Jump to content

Sony Ericsson W810i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η γλώσσα που έχεις επιλέξει για το μενού είναι και η κύρια γλώσσα γραφής του τηλεφώνου ανάμεσα στα υπομενού του.Μόνο στα μηνύματα ή στις σημειώσεις μπορείς να χρησιμοποιήσεις και διαφορετική γλώσσα.

Οπότε για να μπορέσεις να επιλέξεις ένα όνομα από τον τηλεφωνικό κατάλογο, με αγγλικούς χαρακτήρες θα πρέπει να αλλάξεις την γλώσσα του τηλεφώνου.

 

Ή να πατήσει συνεχόμενα τη #:p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά, έχω στο κινητό Vodafone CU, για να ενεργοποιήσω τα WAP & GPRS ξέρει κανείς τι ακριβώς πρέπει να κάνω...;;; Τα βήματα...;;;

 

Ή να το πάω σε κανένα Vodafone Shop να μου το κάνουν...;;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω στο κινητό Vodafone CU, για να ενεργοποιήσω τα WAP & GPRS ξέρει κανείς τι ακριβώς πρέπει να κάνω...;;; Τα βήματα...;;;

 

Ή να το πάω σε κανένα Vodafone Shop να μου το κάνουν...;;;

 

Μπες και ακολουθα τις οδηγιες..:)

Mobile internet (WAP)

 

Εικονομηνύματα (MMS)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εκεί που λέει να διαλέξεις vodafone live postpay/prepay, vodafone gprs postpay/prepay, τι να διαλέξω...;;;

Για δες...:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ρε γμτ έχασα το καλώδιο που μπαίνει στο w810ι για να μπουν τα ακουστικά και δεν μπορώ να ακούσω μουσική:(

υπάρχει κάτι καλύτερο από το HPM-70 που έχουμε ή να πάρω το ίδιο;(δε θέλω bluetooth)

Το HPM-82 δεν το υποστηρίζει το κινητό μας;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω στο κινητό Vodafone CU, για να ενεργοποιήσω τα WAP & GPRS ξέρει κανείς τι ακριβώς πρέπει να κάνω...;;; Τα βήματα...;;;

 

Ή να το πάω σε κανένα Vodafone Shop να μου το κάνουν...;;;

Δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα αλλά παλαιότερα έστελες ένα μήνυμα στην εταιρία κινητής και σου έστελνε με μήνυμα πίσω τις ρυθμήσεις που έπρεπε να περάσεις και το κινητό τις πέρναγε αυτόματα χωρίς να περάμβεις καθόλου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα αλλά παλαιότερα έστελες ένα μήνυμα στην εταιρία κινητής και σου έστελνε με μήνυμα πίσω τις ρυθμήσεις που έπρεπε να περάσεις και το κινητό τις πέρναγε αυτόματα χωρίς να περάμβεις καθόλου.

 

Αυτό που αναφέρεις γίνεται ακόμα και τώρα.Βασικά, δεν στέλνεις ούτε μήνυμα, αλλά όταν ενεργοποιείς τον αριθμό, τότε σου στέλνουν αυτοί μήνυμα αυτόματα και ρυθμίζονται αυτόματα όλα σχετικά με τα mms και τα sms.

Link to comment
Share on other sites

ρε γμτ έχασα το καλώδιο που μπαίνει στο w810ι για να μπουν τα ακουστικά και δεν μπορώ να ακούσω μουσική:(

υπάρχει κάτι καλύτερο από το HPM-70 που έχουμε ή να πάρω το ίδιο;(δε θέλω bluetooth)

Το HPM-82 δεν το υποστηρίζει το κινητό μας;

 

Κι εγώ την ίδια απορία έχω...μόνο που εγώ δε το έχασα, απλά χάλασε μάλλον γιατί ακούγεται πολύ χαμηλότερα απ'ότι παλαιότερα. Αν και νομίζω ότι ξέρω την απάντηση για το HPM-82...:(

It takes no time to fall in love but it takes you years to know what love is...
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ την ίδια απορία έχω...μόνο που εγώ δε το έχασα, απλά χάλασε μάλλον γιατί ακούγεται πολύ χαμηλότερα απ'ότι παλαιότερα. Αν και νομίζω ότι ξέρω την απάντηση για το HPM-82...:(

