Jump to content

Sony Ericsson W810i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πηρε ενας φιλος το w810i απο TIM με αναβαθμιση και μου το εδωσε γιατι δε το χρειαζεται. εγω ομως εχω vodafone και το κινητο εχει standard το κουμπι plus+ (του timplus) εκει που κανονικα τα SE εχουν το more (που ουσιαστικα ειναι shortcut). οπως καταλαβαινετε μου ειναι αχρηστο και προτιμω το κανονικο κουμπι γιατι με εξυπηρετει.

ξερετε αν υπαρχει τροπος να το επαναφερω στην κανονικη του κατασταση (more)?? :wacko:

 

εκανα master reset (full) αλλα δεν επεστρεψε στην original μορφη του.

 

τι μπορω να κανω;;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι ρε παιδιά, που τη βρίσκουμε την εξοικονόμηση ενέργειας εκτός του bluetooth?

Εκτός από το bluethooth δεν υπάρχει αλλού.Στην αρχή που το ρώτησα δεν είχα προσέξει ότι αναφέρεται στο bluetooth και νόμιζα ότι αναφέρεται στο κινητό γενικότερα.

Την εξοικονόμηση ενέργειας την κάνει το κινητό από μόνο του με το να σβήνει εντελώς την οθόνη στην αναμονή.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερωτησούλα γιατί θα το σπάσω:p

 

Στο bluetooth στην επιλογή "οι συσκευές μου" όταν έχουμε κάνει προσθήκη μια συσκευής στις επιλογές αυτής έχει μια επιλογή για αποδοχή. Και μπορείς να βάλεις ή "πάντα" ή "πάντα ερώτηση".

 

Σε εμένα όποια επιλογή και να βάλω πάντα μου κάνει ερώτηση αν θέλω να δεχτώ κάποιο αρχείο που στέλνω απο την άλλη συσκευή..

 

Το κάνει και σε εσάς αυτό?

 

Υ.Γ ελπίζω να καταλάβατε τι εννοώ γιατί δεν μπορώ να το εξηγήσω καλύτερα..:p :lol:

 

Καμιά απάντηση σε αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς να φτιάξει ομάδες στις επαφές του?

Εγώ προσπάθησα να φτιάξω και διαπίστωσα ότι δε μπορούσα να βάλω πάνω από 15 επαφές σε μια ομάδα!!! Χαζομάρα...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. :) Μάλλον θα το αγοράσω τη Δευτέρα απο το Πλαίσιο. Ξέρετε αν παίζει πουθενά καμιά καλή προσφορά; Αν και απο ό,τι είδα μάλλον πιο πολύ με συμφέρει να το Πάρω απο το Πλαίσιο που έχει και στο Ηράκλειο.
Keep on rocking in the dream world!
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερωτησούλα γιατί θα το σπάσω:p

 

Στο bluetooth στην επιλογή "οι συσκευές μου" όταν έχουμε κάνει προσθήκη μια συσκευής στις επιλογές αυτής έχει μια επιλογή για αποδοχή. Και μπορείς να βάλεις ή "πάντα" ή "πάντα ερώτηση".

 

Σε εμένα όποια επιλογή και να βάλω πάντα μου κάνει ερώτηση αν θέλω να δεχτώ κάποιο αρχείο που στέλνω απο την άλλη συσκευή..

 

Το κάνει και σε εσάς αυτό?

 

Υ.Γ ελπίζω να καταλάβατε τι εννοώ γιατί δεν μπορώ να το εξηγήσω καλύτερα..:p :lol:

 

 

Φίλε, δίκιο έχεις. ΤΟ ίδιο έχω παρατηρήσει κι εγώ αλλά δεν το ζορίζω και πολύ. Παντως ότι ειναι να απορεί κανείς, είναι!!!!:confused:

"One never notices what has been done; one can only see what remains to be done."

Marie Curie

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. :) Μάλλον θα το αγοράσω τη Δευτέρα απο το Πλαίσιο. Ξέρετε αν παίζει πουθενά καμιά καλή προσφορά; Αν και απο ό,τι είδα μάλλον πιο πολύ με συμφέρει να το Πάρω απο το Πλαίσιο που έχει και στο Ηράκλειο.

Το Πλαίσιο είναι μια πολύ καλή επιλογή. Μπορείς να το πάρεις επίσης από το e-shop που επίσης υπάρχει παράρτημα στο Ηράκλειο (για Κρήτη μιλάμε, έτσι; )

 

Στο http://www.skroutz.gr μπορείς να συγκρίνεις τιμές.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει βρει κανένας την παρακάτω θηκούλα? αν ναι πόσο & που? :worry:

 

http://mobile.brando.com.hk/image/CrystalCaseW810iC_640.jpg

 

[ATTACH]8453[/ATTACH] [ATTACH]8455[/ATTACH] [ATTACH]8457[/ATTACH]

 

Mobile Brando [CrystalCase]

 

Τελικά υπάρχει σε κάποιο κατάστημα στην Ελλάδα αυτή η θήκη;

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα τον client 15.94 και τα δυο αρχεία:

