Jump to content

Sony Ericsson W810i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε zxr σ'ευχαριστώ για την απάντηση σου. Έχεις δίκιο, δεν ανέφερα οτι βρίσκομαι Αθήνα αλλά κ εγώ πιστεύω οτι με μια βόλτα σε ένα vodafone ή γερμανό ίσως μπορέσω να δοκιμάσω το κινητό.

 

Όσο για το memory stick, μιλάμε πάντα MS Pro Duo, γι'αυτό και ρώτησα αν θα δει το κινητό τα 2 giga.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε zxr σ'ευχαριστώ για την απάντηση σου. Έχεις δίκιο, δεν ανέφερα οτι βρίσκομαι Αθήνα αλλά κ εγώ πιστεύω οτι με μια βόλτα σε ένα vodafone ή γερμανό ίσως μπορέσω να δοκιμάσω το κινητό.

 

Όσο για το memory stick, μιλάμε πάντα MS Pro Duo, γι'αυτό και ρώτησα αν θα δει το κινητό τα 2 giga.

 

Και το 4άρι να του βάλεις δεν θα έχει πρόβλημα:)

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου έχω κολήσει ανάμεσα στο K750 και W810 μπορεί κάποιος να μας πει αν αξίζει τα παραπάνω χρήματα που έχει το w810 έναντι του k750 για να το προτημήσω;
Link to comment
Share on other sites

Nai isxuei auto! Otan itan na to paro ego...ειχα Vodafone και ειχα επιδοτηση. Πηρα λοιπον τηλεφωνο σε σε 2 μαγαζια της Voda και στο ενα μου ειπαν οτι δεν ειχε ερθει ακομα το κινητο και θα ερχοταν απο μερα σε μερα με vl, ενω στο αλλο μου ειπαν 100% οτι εχουν μια ακομη συσκευη (ειχαν φερει 3) και δεν ειναι vl. Οταν ρωτησα αν θα φερουν και αλλη παραλαβη εντος ημερων (γιατι ηταν το τελευταιο...μη το χασουμε και περιμενουμε) μου ειπε ναι, περιμενουν καινουρια παραλαβη και θα ειναι ολα vl "μην ανυσηχειτε" μου ειπε. Τωρα αρχισα να ανησυχω της ειπα!:blink:

 

diladi osa tha feroun apo edo kai pera tha einai ola vl??????????????????????????????????????????????

 

kserei kanenas sigoura na mas apantisei??????????????

 

episis to eide kanenas se kanena vodiafone katastima na mas pei?

kai an to dei kapoios as mas pei na to doume ki emeis!!!!

(milao gia thessaloniki)

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

Και το 4άρι να του βάλεις δεν θα έχει πρόβλημα:)

Τώρα που το σκέφτομαι ΤΗΕjB νομίζω ότι μπορώ να φανταστώ ένα μικρό πρόβλημα που θα έχει με την 4GB κάρτα. Αν η κάρτα είναι γεμάτη (δυο φορές το 512) θα ζορίζεται αρκετά να την διαβάζει και μπορεί μερικές φορές να κολλάει.... :confused: :confused:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το σκέφτομαι ΤΗΕjB νομίζω ότι μπορώ να φανταστώ ένα μικρό πρόβλημα που θα έχει με την 4GB κάρτα. Αν η κάρτα είναι γεμάτη (δυο φορές το 512) θα ζορίζεται αρκετά να την διαβάζει και μπορεί μερικές φορές να κολλάει.... :confused: :confused:

 

Κοίτα , για την 4GB κάρτα δεν υπάρχει επίσημη πληροφορία(γιατί ακόμα καλά καλά δεν έχουν κυκλοφορίσει τέτοιες κάρτες)Σίγουρα όμως αναφέρεται ότι υποστηρίζει 2gb.Αλλά δεν σου λέει κανείς ότι δεν θα κολλάει:rolleyes:

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Κανένα site με εφαρμογές και παιχνίδια για το κινητάκι ξέρουμε??

Ότι υπάρχει για τα K700, K750, W800 λειτουργεί και στο W810...

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα , για την 4GB κάρτα δεν υπάρχει επίσημη πληροφορία(γιατί ακόμα καλά καλά δεν έχουν κυκλοφορίσει τέτοιες κάρτες)Σίγουρα όμως αναφέρεται ότι υποστηρίζει 2gb.Αλλά δεν σου λέει κανείς ότι δεν θα κολλάει:rolleyes:

Ναι, ναι κατάλαβα τι λες. Το θέμα μας δεν είναι μόνο η υποστήριξη. Σε αυτό πιστεύω ότι δεν θα έχει πρόβλημα. Τι να την κάνεις όμως την υποστήριξη αν μετά τα δυο GB το κινητάκι θα παραδίδει πνεύμα;

 

Να φανταστείς το Κ700 με 247 φωτογραφίες συνολικού μεγέθους 5,8 ΜΒ ζορίζεται πάρα πολύ να τις ανοίξει. Αναγκάστηκα να τις βάλω σε φακέλους για να ανασάνει.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση?:O

 

Απ'οτι ξερω οταν κανεις αναβαθμιση στα SE χανονται τα παντα απο το κινητο (την πρωτη φορα). Κατεβασα ενα PhoneBackup αλλα δε μου φαινετε αξιοπιστο. Ασε που οταν πηγα να το χρησιμοποιησω μου πεταξε ενα παραθυρακι οτι κατα τη διαρκεια του Backup αν κατι παει στραβα μπορει να καταστραφει το κινητο!:blink:

Ξερετε κανενα καλο προγραμματακι για να κανω Backup πριν του κανω την αναβαθμιση?

