Jump to content

Sony Ericsson W810i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

pww sobara akougete bip ston alon pou thes na yxografisis?? poustia giayto me katalabene mia gomena pou tin hxografousa!!! molis patousa to koumpi tis hxografisis fenetai katalabene apo ton hxo kai mou elege 3ero oti me hxografis kai mou to ekline... malakiaaa tosa xronia sony ericssonakias kai den to h3era??? droph mou !!

 

:lol: :lol: :lol: Να είσαι καλά βρε MaIdeN. Με έκανες και γέλασα πρωί, πρωί!!!

 

Ακούγεται όντως το "μπιπ" αλλά δεν γίνεται και τελείως αντιληπτό από τον συνομιλητή ότι ηχογραφείς γιατί μπορεί να είναι η ειδοποίηση μιας εισερχόμενης κλήσης

 

Η ειδοποίηση εισερχόμενης κλήσης δεν ακούγεται από τον συνομιλητή σου. ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πανω αριστερα στην οθονη εχει την Ενδειξη G (με πολυ μικρα γραμματα) , προφανος πρεπει να ειναι σημα gprs , πως μπορω να το εξαφανισω ? βημα βημα το ψαχνω και δεν μπορω να το βγαλω. Ειναι απαραιτητο να φαινεται ?
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι γίνεται ρε παιδιά με την VL έκδοση;

 

Έχω επιδότηση και διαβάζοντας τις 102 σελίδες δεν έχω καταλάβει ακόμη αν πρέπει να το πάρω ή όχι :wacko: .

Ποιά είναι τα προβλήματα που θα μου παρουσιαστούν;

Τι να κάνω; Να προχωρήσω ή θάμαι κάθε τρείς και λίγο στο service;

 

Όποιος μπορεί ας βοηθήσει ;) .

 

Ευχαριστώ.-

''... Να είσαι καλός με τους ανθρώπους ανεβαίνοντας γιατί θα τους χρειαστείς κατεβαίνοντας ...''
Link to comment
Share on other sites

Πανω αριστερα στην οθονη εχει την Ενδειξη G (με πολυ μικρα γραμματα) , προφανος πρεπει να ειναι σημα gprs , πως μπορω να το εξαφανισω ? βημα βημα το ψαχνω και δεν μπορω να το βγαλω. Ειναι απαραιτητο να φαινεται ?

Είτε φαίνεται είτε όχι δεν έχει σημασία από την στιγμή που δεν έχεις ανεργοποιημένο από τον παροχέα κινητής σου το gprs.

Πάντως για να απενεργοποιήσεις και να μην φαίνεται είναι:Μενου>Ρυθμίσεις>Συνδεσιμότητα>Επικοινωνία Δεδομένων>Προτιμ. Υπηρεσία> Μόνο GSM.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι γίνεται ρε παιδιά με την VL έκδοση;

 

Έχω επιδότηση και διαβάζοντας τις 102 σελίδες δεν έχω καταλάβει ακόμη αν πρέπει να το πάρω ή όχι .

Ποιά είναι τα προβλήματα που θα μου παρουσιαστούν;

Τι να κάνω; Να προχωρήσω ή θάμαι κάθε τρείς και λίγο στο service;

 

Όποιος μπορεί ας βοηθήσει .

 

Ευχαριστώ.-

 

 

Καταρχήν τα συγχαρητήρια μου έκατσες και διάβασες 102 σελίδες!!! :)

 

Παίρνοντας το VL υπάρχει ένας μικρός κίνδυνος να έχεις το πρόβλημα με τα dropped calls (αν και πιστεύω ότι οι νεότερες συσκευές ίσως να μην έχουν τέτοιο πρόβλημα).

Επίσης οι αναβαθμίσεις που βγαίνουν για τα VL κινητά είναι λιγότερο συχνές σε σχέση με τα unbranded.

 

Πάντως ο καταλληλότερος για να σου απαντήσει για αυτό είναι ο YAziDis. Στείλε του ένα pm για να μάθεις από πρώτο χέρι τι προβλήματα αντιμετωπίζει.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ Trial12345, ειδα βημα βημα αυτο που ειπες, δεν χρειαζεται να το βγαλω εφoσων δεν επειρεαζει την καταναλωση μπαταριας, αυτη ηταν η απορεια μου. thanks.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ Trial12345, ειδα βημα βημα αυτο που ειπες, δεν χρειαζεται να το βγαλω εφoσων δεν επειρεαζει την καταναλωση μπαταριας, αυτη ηταν η απορεια μου. thanks.

