Jump to content

Fujitsu Siemens LOOX N560


katsj
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτο που βλεπεις εχει 5 μερες ακομη για να κλεισει η δημοπρασια. Μεχρι να κλεισει πιστευω θα φτασει τα 350 - 400 ευρω. Αυτο που λεω εγω ηταν για να το αγορασεις αμεσως. Δες εδω ενα που χτυπησα http://cgi.ebay.com.cn/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=9738773661

. Τα χρηματα που λεει ειναι 133 ευρω. Αλλα εμπιστευεσε να το παρεις?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 942
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτο που βλεπεις εχει 5 μερες ακομη για να κλεισει η δημοπρασια. Μεχρι να κλεισει πιστευω θα φτασει τα 350 - 400 ευρω. Αυτο που λεω εγω ηταν για να το αγορασεις αμεσως. Δες εδω ενα που χτυπησα http://cgi.ebay.com.cn/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=9738773661

. Τα χρηματα που λεει ειναι 133 ευρω. Αλλα εμπιστευεσε να το παρεις?

Αν είναι μέσω paypal και γνωρίζεις τη γλώσσα...(απο ότι είδα ο πωλητής είχε 0 αγορές-πωλήσεις, τότε δεν το αγγίζω)

Link to comment
Share on other sites

Paidia geia sas

Xerei kaneis pos mporoume na synde8oume(N560) meso Bluetooth kinhtou SE K750i gia na mpoume sto internet ???

PLS paidia ligo analytika an ginete

thk u

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Brika auto: http://www.webalice.it/rob.mar/Fix%20Page.htm kai leei oti kanei pio grigora fix to N560 an peraseis tis analoges times stin othoni tou navigator! Den ksero kata poso isxiei giati se emena to N560 kanei panta grigoro fix alla mia beltiosi tin eida! Pianei PARA poly grigora tous doriforous kai h taxytita tou port pleon ginete 57000 kai tin anagnorizei kai to destinator stis 57000 ;)
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να πάρω το Loox N560. Το θέλω περισσότερο για Navigation.

Να το πάρω από expansys 528 Ευρω με αγγλικά windows ή από ελλάδα με 589 ευρώ και ελληνικά windows. To Destinator 6 παίζει καλά με το Ν560? και ποιο είναι καλυτερο το PN ή το 6?

Link to comment
Share on other sites

Πρόκειτε να παραγγείλω το Ν560 από ΓΡΑΜΜΗ Computer (515€) και θέλω να ρωτήσω κάποια πράγματα πρίν το πάρω.Θα μπορώ να γράψω ελληνικά ή όχι.Τα μενού των windows δεν με νοιάζει να είναι αγγλικά.Απλά να μπορώ να έχω και την ελληνική γραματοσειρά.Όσον αφορά το GPS software με ελληνικούς χάρτες ποιό πρόγραμμα είναι καλό?Το Destinator ή το Navigon?

*******************************************

Σε σχέση με το Loox 720 που έχει επεξεργαστή PXA272 στα 520 Mhz ποιός είναι ποιό γρήγορος?Κάπου διάβασα ότι ο PXA 272 είναι καλύτερος από τον PXA270 οπότε μήπως ισοψηφίζονται οι ταχύτητες του Loox 720 στα 520Mhz με του Ν560 στα 624 Μhz?

Όσον αφορά τη μνήμη τί γίνεται?Σκέφτομαι να πάρω SD 2GB από e-shop που την έχω βρει στα 63€.Της Twin MOS.Θα μου είναι χρήσιμη ή είναι υπερβολική?

Άν γίνεται απαντήστε μου κάποιος πριν τη Δευτέρα που θα κάνω την παραγγελία.Ελπίζω να κάνω καλή αγορά.Τί λέτε?

 

 

 

δεν επιτρέπονται ποστ για παράνομο υλικό

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Πρόκειτε να παραγγείλω το Ν560 από ΓΡΑΜΜΗ Computer (515€) και θέλω να ρωτήσω κάποια πράγματα πρίν το πάρω.Θα μπορώ να γράψω ελληνικά ή όχι.Τα μενού των windows δεν με νοιάζει να είναι αγγλικά.Απλά να μπορώ να έχω και την ελληνική γραματοσειρά.Όσον αφορά το GPS software με ελληνικούς χάρτες ποιό πρόγραμμα είναι καλό?Το Destinator ή το Navigon?

