Jump to content

Δυσάρεστες εμπειρίες από τον ΟΣΕ


DaRkWiNg1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Moderator Note

Συνέχεια από εδώ -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1137027#post1137027

 

Δεν ξερω ποσο χρεωνεσαι, αλλα εχουν ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ τηλεφωνικο κεντρο, μπραβο μπραβο μπραβο! Τερμα πια ο ηχος κατηλλημενου απο τους τοπικους σταθμους.

 

Εξαιρετικό τηλ. κέντρο? χα! δν νομίζω.. Πριν 1-2 μήνες ήθελα να βγάλω εισητήριο θεσ/νίκη-κομοτηνή με ι/c.Παίρνω στο 1110 να δω αν έχει θέσεις κ αν είναι να κάνω κράτηση. Ο βαριεστημένος υπάλληλος απαντά,προφανώς χωρίς να κοιτάξει καν στον υπολογιστή:

"-Α για κομοτηνή μην ανησυχείτε θα βρείτε οπωσδήποτε υπάρχουν πάρα πολλές,θα βγάλετε στο σταθμό!"

Φτάνουμε στον οσε μέσα σε λιγότερο από ώρα μετά με 2 φίλους,βαλίτσες πράγματα κλπ κ μου λέει στο ταμείο "Δν υπάρχει ούτε α' θέση,εδώ κ ώρες!"

Τους τα είπαμε στο ταμείο για το 1110, μπινελίκι για την τύχη μας κ στο εξής κτελ κ πάλι κτελ.. Αίσχος!:mad: :ooch: :angry:

Γενικά πάντως και στα γκισέ του οσε έχω παρατηρήσει ότι πετυχαίνεις τους πιο ανάγωγους κ εριστικούς ταμίες - μαζί φυσικά με αυτούς του οτε! γιατί άραγε? :rolleyes: ;)

Λίγο off topic αλλά δν μπορούσα να κρατηθώ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 90
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εξαιρετικό τηλ. κέντρο? χα! δν νομίζω.. Πριν 1-2 μήνες ήθελα να βγάλω εισητήριο θεσ/νίκη-κομοτηνή με ι/c.Παίρνω στο 1110 να δω αν έχει θέσεις κ αν είναι να κάνω κράτηση. Ο βαριεστημένος υπάλληλος απαντά,προφανώς χωρίς να κοιτάξει καν στον υπολογιστή:

"-Α για κομοτηνή μην ανησυχείτε θα βρείτε οπωσδήποτε υπάρχουν πάρα πολλές,θα βγάλετε στο σταθμό!"

Φτάνουμε στον οσε μέσα σε λιγότερο από ώρα μετά με 2 φίλους,βαλίτσες πράγματα κλπ κ μου λέει στο ταμείο "Δν υπάρχει ούτε α' θέση,εδώ κ ώρες!"

Τους τα είπαμε στο ταμείο για το 1110, μπινελίκι για την τύχη μας κ στο εξής κτελ κ πάλι κτελ.. Αίσχος!:mad: :ooch: :angry:

Γενικά πάντως και στα γκισέ του οσε έχω παρατηρήσει ότι πετυχαίνεις τους πιο ανάγωγους κ εριστικούς ταμίες - μαζί φυσικά με αυτούς του οτε! γιατί άραγε? :rolleyes: ;)

Λίγο off topic αλλά δν μπορούσα να κρατηθώ!

 

Καλα στο γκισε του οσε στη Θεσ/νικη πραγματικα δουλευουν τα χειροτερα ζωα. Ακου σκηνικο :

 

Θελω να παω Θεσ/νικη-Λεπτοκαρυα, παω 1 ωρα νωριτερα στο σταθμο. Μπενω στη σειρα, λιγο πριν φτασω μας λεει κλεινω :w00t: Ε ειχα κανα μισαωρο οποτε λεω δε γαμις και παμε μαζι με αλλους 20 (επιδοξους) επιβατες στο διπλανο γκισε. 10 λεπτα πριν φυγει το τρενο, κλεινει και γινεται Ο χαμος. Τι ειπε ρε παιδια σαν δικαιολογια?? Οτι ενας επιβατης ξεχασε το εισητηριο του και πρεπει να του το παει η ιδια :wacko: :lol: Πραγματικα αυτο ουτε η ιδια δεν πρεπει να το πιστευε...σιγα μη σηκωνοταν απο τη θεση της το ζωο για να εξυπηρετησει εναν ανθρωπο.

