Jump to content

Sony Ericsson W810i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά γεια χαρά,

έχω επιδότηση vf και επειδή το w610 μάλλον θα είναι ακριβό

λέω να πάρω το w810.

 

μου έχει κολλήσει το άσπρο όμως, το έχετε πετύχει πουθενά;

 

http://news.softpedia.com/images//news2/Sony-Ericsson-W810i-White-Edition-2.jpg

 

προτιμώ σε voda-shop γιατί δεν ξέρω αν αλλού εξαργυρώνουν επιδότηση

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά μια ψιλοάσχετη ερώτηση...

Θέλω να φτιάξω δικά μου themes για το w810 με το SE Themes Creator. Ξέρει κανεις πως και αν μπορώ να κάνω export μια εικόνα απο ένα υπάρχον theme που φορτώνω στο Themes Creator?

Θέλω βασικά απο κάποια ωραία themes που έχω να πάρω εικόνες τους κ να τις χρησιμοποιήσω σαν templates για τις δικές μου... Αλλά μέχρι στιγμής μόνο το import εικόνας μπορώ να κάνω κ οχι το αντίθετο...

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά γεια χαρά,

έχω επιδότηση vf και επειδή το w610 μάλλον θα είναι ακριβό

λέω να πάρω το w810.

 

μου έχει κολλήσει το άσπρο όμως, το έχετε πετύχει πουθενά;

 

http://news.softpedia.com/images//news2/Sony-Ericsson-W810i-White-Edition-2.jpg

 

προτιμώ σε voda-shop γιατί δεν ξέρω αν αλλού εξαργυρώνουν επιδότηση

 

 

σε vodafone shop...μμμ...δεν ξερω...αλλα το εχει η expansys> http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=146927

και

η maxmobile>>http://www.maxmobile.gr/product_info.php?products_id=514&CatID=

 

αν το θελεις πολυ θα πρεπει να το παραγγειλεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάρε το απο εδώ, που το πήρα και εγώ σε άσπρο -> http://www.eml.gr/default.asp?pid=17&itm=5845&ct=86&la=1

 

http://img467.imageshack.us/img467/465/picture00161zh3.jpg

http://img467.imageshack.us/img467/465/picture00161zh3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ψιλοάσχετη ερώτηση...

Θέλω να φτιάξω δικά μου themes για το w810 με το SE Themes Creator. Ξέρει κανεις πως και αν μπορώ να κάνω export μια εικόνα απο ένα υπάρχον theme που φορτώνω στο Themes Creator?

Θέλω βασικά απο κάποια ωραία themes που έχω να πάρω εικόνες τους κ να τις χρησιμοποιήσω σαν templates για τις δικές μου... Αλλά μέχρι στιγμής μόνο το import εικόνας μπορώ να κάνω κ οχι το αντίθετο...

Ευχαριστώ!

 

1.Για αρχή κρατάς ένα αντίγραφο του theme κάπου.

2.Μετά μετονομάζεις το .thm αρχείο σε .zip η .rar (δε θυμάμαι το σωστό).

3.Έπειτα κάνεις extract το μετονομασμένο αρχείο και σε κάποιο φάκελο σου σώζει τις εικόνες... :wink:

 

Έχει πολύ καιρό από όταν το είχα δοκιμάσει, οπότε καλύτερα πριν το επιχειρήσεις να κρατήσεις ένα αντίγραφο κάπου (το πρώτο βήμα δηλαδή καλύτερα μην το προσπεράσεις). :wink:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι η ερωτηση που θα κανω εχει απαντηθει στο παρελθον αλλα δεν εχω ουτε την υπομονη αλλα ουτε το χρονο να ψαξω...προσπαθησα να στειλω sms και πριν καλα καλα γραψω 5-6 λεξεις με περασε στο δευτερο μηνυμα.υπαρχει λυση ωστε να γραφουμε 160 χαρακτηρες σε καθε sms και οχι 80 με 90 που γραφει τωρα χρεωνωντας μας με 2 μηνυμα; ευχαριστω προκαταβολικα
Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι η ερωτηση που θα κανω εχει απαντηθει στο παρελθον αλλα δεν εχω ουτε την υπομονη αλλα ουτε το χρονο να ψαξω...προσπαθησα να στειλω sms και πριν καλα καλα γραψω 5-6 λεξεις με περασε στο δευτερο μηνυμα.υπαρχει λυση ωστε να γραφουμε 160 χαρακτηρες σε καθε sms και οχι 80 με 90 που γραφει τωρα χρεωνωντας μας με 2 μηνυμα; ευχαριστω προκαταβολικα

 

Απενεργοποίησε τους "εθνικούς χαρακτήρες" από τις ρυθμίσεις των μηνυμάτων και θα είναι οκ.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

1.Για αρχή κρατάς ένα αντίγραφο του theme κάπου.

