Jump to content

Προφυλακτικά


DJ_TEO
 Κοινοποίηση

Απο που αγοραζετε προφυλακτικά?  

392 members have voted

  1. 1. Απο που αγοραζετε προφυλακτικά?

    • Περιπτερο
      88
    • Ψιλικατζιδικο (κεντρο τυπου)
      11
    • Super Market
      154
    • Sex shop
      7
    • Internet
      11
    • Φαρμακείο
      106
    • Από αλλού - προσδιορίστε -
      15


Recommended Posts

Απο τι καταστημα προτιματε να αγοραζετε προφυλακτικα που ειναι απαραιτητα? Ποιος φροντιζει να εχετε?

 

 

Δωστε την ψηφο και το σχολιο σας .....! :cool:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 317
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Απο το Internet!!

Η μεγαλύτερη εταιρία προφυλακτικών έχει on-line παραγγελίες στην Αγγλία!

Η παραγγελία ήρθε μετα απο 2 μέρες και δεν χρεώνουν έξοδα αποστολής!

Αγοράζεις με την ησυχία σου και έχεις όσο χρόνο θές για να διαλέξεις μέσα στην ποικιλία!! :p :rotfl:

Link to comment
Share on other sites

Δεν εβαλες το supermarket, οποτε ψηφισα κατι παρεμφερες, το ψιλικατζιδικο. Στην αρχη ειχα κατι ενδιασμους για το σ/κ της γειτοννιας μου, αλλα τη 1η φορα που με κοιταξε περιεργα η ταμειας την κοιταξα μεσα στα ματια με τροπο "θες να σου κανω επιδειξη? " :lol:
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω δεν θα αγοραζα με τιποτα απο περιπτερο γιατι ειναι εκτεθιμενα στον ηλιο και γενικα δεν τα προσεχουν.Μπορει να ειναι καλλυμενα με ναυλον γυρω γυρω,αλλα μονο και μονο που τα βλεπεις σε προδιαθετει οτι θα γινεις μπαμπας στην καλυτερη περιπτωση. Το φαρμακειο ειναι η καλυτερη λυση λογω θερμοκρασιας του χωρου (υπαρχουν και φραμακα στον χωρο).Τωρα θα μου πεις οπως βολευται ο καθενας, αναλογα την περισταση και τι θα εχεις κοντα σου, οταν ελθει η στιγμη
Τελικα πρεπει να ειναι ωραια στον απαλο κοσμο του Souplin
Link to comment
Share on other sites

εγω απο περιπτερο και με μετρο! οχι σαν καποιους που τα παιρνουν 12αδες σαν τα εμφιαλομενα νερα!!!:lol:

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καποτε στην Θεσ/νικη λογω του οτι ολες οι αποχετευσεις πεφτανε στον Θερμαϊκο,βγηκε και το σχετικο ανεκδοτο,οτι οποια επεφτε στην θαλασσα ,θα εβγαινε γκαστρωμενη.Επιπλεανε και ηταν θεαμα για γελια.Ισως γι`αυτο το λογω παρθηκε η αποφαση του βιολογικου (αληθεια, δουλευει κανονικα `η πετσοκομμενα?).

Πιστευω λογω της καταναλωσης που υπαρχει δεν υπαρχει λογος ανησυχιας για το σημειο απο οπου καποιος θα το αγορασει.

Το δυστυχημα για σπερματοδραπετες `η ασθενειες ειναι ο τροπος χρησης .Το να το κουβαλα κανεις στην κολοτσεπη(ξεχωριζει το σχημα - να για δες,ειμαι μπηχτης),δεν ειναι και ο,τι καλυτερο γιατι παρα την προσεγμενη συσκευασια του,ταλαιπωρειται.

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ειμαι λιγο αρχαριος.. :cry:

 

τι ακριβως θα πω; θα με ρωτησουν και τι μεγεθος ή γευση ή τιποτα αλλο; επειδη δεν θελω να παω σε φαρμακειο, υπαρχουν σε περιπτερα;

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως τα περίπτερα τα έχουν απ' έξω και δεν χρειάζεται να τα ζητήσεις.

Διαλέγεις και παίρνεις μόνος σου.

Αλλά κι απ' έξω να μην είναι, δεν υπάρχει λόγος να ντρέπεσαι. Ζήτησέ τα όπως θα ζητούσες ένα κουτί τσίχλες. ;)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

θα πας σε ενα περιπτερο και θα δεις αν τα εχει σε φανερο μερος ...ΑΝ τα εχει τα παιρνεις δινεις 2 ευρω και φευγεις.

 

η πρωτη φορα ειναι δυσκολη...μετα συνηθεια

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν πάς σε Super market???

Αμα πάς σε περίπτερο,πήγαιμε χαλαρός και πές θέλω τα τάδε..Σιγά δεν κάνεις τίποτα κακό...Έχει μια φίλη μου περίπτερο κα έχουν πάει άπειρες φορές και τις έχουν ζητήσει προφυλακτικά...Το ίδιο και σε φαρμακείο..

Σκέψου το και αλλιώς...Δεν διαφημίζουν συνέχεια για την αντισύλληψη και πόσο καλό κάνει???Εσύ γιατί νιώθεις άσχημα???

Link to comment
Share on other sites

ειμαι λιγο αρχαριος.. :cry:

 

τι ακριβως θα πω; θα με ρωτησουν και τι μεγεθος ή γευση ή τιποτα αλλο; επειδη δεν θελω να παω σε φαρμακειο, υπαρχουν σε περιπτερα;

 

Σου συνιστώ το Super Market γιατί εκεί τα έχει σε ράφια και έχει όλες τις μάρκες και μπορείς να διαλέξεις.