 

Απο πισω της σε κατι γραφεια αν τα εχετε προσεξει, ηταν 2-3 που τα ξινανε κανονικα, και μαλιστα ο ενας ηταν προησταμενος και δεν ειπε τιποτα.

 

Και φτανουμε 5 λεπτα πριν φυγει το τρενο, να ειμαστε καμια 40-50ατομα χωρις εισητηριο. Ανεβαινω στη πλατφορμα, εξηγω την κατασταση σε εναν αργοσχολο εκει και του δηλωνω οτι δεν προτιθεμαι να πληρωσω προστιμο αγοραζοντας το εισητηριο απο πανω επειδη αυτοι ειναι αργοσχολοι. Και τι γυρναει και μου λεει, " Δεν φταιω εγω αν εκλεισαν τα ταμειια, το προστιμο θα το πληρωσεις" , αρχιζω βριζω οτε δεη οσε ολο το δημοσιο και παροτι το κτελ στοιχιζε τα 3πλασια χρηματα, πηρα το "1" και πηγα στα κτελ.

 

 

Εκεινες της ημερες ηταν μια θεια μου στη Λεπτοκαρυα, οποτε την πηγα στο σταθμο να παρει το τρενο (15 Αυγουστου αν δεν κανω λαθος). Οπως καταλαβαινετει γινοταν χαμος απο ξενους κλπ. Οι καημενοι ρωτουσαν ενα λιγδιαρη βλακα εκει στο σταθμο για δρομολογια και δεν φτανει που δεν ηξερε γρι Αγγλικα τους εβριζε στα ελληνικα ρε παιδια, τους ηρωνευοταν μπροστα στα μουτρα τους κλπ.

 

Α ρε ιδιωτικοποιηση που σας χρειαζεται. ΖΩΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ! :mad:

 

 

Ωστοσο για το call center λεω τα καλυτερα, γιατι αυτη ειναι η προσωπικη μου εμπειρια, και σιγουρα ειναι πολυ καλυτερο απο το μονιμως απασχολημενο 517-517 μιας και το χειριζεται η newsphone.

Link to comment
Share on other sites

ara den eimai h monh pou eiuxe paromoia antimetopish

ligo off topic alla kolaei sto na rothso..

exo problhma me enan sugekrimeno odhgo grammhs..(asemnh sumperifora,eristikos tropos ktl ktl ktl) pou mporo na kano parapona?

kai mh mou peite pare thn etairia giati 8a me grapsoun...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Καλα στο γκισε του οσε στη Θεσ/νικη πραγματικα δουλευουν τα χειροτερα ζωα. Ακου σκηνικο :

 

Θελω να παω Θεσ/νικη-Λεπτοκαρυα, παω 1 ωρα νωριτερα στο σταθμο. Μπενω στη σειρα, λιγο πριν φτασω μας λεει κλεινω :w00t:

 

Καλά αυτό και αν είναι σπάσιμο. Μου έχει τύχει πολλές φορές. Αφού μου έρχεται να μπω από μέσα να του σπάσω τα μούτρα. Και αφού έχεις σκοπό να κλέισεις γιατί δεν το λες ρε να μην περιμένουμε άδικα τόση ώρα στην ουρά.

Βέβαια εδώ στην Αθήνα μπορεί να έχει ουρά 70 ατόμων να λειτουργεί μόνο το ένα ταμείο και ο άλλος να κάθεται στο άλλο ταμείο πάντα με την ένδειξη "ΚΛΕΙΣΤΟ" και να καπνίζει!!!

 

 

Υ.Γ Μήπως για να μην είμαστε και off topic να μεταφερθεί στο chat and fun? Λέω εγώ τώρα!

Για να λέμε τι έχουμε τραβήξει από τον ΟΣΕ.