2.Μετά μετονομάζεις το .thm αρχείο σε .zip η .rar (δε θυμάμαι το σωστό).

3.Έπειτα κάνεις extract το μετονομασμένο αρχείο και σε κάποιο φάκελο σου σώζει τις εικόνες... :wink:

Πολύ απλό και πολύ έξυπνο!!

Rename σε rar και extract και όλα μια χαρά!

Σ'ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια :D

Link to comment
Share on other sites

Distixws to agapimeno mou w810simera paredwse pneuma...:cry:

Piga na mpw se fakelo stis photo kai ekane epanekinisi,sti 2 prospatheia to idio... Piga amesws germano pou doulevei kollhtos mou, evala tin R4EA031 kai to mono pou ekane itan na min kanei epanekinisi alla na kollaei ekei...poios perimenei twra 2 weeks mexri na to steiloun pisw kai poios kserei ti tha tou kanoun...:worry:

kai to eixa mono 4 mines.. R.I.P.

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και παλι!ευχαριστω για τις πληροφοριες σχετικα με την μπαταρια και την αναβαθμιση.θα ηθελα να ρωτησω αν η αναβαθμιση αυξησει τον χρονο της μπαταριας ή τι αλλο θα μου προσφερει γενικα!ευχαριστω::wacko:
Link to comment
Share on other sites

Προσφατα πηρα το w810 και είμαι πολύ ευχαριστημένη.

Έχει καλή αυτονομία, καλές λειτουργίες walkman και καλή φωτογραφική κάμερα.

Επίσης είναι μικρό και ελαφρύ.

Άξιος αντικαταστάτης του Κ700 μου!:)

Ξέρετε μήπως κάποιο site για θέματα εκτός του myw810.net και του esato;

Link to comment
Share on other sites

Distixws to agapimeno mou w810simera paredwse pneuma...:cry:

Piga na mpw se fakelo stis photo kai ekane epanekinisi,sti 2 prospatheia to idio... Piga amesws germano pou doulevei kollhtos mou, evala tin R4EA031 kai to mono pou ekane itan na min kanei epanekinisi alla na kollaei ekei...poios perimenei twra 2 weeks mexri na to steiloun pisw kai poios kserei ti tha tou kanoun...:worry:

kai to eixa mono 4 mines.. R.I.P.

Το πρόβλημα που περιγράφεις αναφέρεται στην ανάγνωση από το memory stick,μιας και αυτό είναι το default path για την αποθύκευση των φωτογραφιών(αν δεν το έχεις αλλάξει).Αν βγάλεις το memory stick και αλλάξεις την διαδρομή που αποθυκεύει τις φωτογραφίες (και τις περνάει στη μνήμη του τηλεφώνου) και μετά πας να τις δεις το ξανακάνει?

Ή μήπως έχει κάποιος φίλος σου μια παρόμοια μνήμη να τη δοκιμάσεις να δεις αν κάνει το ίδιο.

Αν όχι τότε έχει πρόβλημα η memory (πιθανότατα) και τίποτα το τηλέφωνο.

Αυτό με την μνήμη έχει ξανασυμβεί σε ένα παιδί από εδώ και το πήγε πίσω και του αλλάξανε αν θυμάμαι καλά.

Για κοίτα το.

