Jump to content

Προφυλακτικά


DJ_TEO
 Κοινοποίηση

Απο που αγοραζετε προφυλακτικά?  

392 members have voted

  1. 1. Απο που αγοραζετε προφυλακτικά?

    • Περιπτερο
      88
    • Ψιλικατζιδικο (κεντρο τυπου)
      11
    • Super Market
      154
    • Sex shop
      7
    • Internet
      11
    • Φαρμακείο
      106
    • Από αλλού - προσδιορίστε -
      15


Recommended Posts

την πρωτη φορα που πηγα σε περιπτερο για προφυλακτικα φορεσα γυαλλια ,εβαλα καπελα κτλ..χεχε

την δευτερη ετσι απλα πηγα σε περιπτερο και τα ζητησα..

την τριτη επειδη ειχα ακουσει και απο μεγαλυτερους οτι οι συνθηκες δεν ειναι και οι καλυτερες στα περιπτερα πηγα στο σουπερ μαρκετ..πηρα ποσα πραγματα(~35 ευρω),εε και στο τελος εκει στο ταμειο ενω ξεφορτωνα :p εβαλα και την 6αδα αναμεσα στα υπολοιπα,ετσι για να μην φαινετε..

so try it ;)

παντως απο τιμες, 2,75 κανουν απο περιπτερα..η 3αδα duo & durex

και ~5+ ευρω οι 12αδες..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 317
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Min ntrepesai katholou. vevaia oi farmakopoioi einai eksikoiwmenoi. Sunithws omws kaneis den pernei ena kouti profulaktika mono giati ntrepetai. oi farmakopoioi to exoun katalabei kai mia fora pou imoun se ena farmakeio kai pswniza sampouan, afroloutra ktl kai mou eipe to agori mou (me pire til) na parw kai lew meta sto farmakopoio kai ena kouti profulaktika, mou leei: den itan anagi na pareis tosa pragmata kai meta na peis kai ena kouti profulaktika. Tagikos!!!

Min kollwneis!! :)

Link to comment
Share on other sites

για τέτοιες περιπτώσεις υπάρχει ο 'οδηγός για την Ζωή, το Σύμπαν και τα Πάντα!'

 

don't panic! :)

Οδηγίες για το πως να ζητήσει κάποιος προφυλακτικά, από τον πολύ καλο ιστοχώρο του Hitchhiker's guide to the galaxy :)

http://img207.imageshack.us/img207/3805/profulaktika1ct.gif The first rule of buying condoms is to chill out - whatever your paranoid mind tells you, that girl behind the counter isn't going to think 'Ha! He's buying condoms! How embarrassing!'. Instead she's probably thinking 'Wow, lucky bloke, he's buying a box of 12...'

 

The second rule is to do your homework. Unless you have the social constitution of an ox, you're unlikely to want to run up to an assistant to ask them which product is better, the ribbed or the extra-lubricated, so familiarise yourself with the information in this and other condom entries before buying. It will pay off, and you'll find that a lot of condoms come with a product brochure for you to explore at your leisure.

 

Third, grab the box you want and check the 'sell by' date. If it's expired - or it's going to expire before you have sex3 - then don't buy it.

Finally, buy it. If it helps, pretend it's a packet of toothpicks. Don't panic and say things like 'It's for my mum' or 'Er... do you have any cotton wool?' because this will only make matters worse. Hey! You're a Man! You're buying condoms so you can have sex! And lots of it! Yeah! Celebrate the fact!

 

Then go use them. All right! That wasn't too hard, was it?

 

~ ~ ~ ~ ~

 

Το αρθράκι έχει επίσης χρήσιμες πληροφορίες για τα είδη προφυλακτικών (μπορείς να επισκεφτείς και τις ιστοσελίδες των εταιριών) και αλλα. Επίσης, να ξέρεις πως δεν πρέπει να χρησιμοποιούνται λιπαντικά με βάση ελαια διότι είναι δυνατόν να αλλοιώσουν το προφυλακτικό.