 

Ευχαριστω εκ των προτερο!:rolleyes:

 

Στο συγκεκριμένο τηλέφωνο δεν ΄χανεις απολύτως τίποτα κατά την αναβάθμιση. Όσον αφορά το back up αυτό που ίσως σε ενδιαφέρει είναι τα τηλέφωνα. Χρησιμοποίησε λοιπόν το PCsuite που έχει το συνοδευτικό CD ή κατέβασε την νεώτερη έκδοση απο το http://www.sonyericsson.com προκειμένου να το συγχρονίσεις με το outlook

Λέω "ΟΧΙ" στα greeklish !!!!
Link to comment
Share on other sites

Ναι, ναι κατάλαβα τι λες. Το θέμα μας δεν είναι μόνο η υποστήριξη. Σε αυτό πιστεύω ότι δεν θα έχει πρόβλημα. Τι να την κάνεις όμως την υποστήριξη αν μετά τα δυο GB το κινητάκι θα παραδίδει πνεύμα;

 

Να φανταστείς το Κ700 με 247 φωτογραφίες συνολικού μεγέθους 5,8 ΜΒ ζορίζεται πάρα πολύ να τις ανοίξει. Αναγκάστηκα να τις βάλω σε φακέλους για να ανασάνει.

 

Ναι , αυτό ακριβώς λέω:)

Βέβαια , μην συγκρίνεις με το k700.Ήταν αργό στον συγκεκριμένο τομέα.

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

re paidia molis to pira alla exw to eksis problem.

exw cosmote, alla leei sinexeia oti einai ektos leipsis k mono epeigouses kleiseis.

 

sima katholou opou sta idia simeia eixa full. merikes fores vgazei to e panw aristera. mallon to edge. pos vgainei???

Link to comment
Share on other sites

re paidia molis to pira alla exw to eksis problem.

exw cosmote, alla leei sinexeia oti einai ektos leipsis k mono epeigouses kleiseis.

 

sima katholou opou sta idia simeia eixa full. merikes fores vgazei to e panw aristera. mallon to edge. pos vgainei???

 

εμένα πάλι δεν με αφήνει να μιλήσω πολύ ώρα :confused: Μου κλείνει τις κλήσεις μετά από 2-3 λεπττά λέτε να φταίει η Vodafone ή το κινητό??

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

εμένα πάλι δεν με αφήνει να μιλήσω πολύ ώρα :confused: Μου κλείνει τις κλήσεις μετά από 2-3 λεπττά λέτε να φταίει η Vodafone ή το κινητό??

 

Και εμένα κάνει το ίδιο, και έχω και εγώ vodafone!!!

Link to comment
Share on other sites

tha to paitakso.mou exei spasei ta neura. ti exei?giati den exei sima????

pos tha to ftiakso????

 

episis merikes fores exei full sima alla leo mono kleiseis sos.

 

kai trwei fovera kolimata. kolaei apisteuta kai prepei na vgazo tin mpataria kai restart ksana.

den einai vodafone.einai sketo.

Link to comment
Share on other sites

tha to paitakso.mou exei spasei ta neura. ti exei?giati den exei sima????

pos tha to ftiakso????

 

 

Τα κλασσικα προβληματα που εχουν τα πρωτα firmware Ακριβως το ιδιο προβλημα ειχαν (αν θυμασαι) το κ750 και κ700 (κυριως). Με την πρωτη αναβαθμιση θα φτιαξει και αυτο και το bug με το φλας. Aυτος ειναι ο λογος που δεν εχω παρει ακομα το w810 την εχω πατησει πανω απο μια φορα.

 

Τσεκαρε παντως αν εχει βγει κανενα νεο firmware

Link to comment
Share on other sites

tha to paitakso.mou exei spasei ta neura. ti exei?giati den exei sima????

pos tha to ftiakso????

 

episis merikes fores exei full sima alla leo mono kleiseis sos.

 

kai trwei fovera kolimata. kolaei apisteuta kai prepei na vgazo tin mpataria kai restart ksana.

den einai vodafone.einai sketo.

 

Βάλε του μέσα μια άλλη κάρτα και δες αν κάνει τα ίδια... και αν τα κάνει πήγαινέτο πίσω...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα κάνει το ίδιο, και έχω και εγώ vodafone!!!

Το δίκτυο φταίει. Ή δεν έχει καλή ποιότητα σήματος ή τη συγκερκιμένη στιγμή δεν υπάρχει χωρητικότητα ή υπάρχουν άλλα τεχνικά προβλήματα, με πιθανότερο τα δύο πρώτα...

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

to diktio den ftaiei afou amesws to vazo se allo kinito k douleuei wraia.

 

tis perissoteres fores exei full sima k leei mono epeigouses kleiseis.

Ανφέρομαι στο πέσιμο της γραμμής, για το οποίο παραπονιέται ο φίλος lefkal.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Το δίκτυο φταίει. Ή δεν έχει καλή ποιότητα σήματος ή τη συγκερκιμένη στιγμή δεν υπάρχει χωρητικότητα ή υπάρχουν άλλα τεχνικά προβλήματα, με πιθανότερο τα δύο πρώτα...

 

Ξαναλεω οτι για ποιον θυμαται το ιδιο προβλημα ειχαν και τα κ700/κ750 (οπως και αλλα πχ ποιοτητα φωτογραφιας)

Eννοειται οτι δε φταει το δικτυο για το οτι μονο το w810 δεν εχει καλο σημα. Ειναι bug του τηλεφωνου.

http://www.esato.com εκει θα δεις οτι πολυ κοσμος εχει τα γνωστα bugs φλας και σηματος. Ψαξε να δεις αν εχει βγει καινουργιο firmware που να το διορθωνει (αν και πιστευω οτι ειναι ακομα νωρις)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W810i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...