Jump to content

Sony Ericsson W810i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιόν να πιστέψεις τώρα; :wacko: :wacko: :blink:

 

 

 

Από όσο έχω διαβάσει πιο πίσω δεν διαπίστωσα ότι κάποιοι προσπαθούν να πείσουν ότι το κινητό είναι απροβλημάτιστο. Οι περισσότεροι απόρησαν με την ύπαρξη ενός τέτοιου προβλήματος σε κινητό (τη στιγμή που κύρια δουλειά του είναι οι κλήσεις) και κάποιοι άλλοι προσπάθησαν να δώσουν πιθανές εξηγήσεις και λύσεις. Πάντως αργά ή γρήγορα θα μάθουμε τι στο καλό συμβαίνει και ελπίζω να δωθεί και μια οριστική λύση. :)

 

 

 

Ωπ, τι βλέπω; Κάτοχος Cinque; Πες μου τώρα ότι είσαι και στο clubcento.gr! :p :p :)

 

Εγώ τουλάχιστον, δεν προσπάθησα να "αποενοχοποιήσω" το κινητό στο θέμα των κλήσεων. Όμως υπάρχουν χίλιοι δύο λόγοι που μια κλήση μπορεί να τερματιστεί ξαφνικά.Δεν είναι έτσι??

Δεν είπα ότι σίγουρα δεν φταίει το κινητό , αλλά ότι μπορεί να οφείλεται κάπου αλλού.

 

Όχι ,το fiatάκι δεν είναι δικό μου , τυχαία στο δρόμο το βρήκα.Η Xsarούκλα όμως ε?!!Κουκλί και πολύ γρήγορη:)

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την παρασκευή που μας πέρασε αγόρασα και εγώ το κινητό, λοιπόν σε μένα είχε και πρόβλημα με το φλας (δεν μπορούσε να παραμείνει σταθερό) αλλά και οι κλήσεις (το σοβαρότερο). Πήγα από εκεί που το πήρα (κοσμοτέ γλυφάδας), έκανα την υπάλληλο να μου ανοίξει τρία ολοκαίνουργα κουτιά, αλλά δυστυχώς και τα τρία είχαν το ίδιο πρόβλημα!!!!! Μου είπε να το πάω στην sony αλλά για μία βδομάδα δεν τους το άφηνα με τίποτα, οπότε ζήτησα να μου κάνουν αλλαγή μοντέλου και πήρα το w900i (πληρώνοντας την διαφορά 20 ευρώ) χωρίς να μου φέρουν καμμία αντίρρηση!!!! Δεν μου αρέσει και πολύ εμφανισιακά αλλά τουλάχιστον δουλεύει αψογα. Ελπίζω να έκανα καλά. Μπράβο στην εξυπηρέτηση πελατών της κοσμοτέ γλυφάδας!
992
Link to comment
Share on other sites

α και προσεξτε τον υπερπολυτιμο φακό σας να μη σπασει 630 ευρω δωσατε κριμα ειναι

τι θα λετε οταν βγει το κ800 ???? ποσοι θα το πουλατε τρεχοντας ?? θα δειξει

μακατι η Νοκια να μη μας θεωρούσε μα**κες αλλα δες τι βγαζει τρέχοντας να καλυψει τον ανταγωνισμό Ν83 , Ν93, με επιτελους autofocus !!!!!!!!!!!!!! για να δούμε ????

ενταξει ας μην τα παραλεμε τωρα,εχουμε ξεφυγει κι απο το θεμα τελειως,τα χω και τα 2,αλλη η χρηση του N-80 κι αλλη του 810.η καμερα εννοειται οτι ειναι καλυτερη του 810 οπως επισης και ο ηχος απο τα ακουστικα,αλλα μεχρι εκει.καλυτερα να μεινουμε στο θεμα του 810 κι ας μην το συγκρινουμε με τελειως διαφορετικα κινητα.:)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω (ξανα) για την μπαταρια. Ενας φιλος σε προηγουμενο ποστ ανεφεραι οτι σε πρωτη φαση ειναι ικανοποιημενος. Τωρα που εχουν αρχισει και το εχουν αρκετοι και το εχουν (φανταζομαι) φορτισει πανω απο 1-2 φορες τι γνωμη εχουν? Αν υπαρχει και καποιος που να μπορει να το συγκρινει με το κ750 (με το οποιο ειμαι ευχαριστημενος απο πλευρα αυτονομιας) θα με βοηθουσε.
Link to comment
Share on other sites

ενταξει ας μην τα παραλεμε τωρα,εχουμε ξεφυγει κι απο το θεμα τελειως,τα χω και τα 2,αλλη η χρηση του N-80 κι αλλη του 810.η καμερα εννοειται οτι ειναι καλυτερη του 810 οπως επισης και ο ηχος απο τα ακουστικα,αλλα μεχρι εκει.καλυτερα να μεινουμε στο θεμα του 810 κι ας μην το συγκρινουμε με τελειως διαφορετικα κινητα.:)

 

Φίλε ταξιδιώτη22 εννοείται ότι πρόκειται για 2 διαφορετικές συσκευές για ανθρώπους με διαφορετικές ανάγκες.Αλλά είναι μεγάλο θράσος(:p ) να προσπαθούν να αποδείξουν ότι το n80 είναι και καλύτερο στα χωράφια του w810(φώτο-μουσική)

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

to diktio den ftaiei afou amesws to vazo se allo kinito k douleuei wraia.