Το handsrfree θα παίζει καλά απλά όπως αναφέρεται και στο site

"Το HPM-82/HPM-85 δεν υποστηρίζει μετάβαση στον επόμενο/προηγούμενο προρρυθμισμένο σταθμό με τηλεχειρισμό όταν χρησιμοποιείται στη λειτουργία ραδιοφώνου FM με τα τηλέφωνα W810, W800, W700, W200 και K750"

Κατά τα άλλα θα παίζει χωρίς κανένα πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Με ποιον τρόπο μπορώ να αφαιρέσω το λογότυπο της κινητής από την οθόνη;

Όποιος ξέρει ας δώσει μια μικρή βοήθεια.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Με ποιον τρόπο μπορώ να αφαιρέσω το λογότυπο της κινητής από την οθόνη;

Όποιος ξέρει ας δώσει μια μικρή βοήθεια.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Μαλλον εννοεις οταν ανοιγει και κλεινει το κινητο που φαινετε το logo της Vodafone...

Αυτο δυστηχως νομιζω οτι δεν βγαινει και πρεπει να του περασεις την Unbranded εκδοση...που ομως θα χασεις την εγγυηση σου:ninja:

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Ενας φιλος μου το εχει σε voda live και εχει την εκδοση R4CE012!!

Υπαρχει καμμια νεοτερη??Μπαινω να το κανω update και μου λεει δεν υπαρχει κατι νεοτερο??

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Με ποιον τρόπο μπορώ να αφαιρέσω το λογότυπο της κινητής από την οθόνη;

Όποιος ξέρει ας δώσει μια μικρή βοήθεια.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

εγω αν κατάλαβα καλά μιλάς για το λογότυπο του δικτύου που εμφανίζουν όλα τα κινητά στην οθόνη αναμονής. αν μιλάς για'αυτό δεν μπορείς να το βγάλεις. enjoy.

Link to comment
Share on other sites

Ενας φιλος μου το εχει σε voda live και εχει την εκδοση R4CE012!!

Υπαρχει καμμια νεοτερη??Μπαινω να το κανω update και μου λεει δεν υπαρχει κατι νεοτερο??

είναι επειδή ειναι voda live. διαφορετικά firmware για τα voda live διαφορετικά για τα unbranded. enjoy και σύ.

Link to comment
Share on other sites

εγω αν κατάλαβα καλά μιλάς για το λογότυπο του δικτύου που εμφανίζουν όλα τα κινητά στην οθόνη αναμονής. αν μιλάς για'αυτό δεν μπορείς να το βγάλεις. enjoy.

 

καλά κατάλαβες. Αυτό εννοούσα απλά δεν το έθεσα ίσως σωστά.

'Ωστε δεν μπορώ λοιπόν ε; Κρίμα.:(

Link to comment
Share on other sites

Το handsrfree θα παίζει καλά απλά όπως αναφέρεται και στο site

"Το HPM-82/HPM-85 δεν υποστηρίζει μετάβαση στον επόμενο/προηγούμενο προρρυθμισμένο σταθμό με τηλεχειρισμό όταν χρησιμοποιείται στη λειτουργία ραδιοφώνου FM με τα τηλέφωνα W810, W800, W700, W200 και K750"

Κατά τα άλλα θα παίζει χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Μετάβαση στα mp3 με το "τηλεχειριστήριο" υποστηρίζει;Αυτό με ενδιαφέρει πιο πολύ.Αν είναι να το αγοράσω..

Link to comment
Share on other sites

καλά κατάλαβες. Αυτό εννοούσα απλά δεν το έθεσα ίσως σωστά.

'Ωστε δεν μπορώ λοιπόν ε; Κρίμα.:(

 

κ ομως βγενει.....

αρκει να βαλεις θεμα το οποιο δεν εμφανιζει το λογοτυπο της εταιριας

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Μετάβαση στα mp3 με το "τηλεχειριστήριο" υποστηρίζει;Αυτό με ενδιαφέρει πιο πολύ.Αν είναι να το αγοράσω..

Το συγκεκριμένο handsfree ούτε το έχω δει ούτε το έχω λειτουργίσει από κοντά ώστε να ξέρω από πρώτο χέρι.Αλλά από τη στιγμή που η SE τη μοναδική "δυσλειτουργία" που αναφέρει έχει να κάνει με το ραδιόφωνο τότε με τα mp3 δεν θα υπάρχει κανένα πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κ ομως βγενει.....

