Jump to content

Sony Ericsson W810i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι όντως η μπαταρία κι εμένα άρχισε να υποφέρει παρόλο που γενικά δεν μιλάω πολύ. Το σίγουρο είναι ότι θα παραμείνει στην κατοχή μου ακόμα κι αν πάμε στο G705.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδια παω να γραψω με τ9 ενα μην και θελω να γραψω την λεξη καλαμος αλλα δεν μου την βγαζει. πως την παιρναω μεσα στο λεξικο ωστε να υπαρχει?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια παω να γραψω με τ9 ενα μην και θελω να γραψω την λεξη καλαμος αλλα δεν μου την βγαζει. πως την παιρναω μεσα στο λεξικο ωστε να υπαρχει?

 

Όταν γράφοντας το κείμενο σου βγάλει: "Η λέξη δεν υπάρχει στο λεξικό"

Πατάς συλλαβισμός,γράφεις τη λέξη που θες και μετά πατάς εισαγωγή.

Η λέξη έχει πλέον αποθηκευτεί στο λεξικό του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Και φυσικά αν πας να την ξανά γράψεις, παρόλο που την έχεις αποθηκεύσει, δεν σου την εμφανίζει. Κι αυτό γιατί η αποθήκευση γίνεται στο αγγλικό λεξικό, πράγμα που σημαίνει ότι αν εσύ γράφεις με Ελληνικά δεν βλέπει την αποθηκευμένη απο σενα λέξη!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

@zxr σωστος. τι μπορω να κανω ή δεν υπαρχει τπτ? ευχαριστω

Η μόνη λύση είναι όταν γράφεις τη λέξη "Κάλαμος" να το γυρνάς στα Αγγλικά και μετά να το γυρνάς ξανά στα Ελληνικά για να συνεχίσεις το μύνημα σου.... Κοινώς, φέξε μου μισό λεπτό για να γλυστρίσω!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είστε σίγουροι,γιατί εμένα δουλεύει μια χαρά.

Η λέξη που περνάω αποθηκεύεται στο μενού "Οι λέξεις μου" κι όταν γράφω μήνυμα ανακαλείται από εκεί κι εμφανίζεται κανονικά στο μήνυμα.

Το τσέκαρα πάλι μόλις τώρα με λέξη που πέρασα χθες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παρουσιαστηκε προβλημα! Το τηλεφωνο δεν μπορει να κανει κλησεις, οταν παταω για κληση κανει εκεινο τον σπαστικο ηχο τουτουτου και σταματα. Κατα τα αλλα δουλευει σε ολα κανονικα, μηνυματα, εισερχομενες, τα παντα.

Εχω αλλαξει καρτα, ακυρωσα-ενεργοποιησα προωθησεις, εβαλα-εβγαλα μπαταρια, αλλα τιποτα. Την Δευτερα το παω στο γιατρο, μεχρι τοτε αν εχει κανενας καμμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ο γιατρος με ρωτησε αν εχω Cosmote και ειπε οτι ειχα κανει προωθηση στη γραμμη2 (μαλλον μονο του το εκανε;)) και το επανεφερε στη γραμμη1 και ολα καλα και τοσο απλα. Χρονια πολλα σε ολους!:)
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια ερωτηση ακομα, τωρα τελευταια στο κινητο ορισμενες φορες δεν ακουω που καλει αλλα με το που σηκωσει ο αλλος το τηλεφωνο του αμεσως ακουγεται αλλα το βλεπω οτι καλει κανονικα. τι γινεται?

επιπλεον ορισμενες φορες αργει πολυ να παρει καποιο κινητο αλλα αν παω να παρω καποιο σταθερο αμεσωσ δουλευει.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια ερωτηση ακομα, τωρα τελευταια στο κινητο ορισμενες φορες δεν ακουω που καλει αλλα με το που σηκωσει ο αλλος το τηλεφωνο του αμεσως ακουγεται αλλα το βλεπω οτι καλει κανονικα. τι γινεται?

επιπλεον ορισμενες φορες αργει πολυ να παρει καποιο κινητο αλλα αν παω να παρω καποιο σταθερο αμεσωσ δουλευει.

Μαλλον ειναι θεμα δικτυου πιο πολυ. Και δικου σου και του αλλου που καλεις.

Link to comment
Share on other sites

με original Παντα! (ετσι θελω να πιστευω) αλλα το προβλημα εαν εξακολουθει να υπαρχει,τοτε ισως φταιει καθαρα το δικτυο.

εγω το κινητο το χρησιμοποιω ακομη και δουλευει περιφημα.ουτε μια φορα δεν εχει παει στο service και επισης εχω και παλια εκδοση λογισμικου :cool:

 

Xρονια πολλα σε ολους!

