Jump to content

Ταινίες: Προτάσεις - Κριτική


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια το Σαββατοκυριακο λεω να παω να δω καμια ταινια στα village εχετε να μου προτείνεται καμια εκτος απο την τελετη?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Είδα τελικά το Hereafter.

 

Δε μπορώ να πω ότι με συγκλόνισε σαν ταινία - χωρίς βέβαια να μπορώ να πω και ότι υπήρχε κάτι που με χάλασε ιδιαίτερα.

 

Βρήκα πάρα πολύ ωραίο και φυσικό τον τρόπο που δέθηκαν οι τρεις ιστορίες μεταξύ τους, γιατί συνήθως σε παρόμοιες περιπτώσεις το δέσιμο γίνεται άτσαλα και βιαστικά.

 

Από την άλλη βέβαια, δε μπορώ να πω ότι μου άρεσε όσο το The Lovely Bones του Jackosn που είχε αντίστοιχη θεματολογία, γιατί ένιωσα σε πολλά σημεία πως το Hereafter δεν ήξερε τι ακριβώς ταινία ήθελε να είναι.

 

Ακόμα κάτι που δε μου άρεσε είναι πως δεν έμοιαζε να έχει ένα σκοπό. Δηλαδή, είναι μια ταινία που ασχολείται με τρεις ανθρώπους που με τον ένα ή με τον άλλο τρόπο η ζωή τους "αγγίζεται" από το θάνατο, αλλά δεν υπήρχε ή δεν κατάλαβα αν θέλει να περάσει κάποιο μήνυμα ή να πάρει μια θέση πάνω στο θέμα θάνατος.

 

Ο Damon και η Cecile de France είναι αρκετά καλοί στους ρόλους τους χωρίς υπερβολές στις ερμηνείες τους, η σκηνοθεσία του Eastwood είναι αρκετά "ευαίσθητη" λόγω και του θέματος αλλά σε καμία περίπτωση κακή και επίσης η ταινία έχει και μια απίστευτα καλοφτιαγμένη οπτικά σκηνή στην αρχή της που αν και παίζει κάποιο ρόλο στην υπόθεση, δεν την εκμεταλλεύτηκαν όσο έπρεπε ή, πιο συγκεκριμένα, έμοιαζε ψιλο-άσχετη σε σχέση με το στυλ της υπόλοιπης ταινίας.

 

Θα της έβαζα ένα 6-6,5/10

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα ειδα την Ελληνική ταινία "Τσίου" (2006). Η ταινία διαδραματίζεται στην Αθηνα, τον 15αύγουστο όπου ο Τσίου (εξού και το ονομα της ταινίας), ένα πρεζόνι ψάχνει να βρει πρέζα, να πάρει την δόση του. Βάζει την αδερφή του να του βρει πρέζα, φίλους κτλπ με αποτέλεσμα να ψάχνουν όλοι στην ταινία να βρουν πρέζα. Έχει πολύ γέλιο (κορυφαίες ατάκες), παρόλο που έχει να κάνει με ναρκωτικά και πρεζόνια. Θα της έβαζα 8.5/10. Μπορείτε να την δείτε και δωρεάν μέσω streaming στο google movies. Το imdb από ότι θυμάμαι της δίνει 7.9.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

Προχθες ειδα το "The Rite" ή στα ελληνικα "Η Τελετη" με τον Αντονυ Χοπκινς. Παρα πολυ καλη για τα δικα μου γουστα με ωραια υποθεση. Δεν βαριεσαι, σε κραταει εως το τελευταιο λεπτο με καποιες πολυ δυνατες σκηνες. Θα τη συνιστουσα ανεπιφυλακτα.

8,5/10

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Μολις ειδα το the kings speech....περα απο oscar φωτογραφιας που θα αξιζε να παρει αλλα και α ανδρικου ρολου δεν βρισκω κατι αλλο που να μου αρεσε σε αυτη την ταινια....ισα ισα το αργο τεμπο με κουρασε και σε πολλα σημεια ηταν βαρετη και εντελως φλατ.Και απο την αλλη εχουμε τον μαυρο κυκνο που για μενα ειναι απο τις ταινιες που βγαινουν 1 φορα στα 5 χρονια....μια ταινια που σε κανει να την μισεις και να την λατρευεις ταυτοχρονα...σε καθηλωνει μεχρι το τελευταιο λεπτο,σκοτεινη & με ατμοσφαιρα που σπανια βλεπουμε τα τελευταια χρονια.
Link to comment
Share on other sites

