Jump to content

Σε ποιόν τομέα υστερεί η Vodafone;


DENIOR
 Κοινοποίηση

Σε ποιόν τομέα υστερεί η Vodafone;  

352 members have voted

  1. 1. Σε ποιόν τομέα υστερεί η Vodafone;

    • Χρεώσεις συμβολαίων ή καρτοκινητών
      58
    • Επιδοτήσεις συμβολαίων
      36
    • Κάλυψη δικτύου
      62
    • Ποιότητα σήματος
      50
    • Τηλεφωνική εξυπηρέτηση πελατών
      13
    • Εξυπηρέτηση πελατών στα Vodafone Shops
      31
    • Επάρκεια,λειτουργικότητα υπηρεσιών
      15
    • Καινοτομία σε προσφορές,υπηρεσίες καί άλλα
      35
    • Αξιοπιστία,ειλικρίνεια
      36
    • Άλλο
      16


Recommended Posts

Θα παρακαλέσω όσους ενδεχομένως βρίσκονται στο payroll της ΤΙΜ να μην κάνουν προπαγάνδα σε άλλα μέρη: μιλάμε για υπηρεσίες που δίνονται χωρίς έξτρα χρέωση, όπως η πολύ καλή pstn πρόσβαση από τη voda για λογαριασμούς >17 ευρώ, και το vodafone mail που έχεις δωρεάν και συνδέεται με τον αριθμό κινητού σου, στον οποίο και σε ειδοποιεί για εισερχόμενα! Δεν αναφέρομαι σε κάτι που αγοράζεις, όπως το b-offline με την χαμηλότερη χρέωση σε isdn !!! :p :p :p

Sorry αν πέρασα σε επίπεδο flame αλλά δεν μπορώ πια να βλέπω διάφορους υπερασπιστές συσκεκριμένης εταιρείας να προσβάλλουν τόσο άσχημα τη νοημοσύνη μας!

Στα αρνητικά σε πολύ υψηλή θέση πάνε οι κατακρεουργημένες vf live (μάλλον dead) συσκευές !

Καλά που το κατάλαβες ότι πέρασες σε επίπεδο flame. Εχεις παραβεί και τους ΟΠΧ, αν το εχεις επισης αντιληφθεί.

Στην ουσία τωρα: ειπες οτι η ΤΙΜ δεν παρεχει ειδοποιηση στο κινητο για mail και σου απαντησα οτι την παρεχει εδω και χρονια, δεν εξεταζουμε αν τη δινει δωρεαν ή οχι, εντάξει;

Και να εισαι πιο προσεκτικος στις εκφρασεις σου, δηλαδή ευγενέστερος.

Είναι κάτι που μπορείς εξασκώντας το να το αποκτησεις (εννοω την ευγενεια).

Link to comment
Share on other sites

Και να εισαι πιο προσεκτικος στις εκφρασεις σου, δηλαδή ευγενέστερος.

Είναι κάτι που μπορείς εξασκώντας το να το αποκτησεις (εννοω την ευγενεια).

Η ευγένεια και οι καλοί τρόποι δέν αποκτούνται με την εξάσκηση, δυστυχώς....:)

Τέλος πάντων, το σχόλιό μου δεν είναι καθόλου ειρωνικό, για να μην παρεξηγηθώ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Την περίοδο αυτή θα έλεγα πως υστερεί στις χρεώσεις καρτοκινητού.

Στα συμβόλαια όλες τα έχουν τσιμπήσει, αλλά το cu είναι ακριβό.

Και απ οσο ξέρω δεν έχει βγάλει κάτι αντίστοιχο της q card ή του frog...

Link to comment
Share on other sites

Και απ οσο ξέρω δεν έχει βγάλει κάτι αντίστοιχο της q card ή του frog...

 

Υπάρχουν τα champion και carrefour.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Στις χρεώσεις είναι...

 

Τι μας λές :p

Μια χαρα τα λεει ο nucleogenesis.

καμια σχεση δεν εχει με τα frog kai thn qcard.

Ειναι αντοίστιχη με την ΑΒ καρτοκινητή, με καμια αλλη.

Και οπως ειπε ο φίλος παραπάνω καλό είναι να βγάλει και αυτή κατι αντίστοιχο του frog ή της q γιατι στα καρτοκινητά είναι η ποιο ακριβή η vodafone

Link to comment
Share on other sites

Τι μας λές :p

Μια χαρα τα λεει ο nucleogenesis.

καμια σχεση δεν εχει με τα frog kai thn qcard.