 

tis perissoteres fores exei full sima k leei mono epeigouses kleiseis.

 

Παλιοτερα ειχα ενα Τ39 και ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα. Επεφτε η μπαταρια σε 1 μερα το πολυ! Το πηγα 2 φορες στη SE. Τη μια μου αλλαξαν τη μπαταρια και τη δευτερη την κεραια! Τιποτα! Τα ιδια παντελακη μου τα ιδια παντελη μου. Τελικα εφταιγε το δικτυο (TELESTET τοτε) αλλαξα και βρηκα την υγεια μου.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος κάτοχος του κ750 και τώρα πλέον του w810 να μας πεί ολοκληρωμένα και αναλυτικά τις διαφορές τους? Έχω το κ750 και ενδιαφέρομαι για το w810. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος κάτοχος του κ750 και τώρα πλέον του w810 να μας πεί ολοκληρωμένα και αναλυτικά τις διαφορές τους? Έχω το κ750 και ενδιαφέρομαι για το w810. Ευχαριστώ.

φιλε μου δεν ξερω αν εχεις ψαξει καθλου στο θεμα εδω,αν ψαξεις θα βρεις αρκετες απαντησεις.

οι διαφορες τους ειναι κυριως στην εμφανιση,εκει το 810 ειναι απαιχτο.

επισης να σημειωσω οτι εχουν και αρκετη διαφορα στην οθονη κι εννοω στην απεικονηση των χρωματων,εγω τα εβαλα διπλα αυτα τα 2 κινητα με το ιδιο φοντο στην οθονη και στο K-750 τα χρωματα ηταν σαν ξεπλυμενα πραγματικα.μεγαλη η διαφορα με τα ματια τα δικα μου.

αλλη διαφορα δεν μπορω να βρω περα οτι μου φανεται οτι το 810 τα παει λιγο καλυτερα και στον τομετα της αυτονομιας.

επισης η κατασκευη του φαινεται να εναι πιο ποιοτηκη απο του 750 αλλα και παο του 800.

και τελος να σου πω επισης οτι το πακετετο των 425 ευρω (απο πλαισιο) συνοδευεται και με καρτουλα 512Mb.:)

εγω πιστευω οτι αξιζει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Με την καινούργια τιμή του Κ750(244) η διαφορά αγγίζει τα 181 ευρώ.Δεν νομίζω οτι το τηλέφωνο τα αξίζει,χωρίς να θέλω να πω οτι ειναι κακό τηλέφωνο,μόνο υπερτιμημένο
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη εβδομαδα!

 

Οποιςο εχει διαθεση και χρονο ας μου λυσει δυο-τρια προβληματακια.

 

1-Θελω σε καποιες επαφες μου να εχω περισσοετρα πεδια απο τα 4-5 που εχει η συσκευη.Υπαρχει τροπος? (δηλ. θελω π.χ σε μια επαφη να εχω 2 κινητα ή 3 σταθερα).

 

2-Υπρχει τροπος οταν εχω το handsfree και δεχομε κληση να ακουω τιν ηχο απο τ ακουστικα και οχι απο την συσκευη? (ειμαι συνεχως στη μηχανη και χανω κλησεις...)

 

ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Με την καινούργια τιμή του Κ750(244) η διαφορά αγγίζει τα 181 ευρώ.Δεν νομίζω οτι το τηλέφωνο τα αξίζει,χωρίς να θέλω να πω οτι ειναι κακό τηλέφωνο,μόνο υπερτιμημένο

και οταν με 349 euro μπορεις να παρεις το w800i που για μενα ειναι πιο ωραιο και επισης με 20 απο τα (180) euro παιρνεις το w900i.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη εβδομαδα!

 

Οποιςο εχει διαθεση και χρονο ας μου λυσει δυο-τρια προβληματακια.

 

1-Θελω σε καποιες επαφες μου να εχω περισσοετρα πεδια απο τα 4-5 που εχει η συσκευη.Υπαρχει τροπος? (δηλ. θελω π.χ σε μια επαφη να εχω 2 κινητα ή 3 σταθερα).

 

2-Υπρχει τροπος οταν εχω το handsfree και δεχομε κληση να ακουω τιν ηχο απο τ ακουστικα και οχι απο την συσκευη? (ειμαι συνεχως στη μηχανη και χανω κλησεις...)

 

ευχαριστω πολυ!

