Jump to content

Προφυλακτικά


DJ_TEO
 Κοινοποίηση

Απο που αγοραζετε προφυλακτικά?  

392 members have voted

  1. 1. Απο που αγοραζετε προφυλακτικά?

    • Περιπτερο
      88
    • Ψιλικατζιδικο (κεντρο τυπου)
      11
    • Super Market
      154
    • Sex shop
      7
    • Internet
      11
    • Φαρμακείο
      106
    • Από αλλού - προσδιορίστε -
      15


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 317
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Wirelessly posted (Opera/8.01 (J2ME/MIDP; Opera Mini/1.1.2818/hifi/timhellas/int; Nokia 6230; en; U; ssr))

 

Zita apo ekeina ta latex,pou ta vazeis ekei...Otan thes na kaneis ekeino...

Aploustera,pigaine sto hondos gia self service!

:-D

pantws,poly kalo thema...

Link to comment
Share on other sites

Για πιο οικονομικα, απο σουπερ μαρκετ. 5 ευρω τα 12 ειναι μια τυπικη τιμη. Στο περιπτερο μπορει να κοστισουν και 3 ευρω τα 3.

 

Καλυτερα παρε μεγαλη συσκευασια (12) για να μην πηγαινεις καθε μερα χεχε :)

Link to comment
Share on other sites

οντως. ποσο κανουν; πχ τα duo.

 

Εξαρτάται από τη συσκευασία. Στο περίπτερο νομίζω είναι των τριών, και νομίζω ότι δεν κάνουν πάνω από 2. Αλλά θα πω κι εγώ όπως και άλλοι πιο πάνω, ΜΗΝ πάρεις από περίπτερο. Αν ντρέπεσαι πολύ πάρε από το Χόντο ή από σούπερ μάρκετ (που έχουν και μεγαλύτερες συσκευασίες:) ) όπου δεν χρειάζεται να τα ζητήσεις .

Wendy let me in I wanna be your friend

I wanna guard your dreams and visions

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι για πρώτη φορά καλύτερα να πας σε super market. Εκεί οι καταστάσεις είναι απρόσωπες!!! Δεν μιλάς με κανέναν για να ντραπείς. Τα κοιτάς, διαλέγεις και φεύγεις. Αλλά πρώτα ελέγχουμε ημερομηνία λήξεως. Όπως και κάθε άλλο προϊόν άλλωστε. Γιατί να κάνουμε εδώ την διαφορά;;;;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν αν πας σε φαρμακείο να πεις της φαρμακοποιού.. Δωσε μου κανα 2 πακέτα γιατί ερχεται ΣΚ!!! lol
Link to comment
Share on other sites

ΣΚ τι ειναι;

 

και εγω που νομιζα οτι το ενα πακετα εκανε γυρω στα 20€

 

lol..

 

 

ΣΚ = Σαββατοκυριακο:p :p

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ενα αδιαβροχο κουστουμακι για τον μικρο ;)

 

 

Xα χα χα χα!!

 

Ρε παιδιά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σας νοιάζει ΠΩΣ θα το ζητήσετε και ΤΙ θα πείτε!!!

 

Cool...:cool: Δεν ζητάτε LSD, προφυλακτικά ζητάτε... Εμένα τις πρώτες φορές με έστελναν και οι φίλοι μου να τους παίρνω γιατί κωλόνανε...Πας και παίρνεις ένα πακετό. Ούτε τσίχλες ούτε παγωτά ούτε πατατάκια θα ζητήσεις από το περίπτερο ή το super market απλά ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΙΚΑ. Δεν είναι τπτ το κακό...

 

Οπότε χαλαρά!:p :p

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω σου προτεινω να πας σε φαρμακειο ή αλλιως σε S.Market.

Μην ντραπεις καθολου.Το ξερω οτι ειναι μεχρι να συνηθισεις, αλλα σπανιο να πεσεις σε περιεργο τυπο σε φαρμακειο.;)

Το περιπτερο δεν το προτεινω για τους λογους που ειπε το garfieldακι.

Εδω στην Ιταλια παντως να φανταστειτε οτι πλεον τα φαρμακεια πηραν αδεια να πουλανε και δονητες.(Μην αρχισετε δουλεμα, ειλικρινα σας μιλαω.)

Link to comment
Share on other sites

χαχχα τι μου θυμησες τωρα :D Καταρχην καλυτερα στο σουπερμαρκετ.

 

Ημουν με ενα φιλο καπου στην ηλικια σου και λεγαμε πως να παμε να ζητησουμε προφυλακτικα απο το περιπτερο γιατι στο σουπερμαρκετ δουλευε γνωστη μας. Ε τελος παντων αποφασιζει να παει αυτος ως πιο τολμηρος. Η περιπτερου ηταν γυναικα, οποτε παει που λετε και πεταει το αμιμητο " Ενα κουτακι καποτες ηθελα" :lol: :lol: :lol: Το για ποτε κοκινησε μολις καταλαβε τι ειπε δε λεγεται :D

 

20 € αν ηταν ετσι θα .... ολοι μια φορα τον μηνα

 

Πολυ καλο θεμα παντως lux

 

Γι'αυτο εδω στην Αγγλια απο τα 14 εχουν και 2 παιδακια. Με 17 Ευρω/πακετο τι να κανεις, δεν βγαινεις :D

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Opera/8.01 (J2ME/MIDP; Opera Mini/1.1.2818/hifi/timhellas/int; Nokia 6230; en; U; ssr))

 

Κι εγω σου προτεινω να πας σε φαρμακειο ή αλλιως σε S.Market.

