (εκτος τον 10ο που έχει 18 επισόδεια)
Link to comment
Share on other sites

Και για τέλος το σωστό....

 

Κάθε κύκλος αποτελείται από 24 επεισόδια και ο δέκατος ( και τελευταίος απο 18.

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να μην σε πειραζει που θα σου εξηγησω εγω αντι της Nelly! :p

 

Λοιπον για το DC++, μπορεις να διαβασεις σε αυτο το θεμα ή στην επισημη σελιδα του προγραμματος ή στο site του angelos0, που ειναι απο τα πιο γνωστα ελληνικα hubs.

 

Γενικα να σου πω οτι:

1. Το DC++ ειναι ενα προγραμμα παρομοιο με το Kazaa (ελπιζω αυτο να το εχεις ακουσει! :O ) με την διαφορα οτι οι χρηστες πλεον ειναι συγκεντρωμενοι σε hubs με παρομοια "φιλοσοφια". Πχ στο hub του angelos0 μπαινουν συνηθως Ελληνες χρηστες, σε καποιο αλλο κυριως ατομα που ακουν metal, and so on...

Γενικα το καθε hub εχει καποιους κανονες (πχ να "μοιραζεσαι" τουλαχιστον καποια Gb απο καποιο ειδος video/μουσικης, να μην εχεις παρανομα προγραμματα και τετοια) και μπορεις να κατεβαζεις δεδομενα μονο απο τους χρηστες των hub στα οποια εισαι συνδεδεμενη.

 

2. Αν δεν εχεις αρκετα πραγματα να κανεις upload (καποια Gb μουσικης, video,κτλ), και αρκετα καλη συνδεση, δεν αξιζει να μπεις στο dc. :(

 

3. Απο Friends εχει απειρα πραγματα (επεισοδια & extras), οπως και απο πολλες αλλες σειρες.

 

Ελπιζω να σε βοηθησα καπως. Για περισσοτερες πληροφοριες, μπορεις να μαθεις και απο τα παραπανω...

 

Με λίγα λόγια δηλαδή, πρέπει να κατεβάσω στο pc κάποιο ας πούμε πρόγραμμα και μετά να μπαίνω στην σελίδα και να ανταλλάσω οτιδήποτε? Θα το δοκιμάσω! Μερσί μποκού πάντως για την βοήθεια!!! :p

yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

Και για τέλος το σωστό....

 

Κάθε κύκλος αποτελείται από 24 επεισόδια και ο δέκατος ( και τελευταίος απο 18.

 

Και για το απολυτα σωστο...

1-2-5-4-7-8-9κυκλος 24 επεισοδια, 3-6κυκλος 25 και 18 ο δεκατος. ;)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί σήμερα έχει επανάληψη?

 

Διότι ο 9ος κύκλος τελείωσε το περασμένο Σάββατο, οπότε για να μη βάλουν επανάληψη θα έπρεπε να δείξουν το πρώτο επεισόδιο του 10ου κύκλου!!

Θα ήταν τρελοί όμως να κάνουν κάτι τέτοιο 2 Ιουλίου!! Προφανώς ο 10ος κύκλος θα αρχίσει όταν ξαναπαιχτούν όλα τα επεισόδια μέχρι και το τελευταίο του 9ου κύκλου.

 

Καλό 2006 δηλαδή! :)

Lilly: Marshall, dinner's ready!

Marshal: Is there any for me?

Lilly: No, but it's your favourite!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Εδειξε σημερα το επεισοδιο που η Ρειτσελ τα εχει φτιαξει με τον Ρας!Ναι εκεινο τον τυπο που ειναι καρμπον ο Ρος!!!Ειναι σαφες οτι προκειται για τον ιδιο ηθοποιο αλλα επειδη στους τιτλους τελους λεει 1 ασχετο ονομα ... as RAS μια φιλη μου υποστηριζει πως δεν προκειται για τον ιδιο ηθοποιο αλλα για 1 σωσια...και εχουν ντουμπλαρει τη φωνη!!!!!!!!

Η γνωμη σας????Εγω πιστευω πως ειναι απλα ο ιδιος ηθοποιος με μακιγιαζ....εξ'αλλου φαινεται απο τη σκηνοθεσια και το μονταζ αυτο!!!

ΕΓΚΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΚΥΨΕΛΗ!!!!!!!!! http://www.tvxs.gr/v4012
Link to comment
Share on other sites

Ο David Schwimmer (Ross) παιζει διπλο ρολο στο συγκεκριμενο επεισοδιο (2.10) Τον Ross και τον...Russ! :lol:

Στο τελος αναφερεται ως Snaro, μετα απο επιθυμια του ιδιου του Schwimmer, ως "φορο τιμης" σε εναν φιλο του. ;)

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως αυτο θα την ταπωσει!!!!

 

Glad to be of service! :p

PMNEDM...Επικοινωνηστε μαζι μου οποτε θελετε να την πειτε σε καποιον! :lol: :stupid:

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Στα επεισόδια αφότου

τελείωνει ο γάμος του με την Emily

,ο Ross είναι πολύ καλός ηθοποιός ή απλά εκνευριστικός; :p

Αν δει κάποιος μεμονωμένα αυτά τα επεισόδια (5 season),σίγουρα θα τον αντιπαθήσει. Νομίζω θέλουν να προβάλλουν την εικόνα του : Τίποτα-δε-μου-πάει-καλά. Του έχουν μακρύνει και το μαλλί...Χάλια! Ούτε η Janice τον άντεξε :w00t:

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...