γεια σας και παλι!ευχαριστω για τις πληροφοριες σχετικα με την μπαταρια και την αναβαθμιση.θα ηθελα να ρωτησω αν η αναβαθμιση αυξησει τον χρονο της μπαταριας ή τι αλλο θα μου προσφερει γενικα!ευχαριστω::wacko:

Η αναβάθμηση δεν έχει να κάνει με την μπαταρία αλλά μόνο με κάποια γνωστά bugs που υπάρχουν και τα διορθώνει η SE.Αν το κινητό δεν παρουσιάζει κάποιο πρόβλημα τότε καλύτερα μην κάνεις αναβάθμηση γιατί υπάρχει η περίπτωση ) όπως έχει συμβεί σε άλλους να σου προξενήσει κάποια περεταίρω προβήματα (τα οποία έχουν λύσει αλλά γιατί να πεδευτείς).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά Σήμερα αγόρασα και εγώ το 810i σε έκδοση Vodafone Live! Και σας ερωτώ: υπάρχει δυνατότητα να κάνω αναβάθμιση το κινητό και να απαλλαχτώ από το Live; Γίνεται μέσω Internet;

Ευχαριστώ για το χρόνο σας! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά Σήμερα αγόρασα και εγώ το 810i σε έκδοση Vodafone Live! Και σας ερωτώ: υπάρχει δυνατότητα να κάνω αναβάθμιση το κινητό και να απαλλαχτώ από το Live; Γίνεται μέσω Internet;

Ευχαριστώ για το χρόνο σας! :rolleyes:

 

 

και βεβαια γινεται! για παραδειγμα μπορεις να πας στο 9volto http://www.9volto.gr

στον Πειραια και να το ξεκλειδωσεις με 15-20 ευρω. πρεπει να το κανουν και αλλου απλα αυτο θυμαμαι τωρα.

τωρα για online τροπο δεν ξερω παντως γενικα δεν θα σου το συνιστουσα να το εκανες μονος σου.

:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά Σήμερα αγόρασα και εγώ το 810i σε έκδοση Vodafone Live! Και σας ερωτώ: υπάρχει δυνατότητα να κάνω αναβάθμιση το κινητό και να απαλλαχτώ από το Live; Γίνεται μέσω Internet;

Ευχαριστώ για το χρόνο σας! :rolleyes:

 

Υπάρχει ο τρόπος που προαναφέρθηκε, αλλά δεν υπάρχει λόγος να το κάνεις μιας και τα VL δεν έχουν κανένα κλείδωμα πλέον...

Ίσα ίσα να χάσεις την εγγύηση θα είναι ...

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε όλους! Μόλις αγόρασα και εγώ το w810 και μεχρι τώρα έχω ενθουσιαστεί! Βασικά επειδή οι σελίδες του forum είναι πάρα πολλές για να τις διαβάσω όλες έχω τρείς ερωτησούλες

1. Πώς μπορώ να περάσω στο κιν εφαρμογές και παιχνίδια java τα οποία έχω στo pc μου;

2. Από αυτονομία αν χρησιμοποιεί κάποιος το walkman για να ακούει μουσική πόσο αντέχει η μπαταρία απο την εμπειρία σας.

3. Σχετικά με το φόρτισμα πώς είναι καλύτερα να το φορτίζω. Να αδειάζει η μπαταρία ή να το φορτίζω πρίν αδειάσει εντελώς;

Πάντως όσο το έχω τσεκάρει το κινητάκι φαίνεται super!:)

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε όλους! Μόλις αγόρασα και εγώ το w810 και μεχρι τώρα έχω ενθουσιαστεί! Βασικά επειδή οι σελίδες του forum είναι πάρα πολλές για να τις διαβάσω όλες έχω τρείς ερωτησούλες

1. Πώς μπορώ να περάσω στο κιν εφαρμογές και παιχνίδια java τα οποία έχω στo pc μου;

2. Από αυτονομία αν χρησιμοποιεί κάποιος το walkman για να ακούει μουσική πόσο αντέχει η μπαταρία απο την εμπειρία σας.

3. Σχετικά με το φόρτισμα πώς είναι καλύτερα να το φορτίζω. Να αδειάζει η μπαταρία ή να το φορτίζω πρίν αδειάσει εντελώς;

Πάντως όσο το έχω τσεκάρει το κινητάκι φαίνεται super!:)

καλησπερα.εφαρμογες και παιχνιδια μπορεις να στειλεις στο κινητο ειτε με το καλωδιο,η με bluetooth adaptro.τωρα απο αυτονομια σε walkman κατασταση και με πληρως φορτισμενη μπαταρια βγαζει περιπου στις 9 ωρες.οσο για τις φορισεις καλυτερα ειναι να το φορτίζεις πρίν αδειάσει εντελώς.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Την Πέμπτη το πήρα κι εγω με επιδοτηση(15€ μονο εδωσα).