Τελικα δεν την παλευω με αυτο το τηλεφωνο με τιποτα. Το κινητο πηγε στον Γερμανο αλλα ηρθε πισω και ανεπισκευαστο (αφου οπως λενε δεν βρηκαν κατι), και γεματο σκονες μεσα απο το τζαμακι της οθονης και δεν το ειχαν κουμπωσει και σωστα με αποτελεσμα να τριζουν τα πλαστικα!!!! ΑΙΣΧΟΣ!!!!!!!!!!!

Με τα παρα πολλα πηγε Omnitech εγινε αντικατασταση με αλλο καινουριο (ετσι μου ειπαν δλδ απο Omnitech) και πραγματι το προβλημα εξαληφθηκε εντελως σχεδον!!!! Προβληματικο ακουστικο τελικα, πραγμα το οποιο οι ατσιδες στον Γερμανο ΔΕΝ μπορεσαν να βρουν!!!!!!!:mad::mad::mad:

Ομως ολα τα καλα κρατανε λιγο.... σωστα;

Το καινουριο προβλημα εχει να κανει με το κουμπι της καμερας. Οταν το πατας μεχρι την μεση κανει autofocus αλλα οταν το πατησεις λιγο παραπανω τοτε 1 στις 5 δεν θα τραβηξει φωτο αλλα θα επιστρεψει στην κατασταση που ηταν πριν το πατησεις για να κανει autofocus. Θα ελεγα οτι φταιει η ταινιουλα που ειναι κατω απο το κουμπι, αλλα δεν ειναι οτι δεν δουλευει σωστα, αλλα μου το κανει μια στο τοσο.... Εξαλλου το κινητο ηταν καινουριο, (θελω να πιστευω) οποτε;;;; Εψαξα στο internet αρκετοι με αυτο το προβλημα. Σε αλλους λυθηκε με αναβαθμιση λογισμικου, σε αλλους εχει προβλημα η ταινια... ΔΕΝ θελω να τραβηξω παλι τα ιδια και να μου το κατσαβιδιασουν χωρις λογο ομως δεν ξερω τι αλλο μπορω να κανω. Εχει συμβει σε κανεναν σας αυτο;;;;;

 

Υ.Γ. Το λογισμικο που φοραει ειναι το R4EA031.

Dust in the wind, all we are is dust in the wind..............
Link to comment
Share on other sites

Xρονια πολλα σε ολους!

Υ.Γ. Το λογισμικο που φοραει ειναι το R4EA031.

 

Εγω εχω την R4CK003 χωρις κανενα προβλημα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν εστιάζεις σωστά; Κι εμένα μου το κάνει αρκετές φορές, ειδικά όταν δεν μπορεί να εστιάσει καλά (πολλά αντικείμενα σε διαφορετικές αποστάσεις, κακός φωτισμός...)
Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

Mπα δεν νομιζω να ειναι software το προβλημα... Μπηκα στο μενου με τα διαγνωστικα >*<<*<* και εκει δειχνει οτι καποιες φορες δεν παταει καλα.... Το κανει μια στις 10 αλλα το κανει.... Δεν νομιζω να το δωσω να του βγαλουν τα ματακια παλι για αυτον τον λογο, ομως συγνωμη κιολας αλλα ειμαι πραγματικα πολυ απογοητευμενος απο το τηλεφωνο. Αφηστε που αρχιζει παλι το βουητο στο ακουστικο... Αισχος........

 

Υ.Γ. Οχι τιποτε αλλο αλλα εχω την sister με ενα ταπεινο motorola και δεν καταλαβαινει ΤΙΠΟΤΑ! Τι να πω... Παω για V3 ολοταχως μου φαινεται.

Dust in the wind, all we are is dust in the wind..............
Link to comment
Share on other sites

Καλά εντάξει με τα motorola το παίζεις κορώνα-γράμματα. Εμένα η θεία μου είχε το V3 και είχε κάνει τη διαδρομή για service πάνω από 7-8 φορές, ώσπου τελικά η συσκευή παρέδωσε πνεύμα...

Πάντως μην απογοητεύεσαι, το κινητό σου είναι πάρα πολύ καλό. Πήγαινέ το για service και βάλε και καμιά φωνή! Εγώ είχα ένα W800, τό'χα πάει 4-5 φορές στην SE για κάτι επανεκκινήσεις και δεν κάνανε τίποτα, κάθε φορά που το έπαιρνα χειρότερα ήταν. Έβαλα μια φωνή μια μέρα και μου φέρανε καινούριο (του κουτιού). Έκανε κάνα μήνα βέβαια, αλλά τέλοσπαντων...

Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Καλά εντάξει με τα motorola το παίζεις κορώνα-γράμματα. Εμένα η θεία μου είχε το V3 και είχε κάνει τη διαδρομή για service πάνω από 7-8 φορές, ώσπου τελικά η συσκευή παρέδωσε πνεύμα...

Πάντως μην απογοητεύεσαι, το κινητό σου είναι πάρα πολύ καλό. Πήγαινέ το για service και βάλε και καμιά φωνή! Εγώ είχα ένα W800, τό'χα πάει 4-5 φορές στην SE για κάτι επανεκκινήσεις και δεν κάνανε τίποτα, κάθε φορά που το έπαιρνα χειρότερα ήταν. Έβαλα μια φωνή μια μέρα και μου φέρανε καινούριο (του κουτιού). Έκανε κάνα μήνα βέβαια, αλλά τέλοσπαντων...

 

Mα καινουριο υποτιθεται οτι μου εδωσαν φιλε μου!!!! Το κινητο σε λειτουργειες και μενου και λοιπα ειναι αψογο και ειναι και πανεμορφο. Γι'αυτο δεν το εχω πεταξει ακομα. Αλλα τι να το κανεις;;;; ΔΟΥΛΕΥΕΙ; ΟΧΙ!!!!!!!! Προβλημα με το ακουστικο στο αλλαζουν με το στανιο, σου δινουν καινουριο παλι προβλημα με ακουστικο και το κουμπι της καμερας αυτη την φορα!!!!!!!!!!!!!!!!! Μην μου πειτε οτι πιστευει κανενας οτι ειναι καινουργια αυτα που δινουν;;;;; Ανακατασκευασμενα μαλλον θα ειναι.... Μετα τις γιορτες θα παει στην sony ericsson αλλα ξερω οτι παλι για πολλοστη φορα θα πουν οτι δεν εχει τιποτα.... Οχι μαγκες. Με το παλαιμαχο Panasonic X70 δεν ειχα το ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ! Με το GX25; ΤΙΠΟΤΑ! Mε οτι τελοσπαντων εκτος sony ericsson μια χαρα! Και οποτε χρειαστηκε κατι σε καποια αντιπροσωπεια, εκαναν δουλεια! Δεν το πεταξαν σε μια ακρη να το ξαναδωσουν πισω οπως ηταν!!!!

Εδω ειναι κοροιδια καθε φορα που τους πας κατι λενε οτι ειναι μια χαρα και στο κανουν update απλα...... Απαραδεκτοι επιεικως.....

Dust in the wind, all we are is dust in the wind..............
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ,

 

 

Καταρχάς συγχαρητήρια για το φόρουμ σας , Χρόνια πολλά και καλή Χρόνια .

 

Είμαι καινούριος στο φόρουμ , και αντιμετωπίζω κάποια προβλήματα με το w810i μου . Μετά από ένα πρόσφατο φόρματ που έκανα στον υπολογιστή μου , για κάποιον παράξενο λόγο ο υπολογιστής δεν διαβάζει το κινητό δηλαδή όταν το συνδέω στο usb δεν ανταποκρίνεται και δεν ξέρω γιατί .

 

Και ακόμα ένα πρόβλημα που μου βγάζει είναι ότι δεν μου επιτρέπει να βάλω Mp3 αρχεία σαν ήχο κλήσης αλλά με αφήνει να ορίσω mp3 σαν ήχο μηνύματος , και όταν χρησιμοποιώ την εφαρμογή του Walkman δεν διαβάζει τα τραγούδια που έχω αποθηκευμένα

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά ,

 

 

Καταρχάς συγχαρητήρια για το φόρουμ σας , Χρόνια πολλά και καλή Χρόνια .

 

Είμαι καινούριος στο φόρουμ , και αντιμετωπίζω κάποια προβλήματα με το w810i μου . Μετά από ένα πρόσφατο φόρματ που έκανα στον υπολογιστή μου , για κάποιον παράξενο λόγο ο υπολογιστής δεν διαβάζει το κινητό δηλαδή όταν το συνδέω στο usb δεν ανταποκρίνεται και δεν ξέρω γιατί .

 

Και ακόμα ένα πρόβλημα που μου βγάζει είναι ότι δεν μου επιτρέπει να βάλω Mp3 αρχεία σαν ήχο κλήσης αλλά με αφήνει να ορίσω mp3 σαν ήχο μηνύματος , και όταν χρησιμοποιώ την εφαρμογή του Walkman δεν διαβάζει τα τραγούδια που έχω αποθηκευμένα

 

Καταρχήν στο θέμα το ότι το κινητό δεν παίζει τα mp3..

Αποκλείεται να μην παίζει mp3..

Δηλαδή εννοείς οτι στην αρχή έπαιζε mp3 και μια μέρα ξαφνικά δεν τα παίζει?