W810_R4CK003_MAIN_EU-EMEA-US.DVT

W810_R4CK003_FS_MEDITERR.DVT

 

Αλλά είμαι αρκετά έως πολύ άσχετος στο flash κινητών. Αν έχει κάποιος

το κουράγιο και το χρόνο, μπορέι να περιγράψει ακριβώς βήμα βήμα

τη διαδικασία. Από τη στιγμή που θα τρέξω το test στον client μέχρι

να βγάλω την μπαταρία και να την ξαναβάλω για να ανοίξω το κιν. Και

κάτι ακόμη, για να κάνω flash πρέπει να πάρω credit από το davivci? :O

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Το βουλώνω :X

Ξέρω τι έκανες στο σεισμό του '99.....Έβλεπες Baywatch! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα αυτό το ποστ του zafevolution http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1599928#post1599928 και συμπληρωματκά το αμέσως επόμενο.

 

Για το φλασάρισμα πρέπει να αγοράσεις credit από το davinci (10 Euro αν θυμάμαι καλά)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα αυτό το ποστ του zafevolution http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1599928#post1599928 και συμπληρωματκά το αμέσως επόμενο.

 

Για το φλασάρισμα πρέπει να αγοράσεις credit από το davinci (10 Euro αν θυμάμαι καλά)

Το φλασάρισμα στο davinci έχει δέκα ευρό το κάθε credit αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να βγάλετε το λογισμικό vl ή tim (γιατί να flashαρετε το κινητό πρέπει να έχετε ένα από τα δυο) και να χαθεί η εγγύηση των δυο ετών από τη SE.Αφού από διάφορα post παραπάνω το flashαρισμα πάλι πίσω στο αρχικό λειτουργικό δεν υπάρχει.

Πιστεύω ότι είναι κρίμα να χαθεί ολόκληρη εγγύηση.Λογικά πάντα σε λίγο καιρό θα βγει η αναθμηση για αυτές τις συσκευές.

Από την άλλη όμως θα μου πεις αφού δεν λειτουργεί καλά τώρα τι άλλο να κάνω?

Και συμφωνό απόλυτα.Αλλά είναι 2 χρόνια εγγύηση αυτά.

Αυτό είναι στην αντίληψη του καθενός και δεν μπορώ να επέμβω.Απλά μια γνώμη λέω χωρίς να θέλω να παρεξηγηθεί.:) :) :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση , η μόνη διαφορά που κωλύομαι για το αν θα αγοράσω το w810i ή το k750i είναι το ζούμ!! το W810i έχει ζουμ??? Το θέμα των φωτογραφιών μπορείτε να το θίξετε λίγο γιατί με ενδιαφέρει αρκετά... Έχετε εντωπίσει κάποια προβληματάκια?
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και έχει, ψηφιακό βέβαια. Πάντως αν ενδιαφέρεσαι ιδιαίτερα για φωτογραφία γιατί δεν εξετάζεις το Κ800;
Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

έχω ακούσει τα χειρότερα για k800 και δεν το κοιτάω καθόλου , είμαι ένα βήμα πριν την αγορά του w810i . Μου αρέσει πάρα πολύ ... και ειδικά σε θέματα ποιότητας ήχου. Αυτό που θέλω να μου πείτε είναι Συγκριτικά με το K750i σε θέματα φωτογραφίας... Τι διαφορές έχετε εντωπίσει??

Και κάτι τελευταίο,αν προβώ σε αγορά του εν λόγω κινητού απο το Πλαίσιο λογικά δεν θα έχουν την τελευταία έκδοση firmware?? ή θα το ξετρυπώσουν απο το αμπάρι τους κ θα μου το δώσουν? :lol:

 

 

-sos- με την μπαταρία τι παίζει έχει καλή αυτονομία με μια λογική χρήση του κινητού... για πείτε γιατί ξέχασα να το θίξω!

Link to comment
Share on other sites

Οι φωτογραφίες είναι ακριβώς ίδιες. Καμμία απολύτως διαφορά.

Από αυτονομία το Κ750 κρατάει περίπου μια μέρα παραπάνω, εκτός και αν συμβαίνει αυτό γιατί το w810 το έχω φορτίσει μόλις 2 φορές και ίσως θέλει λίγο ακόμα μέχρι να αποδώσει τα μέγιστα. Αν ισχύει το τελευταίο τότε και οι μπαταρίες είναι ίδιες...

Το καλό του 810 είναι ότι δεν έχει joystick και έχει κάπως καλύτερο media player. Τέλος, το music only mode θα σου χρησιμέψει αν χρησιμοποιείς συχνά αεροπλάνο... :wink:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Από αυτονομία το Κ750 κρατάει περίπου μια μέρα παραπάνω, εκτός και αν συμβαίνει αυτό γιατί το w810 το έχω φορτίσει μόλις 2 φορές και ίσως θέλει λίγο ακόμα μέχρι να αποδώσει τα μέγιστα. Αν ισχύει το τελευταίο τότε και οι μπαταρίες είναι ίδιες...