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μήπως πρέπει να κοπεί το θέμα και να συνεχιστεί με τίτλο "Δυσάρεστες εμπειρίες απο τον ελληνικό σιδηρόδρομο";

Ταξίδευα χρόνια με τα τρένα στη διαδρομή Αθήνα Θεσσαλονίκη. Η αποθέωση είναι με την κλινάμαξα στο 6κλινο. Δεν ξέρω αν σας έχει τύχει. Νομίζω ότι στην Ουγκάντα πρέπει η κατάσταση να είναι καλύτερη. Οι υπάλληλοι είναι εντελώς ζώα είτε μέσα στα τρένα είτε στους γκισέδες των εισιτηρίων. Λυπηθείτε τους τουρίστες που πάνε να ζητήσουν πληροφορίες. Ούτε αγγλικά δεν ξέρουν οι υπάλληλοι για να τους μιλήσουν και μάλιστα τους ειρωνεύονται οι κουτόφραγκοι.

Το 97 μια κοπέλα βιάστηκε στην κλινάμαξα ενώ ο ελεγκτής κοιμόταν στο ίδιο βαγόνι. Η υπόθεση πήρε το δρόμο της δικαιοσύνης βέβαια αλλά είναι ενδεικτικό της κατάστασης.

Κάθε φορά που ακούω νέες εξαγγελίες για βελτιώσεις στα τρένα πολύ θα ήθελα να τα πιστέψω και η αλήθεια είναι ότι χρησιμοποιώ τα τρένα για Θεσσαλονίκη 1 φορά το χρόνο τουλάχιστον πέφτοντας πάντα πάνω σε κάτι που θα με κάνει να ντραπώ για την κατάστασή μας.

Ορε ξήλωμα και ιδιωτικοποίηση που θέλουν κάποιοι αραχτοί.

Link to comment
Share on other sites

ara den eimai h monh pou eiuxe paromoia antimetopish

ligo off topic alla kolaei sto na rothso..

exo problhma me enan sugekrimeno odhgo grammhs..(asemnh sumperifora,eristikos tropos ktl ktl ktl) pou mporo na kano parapona?

kai mh mou peite pare thn etairia giati 8a me grapsoun...

 

Πήγαινε στο site του υποργείου μεταφορών και ψάξε για την υπηρεσία "σώμα επιθεωρητών ελεγκτών". Στείλε e-mail και θα βρεις το δίκιο σου.

Το έχω κάνει ήδη μια φορά για το ΚΤΕΛ Πάρου με πολύ καλά αποτελέσματα. Μου πήρε κάποιο χρόνο βέβαια αλλά νομίζω κάνουν καλή δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως πρέπει να κοπεί το θέμα και να συνεχιστεί με τίτλο "Δυσάρεστες εμπειρίες απο τον ελληνικό σιδηρόδρομο";

 

Και εγώ αυτό πιστεύω ότι πρέπει να γίνει.

Κάποιος mod να βοηθήσει? :)

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ αρκετά συχνά τρένο για την διαδρομή Θεσσαλονίκη Ξάνθη και το αντίθετο. Επιλέγω τον «καρβουνιάρη» όχι τόσο λόγο κόστους άλλα περισσότερο γιατί με βολεύουν τα δρομολόγια. Αυτό το οποίο δεν μπορώ να καταλάβω είναι τη διαφορά του καρβουνιάρη με το Icity? Όταν επίσης ο καρβουνιάρης ανανεώθηκε με νέες μηχανές και καινούρια βαγόνια τέλος πάντων. Το πρόβλημα το αντιμετωπίζω με τους υπαλλήλους στα γκισέ των εισιτηρίων όπου βαριούνται που αναπνεύσουν κυριολεκτικά είναι ο τρόπος που σε αντιμετωπίζουν... λες και τους χρωστάς χρήματα ή έχεις προηγούμενα μαζί τους! Βέβαια υπάρχουν και άλλοι που είναι ευγενέστατη και εξυπηρετική, φυσικά και η ανάλογες καθυστερήσεις δεν λείπουν και από τον ΟΣΕ. Εκεί πάντως που παραδέχομαι τον ΟΣΕ είναι η τηλεφωνική υπηρεσία 1110. Πάντως πρέπει να αλλάξουν πάρα πολλά για να ανέβει η ποιότητα των προσφερόμενων υπηρεσιών για να μπορέσει να συναγωνιστεί το ΚΤΕΛ τα οποία παρουσιάζουν μεγάλη αλλαγή ειδικά στον στόλο.
fake! :X
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια έχει δώσει ποτέ κανείς τις αποσκευές του στη σκευοφόρο; Τρομάζω μόνο στην ιδέα!