Ειναι αντοίστιχη με την ΑΒ καρτοκινητή, με καμια αλλη.

Και οπως ειπε ο φίλος παραπάνω καλό είναι να βγάλει και αυτή κατι αντίστοιχο του frog ή της q γιατι στα καρτοκινητά είναι η ποιο ακριβή η vodafone

 

Σε τι διαφέρει δηλαδή; Στο ότι τη διαφημίζει η Τατιάνα;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Υστερεί στις χρεώσεις και την αξιοπιστία.

Αύξηση στις χρεώσεις των συμβολαίων.. (γενικά όσο παλιότερο το πρόγραμμα, τόσο το καλύτερο και συμφέρον)

Αύξηση του ticket για το vodafone live..

Υποχρεωτική ανανέωση 10 ευρώ αν θέλεις να χρησιμοποιήσεις την υπηρεσία ένα λεπτό το λεπτό στο αλακαρτ

Μείωση του ποσοστού έκπτωσης αντί για επιδότηση (απο αυτές που είχε ανακοινώσει αρχικά)

 

 

Επίσης... ως χρήστης cu με ενοχλεί

 

- Η απουσία δυνατότητας μεταφοράς χρόνου ομιλίας απο ένα καρτοκινητό σε ένα άλλο

- Η απουσία περισσότερων επιλογών στα πακέτα ομιλίας και μηνυμάτων καθώς και συνδυασμού αυτών.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης... ως χρήστης cu με ενοχλεί

 

- Η απουσία δυνατότητας μεταφοράς χρόνου ομιλίας απο ένα καρτοκινητό σε ένα άλλο

- Η απουσία περισσότερων επιλογών στα πακέτα ομιλίας και μηνυμάτων καθώς και συνδυασμού αυτών.

 

Το πρώτο ειδικά είναι ότνως μεγάλο πρόβλημα... Τα πακέτα ομιλίας και μηνυμάτων με καλύπτουν, αν και νομίζω ένα πακέτο ομιλίας προς όλους, θα το έκανε ασυναγώνιστο το πακέτο...

Link to comment
Share on other sites

To μονο πραγμα που με ενοχλει ειναι..τι αλλο? το σημα...δεν μπορει να επενδυσει??ειναι ανεπιτρεπτο να μην πιανει σε ορισμενα σημεια μεσα στν Αθηνα..
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το μόνο που με ενοχλεί είναι ότι διάλεξα συμβόλαιο (Vodafone Χωρίς Πάγιο) για τις φθηνές χρεώσεις και απ'ότι έχω δεί έχει ακριβότερο μήνυμα απο καρτοκινητό.:mad:
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το μόνο που με ενοχλεί είναι ότι διάλεξα συμβόλαιο (Vodafone Χωρίς Πάγιο) για τις φθηνές χρεώσεις και απ'ότι έχω δεί έχει ακριβότερο μήνυμα απο καρτοκινητό.:mad:

 

Τώρα ξύπνησες εσύ?

Σε όλα τα συμβόλαια, και των τριών εταιρειών το sms είναι ακριβότερο απο καρτοκινητό.

Δεν είναι κάτι που υστερεί η vodafone, σε όλες το ίδιο είναι.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ πως υστερεί στη κάλυψη 3G (τουλάχιστον σε σχέση με τη Cosmote). Ανεπίτρεπτο το 2008 εκτός των μεγάλων αστικών κέντρων να έχει τόσο ελλειπή κάλυψη, ιδιαίτερα όταν προωθεί mobile internet προιόντα όπως το iPhone, VMC κ.τ.λ

 

Κατα τα άλλα δεν έχω κάποιο παράπονο με το σήμα, τις υπηρεσίες, την εξυπηρέτηση, τις χρεώσεις (σε σχέση με τις άλλες) και τη ποιότητα της...

Link to comment
Share on other sites

Τώρα ξύπνησες εσύ?

Σε όλα τα συμβόλαια, και των τριών εταιρειών το sms είναι ακριβότερο απο καρτοκινητό.

Δεν είναι κάτι που υστερεί η vodafone, σε όλες το ίδιο είναι.

 

Δεν ξυπνησα τωρα,απλως τωρα το θυμηθηκα και το εγραψα.Παντως δεν ηξερα οτι και οι αλλες εταιρειες εχουν ακριβοτερο μηνυμα στα συμβολαια απο τα καρτοκινητα,επειδη μονο Vodafone κοιταω.:)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Για 12 χρόνια είχα κοσμοτε και αν είχα σήμα μιλούσα κανονικά.Πρίν 2 μήνες λόγο πακέτου πήγα Vodafone και το μεγάλο πρόβλημα ή ποιότητα σήματος.
Link to comment
Share on other sites

Για 12 χρόνια είχα κοσμοτε και αν είχα σήμα μιλούσα κανονικά.Πρίν 2 μήνες λόγο πακέτου πήγα Vodafone και το μεγάλο πρόβλημα ή ποιότητα σήματος.

