Jump to content

Sony Ericsson W810i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρησιμοποίησα το my phone explorer. Πήγα να κάνω εισαγωγή java (games) στην memory card στο "others", αλλά δεν μου το πέρασε στην κάρτα. Μου το πέρασε στην μνήμη τηλεφώνου. :O

Τι κάνω λάθος?

 

Επίσης, τι μπορώ να κάνω, ώστε όταν ακούω mp3 player να μην ακούω μαζί και τους προεγκατεστημένους ήχους, αλλά μόνο αυτά που έχω περάσει?

 

Ελπίζω να είναι και οι τελευταίες ερωτήσεις μου :X ...και να με συγχωρήσετε που σας ζάλισα :O :O :O :O :O

"Η λήθη οδηγεί στην τραγική επανάληψη"
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χρησιμοποίησα το my phone explorer. Πήγα να κάνω εισαγωγή java (games) στην memory card στο "others", αλλά δεν μου το πέρασε στην κάρτα. Μου το πέρασε στην μνήμη τηλεφώνου. :O

Τι κάνω λάθος?

 

Επίσης, τι μπορώ να κάνω, ώστε όταν ακούω mp3 player να μην ακούω μαζί και τους προεγκατεστημένους ήχους, αλλά μόνο αυτά που έχω περάσει?

 

Ελπίζω να είναι και οι τελευταίες ερωτήσεις μου :X ...και να με συγχωρήσετε που σας ζάλισα :O :O :O :O :O

Όταν πας στο Walkman από το μενού περιέχει μια επιλογή που λέει Λίστα Αναπαραγωγής. Εκεί φτιάχνεις μια λίστα από τραγούδια που θέλεις να ακούς και παραλείπεις ότι θες.

Μπορείς να φτιάξεις όσες θες.Π.Χ. μια με Ελληνικά τραγούδια, μια με ξένα, μια με ROCK (και πάει λέγοντας).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησα το my phone explorer. Πήγα να κάνω εισαγωγή java (games) στην memory card στο "others", αλλά δεν μου το πέρασε στην κάρτα. Μου το πέρασε στην μνήμη τηλεφώνου. :O

Τι κάνω λάθος?

 

Επίσης, τι μπορώ να κάνω, ώστε όταν ακούω mp3 player να μην ακούω μαζί και τους προεγκατεστημένους ήχους, αλλά μόνο αυτά που έχω περάσει?

 

Ελπίζω να είναι και οι τελευταίες ερωτήσεις μου :X ...και να με συγχωρήσετε που σας ζάλισα :O :O :O :O :O

Μάλλον δεν το πέρασες το παιχνίδι στην κάρτα μνήμης. Θα πρέπει να βάλεις σε αυτή τη διαδρομή Χ:\MSSEMC\Media files\other (όπου Χ είναι το γράμμα που δίνει ο υπολογιστής σου στην κάρτα μνήμης)

 

Και ρώτα όσο θες!!! Για αυτό είμαστε εδώ!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν το έχεις αγοράσει στο κουτί του από το e-shop τότε πρέπει να τους το πας πίσω και να απαιτήσεις τα λεφτά σου ή να σου δώσουν μια συσκευή που να είναι για την Ελλάδα.Γιατί διαφορετικά θα έχεις πρόβλημα με τις αναβαθμήσεις και τα Ελληνικά.Και από την άλλη δεν θα μπορείς να πίσεις και την SE για την αγορά της συσκευής από Ελλάδα.Μιας και το αποδεικτικό για την χώρα προέλευσης του τηλεφώνου είναι το CDA number.

 

H αποδειξη δεν αποδυκνυει οτι το αγορασα απο Ελλαδα?

Αφου γραφει και το S/N.

Εχω απογοητευτει παντως, το εδωσα για αντικατασταση και ανεφερα και το θεμα με τη Γερμανια και μου ειπαν οτι ειναι απολυτα νομιμο γιατι εκεινοι ειναι μεταπώλητες των κινητων που φερνει καποιος αντιπρόσωπος στην Ελλαδα.

