Jump to content

Τι Today Screen έχετε στο PPC σας;


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:

 

OEOEOEEOOEEOEOE το κανααααααααααα και ΠΕΤΑΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!

 

Σαν μενου ειναι τελειο αλλα ετσι οπως ειναι εχει ελειψη πληροφοριων...δηλαδη εχει ενα εικονιδιο μπαμ-μπαμ και σε πεταει στο αντιστοιχο προγραμμα/φακελο...εννοωντας με αυτο οτι δεν εχει ''πολλα υπομενου''...σε βαζει κατευθειαν στο αντιστοιχο προγραμμα/φακελο που εσυ εχεις αντιστοιχισει!!!

 

Αυτα απο θεμα χρηστικοτητας...αλλα απο θεμα αισθητικης ειναι τελειο!!!

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

:yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:

 

OEOEOEEOOEEOEOE το κανααααααααααα και ΠΕΤΑΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!

 

Σαν μενου ειναι τελειο αλλα ετσι οπως ειναι εχει ελειψη πληροφοριων...δηλαδη εχει ενα εικονιδιο μπαμ-μπαμ και σε πεταει στο αντιστοιχο προγραμμα/φακελο...εννοωντας με αυτο οτι δεν εχει ''πολλα υπομενου''...σε βαζει κατευθειαν στο αντιστοιχο προγραμμα/φακελο που εσυ εχεις αντιστοιχισει!!!

 

Αυτα απο θεμα χρηστικοτητας...αλλα απο θεμα αισθητικης ειναι τελειο!!!

 

ean to psakseis kala tha mporeseis na kaneis oti thes

http://i248.photobucket.com/albums/gg174/nithin91/The_Joker_Signature.jpg

 

If you’re good at something, never do it for free...

Link to comment
Share on other sites

βλεπω στο 8εμα που εχεις με το μαιντεν οτι βλεπεις νεα απο το myphone στην ο8ονη σου,πως το κανεις αυτο?ευχαριστω

 

 

 

Καλημέρα παίδες...

 

Βλέπω πως όσο περνά ο καιρός τόσο η κόντρα μεγαλώνει σε πολλά posts:worry: ...

 

Τέλος πάντων, στο θέμα μας...

 

Μιας και το αγαπημένο μου σχήμα έρχεται - για ακόμα μια φορά - στην Ελλάδα, είπα να κάνω ένα Maiden θέμα σε συνδιασμό με το iphone θέμα που υπάρχει για το wisbar advance 2...

 

Εδώ υπάρχει η κεντρική μου σελίδα με plugins από Sbp...

 

http://www.geocities.com/ixiongr/impic2.JPG

 

Παρακάτω βλέπετε τις άλλες δύο σελίδες του iphone θέματος, τροποποιημένες με βάση τις ανάγκες μου...

 

http://www.geocities.com/ixiongr/impicL.JPG

 

http://www.geocities.com/ixiongr/impicD.JPG

 

Με το κατάλληλο ringtone - Can I Play With Madness - το τηλέφωνό μου είναι πιο Maiden και από τους Maiden - έτσι όπως έχουν καταντήσει...

http://www.myphone.gr/gallery/uploads/5309/2.jpg Βελιγραδι VOLIM TE UVEK! 13/2/97
Link to comment
Share on other sites

an den exeis poli mnhmh mhn to pernas to wisbar+desktop giati tha eisai sunexeia me softreset:(

kai tha prepei na tou kaneis kai overckloking

 

Φίλε μου και εγώ αυτό το πρόβλημα έχω. Ενώ έχω 21 MB με το που ξεκινά το Tytn, μετά από ορισμένες αλλαγές από οθόνη σε οθόνη το PPC ή με πετάει εκτός Wisbar ή κολλάει εντελώς και πρέπει να κάνω reset...

 

Έχω μνήμη...