Ειδα το ΡΥΘΜΙΣΤΕΣ την νεα ταινια με τον ματ ντειμοντ και εμιλι μπλαντ.Η ταινια την περιμενα να ναι μπαρουφα για να την δω σε σινεμα ευτυχως ομως δεν ηταν τοσο τραγικη.Ειχε ενα παραξενο σεναριο το οποιο ομως με την εγρηγορση που ειχε σε καθηλωνε ως και στο τελος,αν και απουσιαζε η πολλη δραση.Σκηνοθετικα ηταν καλη,οπως το ιδιο καλες και οι ερμηνειες ενω η μπλαντ ηταν σεχι οσο ποτε σε αυτο το ρολο της μπαλαρινας .<ring a bell>:p

Το φιναλε ηταν ενδιαφερον χωρις ιδιετερες εκπληξεις η γουαω αλλα δεν ελειπε η αναμενομη ανατροπη και εδενε σε μια βαση πως κολουσαν ολα στην ταινια.

Γενικα το εργακι θα το χαρακτηριζα σαν ενα μεγαλο επεισοδιο απο την Ζωνη του Λυκοφωτος ειχα δει ενα παρομοιο επεισοδιο και εκει και εφερνε και απ το box με την καμερον ντιαζ.Σαφως ανωτερη ομως.

 

Ωραια ατμοσφαιρα καπως χαζοι διαλογοι ωρες ωρες προτωτυπο στορι και ηταν ψυλορομαντικη .Θα την εβαζα ενα 7

Edited by manolissinger
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο είδα ρην νέα περίφημη ελληνική ταινία " Ρόδα τσάντα και κοπάνα". Γενικά, περίμενα κάτι πολύ καλύτερο, απαράδεκτη η ταινία σε όλα της σημεία, από την επιλογή ηθοποιών που παρίσταναν τους μαθητές, έως τις ανούσιες και χωρίς χιούμορ φάρσες των παιδιών. Κατάντησε κουραστική επίσης η συνεχής αναφορά στο facebook και οι διαφημίσεις εταιριών. Αναπόλησα τις παλιές εκδοχές, τότε που ο Μπίλιας και ο Χάλιας έγραφαν την δική τους ιστορία και λιώναμε στα γέλια με τις ατάκες τους. Τόσα χρόνια μετά και κατάφεραν να γυρίσουν κάτι που είναι εντελώς αδιάφορο, κρίμα. Θα έβαζα με το ζόρι 5/10.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο είδα ρην νέα περίφημη ελληνική ταινία " Ρόδα τσάντα και κοπάνα". Γενικά, περίμενα κάτι πολύ καλύτερο, απαράδεκτη η ταινία σε όλα της σημεία, από την επιλογή ηθοποιών που παρίσταναν τους μαθητές, έως τις ανούσιες και χωρίς χιούμορ φάρσες των παιδιών. Κατάντησε κουραστική επίσης η συνεχής αναφορά στο facebook και οι διαφημίσεις εταιριών. Αναπόλησα τις παλιές εκδοχές, τότε που ο Μπίλιας και ο Χάλιας έγραφαν την δική τους ιστορία και λιώναμε στα γέλια με τις ατάκες τους. Τόσα χρόνια μετά και κατάφεραν να γυρίσουν κάτι που είναι εντελώς αδιάφορο, κρίμα. Θα έβαζα με το ζόρι 5/10.

 

 

απλα δεν βλεποτανε με τιποτα.πρωτη φορα που εφυγα απο ταινια πριν να τελειωσει.ΟΛΑ ΛΑΘΟΣ!!!

H ΖΩΗ ΑΡΧΙΖΕΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΑ 30...ΜΕΤΡΑ
Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε τιποτα για το Way Back που παιζει τωρα σινεμα με Κολιν Φαρελ και Εντ Χαρις ? Μου εχει πει φιλος που το ειδε οτι μετραει και αναλογιζομενος τους ηθοποιους ελεγα να παω να το τσεκαρω .
Link to comment
Share on other sites

Εύλογη η βασική ερώτησή σου just_a_comment για <the way back>! Εξάλλου η ταινία έχει δεχτεί αντιφατικές κριτικές για το θέμα που διαπραγματεύται, που σηκώνει πολύ κουβέντα. Όμως για τους λάτρεις της φωτογραφίας θεωρώ ότι είναι πολύ καλή με σημαντική συμβολή του National Geographic που είναι και μία από τις εταιρίες παραγωγής της ταινίας. Σίγουρα αξίζει η μοναδικότητα των πλάνων των απόκρημνων τοπίων! Edited by rousma
Link to comment
Share on other sites

απλα δεν βλεποτανε με τιποτα.πρωτη φορα που εφυγα απο ταινια πριν να τελειωσει.ΟΛΑ ΛΑΘΟΣ!!!