*************************************

Σε σχέση με το Loox 720 που έχει επεξεργαστή PXA272 στα 520 Mhz ποιός είναι ποιό γρήγορος?Κάπου διάβασα ότι ο PXA 272 είναι καλύτερος από τον PXA270 οπότε μήπως ισοψηφίζονται οι ταχύτητες του Loox 720 στα 520Mhz με του Ν560 στα 624 Μhz?

Όσον αφορά τη μνήμη τί γίνεται?Σκέφτομαι να πάρω SD 2GB από e-shop που την έχω βρει στα 63€.Της Twin MOS.Θα μου είναι χρήσιμη ή είναι υπερβολική?

Άν γίνεται απαντήστε μου κάποιος πριν τη Δευτέρα που θα κάνω την παραγγελία.Ελπίζω να κάνω καλή αγορά.Τί λέτε?

 

Όταν το πάρεις δεν θα έχει Ελληνικά. Θα σου δώσει κουπόνια (κωδικός μέσα στο κουτί). Με αυτόν μπορείς να κατεβάσεις το Ελληνικό πληκτρολόγιο από το ανάλογο site και να γράφεις κανονικά Ελληνικά. Πρέπει να ρυθμήσεις το region settings σε Greece. To λειτουργικό παραμένει στα Αγγλικά. Από πλοήγηση να πάρεις το destinator PN. Αυτό έχω και λειτουργεί άψογα. Σε λίγο καιρό θα βγει και το destinator 6, και όποιος έχει πάρει το γνήσιο PN θα μπορεί να το αναβαθμήσει δωρεάν. Στην μνήμη έχω βάλει SD 1G και εμένα μου είναι αρκετή. Πιό πριν είχα τρία μοντέλα ΗΡ (Το τελευταίο με 520ΜΗΖ) και το ΜΙΟ 210, αλλά το 560 είναι πολύ καλύτερο. Ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Σε πρόσφατο ταξείδι μου και ενώ το είχα στη βάση αεραγωγού και κλειστό μου άνοιξε ύστερα απο κάποιες ανωμαλίες του εδάφους επι της εθνικής(δύο φορές), σας έχει συμβεί κάτι αντίστοιχο;
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να βρω το N560 ετοιμοπαράδοτο.Μήπως ξέρει κανείς κανένα κατάστημα (Ελλάδα όχι εξωτερικό) να το έχει?Η ΓΡΑΜΜΗ μου είπε οτι θα έρθει σε ένα μήνα.Από κατάστημα στο internet δεν μπορώ να το πάρω γιατί θέλουν μετρητής ενώ εγώ θέλω με πιστωτική με δόσεις να το πάρω

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το παράγγειλα από MGManager και θα έρθει από βδομάδα μου είπαν.Ποιά βάση στήριξης μου προτείνεται να πάρω για το αμάξι?Δεν θέλω να το στηρίξω με βεντούζα στο παρμπριζ.Στους αεραγωγους θέλω να έχω τη βάση.Βρήκα μια στο play247 την ARCON CM910.Αυτή κάνει?Ποιά άλλη θα μπορούσα να πάρω?Επίσης φορτιστή αμαξιού που θα βρώ?Είναι απαραίτητος ή όχι?

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το παράγγειλα από MGManager και θα έρθει από βδομάδα μου είπαν.Ποιά βάση στήριξης μου προτείνεται να πάρω για το αμάξι?Δεν θέλω να το στηρίξω με βεντούζα στο παρμπριζ.Στους αεραγωγους θέλω να έχω τη βάση.Βρήκα μια στο play247 την ARCON CM910.Αυτή κάνει?Ποιά άλλη θα μπορούσα να πάρω?Επίσης φορτιστή αμαξιού που θα βρώ?Είναι απαραίτητος ή όχι?