Storage : 5,1 MB

Program : 21,5 MB

 

Μήπως θα έπρεπε να έχω περισσότερη Storage; Αφού όταν τρέχει κάνει χρήση της Program memory...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

βλεπω στο 8εμα που εχεις με το μαιντεν οτι βλεπεις νεα απο το myphone στην ο8ονη σου,πως το κανεις αυτο?ευχαριστω

 

Χρησιμοποιώ τον Egress RSS Feed Reader ο οποίος διαθέτει Today plugin...

 

Ελπίζω να βοήθησα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχω μια ερώτηση. Παρακάτω παραθέτω ένα screen shot από το plugin του Σήμερα, στο οποίο αν επιλέξεις ότι θέλεις ως φόντο να βάλεις μία δική σου εικόνα, κάνεις κλικ στο αντίστοιχο κουτάκι και μετά εξερεύνηση για να τη βρεις. Έχω την εντύπωση όμως ότι είτε σε μένα μόνο!! ή σε όλους πρέπει να λείπει κάποιο κουμπί με το οποίο ενδεχομένως να αρχίζει η αναζήτηση στο φάκελο που έχουμε επιλέξει και για το είδος του αρχείου. Ξέρω βέβαια ότι μπορείς να ορίσεις ως φόντο κάποια φωτό από τον explorer, ρυθμίζοντας μάλιστα και το transparency. Συμβαίνει και σε εσάς?:(
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου και εγώ αυτό το πρόβλημα έχω. Ενώ έχω 21 MB με το που ξεκινά το Tytn, μετά από ορισμένες αλλαγές από οθόνη σε οθόνη το PPC ή με πετάει εκτός Wisbar ή κολλάει εντελώς και πρέπει να κάνω reset...

 

Έχω μνήμη...

Storage : 5,1 MB

Program : 21,5 MB

 

Μήπως θα έπρεπε να έχω περισσότερη Storage; Αφού όταν τρέχει κάνει χρήση της Program memory...

 

to wisbar prepei na einai sthn main memory

http://i248.photobucket.com/albums/gg174/nithin91/The_Joker_Signature.jpg

 

If you’re good at something, never do it for free...

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ τον Egress RSS Feed Reader ο οποίος διαθέτει Today plugin...

 

Ελπίζω να βοήθησα...

 

Απενεργοποίησες κάποιο setting για να πιάνει λιγότερο χώρο (height) στην Today? Γιατί και σε μένα τις ίδιες γραμμές έχει αλλά αφήνει ένα μεγάλο κενό από κάτω με αποτέλεσμα να εμφανίζει scroll bar :mad:

Link to comment
Share on other sites

to wisbar prepei na einai sthn main memory

Εκεί είναι...

Τελικά έβγαλα κάποια πράγματα από την Storage memory, και τώρα έχω 10MB ελεύθερα. Τώρα παίζει πολύ καλύτερα... Αλλά δεν εξηγήται λογικά...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποίησες κάποιο setting για να πιάνει λιγότερο χώρο (height) στην Today? Γιατί και σε μένα τις ίδιες γραμμές έχει αλλά αφήνει ένα μεγάλο κενό από κάτω με αποτέλεσμα να εμφανίζει scroll bar :mad:

Στην today screen το plug in έχει 2 πράσσινα κουμπιά. Αν πατήσεις το κάτω θα σου βγάλει κάποιες επιλογές που αφορουν την εμφάνιση. Καλή τύχη...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, Ηελλππππ

μήπως εχετε υπ'οψι το προγραμμα που επιτρεπει τη συνεργασια οθονων desktop kai wm5??

eyxaristwwww

 

Αν εννοείς να βλέπεις την οθόνη του PPC στο PC και να το ελέγχεις από εκεί τοτε:

 

SOTI Pocket-Controller Professional

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτησουλα.