Μην ντραπεις καθολου.Το ξερω οτι ειναι μεχρι να συνηθισεις, αλλα σπανιο να πεσεις σε περιεργο τυπο σε φαρμακειο.;)

Το περιπτερο δεν το προτεινω για τους λογους που ειπε το garfieldακι.

Εδω στην Ιταλια παντως να φανταστειτε οτι πλεον τα φαρμακεια πηραν αδεια να πουλανε και δονητες.(Μην αρχισετε δουλεμα, ειλικρινα σας μιλαω.)

 

Proeklogikos daktylos berlouskoni mou fainetai...

Edw de mporoume na zitisoume ta apla, tha zitisoume donites...

Xexexe!!!:-D

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Opera/8.01 (J2ME/MIDP; Opera Mini/1.1.2818/hifi/timhellas/int; Nokia 6230; en; U; ssr))

 

O μπερλουσκόνι θα ξαναβγεί χαλαρά...

 

Το τόπικ μέχρι το βράδυ θα έχει τουλάχιστον 100 replies.

 

Opwsdipote!

Enallaktika pigaine se farmakeio kai zita kati pou na moiazei se mpaloni gia to party tou mikrou sou adelfou pou arxizei se ligo...

Dokimase dianikterevon gia na min se parapemsei allou...

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μη ζητήσει προφυλακτικά για μπαλόνια.. Αν είναι δυνατόν! Και μου κάνει εντύπωση το παρακάτω που θα πω γιατί μερικοί φαίνεται ότι δεν αγοράζετε και συχνά.. Πλέον είτε σε φαρμακείο πας είτε σε Super Market (μην πας σε περιπτέρο προς Θεού), τα προφυλακτικά είναι σε κοινή θέα. Δε χρειάζεται να ζητήσεις τίποτα. Πας, παίρνεις το κουτί που θές, κατευθύνεσαι στο ταμείο, πληρώνεις και τέλος..

 

Ακριβώς για το κόμπλεξ ορισμένων να μη μπορούν να τα ζητήσουν μπήκαν σε ράφια. Και δε χρειάζεται να κοκκινίσεις άμα πας να τα πάρεις. Δε θα σε ρωτήσει ο/η φαρμακοποιός τι τα θέλεις. Προφανώς και δεν τα θες για να διερευνήσεις τις επιδράσεις του λάτεξ στο ανθρώπινο δέρμα. Και ούτε θα σε κοιτάξει περίεργα σα να σου λέει.. "Τι έγινε πιτσιρίκο? Θα μ..ίσουμε απόψε?" .. Εντάξει.. έχουμε προοδεύσει λίγο σαν κοινωνία. Ακόμα και αν το κάνει μαγκιά σου. Δεν έχεις τίποτα να ντραπείς, είναι απόλυτα φυσιολογικό, και το γεγονός ότι στην ηλικία σου τα ζητάς σημαίνει ότι είσαι και ενημερωμένος (γιατί δεν είναι μόνο οι εγκυμοσύνες.. αυτό ΙΣΩΣ και να είναι το λιγότερο). Άρα περήφανος πρέπει να είσαι και όχι να ντρέπεσαι.

 

Καλό βόλι! .. Και όπως έλεγε μια διαφήμιση.. Αφού δεν πηδάς χωρίς αλεξίπτωτο.. γιατί να το κάνεις χωρίς προφυλακτικό..

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ Σουπερ μαρκετ προτείνω γιατί τα παίρνεις σε 10άδα-12άδα και ξεμπλέκεις για αρκετό καιρό! Άσε που είναι και πιό φθηνά!
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως λεω "ενα κουτι προφυλακτικα" και αν εχω και προτιμηση προσθετω και την μαρκα.

 

Παντως σε καμια περιπτωση μην κανεις οτι εκαναν οι αμαν. Το θυμαστε?

 

Πηγαινε ενας τυπας σε ενα περιπτερο και επειδη ντρεποταν, ελεγε οτι θελει ενα κουτι ασπιρινες και στο τελος κότσαρε και το.. χμμμ.. και.... και... ενα κουτι προφυλακτικα. Ε το εκανε αυτο κανα 3-4 φορες και στο τελος του λεει ο περιπτερας, "Καλα ρε φιλε, αφου εισαι αρρωστος γιατί γ..ας? :lol:

 

Ασχετο αλλα...

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Στέλνεις FAX στον Σύλλογο Φαρμακοποιών της πόλης σου και ζητάς χορηγία ένα κιβώτιο προφυλακτικά για εκπαιδευτικούς λόγους (σχολείο, πανεπιστήμιο, κλπ.)... Έτσι κάνεις μεγάλη καβάτζα, δίνεις και σε φίλους και όλα αυτά τζάμπα! :p
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...