 

'Αστο καλύτερα γιατί τα βλέπω να βρίσκονται στο Σβίλενγκραντ της Βουλγαρίας !!

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια έχει δώσει ποτέ κανείς τις αποσκευές του στη σκευοφόρο; Τρομάζω μόνο στην ιδέα!

 

Εδώ χάνονται στα αεροδρόμια....

 

Λέτε στα τρένα να τα προσέχοθν πιο πολύ??

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/45941shmaia.gif

Στις χαρές και στις λύπες μαζί...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Έτυχε τις περασμένες 2-3 βδομάδες να πάω καμιά 10αριά φορές με τρένο στην Έδεσσα. Στα εκδοτήρια της Θεσσαλονίκης μου έδωσαν την εντύπωση οτι μου κάνουν χάρη όταν κόβουν το εισιτήριο. Αντίθετα στην Εδέσσα ο ταμίας είναι και φιλικός και εξυπηρετικός (για να λέμε και τα καλά).

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

Αθήνα - Θεσσαλονίκη (πριν από 20 χρόνια, βέβαια), είναι το δρομολόγιο που μας έχει μείνει αξέχαστο οικογενειακά, για την αθλιότητά του. Βραδυνή αμαξοστοιχία, όλοι οι - ας μην το πω καλύτερα - συνεπιβάτες μας με τις κότες τους ανά χείρας, να ροχαλίζουν και ας μην συνεχίσω διότι και μόνο που το θυμάμαι συγχίζομαι.
Link to comment
Share on other sites

Πωπω! Όταν ροχαλίζουν είναι πάρα πολύ σπαστικό :wacko:

Την προηγούμενη φορά που ταξίδευα ροχάλιζε ο διπλανός μου! Είχε απλωθεί κιόλας, ήταν και λίγο χοντρούλης!!! Αχ! Μαρτύριο το ταξίδι!

Πάντως οι απλές αμαξοστοιχίες πλεόν μια χαρά είναι! Το πρόβλημα υπάρχει μέχρι να βλάλεις το εισητήριο μιας και η αναμονή ειδικά στην Αθήνα είναι υπερβολική.

Από 1 Μαρτίου θα πρέπει τα εισητήρια που έχουμε κλείσει θέση να τα πάρουμε 48 ώρες πριν την αναχώρηση :(

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ταξίδεψα για Θεσ/νίκη προ ημερών, είχα κλείσει εισιτήριο και για την επιστροφή, αλλά δεν βρήκα με το τρένο των 14:50 από Θεσ/νίκη- Αθήνα και γι'αυτό πήρα των 18:54. Επειδή όμως δεν ήθελα να γυρίσω τόσο αργά, ρώτησα στον ΟΣΕ και μου είπαν, "δεν υπάρχει πρόβλημα, μπορείς να το αλλάξεις, σίγουρα θα ακυρωθεί κάποια θέση στο 14:50".

Έπαιρνα λοιπόν στο 1110 και ξανάπαιρνα, και μου λέγανε ότι τελικώς δεν υπήρχε καμία ακύρωση, ακόμα και μισή ώρα πριν φύγει το τρένο. Τελικώς, μια φίλη μου πήγε επί τόπου, στον σταθμό της Θεσ/νίκης και της έβγαλαν πρώτη θέση, 5 λεπτά πριν φύγει το τρένο!

Δεν καταλαβαίνω ποιον ακριβώς εξυπηρετεί αυτό το σκηνικό. Αφού προφανώς κρατάνε κάποιες θέσεις ελεύθερες, γιατί δεν το λένε? Πρέπει να τρέχεις τελευταία στιγμή στο σταθμό, χωρίς κιόλας να ξέρεις αν τελικά θα βρεις θέση?