 

Ευτυχώς που την είδα στο dvd γιατί θα είχα φύγει απο τα πρώτα 10 λεπτά , χάλιααααα

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω, έτσι ακούω κι απο άλλους... θα σας πω οταν το δω ;)

 

Και μιλώντας για ψυχοπλάκωμα: είδα το Blue Valentine.

 

Άλλη μια ταινία για το πώς το happily ever after δεν υπάρχει. Είναι πολύ ωραία σκηνοθετημένη, άψογα παιγμένη - απο τις πιο ρεαλιστικές που χω δει τελευταία, δεν υπάρχει ούτε δευτερόλεπτο που να μη νομίσεις οτι αυτό που βλέπεις είναι 100% αληθινό - η Michelle Williams είναι υποψήφια για Οσκαρ και δικαίως, και ο Ryan Gosling χαλαρά θα μπορουσε να ναι κι αυτός. Ακόμα και το κοριτσάκι τους είναι τόσο πειστικό που είναι σα να μην εχει καταλαβει οτι παιζει σε ταινία...Όλο το υφος και η αισθητικη ειναι πολυ συνεκτικά δεμενα.

 

Σκετη κατάθλιψη βέβαια... το κυριαρχο συναισθημα ειναι η απελπισία: απελπισία μπροστά στα πράγματα που έχουν χαλάσει και δεν εχεις ιδέα πότε και πώς χάλασαν κι αν υπάρχει τρόπος να φτιαχτουν...

Συμφωνω μεχρι τελειας...Επισης διαβασα οτι οι 3 τους μεινανε μαζι σε ενα σπιτι(καλα για το κοριτσακι δεν ειμαι σιγουρη) για ενα μηνα, ωστε να δεσουν πιο καλα και να βγει καλυτερα η αισθηση της ρουτινας που θελει να μας δειξει.

Δειτε την, δεν νομιζω να υπαρχει ανθρωπος που να μην βρει οικειες στιγμες στην ταινια. Και δεν ειναι απο τις χαζοκομεντι του σωρου. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειδα το true grit. Πολυ καλη ταινια απο τους Κοεν. Δεν εχει την ειρωνεια που βρισκεις σε αλλες τους ταινιες εξαιτιας του οτι κανανε remake (μονο η σκηνη των πυροβολισμων δειχνει οτι ειναι Κοεν), αλλα αφηνει μια γλυκια γευση για τη σχεση των ετεροκλητων πρωταγωνιστων. Θυμιζει λιγο unforgiven οσον αφορα την αποστολη κ τα ατομα που την απαρτιζουν.
Link to comment
Share on other sites

To Ρόδα Τσάντα και Κοπάνα ειλικρινά μου χάλασε κάθε διάθεση να ξαναδώ ελληνική ταινία.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

ευτυχως δεν το δα. με παρακαλουσαν να παω σινεμα αλλα εγω δεν :p απο το trailer και μονο φαινεται η ποιοτητα της ταινιας :(
Link to comment
Share on other sites

ευτυχως δεν το δα. με παρακαλουσαν να παω σινεμα αλλα εγω δεν :p απο το trailer και μονο φαινεται η ποιοτητα της ταινιας :(

Aν αναφέρεσαι στο Ροδα, Τσάντα και Κοπάνα...την καλύτερη δουλειά έκανες.

 

Η ταινία είναι σαν να πήγαμε εγώ και εσύ με μια κάμερα, 20 ανέκφραστους και ατάλαντους ηθοποιοκομπάρσους και σεναριογράφους χωρίς ίχνος χιούμορ και γυρίσαμε μια ταινία και μετά την πασάραμε ως "έργο".

 

Και επίσης...έλεος...ας πει κάποιος στο Βουτσά να κάτσει πια σπίτι του... Μια χαρά ηθοποιός ήταν κάποτε. Εκφραστικός, χιουμορίστας, ατακαδόρος... γιατί να ξεπέφτει σε ταινίες Ω' διαλογής ενώ ο άνθρωπος δεν μπορεί πλέον καλά-καλά να μιλήσει...

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

To Ρόδα Τσάντα και Κοπάνα ειλικρινά μου χάλασε κάθε διάθεση να ξαναδώ ελληνική ταινία.

