Jump to content

Google Pixel 9 Pro / Pixel 9 pro XL


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

7 ώρες πριν, bill33 said:

Για pro XL τι θήκη θα προτείνατε; 

Εχω κολλήσει με την 6173soo4pPL._AC_SL1200_.jpg

Εγώ την γνήσια σιλικόνη στο ίδιο χρώμα με την συσκευή θα πάρω....

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Για την καθυστέρηση των εμαιλ το έχω και εγώ,δοκιμάζω το youtube.com/watch?v=k_33StFqadg (απο την αρχή μέχρι το τρίτο λεπτό)  και μάλλον δουλευει.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα παιδια.Σε περιπτωση που καποιος εχει το 9 το απλο η γνωριζει,στην καμερα γιατι δεν μου εχει πουθενα επιλογη για 48mp και εχει by default μονο στα 12 να τραβαω;

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, Nikosskk said:

Καλησπερα παιδια.Σε περιπτωση που καποιος εχει το 9 το απλο η γνωριζει,στην καμερα γιατι δεν μου εχει πουθενα επιλογη για 48mp και εχει by default μονο στα 12 να τραβαω;

Αν και σε γενικές γραμμές τα 12 είναι καλύτερα για τις περισσότερες περιπτώσεις, έχεις κάνεις update την εφαρμογή της κάμερας;

Αν ναι, γνωρίζεις πώς να το αλλάξεις; Είναι στα settings της κάμερας (κουμπάκι κάτω αριστερά), πατάς το Pro mode και το αλλάζεις από εκεί. Δεν υπάρχει σε σένα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. 

Θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις σε έχοντες το 9αρι από μένα που έχω το 7αρι για να δω αν αξίζει η αναβάθμιση. Δε θα ήθελα απαντήσεις που ακούσαμε, αλλά απαντήσεις από κάποιον που έχει την συσκευή. 

1. Η μπαταρία έχει βελτιωθεί ή είναι ακόμα σε στάδιο όπως το 7 προ, που για να βγάλει sot άνω των 5 ωρών πρέπει να είναι μόνο σε wifi και χωρίς χρήση καμερών; 

2. Η διάθλαση (flares δε ξέρω πως το λένε) που έκανε κατά την διάρκεια της λήψης στα φώτα το 7αρι έχει διορθωθεί; Ειδικά σε νυχτερινή λήψη αν είχες λάμπα μπροστά η κατάσταση ήταν χάλια. 

3. Το θέμα θερμοκρασίας που με το παραμικρό το 7αρι νιώθεις ότι ζεσταίνεται έχει διορθωθεί; 

Ευχαριστώ προκαταβολικά. 

Link to comment
Share on other sites

Η αποστολή αύριο φεύγει από Γερμανία… σύντομα θα έχω την συσκευή κ τις πρώτες εντυπώσεις…ενεργοποιήθηκε κ το δώρο της google με τα 2 T.

ελπίζω να μην έχουμε  χαμένες κλήσεις .. όπως είχα με το 7…ήταν κ ο μόνος λόγος που έδωσα την συσκευή κ δεν τόλμησα να πάω στο 8. 

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, _NikitaS_ said:

Καλησπέρα. 

Θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις σε έχοντες το 9αρι από μένα που έχω το 7αρι για να δω αν αξίζει η αναβάθμιση. Δε θα ήθελα απαντήσεις που ακούσαμε, αλλά απαντήσεις από κάποιον που έχει την συσκευή. 

1. Η μπαταρία έχει βελτιωθεί ή είναι ακόμα σε στάδιο όπως το 7 προ, που για να βγάλει sot άνω των 5 ωρών πρέπει να είναι μόνο σε wifi και χωρίς χρήση καμερών; 

2. Η διάθλαση (flares δε ξέρω πως το λένε) που έκανε κατά την διάρκεια της λήψης στα φώτα το 7αρι έχει διορθωθεί; Ειδικά σε νυχτερινή λήψη αν είχες λάμπα μπροστά η κατάσταση ήταν χάλια. 