αρκει να βαλεις θεμα το οποιο δεν εμφανιζει το λογοτυπο της εταιριας

αυτο αν δεν κάνω λάθος γίνεται μόνο στα Nokia. εσυ το έχεις κάνει και σε sony ericsson? η απλα το υποθέτεις?

Link to comment
Share on other sites

αυτο αν δεν κάνω λάθος γίνεται μόνο στα Nokia. εσυ το έχεις κάνει και σε sony ericsson? η απλα το υποθέτεις?

 

φυσικα και βγαινει αν αλλαξεις θεμα...

Free Your Mind...;)
Link to comment
Share on other sites

μπραβο φιλε!με εσωσες...και περναγα ολο τον καταλογο για να βρω ενα ονομα...

 

Για αυτό είμαστε εδώ φίλε;)

Και η επιλογή της αγγλικής γλώσσας στην εύρεση παραμένει μέχρι να απενεργοποιήσεις το κινητό.

Μετά θέλει να την ξαναβάλεις(γιατί σε κάθε ενεργοποίηση μπαίνει, ως προεπιλεγμένη γλώσσα, η γλώσσα γραφής -που φαντάζομαι έχεις τα ελληνικά για sms κλπ-)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Με ποιον τρόπο μπορώ να αφαιρέσω το λογότυπο της κινητής από την οθόνη;

Όποιος ξέρει ας δώσει μια μικρή βοήθεια.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

 

γίνεται αλλά δεν είναι τόσο απλό. πρέπει να χρησιμοποιήσεις τον far manager. έχει γίνει αναφορά εκτενώς στο πως γίνεται αλλα δεν θυμάμαι τώρα σε ποιο θέμα του myphone.gr. είμαι σίγουρη οτι το έχω διαβάσει εδώ γιατι το έψαχνα και εγώ παλιά. δες λίγο και σε αυτή την ιστοσελίδα: http://www.expansys.com/ft.aspx?i=129336&thread=239

πηγαινε κατω κατω να διαβασεις μερικές οδηγίες.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

"1) Install FAR manager 1.70 -->> http://farmanager.com/files/FarManager170.exe

2) Download sefp plugins ---> http://www.wikiupload.com/download_page.php?id=62269

Extract the sefp plugins to FAR''s plugin folder, normaly C:\Program Files\Far\Plugins\SEFP

i.e the files should look like

C:\Program Files\Far\Plugins\SEFP\sefp.dll

C:\Program Files\Far\Plugins\SEFP\bin\*

C:\Program Files\Far\Plugins\SEFP\scripts\*

3)flash your w810''s MAIN firmware with w810_p3k_dcu.49R.ssw.-->> http://www.wikiupload.com/download_page.php?id=64099

Use phoneXS2 to do this. -->> http://www.wikiupload.com/download_page.php?id=64112

 

3.5)Disconnect your phone, remove the battery and reinsert it

4.0)Start Farmanager, press F11, chose SEFP plugin (press S), chose your connection type, speed and boot script to use (w810). Click on "enter the matrix".

5)do whatever you want to the FS folder. (change drivers, sounds, phone images etc).

To remove the operator logo change the Layout.xml file in the layout folder

-->>FS/tpa/system/layout

, change it with the 'layout.xml' file here:-->> http://www.wikiupload.com/download_page.php?id=64166

6)keep clicking on ".." (higher folder) till FAR asks you if you want to stop the SEFP plugin.

7)Disconnect your phone, remove the battery and reinsert it

8)Use PhoneXS2, flash your MAIN firmware back to the phone (example W810_R4DB005_MAIN_GENERIC_HN_CID49.mbn)

9)Disconnect your phone, remove the battery and reinsert it

10) All done. Start your phone

 

Important note:

DO NOT flash your File System. Its not needed.

 

I would like to make a detailed (with screenshots) version, but this will take some time."

-----------------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

πάντως σε προειδοποιώ ότι είναι λίγο ριψοκίνδυνο για το κινητό. θα ψάξω να βρω στο myphone που είχα διαβάσει τις οδηγίες και θα επανέλθω να σου γράψω το μονοπάτι.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W810i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...