 

εμενα μου αρεσε προσωπικα εισαι οπαδος της κομωδιας η οχι??και στην παρεα μου αρεσε

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Ποιας κωμωδίας; Το έκτρωμα αυτό δεν μπορείς καν να το πεις "ταινία".

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω πως τα παιδια σχολιαζουν καποια ταινια (στην συγκεκριμενη περιπτωση το "Ροδα") και πολυ καλα κανουν!

 

Εγω χθες ειπα στο ιδιο thread πως εβαλα να δω το "Last temptation of Christ" και το post σβηστηκε.

 

ενταξει παιδια Χ.Ο. ειμαι και εγω δεν ασπαζομαι την αποψη του Καζαντζακη

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ποιας κωμωδίας; Το έκτρωμα αυτό δεν μπορείς καν να το πεις "ταινία".

 

εγω που ειχα παει στον κινηματογραφο και το ειδα αρεσε σε ολους θεμα γουστου αυτα

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου αρεσε προσωπικα εισαι οπαδος της κομωδιας η οχι??και στην παρεα μου αρεσε

 

τι εννοείς αν είμαι οπαδός της κωμωδίας;

Γενικά αν μου αρέσουν οι κωμωδίες ή αν μου αρέσουν οι ταινίες Ρόδα Τσάντα και Κοπάνα;

 

Οι έξυπνες, ατακαδόρικες κωμωδίες με υπόθεση και καλούς ηθοποιούς μου αρέσουν πολύ. Οι αρπαχτές, χωρίς καμία πρωτότυπη ιδέα και χωρίς καν ΜΙΑ ατάκα που να βγάζει γέλιο δε μου αρέσουν.

 

Οι ΡΤ&Κ μου άρεσαν ως cult ταινίες του 80 και αφού τόσα χρόνια μετά ακόμα τις συζητάμε σημαίνει πως (ΟΚ "ποιοτικές" δεν ήταν με τίποτα αλλά τουλάχιστον) είχανε κάτι να πούνε έστω και σαν cultιες.

 

Σέβομαι την άποψή σου, giothesuper, αλλά...έλα τώρα...τι ακριβώς σου άρεσε;; Ποιά σκηνή σε έκανε να γελάσεις και ποιός ηθοποιός (εκτός ίσως από την τύπισσα που έκανε την καθαρίστρια και τον...Κατέλη!) σε έπεισε για το ρόλο που έπαιζε;;

 

Δεν ήθελα να το αναλύσω παραπάνω, αλλά ας το κάνουμε:

 

Κατ'αρχάς η ταινία δεν έχει υπόθεση. Απλά. Όλη η υπόθεση είναι ότι ένας πλούσιος αγοράζει ένα σχολείο (του παλιό σχολείο των πρωταγωνιστών των 80s ΡΤ&Κ) και αναγκάζεται να τους κρατήσει σαν καθηγητές γιατί ήταν όρος στο συμβόλαιο.

 

Αυτό!

Τίποτα άλλο.

 

ΟΛΑ σε αυτήν την ταινία ήταν φτηνιάρικα και αισχρά.

Θες παραδείγματα;;