3. Το θέμα θερμοκρασίας που με το παραμικρό το 7αρι νιώθεις ότι ζεσταίνεται έχει διορθωθεί; 

Ευχαριστώ προκαταβολικά. 

Καλησπέρα φίλε μου. Πλέον η συσκευή δεν ζεσταίνεται σχεδόν καθόλου ειδικά σε σχέση με το 7 pro που είχα και εγώ κάποτε. Η μπαταρία έχει βελτιωθεί δραματικά πολύ και είναι σε πολύ καλό σημείο πλέον και σε κρατάει πολύ ώρα παραπάνω από το 7 που ήταν χάλια.. όσο για το δεύτερο ερώτημα δεν ξέρω να σου απάντηση γιατί δεν το κατάλαβα η απλώς δεν το έδωσα σημασία αλλά νομίζω δεν το κατάλαβα και επίσης είναι πολύ αναβαθμισμένη και η μπροστινή κάμερα όπως και η ultra wide άμα σε ενδιαφέρει σε αυτό το κομμάτι. Ούτε χαμένες κλήσεις πλέον ούτε τίποτα όλα δουλεύουν στην πένα! Ελπίζω να σας βοήθησα 🙏

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Vasilis Nikolakoulis said:

Καλησπέρα φίλε μου. Πλέον η συσκευή δεν ζεσταίνεται σχεδόν καθόλου ειδικά σε σχέση με το 7 pro που είχα και εγώ κάποτε. Η μπαταρία έχει βελτιωθεί δραματικά πολύ και είναι σε πολύ καλό σημείο πλέον και σε κρατάει πολύ ώρα παραπάνω από το 7 που ήταν χάλια.. όσο για το δεύτερο ερώτημα δεν ξέρω να σου απάντηση γιατί δεν το κατάλαβα η απλώς δεν το έδωσα σημασία αλλά νομίζω δεν το κατάλαβα και επίσης είναι πολύ αναβαθμισμένη και η μπροστινή κάμερα όπως και η ultra wide άμα σε ενδιαφέρει σε αυτό το κομμάτι. Ούτε χαμένες κλήσεις πλέον ούτε τίποτα όλα δουλεύουν στην πένα! Ελπίζω να σας βοήθησα 🙏

Αρχικά σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. 

Αυτό που ρωτάω για τη κάμερα είναι ότι όταν τη νύχτα πάει κάποιος να βγάλει φωτογραφία και έχει μπροστά του λάμπα με έντονο φως, τότε γύρω από τη λάμπα δημιουργήται κάτι σαν ρομ/μωβ "λουλούδι". Κάνει άσχημες ανακλάσεις σε στάδιο να χαλάει τη φωτογραφία. Αυτό ρώτησα αν το διόρθωσαν στο 9αρι. Όπως πχ στη φωτογραφία που παραθέτω και τη έβγαλα με το 7αρι. 

PXL_20240906_194047525.MP~2.jpg

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, _NikitaS_ said:

Αρχικά σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. 

Αυτό που ρωτάω για τη κάμερα είναι ότι όταν τη νύχτα πάει κάποιος να βγάλει φωτογραφία και έχει μπροστά του λάμπα με έντονο φως, τότε γύρω από τη λάμπα δημιουργήται κάτι σαν ρομ/μωβ "λουλούδι". Κάνει άσχημες ανακλάσεις σε στάδιο να χαλάει τη φωτογραφία. Αυτό ρώτησα αν το διόρθωσαν στο 9αρι. Όπως πχ στη φωτογραφία που παραθέτω και τη έβγαλα με το 7αρι. 