Σημειωτέον ότι εγώ είχα αγορασμένο εισιτήριο, απλώς ήθελα να αλλάξω την ώρα, δηλαδή θα έπρεπε να είναι εξαιρετικά απλό. Δεν λέω ότι ήταν πολύ σοβαρό το πρόβλημα (δεν έπαθα και τίποτα που πήρα το βραδυνό), αλλά ήταν πολύ εκνευριστικό το όλο θέμα.

Επίσης, ας μου εξηγήσει κάποιος τη διαφορά μεταξύ πρώτης και δεύτερης θέσης, γιατί εγώ δεν βρήκα καμία, ούτε σε άνεση ούτε σε ησυχία. Και δεν θεωρώ πλεονέκτημα της πρώτης ότι σε κερνάνε καφέ από το Γρηγόρη. Έδωσα 100 ευρώ για το εισιτήριο, και δεν περίμενα να σωθώ από το 1,5 ευρώ του καφέ..

Wendy let me in I wanna be your friend

I wanna guard your dreams and visions

Link to comment
Share on other sites

Ταξίδεψα για Θεσ/νίκη προ ημερών, είχα κλείσει εισιτήριο και για την επιστροφή, αλλά δεν βρήκα με το τρένο των 14:50 από Θεσ/νίκη- Αθήνα και γι'αυτό πήρα των 18:54. Επειδή όμως δεν ήθελα να γυρίσω τόσο αργά, ρώτησα στον ΟΣΕ και μου είπαν, "δεν υπάρχει πρόβλημα, μπορείς να το αλλάξεις, σίγουρα θα ακυρωθεί κάποια θέση στο 14:50".

Έπαιρνα λοιπόν στο 1110 και ξανάπαιρνα, και μου λέγανε ότι τελικώς δεν υπήρχε καμία ακύρωση, ακόμα και μισή ώρα πριν φύγει το τρένο. Τελικώς, μια φίλη μου πήγε επί τόπου, στον σταθμό της Θεσ/νίκης και της έβγαλαν πρώτη θέση, 5 λεπτά πριν φύγει το τρένο!

Δεν καταλαβαίνω ποιον ακριβώς εξυπηρετεί αυτό το σκηνικό. Αφού προφανώς κρατάνε κάποιες θέσεις ελεύθερες, γιατί δεν το λένε? Πρέπει να τρέχεις τελευταία στιγμή στο σταθμό, χωρίς κιόλας να ξέρεις αν τελικά θα βρεις θέση?

Σημειωτέον ότι εγώ είχα αγορασμένο εισιτήριο, απλώς ήθελα να αλλάξω την ώρα, δηλαδή θα έπρεπε να είναι εξαιρετικά απλό. Δεν λέω ότι ήταν πολύ σοβαρό το πρόβλημα (δεν έπαθα και τίποτα που πήρα το βραδυνό), αλλά ήταν πολύ εκνευριστικό το όλο θέμα.

Επίσης, ας μου εξηγήσει κάποιος τη διαφορά μεταξύ πρώτης και δεύτερης θέσης, γιατί εγώ δεν βρήκα καμία, ούτε σε άνεση ούτε σε ησυχία. Και δεν θεωρώ πλεονέκτημα της πρώτης ότι σε κερνάνε καφέ από το Γρηγόρη. Έδωσα 100 ευρώ για το εισιτήριο, και δεν περίμενα να σωθώ από το 1,5 ευρώ του καφέ..

 

Το σύστημα κρατήσεων είναι επιεικώς απαράδεκτο. Όπως επίσης και αυτοί που είναι στους γκισέδες για να το χειρίζονται.

Πάντως δε νομίζω ότι "κρατάνε" ελεύθερες θέσεις. Ίσως η φίλη σου πραγματικά να ήταν τυχερή στα 5' ενώ εσύ έκανες κρούση στη μισή ώρα νωρίτερα.