Και ξαναλέω λοιπόν αποκλείεται σχεδόν σίγουρα...

Δεν μπορεί να παίζει ήχους κλήσεις και να μη παίζει τα τραγούδια..

Πιθανότατα έχουν κάποιο πρόβλημα τα αρχεία.. (μήπως μετέφερες συντομεύσεις ας πούμε?)

 

Στο θέμα του format.

Ξαναπέρασες τους driver για το usb?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ,

 

 

Καταρχάς συγχαρητήρια για το φόρουμ σας , Χρόνια πολλά και καλή Χρόνια .

 

Είμαι καινούριος στο φόρουμ , και αντιμετωπίζω κάποια προβλήματα με το w810i μου . Μετά από ένα πρόσφατο φόρματ που έκανα στον υπολογιστή μου , για κάποιον παράξενο λόγο ο υπολογιστής δεν διαβάζει το κινητό δηλαδή όταν το συνδέω στο usb δεν ανταποκρίνεται και δεν ξέρω γιατί .

 

Και ακόμα ένα πρόβλημα που μου βγάζει είναι ότι δεν μου επιτρέπει να βάλω Mp3 αρχεία σαν ήχο κλήσης αλλά με αφήνει να ορίσω mp3 σαν ήχο μηνύματος , και όταν χρησιμοποιώ την εφαρμογή του Walkman δεν διαβάζει τα τραγούδια που έχω αποθηκευμένα

Για να παίζουν τα MP3 από το Walkman θα πρέπει να φτιάξεις λίστα και να τα επιλέξεις.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Ασχετο,αλλα τις προαλλες εκανα μια επαναφορα αρχικων ρυθμισεων,τα εχασα ολα και το αγαπημενο μου θεμα.μονο το walkman theme υπηρχε στο κινητο.

πηγα στο γνωστο σαιτ λασυκ και κατεβασα το θεμα orbit,το εστειλα στο κινητο και ηταν flash theme.χωρις καμια διαδικασια και προγραμματα το θεματακι δουλεψε κανονικα.

θυμαμαι οτι η διαδικασια για να βαλεις flash themes ηταν περιπλοκη.

δοκιμαστε'το ετσι για την πλακα.να σημειωσω οτι η συσκευη μου ειναι αυθεντικη sony ericsson και οχι τροποποιημενη(vodafone live).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ασχετο,αλλα τις προαλλες εκανα μια επαναφορα αρχικων ρυθμισεων,τα εχασα ολα και το αγαπημενο μου θεμα.μονο το walkman theme υπηρχε στο κινητο.

πηγα στο γνωστο σαιτ λασυκ και κατεβασα το θεμα orbit,το εστειλα στο κινητο και ηταν flash theme.χωρις καμια διαδικασια και προγραμματα το θεματακι δουλεψε κανονικα.

θυμαμαι οτι η διαδικασια για να βαλεις flash themes ηταν περιπλοκη.

δοκιμαστε'το ετσι για την πλακα.να σημειωσω οτι η συσκευη μου ειναι αυθεντικη sony ericsson και οχι τροποποιημενη(vodafone live).

 

Η διαδικασία να βάλεις flash θέμα σε original sony ericsson δεν είναι δύσκολη και πόσο μάλλον το orbit το οποίο περιλαμβάνεται στη συσκευή από την αρχή ;):happy:

Link to comment
Share on other sites

θυμαμαι οτι η διαδικασια για να βαλεις flash themes ηταν περιπλοκη.

 

Κάπως έτσι το είχα κι εγώ στο μυαλό μου αλλά όχι για τα αυθεντικά της SE. Για αυτά που φτιάχνουν τρίτοι. Τώρα αν ο zafevolution λεει το αντίθετο δεν έχω παρά να το δεχτώ μιας και δεν ασχολούμαι πολύ με την εμφάνιση.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κάπως έτσι το είχα κι εγώ στο μυαλό μου αλλά όχι για τα αυθεντικά της SE. Για αυτά που φτιάχνουν τρίτοι. Τώρα αν ο zafevolution λεει το αντίθετο δεν έχω παρά να το δεχτώ μιας και δεν ασχολούμαι πολύ με την εμφάνιση.

 

Απλά για αυτά που έχουν φτιάξει οι τρίτοι πρέπει να βάλεις και ένα xml αρχείο αν θυμάμαι καλά στο firmware με το FAR.

Το είχα ψάξει μια περίοδο αλλά μετά λόγω στρατού δεν έχω δει τι παίζει ακριβώς.

Πάντως τα original της SE δεν έχουν πρόβλημα γιατί είναι ήδη στο firmware..

Είναι 4 αν θυμάμαι καλά.

Walkman, Orbit, Emerge, Equalizer.

 

Μόνο για unbranded κινητά ισχύει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W810i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...