Τα today plug ins (οπως spb shell,ilauncher) πρεπει να τα βαζουμε στην κεντρικη μνημη αν και μερικοι που τα βαλανε στην καρτα μνημης ειπανε οτι δεν ειχαν προβληματα

Ερωτηση: Τα wisbar advance kai wisbar desktop πρεπει να μπουν στην κεντρικη μνημη ή οχι ?

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτησουλα.

Τα today plug ins (οπως spb shell,ilauncher) πρεπει να τα βαζουμε στην κεντρικη μνημη αν και μερικοι που τα βαλανε στην καρτα μνημης ειπανε οτι δεν ειχαν προβληματα

Ερωτηση: Τα wisbar advance kai wisbar desktop πρεπει να μπουν στην κεντρικη μνημη ή οχι ?

 

nai file mou giati alliws den ta diavazei otan anoigeis to ppc sou

http://i248.photobucket.com/albums/gg174/nithin91/The_Joker_Signature.jpg

 

If you’re good at something, never do it for free...

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτησουλα.

Τα today plug ins (οπως spb shell,ilauncher) πρεπει να τα βαζουμε στην κεντρικη μνημη αν και μερικοι που τα βαλανε στην καρτα μνημης ειπανε οτι δεν ειχαν προβληματα

Ερωτηση: Τα wisbar advance kai wisbar desktop πρεπει να μπουν στην κεντρικη μνημη ή οχι ?

 

Ότι τρέχει στο startup πρέπει να μπαίνει στην εσωτερική μνήμη (RAM ή ROM) γιατί μπορεί να χρειαστεί να ανοίξει πριν να είναι έτοιμη η κάρτα για χρήση από το ppc.

y4
Link to comment
Share on other sites

Ότι τρέχει στο startup πρέπει να μπαίνει στην εσωτερική μνήμη (RAM ή ROM) γιατί μπορεί να χρειαστεί να ανοίξει πριν να είναι έτοιμη η κάρτα για χρήση από το ppc.

 

Με τα νεώτερα PPC's δεν παίζει κάτι τέτοιο. Πολύ λίγες πιθανότητες έχεις να ανοίξει το πρόγραμμα πριν την κάρτα. Ακόμα όμως και αν συμβεί αυτό, τα γνωστά προγράμματα, iLauncher, wad, wa κλπ έχουν επιλογή για Delay στην εκκίνησή τους.

 

Άσε που μπορείς να μην τα βάζεις να ξεκινούν μετά από κάθε reset, και να τα ανοίγεις μόνος σου μια φορά χειροκίνητα. Στα 2003 PPC υπήρχε πρόβλημα, πλέον στα 5.0-6.0 δεν με έχει απασχολήσει το που θα μπουν... Άντε μια στις τόσες να κολλήσει επειδή διάβασε κάτι από την κάρτα μνήμης και κρέμασε το σύστημα... αλλά WM έχουμε, ποιος είναι αυτός που δεν κάνει reset ποτέ του; :p

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Με τα νεώτερα PPC's δεν παίζει κάτι τέτοιο. Πολύ λίγες πιθανότητες έχεις να ανοίξει το πρόγραμμα πριν την κάρτα. Ακόμα όμως και αν συμβεί αυτό, τα γνωστά προγράμματα, iLauncher, wad, wa κλπ έχουν επιλογή για Delay στην εκκίνησή τους.

 

Άσε που μπορείς να μην τα βάζεις να ξεκινούν μετά από κάθε reset, και να τα ανοίγεις μόνος σου μια φορά χειροκίνητα. Στα 2003 PPC υπήρχε πρόβλημα, πλέον στα 5.0-6.0 δεν με έχει απασχολήσει το που θα μπουν... Άντε μια στις τόσες να κολλήσει επειδή διάβασε κάτι από την κάρτα μνήμης και κρέμασε το σύστημα... αλλά WM έχουμε, ποιος είναι αυτός που δεν κάνει reset ποτέ του; :p

Στα wm5 νομίζω υπάρχει πρόβλημα ακόμη.