 

Η συγκεκριμενη βαση νομιζω οτι κανει, μπορεις να τους παρεις και τηλεφωνο να μαθεις. Οσο για τον φορτιστη ειναι απαραιτητος γιατι θα μενεις απο μπαταρια οταν κανει πλοηγηση, παρε εναν USB φορτιστη αυτοκινητου και συνδεσε του το καλωδιο που εχει το Ν560, κοστος 8-15 ευρο.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε όλους

 

Αληθεύει ότι υπάρχει πρόβλημα στο να βρεί δορυφόρους με το GPS ?

 

Αν ναι διορθώνεται ?

 

΄Το έχω παραγγείλει αλλά αν υπάρχει πρόβλημα μην το παραλάβω και καώ !!!!!!!!!

 

Κάθε άποψη δεκτή

 

Πέτρος

peterv
Link to comment
Share on other sites

Τα προβλήματα με το GPS λύνονται με την τοποθέτηση εξωτερικού

Εαν είναι αποκλειστικά για αυτοκίνητο, πρόταση μου είναι ενα PDA μεγάλη οθόνη VGA και ένα εξωτερικο GPS με κανονική ( όχι μπλε δόντι ) σύνδεση και τροφοδότηση απο τον φορτιστή , ή σε ξεχωριστή ( δουλειά ηλεκτρολόγου ) ...

http://www.imageshack.gr/files/sazwsmc2u6io8pdczlh2.gif
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πρόγραμμα που να μεταφράζει αυτά που γράφεις με τη γραφίδα πάνω στο PDA σε γραματοσειρά ή θα πατάω ένα ένα τα γράμματα στο εικονικό πληκτρολόγιο?Αν υπάρχει τέτοιο πρόγραμμα από που μπορώ να το κατεβάσω?θα κάνει και μετάφραση όταν γράφω ελληνικά ή μόνο σε αγγλικά

(Εν αναμονή του N560 μου....Συγχωρέστε την ασχετοσύνη μου.Δεν έχω ξαναασχοληθεί με PDA) ......7 και σήμερα!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Τα προβλήματα με το GPS λύνονται με την τοποθέτηση εξωτερικού

Εαν είναι αποκλειστικά για αυτοκίνητο, πρόταση μου είναι ενα PDA μεγάλη οθόνη VGA και ένα εξωτερικο GPS με κανονική ( όχι μπλε δόντι ) σύνδεση και τροφοδότηση απο τον φορτιστή , ή σε ξεχωριστή ( δουλειά ηλεκτρολόγου ) ...

 

 

Φίλε Joseph, η συζήτηση αφορά στο Fujitsu Siemens N560 που έχει ενσωματωμένο GPS (SirF III).

H απάντηση είναι πως το 560 δεν έχει απολύτως κανένα πρόβλημα στη λήψη GPS σήματος, αντίθετα πιάνει στην πλάκα τουλάχιστον 10 δορυφόρους (εκτός κι αν έχεις γαλλικό αυτοκίνητο με επίστρωση στο παρμπριζ), προχώρησε άφοβα..

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε όλους

 

Αληθεύει ότι υπάρχει πρόβλημα στο να βρεί δορυφόρους με το GPS ?

 

Αν ναι διορθώνεται ?

 

΄Το έχω παραγγείλει αλλά αν υπάρχει πρόβλημα μην το παραλάβω και καώ !!!!!!!!!

 

Κάθε άποψη δεκτή

 

Πέτρος

Ακριβώς στην προηγούμενη σελίδα σας έδωσα link για βελτίωση τόσο του σήματος όσο και του χρόνου που κάνει fix το GPS του Ν560 αλλά μάλλον κανένας δεν κάνει τον κόπο για να ψάξει λίγο. Τζάμπα τα γράφουμε μου φαίνετε αλλά ας το επαναλάβω:

Brika auto: http://www.webalice.it/rob.mar/Fix%20Page.htm kai leei oti kanei pio grigora fix to N560 an peraseis tis analoges times stin othoni tou navigator! Den ksero kata poso isxiei giati se emena to N560 kanei panta grigoro fix alla mia beltiosi tin eida! Pianei PARA poly grigora tous doriforous kai h taxytita tou port pleon ginete 57000 kai tin anagnorizei kai to destinator stis 57000

Link to comment
Share on other sites

to site me to link pou edoses file katsj einai sta italika.Epeidi ta italika mou einai xalia 8a i8ela na mou peis poio apola ta arxeia einai auto pou prepei na katebasw gia ti beltiwsi tou N560 oson afora to sima kai to xrono pou kanei gia na sunde8ei me tous doruforous?