Με μπέρδεψες βρε COCOMAT. Μπήκα στο W800 διαβάζω το post σου, μπαίνω στο W810 ξανά διαβάζω το post σου! Στην αρχή νόμισα ότι μπήκα στο ίδιο topic!!! :lol: :lol: :lol:

 

Για το ένα σου απάντησε ο Πέτρος. Δυστυχώς δεν γίνεται. Για το δυο εκτός από το αθόρυβο μπορείς να ενεργοποιήσεις και τη δόνηση. Έτσι δεν θα χάνεις καμία κλήση.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ειπα να το βαλω και στα δυο για σιγουρη ανατποκριση...

 

Αυτο με τη δονηση δεν το καταλαβα...

 

Για να καταλαβεις θελω το εξης: θελω ενω εχω το handsfree στο αυτι μου οταν δεχτω κληση ο ηχος ν ακουστει στο ακουστικο του hf και οχι στο ηχειο του τηλ.

 

σ ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Ειπα να το βαλω και στα δυο για σιγουρη ανατποκριση...

 

Αυτο με τη δονηση δεν το καταλαβα...

 

Για να καταλαβεις θελω το εξης: θελω ενω εχω το handsfree στο αυτι μου οταν δεχτω κληση ο ηχος ν ακουστει στο ακουστικο του hf και οχι στο ηχειο του τηλ.

 

σ ευχαριστω πολυ!

Κατάλαβα τι θες. Όταν το βάλεις στο αθόρυβο το κινητό μεταφέρει τον ήχο στο handsfree. Αυτό είναι ξεκάθαρο. Υπάρχει επισης η δυνατότητα όταν το βάλεις στο σιωπηλό να ενεργοποιείται αυτόματα η δόνηση. Αυτό σου είπα. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Η επιλογη σου ειναι παρα πολυ καλη,εγω εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος.

αυτο με το κλεισιμο κατα την διαρκεια της συνομιλιας το κανει κι εμενα.

μην το πας ακομα για αναβαθμιση γιατι δε προκειται να σου φτιαξουν τιποτα.το ιδιο firmware θα μπει που δεν εχει καμια διαφορα με το αυτο που ηδη εχουμε.

συντομα θα την εχουμε παντως την νεα αναβαθμιση.ασε που μπορεις να τη κανεις κι απο το σπιτι σου.:)

Οντως εχω κανει καλη επιλογη δεν το χορταινω...

Μπορω να κανω υπομονη γιατι δεν το κανει συνεχεια μια με δυο φορες συνεχομενα την ημερα και μετα ξεκολλαει...:)

http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη εβδομαδα!

 

Οποιςο εχει διαθεση και χρονο ας μου λυσει δυο-τρια προβληματακια.

 

1-Θελω σε καποιες επαφες μου να εχω περισσοετρα πεδια απο τα 4-5 που εχει η συσκευη.Υπαρχει τροπος? (δηλ. θελω π.χ σε μια επαφη να εχω 2 κινητα ή 3 σταθερα).

 

2-Υπρχει τροπος οταν εχω το handsfree και δεχομε κληση να ακουω τιν ηχο απο τ ακουστικα και οχι απο την συσκευη? (ειμαι συνεχως στη μηχανη και χανω κλησεις...)

 

ευχαριστω πολυ!

ginetai me ena asirmato bluetooth kai eisai etoimos exei kai donisi kai hxo

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πήρα από το service είχε μέσα την νέα έκδοση δούλευε το φλασ συνεχόμενα αλλά και πάλι μου έκλεινε :cry: τους το ξαναπήγα και το κινητάκι θα πάει στην SE άντε να δούμε :mad:
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Οντως εχω κανει καλη επιλογη δεν το χορταινω...

Μπορω να κανω υπομονη γιατι δεν το κανει συνεχεια μια με δυο φορες συνεχομενα την ημερα και μετα ξεκολλαει...:)

ακριβως το ιδιο και σε μενα,δεν μου το κανει συνεχεια:)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Kalispera se olous!Yparxei paidia kapoios theme maker h theme editor gia to W810i?Ki an nai apo pou mporw na to katevasw?:D

 

Theme Creator SE updated to 2.40

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αυτος ο αισθητηρας φωτος που εχει το κινητο και μεταβαλλει την φωτεινοτητα της οθονης αναλογα με την φωτεινοτητα του περιβαλλοντος στην πραξη λεει τιποτα? Δηλαδη υπαρχει καμια εμφανη διαφορα?
Link to comment
Share on other sites

re paidia, na rwtisw kati...?

irthe i agia stigmi tis epidotisis ap ti vodafone kai skopeyw tin kanw ena wraiotato w810.

omws se ola ta katastimata vodafone poy kalesa moy eipan oti to exoun mono se vodafone live ekdosi.

par ola ayta, sto forum diavasa oti kapoioi to piran kanoniko ap ti vodafone.

 

Isxyei ayto? Ti paizei?

 

An telika einai mono live tha kinithw pros w800...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W810i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...