Τρεχα γυρευε.Ζητησα το τηλεφωνο της αντιπροσωπείας και δεν μπορουσαν να μου το δώσουνε.Ακομα ειμαι σε αναμονη αντικαταστασης και δεν ξερω τι να κανω. :help:

Enjoy the silence ...
Link to comment
Share on other sites

τελικα σημερα πηρα και εγω καινουργιο κινητο...:) μετα απο 22 μερες ακριβως...ελπιζω να ειναι πο τυχερο απο το προηγουμενο...:O
Free Your Mind...;)
Link to comment
Share on other sites

Και ακόμα καλύτερα θα έλεγα χρησιμοποιήσε το MyPhoneExplorer (γούστα βέβαια είναι αυτά) http://www.fjsoft.at/en/

Και εγώ θα σου πρότεινα το προγραμματάκι αυτό. Απλά τέλειο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά ...

 

Κατέβασα αυτό το προγραμματάκι αλλά δεν μπορώ να το κάνω να επικοινωνίσει με το κινητό μου (W810i).

 

Συνδέω το κινητό μου με USB (σε λειτουργία τηλεφώνου) και όταν πατάω το κουμπί με το πράσινο βελάκι (λήψη όλων) μου βγάζει μύνημα ότι είναι αδύνατη η αναγνώριση τηλεφώνου.

 

Τι πρέπει να κάνω για να λειτουργίσει ?

 

Ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

Σου απάντησα το ίδιο και στο άλλο τόπικ...

 

Αρχείο - επιλογές και θα βρεις τη σειριακή πόρτα που αναγνωρίζει το κινητό... :wink:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

H αποδειξη δεν αποδυκνυει οτι το αγορασα απο Ελλαδα?

Αφου γραφει και το S/N.

Εχω απογοητευτει παντως, το εδωσα για αντικατασταση και ανεφερα και το θεμα με τη Γερμανια και μου ειπαν οτι ειναι απολυτα νομιμο γιατι εκεινοι ειναι μεταπώλητες των κινητων που φερνει καποιος αντιπρόσωπος στην Ελλαδα.

Τρεχα γυρευε.Ζητησα το τηλεφωνο της αντιπροσωπείας και δεν μπορουσαν να μου το δώσουνε.Ακομα ειμαι σε αναμονη αντικαταστασης και δεν ξερω τι να κανω. :help:

Η απόδειξη αποδυκνύει ότι τι αγόρασες από Ελλάδα αλλά από την στιγμή που η συκσευή έχει "κατασκευαστεί" με χαρακτηριστικά για Γερμανία ποτέ δεν θα μπορέσεις να βρεις άκρη είτε με τα updates είτε ακόμα και με την SE.Γιατί η κάθε αντιπροσωπία είναι υπεύθυνη μόνο για κινητά της χώρας της και όχι για άλλων χωρών.Και αυτό που σου λέω με κάθε επιφύλαξη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ξερει καποιος που μπορουμε να βρουμε ringtones

υπερηχων ηχων.

και ενα δευτερο μπορει οταν ανοιγει

να πιγαινει κατευθειαν στη πληρη λειτουργεια

Link to comment
Share on other sites

ξερει καποιος που μπορουμε να βρουμε ringtones

υπερηχων ηχων.

και ενα δευτερο μπορει οταν ανοιγει

να πιγαινει κατευθειαν στη πληρη λειτουργεια

Υπέρηχους; Πλάκα στο σχολείο μου μυρίζει... (οι μεγαλύτεροι δεν ακούν κάποιο εύρος συχνοτήτων ενώ οι μικρότεροι ναι, αν θυμάμαι καλά)

 

Για το δεύτερο Ρυθμίσεις->Γενικές->Μενού έναρξης->Όχι εμφάνιση

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Υπέρηχους; Πλάκα στο σχολείο μου μυρίζει... (οι μεγαλύτεροι δεν ακούν κάποιο εύρος συχνοτήτων ενώ οι μικρότεροι ναι, αν θυμάμαι καλά)

 

Ναι, υπήρχε και ανάλογο θέμα στο myphone:lol:, αλλά ψιλοπατάτα ήταν γιατί όλοι ακούγαμε τον ήχο, ανεξαρτήτως ηλικίας:p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ένα αρχείο έχει πέσει στα χέρια μου το οποίο είναι σαν σφύριγμα σε πολύ ψηλές συχνότητες.... πώς μπορούμε να το μοιραστούμε;;;;

 

Παρατήρηση... (δεν θυμάμαι να έχει αναφερθεί στις άπειρες σελίδες που διάβασα sorry αν μου διέφυγε....) Όταν συνδέω τα ακουστικά μου βγάζει το εικονίδιο πάνω αλλά ΔΕΝ μου γυρίζει αυτόματα το προφίλ στο hands-free όπως γινόταν στο K700 & στο W800 της κοπέλας μου...