 

Αν ξέρεις τι θέλεις π.χ. Duo απλά (γιατί έχει και με ραβδώσεις, retardant (καθυστέρησης δλδ) κ.λ.π.), απλά λές στο περίπτερο "Ενα πακέτο προφυλακτικά τάδε παρακαλώ". End of story. :)

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Να μη πας σε περίπτερο. Οι συνθήκες φύλαξης είναι έως χάλια. Μπορεί να τα βλέπει ο ήλιος, πράγμα που τα καθιστά ακατάλληλα. Να πας σ' ένα φαρμακείο ή στο σούπερ μάρκετ ή στον Χόντο. Στα δύο τελευταία διαλέγεις τι ακριβώς θέλεις. Στο φαρμακείο λές "ένα κουτί προφυλακτικά παρακαλώ" χωρίς πονηρά γελάκια και λοιπές αηδίες. Αυτά.:)
Link to comment
Share on other sites

Σε καμία περίπτωση να μην πάρεις από περίπτερο. Από σούπερ-μάρκετ ή άλλο πολυκατάστημα τύπου Hondos είναι μικρότερο το ρίσκο αλλά και πάλι δεν μπορείς να κρίνεις τις συνθήκες διατήρησής τους. Το καλύτερο είναι από φαρμακείο, όπου το περιβάλλον εκ των πραγμάτων είναι πιο "αποστειρωμένο". Μην παίζεις με τις πιθανότητες όταν πρόκειται για θέμα που μπορεί να έχει σοβαρές συνέπειες.

 

Συνήθως στα φαρμακεία τα προφυλακτικά τα έχουν σε κάποιο stand που βρίσκεται σε προφανή θέση, οπότε ψάχνεις λίγο ή ζητάς από τον φαρμακοποιό να σου πει πού βρίσκονται και διαλέγεις μόνος σου μέγεθος, υφή, γεύση και ό,τι άλλο θέλεις. Δεν είναι υποχρεωμένος ο φαρμακοποιός να μάθει τις σεξουαλικές σου προτιμήσεις. Ακόμα όμως κι αν γίνει κάτι τέτοιο, μην ψαρώσεις. Στην τελική φεύγεις και πας σε άλλο φαρμακείο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ψηφίζω φαρμακείο γιατί απλά ελέγχουν διαρκώς την ημερομηνία λήξης... και διαθέτει περισσότερες μάρκες...
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς κάλλιστα να κάνεις ότι έκανα κι εγώ. Πήγαινα στο supermarket, έβαζα ένα κάρο πράγματα στο καλαθάκι (ότι μπορεις να φανταστείς, από τετράδια και αναψυκτικά μέχρι σώβρακα) και κάπου κάτω από όλα αυτά υπήρχαν 2 εξάδες προφυλακτικά. Πρόσεξε την ποσότητα, πάρε να σου βρίσκονται, δεν συμφέρει να αγοράζεις ολόκληρο carrefour για 3 προφυλακτικά :lol:

 

Άσε που θα σε βοηθήσει να ξεπεράσεις το "κόμπλεξ" όταν θα δεις 50χρονους να τα αγοράζουν σωρηδόν :)

 

Τέλος πάντων, όοοοτι και να κάνεις για να πάρεις προφυλακτικά, υπάρχουν άλλοι που έκαναν χειρότερα :) Άντε, καλοφόρετα!

Divide by cucumber error

http://dtsomp.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

Καλά η πιο δύσκολη φάση ήταν όταν πήγα σε ένα περίπτερο πάνω σε δύσκολη ώρα και πέτυχα μια κοπέλα στην ηλικία μου....Πήρα 5 κουτιά τσίχλες και 1 κουτί σκουφάκια!

 

Συνήθως πάντως είτε σε περίπτερο, φαρμακείο - είτε σε σουπερμάρκετ το οποίο και προτιμώ είναι σε εμφανή θέση!

Link to comment
Share on other sites

Άσε που θα σε βοηθήσει να ξεπεράσεις το "κόμπλεξ" όταν θα δεις 50χρονους να τα αγοράζουν σωρηδόν :)

Δηλαδή είναι παράξενο να κάνει σεξ ένα 50ρης πχ;:lol: :rolleyes:

on-topic τώρα, αν δεν ντρέπεσαι ζήτα τα από φαρμακείο όπου τα φυλάνε και ελέγχουν την ημερομηνία λήξης. Τώρα στην ανάγκη, από το να μην χρησιμοποίησεις καθόλου (δηλαδή να μην βρίσκεις επείδη όλα είναι κλειστά), πάρε και από το περίπτερο...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16 KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Ναι αναγράφεται. Απλώς στο περίπτερο λόγω συνθηκών μπορεί να αλλοιωθεί και πριν την ημερομηνία λήξης.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16 KBytes.
Link to comment
Share on other sites

θα πας σε ενα περιπτερο και θα δεις αν τα εχει σε φανερο μερος ...ΑΝ τα εχει τα παιρνεις δινεις 2 ευρω και φευγεις.

 

η πρωτη φορα ειναι δυσκολη...μετα συνηθεια

Και αν έχουν πάνω από 2 ευρώ και αρχίσει να φωνάζει ο περιπτεράς δυνατά... "φιλαράκι φέρε τα προφυλακτικά πίσωωωωωω!" :p

η δύναμη της βλακείας είναι ακατανίκητη... :confused:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...