Όσο για τη διαφορά στην Α και Β θέση, αυτή είναι αστεία, όπως άλλωστε συμβαίνει και με τα ταχύπλοα πλοία. Απλά δεν υπάρχει, και ο διαχωρισμός γίνεται για πληρώσουν κάποιοι το "τίμημα". Οι τιμές IC έχουν ξεφύγει γενικώς και αναμένεται ακόμα περισσότερο. Ίσως νομίζουν ότι προσφέρουν πολύ χλιδάτη υπηρεσία!!

Στα IC πάντως απ'ότι θυμάμαι καλά, υπάρχουν στην Α' θέση κάποια καθίσματα μονά και στα ζευγαρωτά υπάρχει ίσως ελάχιστα μεγαλύτερη απόσταση μεταξύ των δυάδων.

Link to comment
Share on other sites

Οι απλές αμαξοχτοιχίες πλέον είναι καλύτερες από τις IC. Τώρα το αν θα φτάσω 1 ώρα αργότερα κερδίζοντας όμως κάποια ευρώ δεν με χάλάει καθόλου.

Με το απλό Αθήνα - Θεσσαλονίκη είναι 11 ευρώ αν θυμάμαι καλά! Και με το IC γύρω στα 35. Οπότε καλύτερα το απλό!

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβα τι εννοεις

 

 

καλα το θεμα ειναι οτι οταν τους πεις ονομα και επωνυμο για παρατηρηση να δεις ποσο καλα μιλανε....
Link to comment
Share on other sites

Είναι πιο άνετες οι θέσεις. Εγώ πάντα πρώτη θέση διαλέγω, και προτιμώ πάντα εκείνες που είσαι μόνος (όχι οι δύο) και απλώνεσαι πιο άνετα και έχει το κεφάλι σου ήσυχο για το ποιος θα κάτσει δίπλα.

 

Όταν είχα κατέβει στους Ολυμπιακούς, στην επιστροφή πήρα το IC express, ήταν Κυριακή πρωί, μας κέρασαν καφέ, κρουασάν και μπισκότα, και το κορυφαίο ήταν όταν μας έδωσαν εφημερίδες!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

Είναι πιο άνετες οι θέσεις. Εγώ πάντα πρώτη θέση διαλέγω, και προτιμώ πάντα εκείνες που είσαι μόνος (όχι οι δύο) και απλώνεσαι πιο άνετα και έχει το κεφάλι σου ήσυχο για το ποιος θα κάτσει δίπλα.

 

 

Κι όμως, δεν είναι σε όλα έτσι. Γύρισα με το IC Express (το οποίο παρεμπιπτόντως είναι πιο ακριβό και κάνει ελάχιστα λιγότερη ώρα από το κανονικό IC, δηλαδή γύρω στο μισάωρο) και η πρώτη θέση ήταν κουπέ, με έξι θέσεις δηλαδή, και επιπλέον είναι πολύ στενές και καθόλου άνετες.

Ο μόνος λόγος να πάρεις α' θέση είναι νομίζω το ότι έχεις περισσότερες πιθανότητες να έχει λιγότερο κόσμο απ' ό,τι στη β', κάτι το οποίο δε συνέβη στην δική μου περίπτωση :(

Wendy let me in I wanna be your friend

I wanna guard your dreams and visions

Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτό με το κουπέ τη ηλίθια εφεύρεση. Πρέπει οπωσδήποτε να λουστείς και τους άλλους μέσα. Μόνο για 6μελείς παρέες.
Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτό με το κουπέ τη ηλίθια εφεύρεση. Πρέπει οπωσδήποτε να λουστείς και τους άλλους μέσα. Μόνο για 6μελείς παρέες.

 

Καλά, αφού το μετάνιωσα που δεν είχα πάρει β' θέση!

Επίσης, ήθελα να ρωτήσω (και μη πέσετε να με φάτε): δε θα ήταν λογικό να επιτρέπεται το κάπνισμα έστω και σε ένα μικρό χώρο?

Wendy let me in I wanna be your friend

I wanna guard your dreams and visions

Link to comment
Share on other sites

Τα IC δεν έχουν κουπέ (έχει μισό χρόνο να πάρω βέβαια), έχουν θέσεις αεροπορικού τύπου.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...