 

Και, ελαφρώς άσχετο, μακάρι να αυξηθούν και οι κοπελίτσες που αγοράζουν. :)

 

άλλο αρθράκι: http://www.medlook.net/article.asp?item_id=1456

 

 

Το να αγοράζει κανεις προφυλακτικά δείχνει ότι προσέχει τον εαυτό του και την σύντροφό του - και άσε τους άλλους να ζηλεύουν. :)

Link to comment
Share on other sites

Μπά εγώ πάω και παίρνω, δεν είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα.

Εχω τύχει και τρείς η ώρα το βράδυ να τρέχω ημίγυμνος κάτω σε ένα περίπτερο να πάρω

Link to comment
Share on other sites

Και 3 , και 13 και 113 σελίδες.

Γιατί όχι;

Εφ' όσον κάποιος/κάποια έχει να προσθέσει κάτι...

 

Πάντως, εγώ κατέληξα στο συμπέρασμα ότι η κοινωνία μας είναι κομπεξική και κατ' επέκταση μας έχει κάνει κι' εμάς κομπλεξικούς, ή κοντεύει να μας κάνει.

Άγχος ακόμα και γι΄αυτό, μέσα σ' όλα τ' άλλα που έχουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχη κανενας λογος να ντρεπεστε.

μπαινης σε ενα φαρμακειο ειναι παντα σε ευκολη θεση παιρνης ενα-δυο κουτακια και λες ποσο? πληρωνης , φευγης.

 

το sex δεν ειναι ντροπη αλλα ειναι.

 

το sex ειναι οτι καλλιτερο και για τους δυο.

 

στο κατω-κατω ειναι κατι παρα πολυ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ.(και απαρετιτο)

http://i218.photobucket.com/albums/cc107/SkapoGr10/Diafora/dHJ.jpg

ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΣΤΟ ΝΕΡΟ

ΠΛΥΘΙΤΕ ΜΕ ΜΙΑ ΦΙΛΗ

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοούσε κάποιος με τα προφυλακτικά "καθυστέρησης";;

 

Ε ναι, είμαι αρχάρια:mad: :cry:

http://agfacts.tamu.edu/D11/Extension/animal%20science/Kids/072303_baby_sheep.jpg

Άντε πες του ότι ο κόσμος τώρα μπήκε σε κουτάκι, άντε πες του ότι η Dolly δεν είναι προβατάκι...

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Opera/8.01 (J2ME/MIDP; Opera Mini/1.1.2818/hifi/timhellas/int; Nokia 6230; en; U; ssr))

 

Ta prwta profylaktika ta legane mpempeko...

Vres kanena ilikiwmeno periptera kai zitise tou ta etsi!Tha peraseis aparatiritos apo tous gyrw pelates me ayto to tropo...

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Opera/8.01 (J2ME/MIDP; Opera Mini/1.1.2818/hifi/timhellas/int; Nokia 6230; en; U; ssr))

 

Τι εννοούσε κάποιος με τα προφυλακτικά "καθυστέρησης";;

 

Ε ναι, είμαι αρχάρια:mad: :cry:

 

Apla megistopoioun ti diarkeia tis praxis...

Duracel i alliws "fae ladi kai ela brady"...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω σου προτεινω να πας σε φαρμακειο ή αλλιως σε S.Market.

Μην ντραπεις καθολου.Το ξερω οτι ειναι μεχρι να συνηθισεις, αλλα σπανιο να πεσεις σε περιεργο τυπο σε φαρμακειο.;)

Το περιπτερο δεν το προτεινω για τους λογους που ειπε το garfieldακι.

Εδω στην Ιταλια παντως να φανταστειτε οτι πλεον τα φαρμακεια πηραν αδεια να πουλανε και δονητες.(Μην αρχισετε δουλεμα, ειλικρινα σας μιλαω.)