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση και εγώ... Σκέφτομαι να αγοράσω το loox n560, αλλά δεν είχα ποτέ pda και έχω ορισμένες απορίες, μην την πατήσω... Σε λίγες βδομάδες θα κάνω ένα ταξίδι στην Ευρώπη (θα περάσω από Βερολίνο, Άμστερνταμ, Βρυξέλες, Παρίσι, Μιλάνο) και σκεφτόμουν να το αγοράσω κάπου από έξω, φαντάζομαι θα το βρω πιο φθηνά.

 

--Ισχύει αυτό? Όντως θα το βρω πιο φθηνά ή οι τιμές θα είναι παραπλήσιες με Ελλάδα? (αν ξέρει και κάποιος σε ποια από αυτές τις πόλεις πρέπει να ...εστιάσω την ερευνά μου, θα του ήμουν ευγνώμων...)

--Τι πρέπει να προσέξω? Νομίζω είχα διαβάσει ότι πρέπει να έχει τα αγγλικά windows, καθώς αυτό δεν μπορεί να αλλάξει μετά, σωστά? Τι άλλο?

--Υπάρχει περίπτωση (αν χρειαστεί) να έχω πρόβλημα με την εγγύηση ή είναι πανευρωπαική? Θα έχω πρόβλημα με την εδώ αντιπροσωπεία?

 

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση και εγώ... Σκέφτομαι να αγοράσω το loox n560, αλλά δεν είχα ποτέ pda και έχω ορισμένες απορίες, μην την πατήσω... Σε λίγες βδομάδες θα κάνω ένα ταξίδι στην Ευρώπη (θα περάσω από Βερολίνο, Άμστερνταμ, Βρυξέλες, Παρίσι, Μιλάνο) και σκεφτόμουν να το αγοράσω κάπου από έξω, φαντάζομαι θα το βρω πιο φθηνά.

 

--Ισχύει αυτό? Όντως θα το βρω πιο φθηνά ή οι τιμές θα είναι παραπλήσιες με Ελλάδα? (αν ξέρει και κάποιος σε ποια από αυτές τις πόλεις πρέπει να ...εστιάσω την ερευνά μου, θα του ήμουν ευγνώμων...)

--Τι πρέπει να προσέξω? Νομίζω είχα διαβάσει ότι πρέπει να έχει τα αγγλικά windows, καθώς αυτό δεν μπορεί να αλλάξει μετά, σωστά? Τι άλλο?

--Υπάρχει περίπτωση (αν χρειαστεί) να έχω πρόβλημα με την εγγύηση ή είναι πανευρωπαική? Θα έχω πρόβλημα με την εδώ αντιπροσωπεία?

 

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις εκ των προτέρων!

 

Εγώ στη θέση σου θα το έπαιρνα απο εδώ http://www.kupper-computer.com

πριν πάω ταξείδι για να ευχαριστηθώ τη διαδρομή...

Link to comment
Share on other sites

to site me to link pou edoses file katsj einai sta italika.Epeidi ta italika mou einai xalia 8a i8ela na mou peis poio apola ta arxeia einai auto pou prepei na katebasw gia ti beltiwsi tou N560 oson afora to sima kai to xrono pou kanei gia na sunde8ei me tous doruforous?

Xrisimopoihse to babelfish gia na to metafraseis sta agglika gia na deis tis odhgies analytika pantos to programma einai to Navigator exei ena link sto site na to katebaseis kai einai free! Apisteuti diafora kai to pio apisteuto einai oti beltionei kai to sima! EPISHS SHMANTIKO einai meta apo hard reset otan energopoihseis gia proti fora to GPS me to GPS Locator pou exei to N560 na meineis akinitos ospou na kanei fix! Oso trello kai an akougete an to proto fix ginei en kinisi to GPS tou N560 einai gia klamata eno an ginei se pliri stasi douleuei apsoga kai me tin boitheia to navigator akoma pio grigoro se fix kai sima ;)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα.