Και κάτι ακόμη... μόλις πάω να κάνω κλήση ακούω την φωνή μου απο τα ακουστικά πολύ έντονα... δηλ. άν ο συνομιλητής μου δεν μπορεί να μιλήσει κανονικά ή λίγο πιο δυνατά απο εμένα... τότε καταλήγω να ακούω την δική μου φωνή...... Με προηγούμενα hands-free δε μου είχε τύχει... Υ.Γ. είναι original το hands free του κουτιού....

Keep smiling :-)
Link to comment
Share on other sites

Ένα αρχείο έχει πέσει στα χέρια μου το οποίο είναι σαν σφύριγμα σε πολύ ψηλές συχνότητες.... πώς μπορούμε να το μοιραστούμε;;;;

Ανέβασε το κάπου και βάλε τη διεύθυνση στην υπογραφή σου;)

 

Παρατήρηση... (δεν θυμάμαι να έχει αναφερθεί στις άπειρες σελίδες που διάβασα sorry αν μου διέφυγε....) Όταν συνδέω τα ακουστικά μου βγάζει το εικονίδιο πάνω αλλά ΔΕΝ μου γυρίζει αυτόματα το προφίλ στο hands-free όπως γινόταν στο K700 & στο W800 της κοπέλας μου...

Πήγαινε στο προφίλ h/f, πάτα επεξεργασία και κάπου προς το τέλος έχει μια ρύθμιση για αξεσουάρ.Τσέκαρε το h/f στην λίστα που σου βγάζει, σώσε την επιλογή αυτή και τέλος...:)

 

Και κάτι ακόμη... μόλις πάω να κάνω κλήση ακούω την φωνή μου απο τα ακουστικά πολύ έντονα... δηλ. άν ο συνομιλητής μου δεν μπορεί να μιλήσει κανονικά ή λίγο πιο δυνατά απο εμένα... τότε καταλήγω να ακούω την δική μου φωνή...... Με προηγούμενα hands-free δε μου είχε τύχει... Υ.Γ. είναι original το hands free του κουτιού....

 

Αν αυτό συμβαίνει πάντα, ή σχεδόν πάντα, υπάρχει κάποιο πρόβλημα στο h/f

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Thanks.... αυτο με την αλλαγη Προφιλ εγινε.

Το άλλο συμβαινει πάντα... θα περασω μια βόλτα απο SE να δω τι θα μου πουν.

 

Καντε μια δοκιμη please....βάλτε το h/f κοντά στο στόμα σας... πατήστε κλήση και φυσήξτε ή μιλήστε δυνατά.... και πείτε μου αν το ακουτε απο τα ακουστικα...

 

thanks & goodnight

Keep smiling :-)
Link to comment
Share on other sites

218€ Στο καρφουρ αεροδρομιου διαθέσιμο

211€ Στο καρφουρ ευκαρπιας δύσκολα διαθέσιμο

το πήρε σήμερα ένας άγνωστος

 

viardonτο σφύριγμα σε πολύ ψηλές συχνότητες αν θες με πμ

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν μπορώ αν βάλω το ρολόι σε λειτουργία ύπνου που έχει το Κ750 στο W810i?

 

Δεν γίνεται αυτό στα νεώτερα SE

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

H αποδειξη δεν αποδυκνυει οτι το αγορασα απο Ελλαδα?

Αφου γραφει και το S/N.

Εχω απογοητευτει παντως, το εδωσα για αντικατασταση και ανεφερα και το θεμα με τη Γερμανια και μου ειπαν οτι ειναι απολυτα νομιμο γιατι εκεινοι ειναι μεταπώλητες των κινητων που φερνει καποιος αντιπρόσωπος στην Ελλαδα.

