Jump to content

Sony Ericsson W810i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι εννοείς;;:confused:

Κάπου έχουμε χαθεί στην κουβέντα.

 

γιατί μιλάς σε μένα ?άλλος έχει το πρόβλημα

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω λίγο μπερδευτεί με το Walkman τις Playlist και το Memory Stick.

Ας το παρουμε απο την αρχη

Περναω τα mp3 με το Disc2Phone κανονικα...

Ολα καλα μου τα εμφανίζει

Οταν θέλω να διαγραψω ενα τραγουδι το σβηνω μεσα απο το μενου του τηλ.απο την Memory Stick

Πηγαινω στο Walkman και μου το εμφανιζει.... το σβηνω και απο εκει....

Την επομενη φορα που θα ξεκινησω το Walkman παλι θα μου εμφανιζει το αρχειο αλλα (λογικα) μου βγαζει η αναπαραγωγη απετυχε.

Εκανα μια playlist δικη μου και εκει συμβαινει το ιδιο....

Δηλαδη αν αποφασισω να σβησω ενα τραγουδι πως ενημερωνεται η playlist ???

Keep smiling :-)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως παιζει κατι με τα αρχεια MEMSTICK.IND και MSTK_PRO.IND που ειναι στο memory stick? Μηπως εκει αποθηκευονται τετοιου ειδους πληροφοριες? Αλλα ειναι 0Κb γμτ... Το κινητο που αποθηκευει το counting των φωτογραφιων? Παντως αυτα τα ind αρχεια δεν ανοιγουν με notepad και απο οτι βλεπω ειναι Dbase IV αρχεια, δηλαδη database. Αρα εκει πρεπει να καταχωρειται κατι, αλλα με 0KB δεν ξερω τι μπορει να γινεται...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω λίγο μπερδευτεί με το Walkman τις Playlist και το Memory Stick.

Ας το παρουμε απο την αρχη

Περναω τα mp3 με το Disc2Phone κανονικα...

Ολα καλα μου τα εμφανίζει

Οταν θέλω να διαγραψω ενα τραγουδι το σβηνω μεσα απο το μενου του τηλ.απο την Memory Stick

Πηγαινω στο Walkman και μου το εμφανιζει.... το σβηνω και απο εκει....

Την επομενη φορα που θα ξεκινησω το Walkman παλι θα μου εμφανιζει το αρχειο αλλα (λογικα) μου βγαζει η αναπαραγωγη απετυχε.

Εκανα μια playlist δικη μου και εκει συμβαινει το ιδιο....

Δηλαδη αν αποφασισω να σβησω ενα τραγουδι πως ενημερωνεται η playlist ???

 

Είχα κι εγω ακριβως το ιδιο προβλημα αλλα το ελυσα, εστω και με κομπογιαννιτικο τροπο :p Αν επιμεινεις, μετα την 6η,7η φορα που πατας διαγραφη το παιρνει αποφαση και το διαγραφει απ'την playlist. :lol:

Ολο και καποιος θα ξερει ομως να μας διαφωτισει...γιατι ειναι εκνευριστικο σε walkman κινητο να μη μπορεις να διαμορφωσεις την playlist οπως θες :mad:

It takes no time to fall in love but it takes you years to know what love is...
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρηση... (δεν θυμάμαι να έχει αναφερθεί στις άπειρες σελίδες που διάβασα sorry αν μου διέφυγε....) Όταν συνδέω τα ακουστικά μου βγάζει το εικονίδιο πάνω αλλά ΔΕΝ μου γυρίζει αυτόματα το προφίλ στο hands-free όπως γινόταν στο K700 & στο W800 της κοπέλας μου...

 

Πήγαινε στο προφίλ h/f, πάτα επεξεργασία και κάπου προς το τέλος έχει μια ρύθμιση για αξεσουάρ.Τσέκαρε το h/f στην λίστα που σου βγάζει, σώσε την επιλογή αυτή και τέλος...:)

 

ddr2 thanks για το tip!:) Ειχα κι εγω το ιδιο προβλημα αλλα νομιζα οτι δε γινεται τιποτα.