Η κατανάλωση μπαταρίας επιρεάζεται από την στιγμή που στο κινητό λειτουργεί το κύκλωμα ανίχνευσης σήματος για το gprs.Αλλά η κατανάλωση είναι τόσο μικρή που δεν θα δεις καμιά διαφορά.Σε εμένα στην αρχή μέχρι να το κλείσω δεν είχα παρατηρήσει απολύτος τίποτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η κατανάλωση μπαταρίας επιρεάζεται από την στιγμή που στο κινητό λειτουργεί το κύκλωμα ανίχνευσης σήματος για το gprs.Αλλά η κατανάλωση είναι τόσο μικρή που δεν θα δεις καμιά διαφορά.Σε εμένα στην αρχή μέχρι να το κλείσω δεν είχα παρατηρήσει απολύτος τίποτα.

Τα mms σας θα παίζουν αν το κλείσετε ή δεν τα έχετε ενεργοποιήσει;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τα mms σας θα παίζουν αν το κλείσετε ή δεν τα έχετε ενεργοποιήσει;

Εγώ δεν τα έχω ενεργοποιήσει.Αλλά για τον φίλο παραπάνω δεν ξέρω.Για αυτό και του είπα ότι δεν έχει σημασία αν είναι ανοιχτό ή κλειστό αν δεν έχει ενεργοποιήσει το gprs από τον παροχέα κινητής του.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει ας προτείνει κανένα bluetooth ακουστικό και μια ενδεικτική τιμή για το κινητό μας. (είτε SE, είτε άλλου κατασκευαστή)

Στο site της SE στα αξεσουάρ έχει πάρα πολλά κ δεν ξέρω ποιές είναι οι ουσιαστικές διαφορές τους...

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει ας προτείνει κανένα bluetooth ακουστικό και μια ενδεικτική τιμή για το κινητό μας. (είτε SE, είτε άλλου κατασκευαστή)

Στο site της SE στα αξεσουάρ έχει πάρα πολλά κ δεν ξέρω ποιές είναι οι ουσιαστικές διαφορές τους...

Thanks!

Οι διαφορές που έχουν είναι πρωραρχικά το design.Από εκεί και πέρα άλλες διαφορές είναι η αναγνώριση κλήσης που έχουν μερικά, η μέγιστη εμβέλεια που έχουν, η εργονομία και άλλα.Το βασικότερο για μένα είναι η διάρκεια της μπαταρίας.

Μπορείς να μπεις είτε στο Πλαίσιο είτε στον Γερμανό (σου λέω εκεί γιατί έχουν μια μεγάλη γκάμα, όχι ότι και από εκεί θα πάρεις, υπάρχουν και αλλού.) να πάρεις μια πρώτη ιδέα τι υπάρχει στην αγορά και μετά βλέπουμε για πιο συγκεκριμένα.Ανάλογα με το τι θα δεις και τι θα σου αρέσει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει ας προτείνει κανένα bluetooth ακουστικό και μια ενδεικτική τιμή για το κινητό μας. (είτε SE, είτε άλλου κατασκευαστή)

Στο site της SE στα αξεσουάρ έχει πάρα πολλά κ δεν ξέρω ποιές είναι οι ουσιαστικές διαφορές τους...

Thanks!

 

 

Εγώ πήρα το Bluetooth Headset HBH-IV835 της SONY ERICSSON, είναι πολύ κομψό (κάνει 72 ευρώ - μία μέση δηλαδή τιμή) και είναι πολύ καλό... Στο γραφείο μου - στη δουλειά - για παράδειγμα το έχω στην τσάντα και πιάνει και στο διπλανό γραφείο (αίθουσα). Αξιόπιστο, κομψό και καλής τιμής, πιστεύω... Το προτείνω ανεπιφύλακτα:cool:

"One never notices what has been done; one can only see what remains to be done."

Marie Curie

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω αυτο

http://www.eml.gr/files/images/products/%CE%A4%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CF%86%CF%89%CE%BD%CE%AF%CE%B1/%CE%91%CE%BE%CE%B5%CF%83%CE%BF%CF%85%CE%AC%CF%81/11,10,00,072_LR.gif

HF ERICSSON HEADSET HBH 662 BLUETOOTH.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

paidia molis simera pira to sigekrimeno kinito.epeidi diavasa edo mesa oti oi siskeves vodafone live! san tin diki mou parousiazoun kapoia provlimata tha ithela na rotiso an mporo na allakso to logismiko kai episis an mporeite doste mou ena apeftheias link.

tha prepei na afaireso oti dedomena pou exo mesa sto tilefono, sti sim kai sto memory stick prin kano tin anavathmisi i den epireazontai?