Τρεχα γυρευε.Ζητησα το τηλεφωνο της αντιπροσωπείας και δεν μπορουσαν να μου το δώσουνε.Ακομα ειμαι σε αναμονη αντικαταστασης και δεν ξερω τι να κανω. :help:

 

Εγώ το επέστρεψα την Πέμπτη 22/2. Τους είπα το αρχικό πρόβλημα με το σφάλμα διαμόρφωσης καθώς και το τωρινό με το σήμα και τα ελληνικά. Με παίρνουν μετά τηλέφωνο την Τετάρτη επειδή τους πήραν λέει από την Αθήνα για να το αρχικό πρόβλημα. Την Πέμπτη με παίρνουν από την Αθήνα για να με ρωτήσουν για το αρχικό πρόβλημα (πάλι). Τους πήρα σήμερα και μου λένε ότι το έχουν στείλει από στην Sony Ericsson την Πέμπτη 2/3 και κάνουν περίπου 10 μέρες. Τους λέω αν θα μου το αντικαταστήσουν και μου λένε ότι δεν ξέρουν τι θα κάνει η Sony Ericsson. Τι μ@1.΄’<.,> είναι αυτές. Κινητό πήρα και κινητό δεν έχω. Αν είναι δυνατόν.

Link to comment
Share on other sites

Υπέρηχους; Πλάκα στο σχολείο μου μυρίζει... (οι μεγαλύτεροι δεν ακούν κάποιο εύρος συχνοτήτων ενώ οι μικρότεροι ναι, αν θυμάμαι καλά)

 

Για το δεύτερο Ρυθμίσεις->Γενικές->Μενού έναρξης->Όχι εμφάνιση

 

ευχαριστω:D

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εβγαλα την καρτα απο το κινητο και την εβαλα στην digital καμερα μου και εβγαλα με την καμερα καποιες φωτογραφιες, την ξαναεβαλα στο κινητο και αυτο συνεχισε την αριθμηση απο εκει που σταματησε η καμερα, πως μπορω να το ξαναγυρισω πισω να συνεχισει απο εκει που σταματησε το κινητο? Το εβαλα στο card reader και μετονομασα οσες ειχα βγαλει με την καμερα αλλα τιποτα, παλι συνεχιζει το κινητο να αριθμει εκει που ειχε σταματησει η καμερα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εβγαλα την καρτα απο το κινητο και την εβαλα στην digital καμερα μου και εβγαλα με την καμερα καποιες φωτογραφιες, την ξαναεβαλα στο κινητο και αυτο συνεχισε την αριθμηση απο εκει που σταματησε η καμερα, πως μπορω να το ξαναγυρισω πισω να συνεχισει απο εκει που σταματησε το κινητο? Το εβαλα στο card reader και μετονομασα οσες ειχα βγαλει με την καμερα αλλα τιποτα, παλι συνεχιζει το κινητο να αριθμει εκει που ειχε σταματησει η καμερα.

Format στην κάρτα δοκίμασες;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Φορματ?΄νομίζω έχει μια τέτοια ή π΄ρόμοια επιλογή μέσα στο μενού της κάμερας
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Φορματ?΄νομίζω έχει μια τέτοια ή π΄ρόμοια επιλογή μέσα στο μενού της κάμερας

Με το φορμάτ θα χάσεις όλες τις φωτογραφίες που έχεις και η αρίθμηση όντως θα ξεκινήσει από την αρχή όπως προείπε ο ZXR.

Αν όμως δεν θέλεις να διαγράψεις τις φωτογραφίες τότε η αρίθμηση δεν μπορεί να αλλάξει.

Αυτό είναι ένα θέμα που ισχύει τόσο στα κινητό όσο και στις φωτογραφικές.Η αρίθμηση είναι πάντα συνεχόμενη.Δηλαδή ακόμα και μια ή περισσότερες φωτογραφίες και αν διαγράψεις τότε η αρίθμηση συνεχίζεται κανονικά και δεν συμπληρώνονται τα κενά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με το φορμάτ θα χάσεις όλες τις φωτογραφίες που έχεις και η αρίθμηση όντως θα ξεκινήσει από την αρχή όπως προείπε ο ZXR.

Αν όμως δεν θέλεις να διαγράψεις τις φωτογραφίες τότε η αρίθμηση δεν μπορεί να αλλάξει.

Αυτό είναι ένα θέμα που ισχύει τόσο στα κινητό όσο και στις φωτογραφικές.Η αρίθμηση είναι πάντα συνεχόμενη.Δηλαδή ακόμα και μια ή περισσότερες φωτογραφίες και αν διαγράψεις τότε η αρίθμηση συνεχίζεται κανονικά και δεν συμπληρώνονται τα κενά.

 

θα μπερδεύτηκες

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W810i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...