  1. Οι τίτλοι αρχής ήταν σαν φτηνοταινία του Ψάλτη από τα 80s,
  2. Το τραγούδι των τίτλων αρχής απίστευτα χάλια με φωνητικά από μια κοπέλα που δεν πρέπει να έχει ξαναπιάσει μικρόφωνο στη ζωή της,
  3. Οι κάμερες που χρησιμοποιήθηκαν πρέπει να είναι από αυτές που γυρίζουν τσόντες - αν και ακόμα και οι τσόντες έχουν καλύτερη εικόνα από αυτή.
  4. Οι ηθοποιοί...δεν είναι ηθοποιοί. Είναι κακοποιοί.
  5. Το σενάριο είναι παιδαριώδες.
  6. Οι "πλάκες" των μαθητών είναι ξενέρωτες ΚΑΙ ηλίθιες ΚΑΙ αδύνατο να πραγματοποιηθουν στην πραγματικότητα ΚΑΙ κλεμμένες από αλλού. (π.χ. η πλάκα με τη φωνή του Βουτσα ή η πλάκα με τον δάσκαλο και το καλοριφέρ ή η κλεμμένα από το Καφέ της Χαράς πλάκα με το μαστούρωμα του σχολείου).
  7. Η μισή ταινία ήταν μια τεράστια διαφήμιση του 11880 - μέχρι και το βλάκα με τη "δόλια τη μανούλα του" βάλανε και όχι μόνο αυτό αλλά ανα ΔΥΟ ΤΡΕΙΣ σκηνές γυρίζει και λέει στην κάμερα (με όποιον χαζό σκηνοθετικό και σεναριακό τρόπο σκέφτηκαν) το "11880".
  8. Η άλλη μισή ταινία ήταν σκηνές από τις παλίες ταινίες ΡΤ&Κ.
  9. Μέχρι και ο τρόπος που μιλάγανε μεταξύ τους οι νέοι ήταν ψεύτικος! Σα να το έγραψε ένας πενηντάρης που έκατσε και σημείωσε όλες τις ατάκες των νέων και τις κόλλαγε όπως και όπου νά'ναι. Δε μιλάνε έτσι οι νέοι! Δε λένε ΟΛΕΣ τις αργκό εκφράσεις που υπάρχουν σε μια πρόταση! Και όταν το κάνουν δε χρησιμοποιούν όποια από αυτές τους έρθει στο κεφάλι! Να κολλάει και λίγο!
  10. Το love story ήταν...μάπα στορυ
  11. Το σκηνικό δε, με το ταξίδι ήταν ότι πιο άκυρο έχω δει στη ζωή μου σε ταινία - σεναριακά δεν κόλλαγε, λογικά δεν κόλλαγε, ρεαλιστικά δεν κόλλαγε...

 

Πραγματικά...απαίσια ταινία.

Εχω δει ξανα ηλίθιες ελληνικές ταινίες, αλλά ειλικρινά είναι προσβολή και μόνο που φτιάχτηκε αυτό το πράγμα.

 

 

Βλεπω πως τα παιδια σχολιαζουν καποια ταινια (στην συγκεκριμενη περιπτωση το "Ροδα") και πολυ καλα κανουν!

 

Εγω χθες ειπα στο ιδιο thread πως εβαλα να δω το "Last temptation of Christ" και το post σβηστηκε.

 

ενταξει παιδια Χ.Ο. ειμαι και εγω δεν ασπαζομαι την αποψη του Καζαντζακη

 

Το είχα δει το post σου. Δε νομίζω πως στο σβήσανε γιατί είχε να κάνει με το Χριστό (δεν είμαστε ΟΛΟΙ χριστιανοί εδώ και κάποιους από εμάς μας ενδιαφέρουν και άλλες ταινίες πέρα από τον Ιησού από τη Ναζαρέτ! :rolleyes: ). Λογικά στο σβήσανε γιατί δεν έλεγες τίποτα για την ταινία.

 

Ας μας το εξηγήσει κάποιος mod (Veco; )

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς αν είμαι οπαδός της κωμωδίας;

Γενικά αν μου αρέσουν οι κωμωδίες ή αν μου αρέσουν οι ταινίες Ρόδα Τσάντα και Κοπάνα;

 

Οι έξυπνες, ατακαδόρικες κωμωδίες με υπόθεση και καλούς ηθοποιούς μου αρέσουν πολύ. Οι αρπαχτές, χωρίς καμία πρωτότυπη ιδέα και χωρίς καν ΜΙΑ ατάκα που να βγάζει γέλιο δε μου αρέσουν.

 

Οι ΡΤ&Κ μου άρεσαν ως cult ταινίες του 80 και αφού τόσα χρόνια μετά ακόμα τις συζητάμε σημαίνει πως (ΟΚ "ποιοτικές" δεν ήταν με τίποτα αλλά τουλάχιστον) είχανε κάτι να πούνε έστω και σαν cultιες.

 

Σέβομαι την άποψή σου, giothesuper, αλλά...έλα τώρα...τι ακριβώς σου άρεσε;; Ποιά σκηνή σε έκανε να γελάσεις και ποιός ηθοποιός (εκτός ίσως από την τύπισσα που έκανε την καθαρίστρια και τον...Κατέλη!) σε έπεισε για το ρόλο που έπαιζε;;

 

Δεν ήθελα να το αναλύσω παραπάνω, αλλά ας το κάνουμε:

 

Κατ'αρχάς η ταινία δεν έχει υπόθεση. Απλά. Όλη η υπόθεση είναι ότι ένας πλούσιος αγοράζει ένα σχολείο (του παλιό σχολείο των πρωταγωνιστών των 80s ΡΤ&Κ) και αναγκάζεται να τους κρατήσει σαν καθηγητές γιατί ήταν όρος στο συμβόλαιο.

 

Αυτό!