 

Σε ποια περιοχή μένεις? Έχεις χαμηλό σήμα...? Γιατί από χωρητικότητα συνήθως δεν υστερεί η Vodafone...

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια περιοχή μένεις? Έχεις χαμηλό σήμα...? Γιατί από χωρητικότητα συνήθως δεν υστερεί η Vodafone...

 

 

Λάρισα και Βόλο τα ίδια χάλια .Το σήμα από φουλ πάει σε μία γραμμή και το αντίστροφο Όταν παίρνω τηλέφωνο πολλές φορές το σήμα κάνει διακύμανση, με αποτέλεσμα κακή λήψη .το πρόβλημα το έχω σε διάφορες συσκευές που έχουμε ( kaizer, nokia ,Motorola)Όλα το ίδιο πρόβλημα. Πρίν με κοσμοτε στις ίδιες συσκευές δεν είχα τέτοιο πρόβλήμα.

Link to comment
Share on other sites

Λάρισα και Βόλο τα ίδια χάλια .Το σήμα από φουλ πάει σε μία γραμμή και το αντίστροφο Όταν παίρνω τηλέφωνο πολλές φορές το σήμα κάνει διακύμανση, με αποτέλεσμα κακή λήψη .το πρόβλημα το έχω σε διάφορες συσκευές που έχουμε ( kaizer, nokia ,Motorola)Όλα το ίδιο πρόβλημα. Πρίν με κοσμοτε στις ίδιες συσκευές δεν είχα τέτοιο πρόβλήμα.

 

Καλησπέρα

Αυτό το πρόβλημα το έχω Αθήνα με Cosmote

Link to comment
Share on other sites

Λάρισα και Βόλο τα ίδια χάλια .Το σήμα από φουλ πάει σε μία γραμμή και το αντίστροφο Όταν παίρνω τηλέφωνο πολλές φορές το σήμα κάνει διακύμανση, με αποτέλεσμα κακή λήψη .το πρόβλημα το έχω σε διάφορες συσκευές που έχουμε ( kaizer, nokia ,Motorola)Όλα το ίδιο πρόβλημα. Πρίν με κοσμοτε στις ίδιες συσκευές δεν είχα τέτοιο πρόβλήμα.

 

Γιατί άραγε μέσα στο Βόλο κάποιοι έχουν σήμα ενώ κάποιοι άλλοι "δεν έχουν"? Γιατί κάποιοι βάζουν κεραίες σε κρατικά κτήρια(αθέμυτος ανταγωνισμός...τί είναι τούτο?) ενώ άλλοι έχουν μέν άδεια αλλά διώκονται απο τους τοπικούς τραμπούκους...Rambo

Το αστείο στον Βόλο είναι ότι κάποιοι που ξήλωσαν τις κεραίες μετά διαμαρτύρονταν γιατί δεν είχαν σήμα...το ίδιο είχε γίνει και στο Μενίδι,Θρακομακεδόνες....α ρε αθάνατη Ελλαδάρα :D

Link to comment
Share on other sites

πολλές φορές για το σήμα φταίει και η συσκευή. Ξέρω ότι οι συσκευές που έχουν το σηματάκι της vodafone τεστάρονται από ειδικό εργαστήριο της vodafone στο εξωτερικό για να έχουν καλυτερη συνεργασία με το δίκτυο της εταιρείας και κατ'επέκταση καλύτερο σήμα.΄

 

Εγώ άλλαξα και τις 4 εταιρείες (ναι ακόμα και την Q όταν είχε συμβόλαιο) και το θέμα του σήματος είναι το ίδιο σε όλες. Κάπου πιάνουν κάπου όχι. Η Vodafone έχει συνεργασία με την Wind (εθνική περιαγωγή) όπου δεν πιανει η μία να πιάνει η άλλη. Αυτό είναι για επαρχία κυρίως και όχι για τις πόλεις. Τώρα είμαι Vodafone και είμαι γενικα ευχαριστημένος, ακόμα και με την ασύρματη κάρτα δικτύου VMC πιάνω ταχύτητες σούπερ κα πάντα σήμα 3G+ οπότε πολύ happy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...