Δηλαδή εμένα μου έχει τύχει και με το wisbar και με άλλο πρόγραμμα να μου βγάλει error στην εκκίνηση. Στο wisbar είχα βάλει και delay, αλλά δεν είδα διαφορά.

Ακόμη και το hikeyboard που είχα βάλει στην storage μου πέταξε error.

Τα προγράμματα δουλεύουν μεν, αλλά σπάζομαι να βλέπω errors στην εκκίνηση.:chair:

Link to comment
Share on other sites

Στα wm5 νομίζω υπάρχει πρόβλημα ακόμη.

Δηλαδή εμένα μου έχει τύχει και με το wisbar και με άλλο πρόγραμμα να μου βγάλει error στην εκκίνηση. Στο wisbar είχα βάλει και delay, αλλά δεν είδα διαφορά.

Ακόμη και το hikeyboard που είχα βάλει στην storage μου πέταξε error.

Τα προγράμματα δουλεύουν μεν, αλλά σπάζομαι να βλέπω errors στην εκκίνηση.:chair:

 

Το Wisbar ποτέ δε μου έχει βγάλει πρόβλημα. Το Hikeyboard βγάζει πρόβλημα μόνο όταν... κάνω εκκίνηση χωρίς την κάρτα μνήμης :p Δηλαδή υποχρεωτικά βγάζει πρόβλημα :p Δε ξέρω γενικά με τον τιτάνα δεν είχα ποτέ πρόβλημα σε εκκινήσεις προγραμμάτων από την κάρτα. Ίσως φταίει ο controller της κάρτας, η κάρτα η συσκευή δεν ξέρω.

 

Από την άλλη όμως ακόμα ψάχνω να βρω γιατί το Blimkeys μου κάνει hard reset τη συσκευή κάθε φορά που το εγκαθιστώ. :( Μυστήρια πράγματα...

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

to spb shell εχει καποια απλα themes default ,διαφορα χρωματα

 

ξερει καποιος που μπορουμε να βρουμε θεματα παρομοια?

 

 

***ακυρο βρεθηκαν**:D

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

to spb shell εχει καποια απλα themes default ,διαφορα χρωματα

 

ξερει καποιος που μπορουμε να βρουμε θεματα παρομοια?

 

 

***ακυρο βρεθηκαν**:D

Για πες και μας!

Link to comment
Share on other sites

Τελειοποίησα το iphone θέμα...

 

Εδώ είναι η αρχική εικόνα - κάτι σαν screen saver...

http://www.geocities.com/ixiongr/iph1.jpg

 

Πατώντας πάνω στο slide κουμπί περνάμε στην κεντρική οθόνη...

http://www.geocities.com/ixiongr/iph2.jpg

 

Ως εδώ δεν έκανα και τίποτα - έτοιμο το βρήκα, σχεδόν. Απλά τροποποίησα κάποιες λεπτομέρειες. Εδώ όμως είναι το ωραίο. Κάνουμε κλικ στην πυξίδα και πάμε στην σελίδα με τα απαραίτητα για εμένα today plugins...

QUOTE]

 

Το κατεβασα και εγω αλλα μονο το ψαρι μου δειχνει:( δεν εχει τα εικονιδια οπως το δικο σου και δεν μοιαζει καν με iphone:(

αν θες δωσε μου μια λυση!

Link to comment
Share on other sites

παιδια λιγη βοηθεια με το spb shell????

1.στο θεμα του καιρου επειδη δεν θελω να βαλω το weather εφοσον ηδη εχει το δικο του για χανια πωσ θα βρω τον καιρο και αν δεν γινετε αυτο πωσ θα το καταργησω να μην βλεπω τον καιρο στο τωρα?

 

2.προσθετα εικονειδια στα ταμπσ πχ του ντεστινετορ η αλλων προγραμματων πωσ βαζουμε? χωρισ ποκετ πλασ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...