δεν υπαρχει λογος ντροπης.νομιζετε ο αλλος θα κατσει να σας κοιταζει περιεργα γιατι εσυ θα κανεις σεξ το βραδυ? νομιζεις ο αλλος που δουλευει ωρες θα κατσει να σε κοιταξει περιεργα γιατι αγοραζεις προφυλακτικα?

ο πατερας μου εχει φαρμακειο και οσες φορες εχει μπει καποιος να αγορασει προφυλακτικα ουτε τον κοιταει καλα καλα απο την δουλεια που εχει.

παιδια κανεις δεν ασχολειται με τετοια πραγματα. τον κοσμο τον απασχολουν πολυ σοβαροτερα προβληματα απο το αν αγοραζεις εσυ προφυλακτικα.

δεν ειναι κατι που πρεπει να ντρεπομαστε γι αυτο, δεν υπαρχει τιποτα πιο ανθρωπινο απο αυτο και τελος παντων ειναι κατι που το κανει ολη η γη γιατι να κοιταξουν εσενα ειδικα περιεργα?

σας ειπα κανεις δεν ασχολειται...:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ντροπή να παίρνεις προφυλακτικά...ΕΛΕΟΣ...Και σε κόσμο μπροστά να τα πάρεις,πίστεψε με ΚΑΝΕΙΣ δεν θα σουδώσει σημασία...Είναι όπως εμας τις γυναίκες με τις σερβιέτες που την 1η φορά νομίζουμε οτι μας κοιτάνε όλοι...Σιγά...Καλό κάνεις που παίρνεις προφυλακτικά δεν κάνεις καμμιά ανωμαλία...Σκέψου οτι την μέρα του AIDS μοιράζουν τα προφυλακτικά έτσι στο δρόμο..Σιγά...

Επίσης μην πάρεις ΠΟΤΕ DUO...Σπάει και είναι της πλάκας..

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως λεω "ενα κουτι προφυλακτικα" και αν εχω και προτιμηση προσθετω και την μαρκα.

 

Παντως σε καμια περιπτωση μην κανεις οτι εκαναν οι αμαν. Το θυμαστε?

 

Πηγαινε ενας τυπας σε ενα περιπτερο και επειδη ντρεποταν, ελεγε οτι θελει ενα κουτι ασπιρινες και στο τελος κότσαρε και το.. χμμμ.. και.... και... ενα κουτι προφυλακτικα. Ε το εκανε αυτο κανα 3-4 φορες και στο τελος του λεει ο περιπτερας, "Καλα ρε φιλε, αφου εισαι αρρωστος γιατί γ..ας? :lol:

 

Ασχετο αλλα...

Επισης οι ΑΜΑΝ ειχαν κανει το εξισου θεικο:Παει ο απειρος και ντροπαλος τυπος στο περιπτερο

-''Ενα κουτι προφυλακτικα''

-''Τι γευση?''

-''Εεεε...παστιτσιο???'':lol: :lol: :lol:

 

(Καπως ετσι εγινε,αλλα το ζουμι ειναι η τελευταια ατακα!):lol:

http://img439.imageshack.us/img439/2936/pao0zb.png

EΛΛΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει λογος ντροπης.νομιζετε ο αλλος θα κατσει να σας κοιταζει περιεργα γιατι εσυ θα κανεις σεξ το βραδυ? νομιζεις ο αλλος που δουλευει ωρες θα κατσει να σε κοιταξει περιεργα γιατι αγοραζεις προφυλακτικα?

ο πατερας μου εχει φαρμακειο και οσες φορες εχει μπει καποιος να αγορασει προφυλακτικα ουτε τον κοιταει καλα καλα απο την δουλεια που εχει.

παιδια κανεις δεν ασχολειται με τετοια πραγματα. τον κοσμο τον απασχολουν πολυ σοβαροτερα προβληματα απο το αν αγοραζεις εσυ προφυλακτικα.

δεν ειναι κατι που πρεπει να ντρεπομαστε γι αυτο, δεν υπαρχει τιποτα πιο ανθρωπινο απο αυτο και τελος παντων ειναι κατι που το κανει ολη η γη γιατι να κοιταξουν εσενα ειδικα περιεργα?