Ειναι με VL,απλα μου εχει κανει εντυπωση οτι το δεξι κουμπι που εχει την ενδειξη Live δεν αλλαζει ..οσο και αν προσπαθω να του αλλαξω της συντομευσεις.

 

Αξιζει να του βγαλω τo live και να του περασω τo s.e menu?

εχει κατι παραπανω?

 

(Το ξερω οτι χανετε η εγγυηση)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Την Πέμπτη το πήρα κι εγω με επιδοτηση(15€ μονο εδωσα).

Ειναι με VL,απλα μου εχει κανει εντυπωση οτι το δεξι κουμπι που εχει την ενδειξη Live δεν αλλαζει ..οσο και αν προσπαθω να του αλλαξω της συντομευσεις.

 

Αξιζει να του βγαλω τo live και να του περασω τo s.e menu?

εχει κατι παραπανω?

 

(Το ξερω οτι χανετε η εγγυηση)

οχι δεν αξιζει με την καμια,τιποτα δεν εχει κλειδωμενο.κρατα το εως εχει! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

re paidia exo palia ekdosi logismikou alla otan pao na kano tin anavathmisi mou leei oti den iparxei enimerosi logismioku gia to kinito mou.giati?to kinito to exo apo to noemvrio.exo tin ekdosi R4DB005.mipos na empaina sto agliko site tis sony ericsson kai oxi sto elliniko gia na kano tin anvathmisi?
Link to comment
Share on other sites

geia sas guys...eixa polu kairo na bw...pos paei i omada?kai na kanw kai tin erotisoula mou:ta onomata pou exw ston tilefoniko katalogo einai olo apothikeumena me greeklish xaraktires.i glwssa pou exw sto menu einai ellinika.den borw na kanw stin anazitisi ton onomatwn na emfanizei kai agglikous xaraktires?
Free Your Mind...;)
Link to comment
Share on other sites

re paidia exo palia ekdosi logismikou alla otan pao na kano tin anavathmisi mou leei oti den iparxei enimerosi logismioku gia to kinito mou.giati?to kinito to exo apo to noemvrio.exo tin ekdosi R4DB005.mipos na empaina sto agliko site tis sony ericsson kai oxi sto elliniko gia na kano tin anvathmisi?

Δεν έχει σημασία το site που θα μπεις.Ούτως ή άλλως το προγραμματάκι που χρησιμοποιήται για τις αναβαθμήσεις κοιτάει το CDA του κινητού σου και κάνει την ανάλογη αναβάθμηση.

Τώρα ο λόγος που δεν μπορείς να κάνεις αναβάθμηση χρειάζεται μερικές πληροφορίες να μας δώσεις περισσότερες?

Αρχικά για δοκίμασε να απενεργοποιήσεις αν έχεις κάποιο firewall ή κάποιο spyware γιατί μερικές φορές κάβουν την σύνδεση του προγράμματος και δεν μπορεί να δουλέψει.

Δεν νομίζω το κινητό σου να είναι VL? Αν και νομίζω ότι έχει βγει αναβάθμηση για VL κινητά καλύτερα περίμενε να σου απαντήσει κάποιος που έχει.

 

geia sas guys...eixa polu kairo na bw...pos paei i omada?kai na kanw kai tin erotisoula mou:ta onomata pou exw ston tilefoniko katalogo einai olo apothikeumena me greeklish xaraktires.i glwssa pou exw sto menu einai ellinika.den borw na kanw stin anazitisi ton onomatwn na emfanizei kai agglikous xaraktires?

Η γλώσσα που έχεις επιλέξει για το μενού είναι και η κύρια γλώσσα γραφής του τηλεφώνου ανάμεσα στα υπομενού του.Μόνο στα μηνύματα ή στις σημειώσεις μπορείς να χρησιμοποιήσεις και διαφορετική γλώσσα.

Οπότε για να μπορέσεις να επιλέξεις ένα όνομα από τον τηλεφωνικό κατάλογο, με αγγλικούς χαρακτήρες θα πρέπει να αλλάξεις την γλώσσα του τηλεφώνου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W810i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...