It takes no time to fall in love but it takes you years to know what love is...
Link to comment
Share on other sites

γιατί μιλάς σε μένα ?άλλος έχει το πρόβλημα

Απλά συνέχισα την κουβέντα από το δικό σου post επέιδή ήταν και το τελευταίο.Και αφού απάντησα μετά είδα ότι δεν αναφερόταν σε εσένα το πρόβλημα.Sorry.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είχα κι εγω ακριβως το ιδιο προβλημα αλλα το ελυσα, εστω και με κομπογιαννιτικο τροπο :p Αν επιμεινεις, μετα την 6η,7η φορα που πατας διαγραφη το παιρνει αποφαση και το διαγραφει απ'την playlist. :lol:

Ολο και καποιος θα ξερει ομως να μας διαφωτισει...γιατι ειναι εκνευριστικο σε walkman κινητο να μη μπορεις να διαμορφωσεις την playlist οπως θες :mad:

Το πρόβλημα με το Disk2phone είναι κάτι ανάλογο και με τα mp3 players της Sony που χρησιμοποιούν το SonicStage (που δυστηχώς έχω).Για να μπορέσει να τα διαγράψεις επιτυχώς από το κινητό με την πρώτη πρέπει να τα σβήσεις μέσα από το ίδιο πρόγραμμα με το οποίο τα μετέφερες.

Ένας άλλος πιο εύκολος τρόπος τόσο στην μεταφορά όσο και στην διαγραφή (δεν θα έχετε ποτέ πρόβλημα) είναι αφού συνδέσεται το κινητό στον υπολογιστή να μεταφέρεται απευθείας τα τραγούδια στο memory stick μέσο του USB καλωδίου στο φάκελο Audio.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με το φορμάτ θα χάσεις όλες τις φωτογραφίες που έχεις και η αρίθμηση όντως θα ξεκινήσει από την αρχή όπως προείπε ο ZXR.

Αν όμως δεν θέλεις να διαγράψεις τις φωτογραφίες τότε η αρίθμηση δεν μπορεί να αλλάξει.

Αυτό είναι ένα θέμα που ισχύει τόσο στα κινητό όσο και στις φωτογραφικές.Η αρίθμηση είναι πάντα συνεχόμενη.Δηλαδή ακόμα και μια ή περισσότερες φωτογραφίες και αν διαγράψεις τότε η αρίθμηση συνεχίζεται κανονικά και δεν συμπληρώνονται τα κενά.

 

θα μπερδεύτηκες

 

Φορματ?΄νομίζω έχει μια τέτοια ή π΄ρόμοια επιλογή μέσα στο μενού της κάμερας

 

Όταν ενεργοποιείς την φωτογραφική υπάρχει η επιλογή (ρυθμίσεις, η προτελευταία τέρμα δεξιά) να μηδενιστεί η αρίθμηση. Δεν το έχω δοκιμάσει και δεν ξέρω τι γίνεται αν πάει να γράψει ένα όνομα που υπάρχει ήδη. Στις ψηφιακές νομίζω αλλάζει φάκελο.

Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως παιζει κατι με τα αρχεια MEMSTICK.IND και MSTK_PRO.IND που ειναι στο memory stick? Μηπως εκει αποθηκευονται τετοιου ειδους πληροφοριες? Αλλα ειναι 0Κb γμτ... Το κινητο που αποθηκευει το counting των φωτογραφιων? Παντως αυτα τα ind αρχεια δεν ανοιγουν με notepad και απο οτι βλεπω ειναι Dbase IV αρχεια, δηλαδη database. Αρα εκει πρεπει να καταχωρειται κατι, αλλα με 0KB δεν ξερω τι μπορει να γινεται...