 

Ακριβώς έτσι είναι. Η μπαταρία θέλει μερικές φορτίσεις μέχρι να πιάσει η μέγιστη απόδοση.

Σε είχα ρωτήσει και παλιότερα. Δοκίμασες να κάνεις αναβάθμιση για να δεις αν φεύγει το TIM plus από το μενού του W810;

 

@tria12345_

Προσωπικά δεν θα αγόραζα ποτέ κινητό με customized μενού. Το θεωρώ κοροϊδία. Αν θέλω να μπω στο TIM plus ή στο VL θα βρω τον τρόπο. Δεν χρειάζεται να μου το έχουν μες στη μούρη! Τώρα το αν κάποιος θα φλασάρει το κινητό του ή όχι αυτό είναι δικό του θέμα, όπως είπες κι εσύ. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χίλια ευχαριστώ για τις γρήγορες απαντήσεις σας. Τελικά θα το αγοράσω,πείστηκα... ευτυχώς δλδ γιατί με το θέμα των φωτογραφιών νόμιζα ότι το κ750 υπερτερούσε ... το μόνο άσχημο είναι ότι δεν έχει κάλυμμα για την φωτογραφική μηχανή αλλά δεν παίζε πρόβλημα, έχοντας συνηθίσει με το κ700.. αυτά τα έχω φάει στη μούρη!Και κατι άλλο , νομίζω γνωστό σε όλους σας... τα παιχνιδάκια κ οι εφαρμογές που είναι για κ750 , λογικά δεν θα παίζουν κ με το w810i ? Ηλίθια ερώτηση.. αλλά θέλω να το διευκρινίσουμε κ αυτό!
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς έτσι είναι. Η μπαταρία θέλει μερικές φορτίσεις μέχρι να πιάσει η μέγιστη απόδοση.

Σε είχα ρωτήσει και παλιότερα. Δοκίμασες να κάνεις αναβάθμιση για να δεις αν φεύγει το TIM plus από το μενού του W810;

 

@tria12345_

Προσωπικά δεν θα αγόραζα ποτέ κινητό με customized μενού. Το θεωρώ κοροϊδία. Αν θέλω να μπω στο TIM plus ή στο VL θα βρω τον τρόπο. Δεν χρειάζεται να μου το έχουν μες στη μούρη! Τώρα το αν κάποιος θα φλασάρει το κινητό του ή όχι αυτό είναι δικό του θέμα, όπως είπες κι εσύ. :)

 

Δεν δοκίμασα αναβάθμιση και δεν θα δοκιμάσω κάτι τέτοιο όσο το κινητό δουλεύει απροβλημάτιστα. Απλά έκανα νέο προφίλ internet και το επέλεξα με ότι να'ναι ρυθμίσεις ώστε να μη μπορεί να συνδεθεί πουθενά. Aν θελήσω να μπω, απλά θα επιλέξω το σωστό προφίλ και θα μπω... όλα ΟΚ πλέον δηλαδή... :wink:

 

Σε παιχνίδια,εφαρμογές και θέματα έχουμε σχεδόν πλήρη συμβατότητα... :wink:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορεί κάποιος φίλος να μου πει πως θα βγάλω τις ρυθμισεις για το vl στη συντομευση, επειδη το πατάω συνέχεια και χρεωνομαι τζαμπα? ή γενικά πως μπορώ να το ρυθμίσω να μη σερφάρει καθόλου?
Link to comment
Share on other sites

Μενού-Ρυθμίσεις-Συνδεσιμότητα-Ρυθμ.Ιντερνετ-Προφίλ Ιντερνετ και εκεί φτιάχνεις ένα νέο προφίλ (με ότι να'ναι ρυθμίσεις) και το επιλέγεις. :wink:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Tι παίζει με τα dropped calls?? Ποιο είναι το πρόβλημα..? Δεν πιστεύω να έχω κάτι τέτοιο τώρα απ την αρχή κ να εχουμε τραβήγματα...

Αν έχεις αγοράσει την unbranded συσκευή τότε το πρόβλημα (αν υπάρχει γιατί πλέον οι καινούργιες παρτίδες έρχονται με το καινούργιο λογισμικό) απλά θα κάνεις μια αναβάθμηση είτε μέσω site SE είτε σε ένα επίσημο service SE και όλα λύνονται.:)

Αν όμως έχεις αγοράσει μια branded συσκευή όπως VL ή Tim τότε δυστηχώς όπως λένε και οι κάτοχοι τους παραπάνω ακόμα δεν έχει βγει κάποια αναβάθμηση για αυτό το πρόβλημα και έχει καταντήσει πλέον ΚΟΡΟΪΔΙΑ για αυτά τα παιδιά που έδωσαν τα λεφτά τους για να αγοράσουν το κινητό να μην μπορούν να το χαρούν και να το λειτουργίσουν.:mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

re mages me to megafono tou ti tha ginei?? einai poly xamilo apo to 750i kai spazomai einai dinaton WALKMAN kinitaki kai tou valane tetio hxeio :( :( :( ti tha ginei kamia anavathmisi tha to ftiaxei lete h @@ ?
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W810i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...