Device: Nexus 5

Rom: PureNexus

Link to comment
Share on other sites

paidia molis simera pira to sigekrimeno kinito.epeidi diavasa edo mesa oti oi siskeves vodafone live! san tin diki mou parousiazoun kapoia provlimata tha ithela na rotiso an mporo na allakso to logismiko kai episis an mporeite doste mou ena apeftheias link.

tha prepei na afaireso oti dedomena pou exo mesa sto tilefono, sti sim kai sto memory stick prin kano tin anavathmisi i den epireazontai?

αφαιρωντας το μενου,αυτοματως χανεις και την εγγυηση σου :!:

εγω στην θεση σου θα το αφηνα οπως εχει γιατι το κινητο σου δεν εχει κανενα περιορισμο και μια χαρα θα δουλεψει.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το SE w810, το εχω εδω και 4 ημερες και ειναι ολα ενταξει μεχρι τωρα, αλλα εχω μια απορια, στο Νοκια 5140 που ειχα, στο καθε προφιλ μπορουσα να εχω ξεχωριστω ηχο κλησης και μηνυματος, τωρα εδω εχω παρατηρησει οτι ο ηχος κλησης και μηνυματος ειναι ιδιος σε ολα τα προφιλ. το ερωτημα μου ειναι αν υπαρχει η δυνατοτητα σε καθε προφιλ να εχω και διαφορετικο ηχο. Εχω βρει οτι σε καθε επαφη υπαρχη δυνατοτητα διαφορετικου ηχου ομως με τα προφιλ τι γινετε ? . Επισεις εχει κανενας κανα briefcase με ηχους για μηνυματα.
Link to comment
Share on other sites

Και στα προφιλ μπορείς να αλλάξεις ήχο κλήσης. Στις ρυθμίσεις πηγαίνεις στο Προφιλ επιλέγεις το προφιλ που θες να χρησιμοποιήσεις, πατάς επεξεργασία και βάζεις ότι ήχο κλήσης θες.

 

Για briefcase με ήχους και εικόνες μίλα με τον φίλο μου τον RAVER!!!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω αυτο

http://www.eml.gr/files/images/products/%CE%A4%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CF%86%CF%89%CE%BD%CE%AF%CE%B1/%CE%91%CE%BE%CE%B5%CF%83%CE%BF%CF%85%CE%AC%CF%81/11,10,00,072_LR.gif

HF ERICSSON HEADSET HBH 662 BLUETOOTH.

 

 

 

Απλά αυτό που πήρα εγώ έχει και φωνητική κλήση, δεν ξέρω αν το μοντέλο που πήρες εσύ την υποστηρίζει...

Πάντως είναι χλίδα με το BLuetooth.

 

Το δικό μου είναι αυτό:

http://www.plaisio.gr/ProductImages/300x300/851078.gif

"One never notices what has been done; one can only see what remains to be done."

Marie Curie

Link to comment
Share on other sites

Φιλε zxr ευχαριστω για την αποκριση σου, ισως να μην το διευκρινησα σωστα αλλα αυτο που ρωτησα ειναι, αν η αλλαγη ηχου που κανω σε καθε προφιλ αποθηκευετε ξεχωριστα και ετσι οταν ενεργοποιω καποιο προφιλ να μην χρειαζεται να επεμβενω παλι στον ηχο κλησης ή μηνυματος. Ενα παραδειγμα ειναι, πες οτι τωρα ειμαι στο προφιλ [ΚΑΝΟΝΙΚΟ] και εχω τον ηχο κλησης [Do-Mi-Co], οταν ενεργοποιησω καποιο αλλο προφιλ οπως το [ΣΠΙΤΙ] ο ηχος ειναι ιδιος. Γινετε το καθε προφιλ να εχει το δικο του ηχο ?

(Οπως εχω την δυνατοτητα να διατηρω για καθε προφιλ ξεχωριστα την ενταση του ηχου, το ιδιο θελω και για τον ηχο κλησης & μηνυματος.)

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 10 μήνες με το Κ750 ... ήρθε και σε μένα με τη σειρά μου το πρόβλημα με το joystick...

Θα το δώσω (αύριο) για επισκευή αλλά επειδή δε μπορώ να μείνω 10-15 μέρες χωρίς κινητό, παρήγγειλα το w810. Θα το παραλάβω αύριο αλλά έχω κάποιες απορίες.

 

1.Tα θέματα του Κ750 παίζουν στο w810 ?

2.Τα παιχνίδια/εφαρμογές ?