Μπορεί το αρχείο να είναι μερικά bytes οπότε σε KB σου το βγάζει μηδέν. Πάντως αν πας στην Κάμερα->Ρυθμίσεις υπάρχει επιλογή που λεει Μηδενισμός αρίθμησης. (για να δουλέψει όμως δεν θα πρέπει να έχεις φωτογραφίες αποθηκευμένες στην memory card)

 

Δεν ξέρω αν σου κάνει αυτό ή αν θες οπωσδήποτε να συνεχίζει από κει που είχε σταματήσει.

 

EDIT: Μαζί ποστάραμε XPhys. Όπως προείπα αν η κάρτα έχει φωτογραφίες συνεχίζει την αρίθμηση κανονικά σαν μην επέλεξες ποτέ μηδενισμό αρίθμησης. Προγραμματιστικά το κάνει προφανώς για να μην υπάρξει περίπτωση διπλών ονομάτων.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια ενας φιλος εχει το w810 και βαζειτ το κατι θεματα και του αλαζουν το μενου την εμφανιση και μια φιλη μου που εχει το ιδιο κινητο δεν γινετε αυτο τι να κανει γιατι θελει να το αλαζει και αυτη!?

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

ddr2 thanks για το tip!:) Ειχα κι εγω το ιδιο προβλημα αλλα νομιζα οτι δε γινεται τιποτα.

Δεν κάνει τίποτα:)

Υποψιάζομαι ακόμα ότι θα απορείτε πώς μπορούμε να κάνουμε τον ήχο κλήσης να ακούγεται μόνο από τα ακουστικά και όχι από το τηλέφωνο. ε??:rolleyes: :rolleyes: (το λέω γιατί είναι πολύ συχνή απορία και δύσκολο να το βρεί κάποιος μόνος του)

 

Απλά επιλέγουμε σιωπηλό από τις ρυθμίσεις του προφίλ:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Όπως προείπα αν η κάρτα έχει φωτογραφίες συνεχίζει την αρίθμηση κανονικά σαν μην επέλεξες ποτέ μηδενισμό αρίθμησης. Προγραμματιστικά το κάνει προφανώς για να μην υπάρξει περίπτωση διπλών ονομάτων.

 

Thanks, ιδιαίτερα χρήσιμο...

 

blamis, η φίλη σου μήπως κάνει κάτι λάθος; Το κινητό έχει 4 στάνταρ θέματα. Μπορείς να προσθέσεις και άλλα, αν τα κατεβάσεις από το internet και τα περάσεις στην μνήμη του κινητού.

Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνει τίποτα:)

Υποψιάζομαι ακόμα ότι θα απορείτε πώς μπορούμε να κάνουμε τον ήχο κλήσης να ακούγεται μόνο από τα ακουστικά και όχι από το τηλέφωνο. ε??:rolleyes: :rolleyes: (το λέω γιατί είναι πολύ συχνή απορία και δύσκολο να το βρεί κάποιος μόνος του)

 

Απλά επιλέγουμε σιωπηλό από τις ρυθμίσεις του προφίλ:)

 

 

Α αυτό το είχα βρει και μόνη μου! :D Σιγά το δύσκολο, λογικό μου ακούγεται εμενα. Το άλλο με την αυτόματη αλλαγή στο προφίλ handsfree αυτό μάλιστα ήταν δύσκολο. Πάντως καλά έκανες που το είπες. Ακόμη και τα πιο απλά μερικοί δε τα ξέρουν οπότε...δώσε tips στο λαό :p

P.S. Ένας φίλος μου το'χει ένα μήνα και δεν είχε "ανακαλύψει" ότι το πορτοκαλί κουμπάκι σε βάζει κατευθείαν στη λειτουργία του mp3 και του έδειξα εγώ και τον μαγικό κόσμο των playlists :blink: :wacko:

It takes no time to fall in love but it takes you years to know what love is...
Link to comment
Share on other sites