Τίποτα άλλο.

 

ΟΛΑ σε αυτήν την ταινία ήταν φτηνιάρικα και αισχρά.

Θες παραδείγματα;;

  1. Οι τίτλοι αρχής ήταν σαν φτηνοταινία του Ψάλτη από τα 80s,
  2. Το τραγούδι των τίτλων αρχής απίστευτα χάλια με φωνητικά από μια κοπέλα που δεν πρέπει να έχει ξαναπιάσει μικρόφωνο στη ζωή της,
  3. Οι κάμερες που χρησιμοποιήθηκαν πρέπει να είναι από αυτές που γυρίζουν τσόντες - αν και ακόμα και οι τσόντες έχουν καλύτερη εικόνα από αυτή.
  4. Οι ηθοποιοί...δεν είναι ηθοποιοί. Είναι κακοποιοί.
  5. Το σενάριο είναι παιδαριώδες.
  6. Οι "πλάκες" των μαθητών είναι ξενέρωτες ΚΑΙ ηλίθιες ΚΑΙ αδύνατο να πραγματοποιηθουν στην πραγματικότητα ΚΑΙ κλεμμένες από αλλού. (π.χ. η πλάκα με τη φωνή του Βουτσα ή η πλάκα με τον δάσκαλο και το καλοριφέρ ή η κλεμμένα από το Καφέ της Χαράς πλάκα με το μαστούρωμα του σχολείου).
  7. Η μισή ταινία ήταν μια τεράστια διαφήμιση του 11880 - μέχρι και το βλάκα με τη "δόλια τη μανούλα του" βάλανε και όχι μόνο αυτό αλλά ανα ΔΥΟ ΤΡΕΙΣ σκηνές γυρίζει και λέει στην κάμερα (με όποιον χαζό σκηνοθετικό και σεναριακό τρόπο σκέφτηκαν) το "11880".
  8. Η άλλη μισή ταινία ήταν σκηνές από τις παλίες ταινίες ΡΤ&Κ.
  9. Μέχρι και ο τρόπος που μιλάγανε μεταξύ τους οι νέοι ήταν ψεύτικος! Σα να το έγραψε ένας πενηντάρης που έκατσε και σημείωσε όλες τις ατάκες των νέων και τις κόλλαγε όπως και όπου νά'ναι. Δε μιλάνε έτσι οι νέοι! Δε λένε ΟΛΕΣ τις αργκό εκφράσεις που υπάρχουν σε μια πρόταση! Και όταν το κάνουν δε χρησιμοποιούν όποια από αυτές τους έρθει στο κεφάλι! Να κολλάει και λίγο!
  10. Το love story ήταν...μάπα στορυ
  11. Το σκηνικό δε, με το ταξίδι ήταν ότι πιο άκυρο έχω δει στη ζωή μου σε ταινία - σεναριακά δεν κόλλαγε, λογικά δεν κόλλαγε, ρεαλιστικά δεν κόλλαγε...

 

Πραγματικά...απαίσια ταινία.

Εχω δει ξανα ηλίθιες ελληνικές ταινίες, αλλά ειλικρινά είναι προσβολή και μόνο που φτιάχτηκε αυτό το πράγμα.

εχεις δικιο και εμενα μου αρεσαν περισσοτερο αυτα που εκανε η καθαριστρια...αμα ειχε και καλυτερους ηθοποιους θα ηταν καλυτερη η ταινια

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Το είχα δει το post σου. Δε νομίζω πως στο σβήσανε γιατί είχε να κάνει με το Χριστό (δεν είμαστε ΟΛΟΙ χριστιανοί εδώ και κάποιους από εμάς μας ενδιαφέρουν και άλλες ταινίες πέρα από τον Ιησού από τη Ναζαρέτ! :rolleyes: ). Λογικά στο σβήσανε γιατί δεν έλεγες τίποτα για την ταινία.

 

Ας μας το εξηγήσει κάποιος mod (Veco; )

 

Να ητανε... 4 το πρωι.. καπου εκει. Πηγα μετα απο μια ωρα να κανω edit και να γραψω την "ετυμηγορια" μου...

 

anyway, η ταινια ειναι φανταστικη και αν δεν εχεις διαβασει το βιβλιο (οπως εγω) μενεις στο τελος λιγο αγαλμα (με την καλη εννοια).

 

 

Δεν ειναι η συνηθισμενη "μεση ταινια σου" που λεμε. Και εχει εναν Dafoe... καταπληκτικο.

Edited by thePRODIGY

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...