σας ειπα κανεις δεν ασχολειται...:)

 

Mε συγκινησες που εκανες quote το δικο μου ποστ!!!:O :*

Και μου 'χες λειψει!!!!!:D

Κατα τ' αλλα συμφωνουμε απολυτα!

Link to comment
Share on other sites

[ Το θέμα του Lux ενώθηκε με το ίδιο που υπήρχε. Πέρα από προφυλακτικά λοιπόν,χρησιμοποιήσε και την αναζήτηση :p ]

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως θα θυμαμαι οταν ειχα παει μια φορα να δω μια τηλεοραση στο Πρακτικερ και τελικα φευγοντας πηρα μονο ενα πακετο προφυλακτικα.Παω στο ταμειο λοιπον τα πεταω πανω, τα παιρνει η κοπελα τα κοιταει και μου λεει : Τιμολογιο η αποδειξη?????:rotfl: :hypno: :lol:

Καλα μιλαμε μονο κατω δεν επεσα μολις απομακρυνθηκα!!!Ναι θελω τιμολογιο, ειναι να απαυτωσω για την εταιρια μου οχι για μενα!!!!:lol: :lol: :lol:

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως θα θυμαμαι οταν ειχα παει μια φορα να δω μια τηλεοραση στο Πρακτικερ και τελικα φευγοντας πηρα μονο ενα πακετο προφυλακτικα.Παω στο ταμειο λοιπον τα πεταω πανω, τα παιρνει η κοπελα τα κοιταει και μου λεει : Τιμολογιο η αποδειξη?????

Καλα μιλαμε μονο κατω δεν επεσα μολις απομακρυνθηκα!!!Ναι θελω τιμολογιο, ειναι να απαυτωσω για την εταιρια μου οχι για μενα!!!!:lol: :lol:

 

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Απο τα καλυτερα που εχω ακουσει :rotfl: Ξανθια ηταν???

Link to comment
Share on other sites

ημαρτον. πηγα σημερα στο super market, αγορασα καμμια 10αρια πραματα αξιας 30€ και μετα παω να δω που ειναι τα προφυλακτικα. αλλα δεν τα βρηκα!! ελεος;;
Link to comment
Share on other sites

e den ta evriskes...e den rwtages!?!?!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

ημαρτον. πηγα σημερα στο super market, αγορασα καμμια 10αρια πραματα αξιας 30€ και μετα παω να δω που ειναι τα προφυλακτικα. αλλα δεν τα βρηκα!! ελεος;;

χαχαχαχ!!:lol: :p

se te pa ...:lol:

Link to comment
Share on other sites

τι να ρωτησω; που τα εχουν; να παρει μηπως τα ειχαν στον δευτερο οροφο; :p

 

Τα εχουν εκει που εχουν καλλυντικα, αποσμητικα, αφρολουτρα... Καλη η προσπαθεια παντως :up:

Link to comment
Share on other sites

Kala re, den to pisteyo, oloklira palikaria, 17 xronwn kai kolonete, min ntrepese, ego exo parei, apo mini market ena koutaki(gia na exo proteraiotita:lol:), den mou itan kai toso eykolo alla e!

 

A ksexasa na po, gia na sou doso tharos, 15 eimai.

Apple iPhone 3G, Nokia: 3110, 3210, 3330, 8210, 6150, 3410, 6610, 6230, 6670, 6270, N70, 6131, E50, 6500 slide, 1680, E51, 6220c, NEC N400i, Sharp GX17, ETEN: M600+ SE: T610, K800i, W580i(x2), K810i, P990i, W20i(zylo), X10 mini pro, ZTE Blade, LG Optimus Black Now: Apple iPhone 3G, Sony Xperia U
Link to comment
Share on other sites

εψαξα στα καλλυντικα, αλλα τπτ.. καλα μην νομιζετε ενα super market της κακιας ωρας ειναι.. στην γειτονια μου βρισκεται..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...