3.Υπάρχει κάποιο ανάλογο γενικό πρόβλημα στα w810 όπως το joystick στο K750 ?

4.Mε το myphone explorer έχω πάρει σε backup τον τηλεφωνικό κατάλογο του K750. Mπορώ να τον κάνω restore στο w810 η θα χρειαστούν και άλλες αλλαγές ? Δηλαδή θα περάσουν οι επαφές όπως είναι η θα μου αλλάξει τίποτα κινητά με σταθερά και τέτοια ?

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Το SE w810, το εχω εδω και 4 ημερες και ειναι ολα ενταξει μεχρι τωρα, αλλα εχω μια απορια, στο Νοκια 5140 που ειχα, στο καθε προφιλ μπορουσα να εχω ξεχωριστω ηχο κλησης και μηνυματος, τωρα εδω εχω παρατηρησει οτι ο ηχος κλησης και μηνυματος ειναι ιδιος σε ολα τα προφιλ. το ερωτημα μου ειναι αν υπαρχει η δυνατοτητα σε καθε προφιλ να εχω και διαφορετικο ηχο. Εχω βρει οτι σε καθε επαφη υπαρχη δυνατοτητα διαφορετικου ηχου ομως με τα προφιλ τι γινετε ? . Επισεις εχει κανενας κανα briefcase με ηχους για μηνυματα.

 

Καλημερα.Ηχους θα βρεις εδω,οπως και με αρκετο ψαξιμο και εδω.

επισης εχω και εγω στο briefcase μου καποιους ηχους amr* για μηνυματα.τωρα αμα θελεις κατι που δεν υπαρχει..ρωτα μας και αν βρεθει..το ανεβαζει και στο δινει ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας, έκανα μια πρώτη έρευνα βάσει των προτάσεων σας.

 

Είμαι ανάμεσα στα 660 και 662 λόγω αναγνώρισης μιας κ σκοπός μου είναι να έχω το κινητό στο σακίδιο μου κ οχι πάνω μου, αλλά το IV835 είναι πολύ όμορφο,διακριτικό και πρέπει να είναι κ άνετο στο αυτί και έχει κ καλές λειτουργίες...

Θα δω κ τιμές κ θα αποφασίσω...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε zxr ευχαριστω για την αποκριση σου, ισως να μην το διευκρινησα σωστα αλλα αυτο που ρωτησα ειναι, αν η αλλαγη ηχου που κανω σε καθε προφιλ αποθηκευετε ξεχωριστα και ετσι οταν ενεργοποιω καποιο προφιλ να μην χρειαζεται να επεμβενω παλι στον ηχο κλησης ή μηνυματος. Ενα παραδειγμα ειναι, πες οτι τωρα ειμαι στο προφιλ [ΚΑΝΟΝΙΚΟ] και εχω τον ηχο κλησης [Do-Mi-Co], οταν ενεργοποιησω καποιο αλλο προφιλ οπως το [ΣΠΙΤΙ] ο ηχος ειναι ιδιος. Γινετε το καθε προφιλ να εχει το δικο του ηχο ?

 

Κατάλαβα τι ακριβώς θες. :) Αυτή τη στιγμή έχω το Κ700 μπροστά μου και δοκίμασα αυτό που ζητάς και γίνεται. Αποθηκεύεται δηλαδή ξεχωριστά. Λογικά θα γίνεται και στο W810. Απλά πρέπει να επεξεργαστείς το κάθε προφιλ ξεχωριστά και να ορίσεις τον ήχο που θες.

 

 

1.Tα θέματα του Κ750 παίζουν στο w810 ?

2.Τα παιχνίδια/εφαρμογές ?

3.Υπάρχει κάποιο ανάλογο γενικό πρόβλημα στα w810 όπως το joystick στο K750 ?

4.Mε το myphone explorer έχω πάρει σε backup τον τηλεφωνικό κατάλογο του K750. Mπορώ να τον κάνω restore στο w810 η θα χρειαστούν και άλλες αλλαγές ? Δηλαδή θα περάσουν οι επαφές όπως είναι η θα μου αλλάξει τίποτα κινητά με σταθερά και τέτοια ?

 

Μερικά θέματα, παιχνίδια και εφαρμογές παίζουν στο 810. Κάποιο γενικότερο πρόβλημα το 810 δεν αντιμετωπίζει (πλέον). Με το MyPhoneExplorer δεν θα έχεις πρόβλημα. (λακωνικότατος ήμουν!!! :lol: :lol: :lol: )

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Thanks a lot. To 3 και το 4 ήταν τα βασικότερα... :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W810i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...