PXL_20240906_194047525.MP~2.jpg

Θα το τσεκαρω και θα σου πω 

Link to comment
Share on other sites

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, odontiatros1986 said:

Ενταξει και το πλαισιο το φερνει ηδη. Το προβλημα δεν ειναι ποιος θα το φερει, αλλα ποιος θα το υποστήριζει απο θεμα δικτυου κτλ. Γιατι δεν γινεται πχ να παμε ολοι στην βονταφον αμα εχουμε πιξελ. Θα πρεπει ολοι οι παροχοι να δινουν τις δυνατοτητες του δικτυου τους στα pixel.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα είναι αρνητική εξέλιξη αυτό. Είχα μία ελπίδα ότι μέσα στον επόμενο χρόνο (ή μαξ με το Pixel 10), θα άνοιγε το Google Store και για Ελλάδα, έπειτα από τα τόσα νέα stores που "ξεκλείδωσε" στην Ευρώπη με την κυκλοφορία του 9. Όχι ότι θα απαγορεύεται να γίνει, απλά μειώνονται ίσως πλέον οι πιθανότητες...  Αν το έκανε αυτό θα είχαμε πολύ περισσότερη διαθεσιμότητα σε γενικότερο hardware από το επίσημο, συν ενδεχομένως και software features που είναι "κλειδωμένα" (εκτός αν σε αυτό παίξει ρόλο η Vodafone και τα δώσει τελικά και εδώ επίσημα). 

Edited by off_d
off / d.
Link to comment
Share on other sites

Αν γίνει κανονική επίσημη εισαγωγή τότε θα υποστηριχθεί η συσκευή από όλους τους παρόχους. Δεν έχει σημασία αν το έφερνε το πλαίσιο ήδη αφού η εισαγωγή σίγουρα δεν ήταν/είναι επίσημη

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, djkostas20 said:

Αν γίνει κανονική επίσημη εισαγωγή τότε θα υποστηριχθεί η συσκευή από όλους τους παρόχους. Δεν έχει σημασία αν το έφερνε το πλαίσιο ήδη αφού η εισαγωγή σίγουρα δεν ήταν/είναι επίσημη

Δεν εννοώ αυτό. Εννοείται οτι αν το φέρει όντως, θα το φέρει προφανώς ξεκλειδωτο και θα υποστηρίζεται απ όλους. Όπως ήδη άλλωστε συμβαίνει. Μιλάω αποκλειστικά και μόνο για τα προτερήματα που έχουμε αν έχουμε δικό μας, ελληνικό, Google Store, που είναι πολυ περισσότερα απ το να φέρει απλα τα Pixel η Vodafone στην Ελλάδα. Πχ επίσημες θήκες, επίσημη εισαγωγή του Watch και άλλα πολλά. 

off / d.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το θεωρούσα ήδη ξεγραμμένο το σενάριο να έρθει η Google επίσημα Ελλάδα. Μακάρι αλλά μάλλον είμαστε πολύ μικρή αγορά για να ασχοληθεί.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Θέλω να κάνω μια ερώτηση κι αν έχει καλυφθεί ήδη απολογουμαι εκ των προτέρων αλλά δε βρήκα κάτι σχετικά. Έκανα παραγγελία το pixel 9 pro xl από Γερμανία και το περιμένω. Αυτή τη στιγμή έχω ένα Samsung s21 ultra με dual sim. Έχω Vodafone sim για ομιλία και μια cosmote sim μόνο data. Από ότι έχω καταλάβει το pixel δεν έχει dual sim support (εκτός αν κάνω λάθος που το εύχομαι) όμως μπορώ να ενεργοποιήσω την δεύτερη κάρτα (cosmote για data) με esim. Ισχύει ? Κι αν ναι μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει πως θα μπορώ να κάνω αυτή την ενεργοποίηση της eSim ? Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Edited by ifestus77
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, ifestus77 said:

Καλησπέρα σε όλους. Θέλω να κάνω μια ερώτηση κι αν έχει καλυφθεί ήδη απολογουμαι εκ των προτέρων αλλά δε βρήκα κάτι σχετικά. Έκανα παραγγελία το pixel 9 pro xl από Γερμανία και το περιμένω. Αυτή τη στιγμή έχω ένα Samsung s21 ultra με dual sim. Έχω Vodafone sim για ομιλία και μια cosmote sim μόνο data. Από ότι έχω καταλάβει το pixel δεν έχει dual sim support (εκτός αν κάνω λάθος που το εύχομαι) όμως μπορώ να ενεργοποιήσω την δεύτερη κάρτα (cosmote για data) με esim. Ισχύει ? Κι αν ναι μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει πως θα μπορώ να κάνω αυτή την ενεργοποίηση της eSim ? Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Εχει μια φυσική  σιμ και μια esim ενεργές συνέχεια.Esim μπορείς να έχεις μέχρι 10 καταχωρημένες αλλά μόνο μια ενεργή κάθε φορά.

Link to comment
Share on other sites

On 16/10/2024 at 7:45 ΜΜ, ifestus77 said:

Καλησπέρα σε όλους. Θέλω να κάνω μια ερώτηση κι αν έχει καλυφθεί ήδη απολογουμαι εκ των προτέρων αλλά δε βρήκα κάτι σχετικά. Έκανα παραγγελία το pixel 9 pro xl από Γερμανία και το περιμένω. Αυτή τη στιγμή έχω ένα Samsung s21 ultra με dual sim. Έχω Vodafone sim για ομιλία και μια cosmote sim μόνο data. Από ότι έχω καταλάβει το pixel δεν έχει dual sim support (εκτός αν κάνω λάθος που το εύχομαι) όμως μπορώ να ενεργοποιήσω την δεύτερη κάρτα (cosmote για data) με esim. Ισχύει ? Κι αν ναι μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει πως θα μπορώ να κάνω αυτή την ενεργοποίηση της eSim ? Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Amazon?

Link to comment
Share on other sites

Με την 15 σαν να μην μου δουλευει σωστά το ξεκλείδωμα με τον fingerprint sensor.Πολλές αποτυχίες αλλά και σαν να μην υπάρχει κάποιες στιγμές.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, bill33 said:

Με την 15 σαν να μην μου δουλευει σωστά το ξεκλείδωμα με τον fingerprint sensor.Πολλές αποτυχίες αλλά και σαν να μην υπάρχει κάποιες στιγμές.

Το παρατήρησα και εγώ αυτό. Ισχύει αλλά όχι πάντα... περίεργο. 

Πέραν αυτού και μία φορά που κόλλησε (Not responding) το AI CORE δεν αντιμετωπίζω απολύτως κανένα θέμα όσον αφορά στην σταθερότητα και δίκτυο.

Ερώτηση: μου αρέσει πολύ το νέο feature theft protection, το θεωρώ δλδ έξυπνο. Απλά σκέφτομαι μήπως έχει αρνητικές επιπτώσεις στην μπαταρία (ήτοι τρώει μπαταρία)

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Όντως τα Pixel μαζί με όλο το οικοσύστημα της Google θα έρθουν στην Vodafone και αυτό είναι επίσημο. Ένας φίλος μου που δουλεύει στέλεχος στην εταιρία, μου είπε οτι έλαβαν ένα mail από τον CEO της vodafone, όπου μιλούσε για τη συγκεκριμένη συνεργασία. Βέβαια δεν υπάρχει κάποιο χρονοδιάγραμμα για αυτό, αλλά από ότι μου είπε συνήθως αυτά τα πράγματα γίνονται μέσα στους επόμενους μήνες. 

Και έτσι όπως όλοι καταλαβαίνουμε θα υπάρχει πλήρης υποστήριξη στο δίκτυο της vodafone (λογικά και στα υπόλοιπα ελληνικά δίκτυα) και δεν θα χρειάζεται να κάνουμε διάφορες αλχημείες για να δουλέψουν τα αυτονόητα. Επίσης, δεν θα ψαχνόμαστε κάθε φορά που θα χρειαζόμαστε σέρβις.

 

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...