Α αυτό το είχα βρει και μόνη μου! :D Σιγά το δύσκολο, λογικό μου ακούγεται εμενα. Το άλλο με την αυτόματη αλλαγή στο προφίλ handsfree αυτό μάλιστα ήταν δύσκολο. Πάντως καλά έκανες που το είπες. Ακόμη και τα πιο απλά μερικοί δε τα ξέρουν οπότε...δώσε tips στο λαό :p

P.S. Ένας φίλος μου το'χει ένα μήνα και δεν είχε "ανακαλύψει" ότι το πορτοκαλί κουμπάκι σε βάζει κατευθείαν στη λειτουργία του mp3 και του έδειξα εγώ και τον μαγικό κόσμο των playlists :blink: :wacko:

 

Εμένα πάλι δεν μου φαίνεται και πολύ λογικό, τεσπά...

Όσο για το φίλο σου, ένα έχω να πώ: :lol: :lol:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

P.S. Ένας φίλος μου το'χει ένα μήνα και δεν είχε "ανακαλύψει" ότι το πορτοκαλί κουμπάκι σε βάζει κατευθείαν στη λειτουργία του mp3 και του έδειξα εγώ και τον μαγικό κόσμο των playlists :blink: :wacko:

 

Μα καλά, ένα μήνα δεν είχε την περιέργεια τι στο καλό κάνει αυτό το κουμπάκι;;; :blink: :wacko:

 

EDIT:

@blamis Μήπως το W810 της φίλης σου είναι Vodafone Live; (όλο edit κάνω σήμερα, τι έχω πάθει;;;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα , εγω εχω το εξεις προβλημα , οταν εχω ενεργοποιημενο το bluetooth ακουστικο στις εισρχομενες κλησεις μου βγαζει μια ασπρη εικονα και κολαει , υπαρχει περιπτωση να ειναι θεμα ασυμβατοτητας η εχει προβλημα το κινητο

 

 

τελικα αλλαξα το bluetooth πηρα της ericsson το 705 και δουλευει κανονικα εδω και 2 μερες

Link to comment
Share on other sites

Α αυτό το είχα βρει και μόνη μου! :D Σιγά το δύσκολο, λογικό μου ακούγεται εμενα. Το άλλο με την αυτόματη αλλαγή στο προφίλ handsfree αυτό μάλιστα ήταν δύσκολο. Πάντως καλά έκανες που το είπες. Ακόμη και τα πιο απλά μερικοί δε τα ξέρουν οπότε...δώσε tips στο λαό :p

P.S. Ένας φίλος μου το'χει ένα μήνα και δεν είχε "ανακαλύψει" ότι το πορτοκαλί κουμπάκι σε βάζει κατευθείαν στη λειτουργία του mp3 και του έδειξα εγώ και τον μαγικό κόσμο των playlists :blink: :wacko:

 

δεν χάνει και τίποτα

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

ενοω τα εικονιδια την σειρα τους δηλαδη να τα δειχνει ολα στην σειρα αντι για πλεγμα καταλαβατε και ειναι απο την tim?

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

Είχα κι εγω ακριβως το ιδιο προβλημα αλλα το ελυσα, εστω και με κομπογιαννιτικο τροπο :p Αν επιμεινεις, μετα την 6η,7η φορα που πατας διαγραφη το παιρνει αποφαση και το διαγραφει απ'την playlist. :lol:

Ολο και καποιος θα ξερει ομως να μας διαφωτισει...γιατι ειναι εκνευριστικο σε walkman κινητο να μη μπορεις να διαμορφωσεις την playlist οπως θες :mad:

 

Σημερα επιχειρησα κατι αλλο....

Παω Μemory Stick και σβηνω πρωτα απο εκει εναν ολοκληρο φακελο πχ James Blunt μετα προσπαθω να τον σβησω μεσα απο το Walkman και μου βγαζει απετυχε...

Ασ δοκιμασω κατι αλλο σκεφτομαι....