Αρχικά θέλω να ευχαριστήσω όλους τους συμμετέχοντες σε αυτό το forum για τις πολύτιμες πληροφορίες που βρήκα σχετικά με τα PDA'S και τα στστήματα GPS, Πλοήγηση, μια και η εμπειρία μου στο χώρο ήταν μηδενική. Πρόσφατα λοιπόν προμηθεύτηκα το LOOX N560 με το Destinator PN από το PDA4U. Επίσης πήρα μια βάση αυτοκινήτου της AKRON (Gooseneck) και προστατευτικό φιλμ οθόνης από το PLAY 247. Η βάση είναι καλή αλλά θα την προτιμούσα λίγο πιό μακριά επειδή το μπαρμπριζ μου ειναι αρκετά μπροστά στο αυτοκίνητο (VW TOURAN), αλλά είναι αρκετά καλή. Λοιπόν τα δοκίμασα όλα αυτά σε πρόσφατο ταξίδι μου στην ΑΘήνα, Βόλο, Πήλιο και σας παραθέτω τις εντυπώσεις και παρατηρήσεις μου. Το GPS, αρχικά, μπορεί να βρεί τους δορυφόρους πολύ γρήγορα εάν δεν κινείσαι, διαφορετικά καθυστερεί. Γενικά δεν είχα πρόβλημα με την πλοήγηση πουθενά εκτός από κάποιους δευτερεύοντες παραθαλλάσιους δρόμους στο Ανατολικό Πήλιο. Το πακέτο PDA-Destinator PN δουλεύουν καλά, γρήγορα και με ακρίβεια, ενώ καθαρά ακούγονταν και οι φωνητικές οδηγίες από το ενσωματωμμένο μεγαφωνάκι, δυστυχώς στα Αγγλικά. Αλήθεια ξέρει κάποιος αν γίνεται να έχουμε ελληνικές φωνητικές εντολές;Τέλος πάντων, στις διαδρομές μου, σπάνια έχανε τους δορυφόρους και μόνο όταν υπήρχαν φυσικά εμπόδια (σήραγγες, ψηλά κτίρια κλπ), και μάλιστα χωρίς εξωτερική κεραία. Για τροφοδοσία χρησιμοποίησα το δικό του καλώδιο μαζί με USB adapter στον αναπτήρα. Επίσης εύκολη ήταν και εύρεση οδών, σημείων ενδιαφέροντος (POI), ενώ εάν έχανα κάποια διαστάυρωση (Κλειστή οδός λόγω έργων π.χ) αρκετά γρήγορα εύρισκε νέα διαδρομή να προτείνει. Πιστεύω τα παραπάνω να βοηθήσουν τυχόν ενδιαφερόμενους. Σχετικά με το προγραμματάκι που προτείνεται για ακόμη ποιό γρήγορη εύρεση δορυφόρων, θα το δοκιμάσω και τα ξαναλέμε.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτημα ......

 

Εγώ και ένας φίλος μου θα έχουμε στις μηχανές μας το loox N560 με το destnator PN .

 

Υπάρχει τρόπος να βλέπει ο ένας που βρίσκεται ο άλλος ? Μπορώ δηλαδή να βλέπω ταυτόχρονα την δική μου θέση και του άλλου ?

peterv
Link to comment
Share on other sites

Ερώτημα ......

 

Εγώ και ένας φίλος μου θα έχουμε στις μηχανές μας το loox N560 με το destnator PN .

 

Υπάρχει τρόπος να βλέπει ο ένας που βρίσκεται ο άλλος ? Μπορώ δηλαδή να βλέπω ταυτόχρονα την δική μου θέση και του άλλου ?

 

Οχι, αυτο που λες δε γινεται. Το μονο εφικτο ειναι η αποστολη μηνυματος με τη θεση που βρισκεται ο καθενας σας, αλλα και παλι για κατι τετοιο χρειαζεται ppc phone edition, με το 560 δε γινεται δηλαδη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...