Παω Walkman --> Καλλιτεχνες και σβηνω πχ Coldplay.... παω μετα στο MemoryStick το σβηνω και απο εκει.... ολα καλα... .Μπαινω βγαινω walkman δεν μου εχει εμφανισει ξανα Coldplay

 

Αρα υποθετω οτι πρωτα διαγραφουμε απο Walkman και μετα απο MemoryStick και ολα καλα.....Γιατι πχ εισαι στον δρομο και θελεις να κανεις χωρο για να λαβεις ενα αρχειο.... τι θα γινει;; θα σακατεψεις την playlist απο την στιγμη που δεν υπαρχει pc να τα σβησεις μεσα απο Disc2Phone?? η θα περιμενεις παλι κανα ΜΙΣΑΩΡΟ μεχρι να ξανα ανεβασεις ολα τα mp3 στην 512... ειναι πολυ ωρα ε????:blink:

Keep smiling :-)
Link to comment
Share on other sites

Αρα υποθετω οτι πρωτα διαγραφουμε απο Walkman και μετα απο MemoryStick και ολα καλα.....Γιατι πχ εισαι στον δρομο και θελεις να κανεις χωρο για να λαβεις ενα αρχειο.... τι θα γινει;; θα σακατεψεις την playlist απο την στιγμη που δεν υπαρχει pc να τα σβησεις μεσα απο Disc2Phone?? η θα περιμενεις παλι κανα ΜΙΣΑΩΡΟ μεχρι να ξανα ανεβασεις ολα τα mp3 στην 512... ειναι πολυ ωρα ε????:blink:

 

Αυτό είναι το σωστό! Η playlist δεν είναι τίποτα άλλο από μια συλλογή με shortcuts. Όταν στο υπολογιστή σου για παράδειγμα έχεις ένα shortcut για word κι εσύ απεγκαταστήσεις το word δεν υπάρχει περίπτωση να δουλέψει το shortcut.

 

Η roody1 έσβηνε τα τραγούδια από την playlist μετά από ώρα γιατί το κινητό δεν έβρισκε το αρχείο για το οποίο υπήρχε reference.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θέλω να δοκιμάσω τα παιχνίδια στον υπολογιστή, πριν τα βάλω στο κινητό. Πήγα σ' αυτή τη σελίδα http://developer.sonyericsson.com/site/global/home/p_home.jsp, που προτείνει το θέμα "ότι χρειάζεστε για το Κ750 κλπ" αλλά δεν ξέρω ποιο να κατεβάσω.

Μπορείτε να με βοηθήσετε? Θέλω (και) για 3d :O

"Η λήθη οδηγεί στην τραγική επανάληψη"
Link to comment
Share on other sites

Όταν έφτιαχνα κάποιες εφαρμογές χρησιμοποιούσα ΜidpΧ J2me Emulators Package.

 

Το βρίσκεις εδώ:

http://www.brothersoft.com/software_developer/java/midpx_34185.html

 

Ελπίζω να βγάλεις άκρη. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα την παραγγελιά για την προστασια οθόνης.... υπομονη κανα μηνα μεχρι να ερθει.... Ελπιζω να αντεξω και να μην βγαλω το αρχικο καλυμμα και φαω καμια γραντζουνιά....

 

Λοιποοοοοον.... η παραγγελλια εφτασε μεσα σε 10 μέρες και ενώ ειχα ζητήσει μόνο το προστατευτικό της οθόνης... αυτοί μου έστηλαν το full body shield:D :D :D :D Χωρίς να με χρεώσουν παραπάνω..

Είναι λίγο μπελάς μέχρι να το περάσεις σωστά αλλά πραγματικά αξίζει... Η ποιότητα της οθόνης δεν αλλοιώνεται ΚΑΘΟΛΟΥ.... και το κινητό απο την πίσω πλευρά αποκτά μια ομορφη απαλή γυαλάδα :D

http://www.shieldzone.com

Keep smiling :-)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W810i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...