Jump to content

Poco F6/F6 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 minutes ago, satiros1 said:

@sakis1980 

Καλο βραδυ αυτην εχεις

xiaomi.eu_VERMEER_OS1.0.17.0.UNKCNXM_14.zip

Ευχαριστω

ΟΧΙ!!! Αυτή είναι για το F6 PRO.

Για το Poco F6 αυτή εδώ κατεβάζεις: 

xiaomi.eu_PERIDOT_OS1.0.14.0.UNPCNXM_14.zip

Εκτός και αν εχεις το Poco F6 Pro

Edited by SAKIS1980
Link to comment
Share on other sites

update πως κανουμε στην επομενη εκδοση οταν γινει διαθεσιμη?

ΟΤΑ δεν εχει πιστευω.

Εχει καποια update εκδοση που περναμε ,δεν φανταζομαι να στηνουμε απο την αρχη ?:)

Link to comment
Share on other sites

Ο φάκελος που εχεις κατεβάσει στον υπολογιστη αφού τον αποσυμπιεσεις έχει ενα αρχείο για first install και ενα για update. Oποτε δεν χρειάζεται στήσιμο απο την αρχή.

Προσωπικα όμως παντα κάνω στήσιμο απο την αρχή. Μου παίρνει το πολύ 2 ώρες για να το στησω 100℅ απο την αρχή.

Edited by SAKIS1980
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, SAKIS1980 said:

Ο φάκελος που εχεις κατεβάσει στον υπολογιστη αφού τον αποσυμπιεσεις έχει ενα αρχείο για first install και ενα για update. Oποτε δεν χρειάζεται στήσιμο απο την αρχή.

Προσωπικα όμως παντα κάνω στήσιμο απο την αρχή. Μου παίρνει το πολύ 2 ώρες για να το στησω 100℅ απο την αρχή.

ειναι επαγγελματικο το τηλεφωνο (η χρηση του )δεν γινεται να στηθει σε 2 ωρες σε 2 μερες γινεται

Ευχαριστω peridot και οχι vermeer τελικα

Αυτο το καθε μερα στις 7 και μετα 3 μερες ειναι μανικι , μετα μπορεις να κλειδωσεις το τηλεφωνο ξανα σιγουρα , εσυ το αφηνεις ανοιχτο ?

Γενικα το bootloader ανοικτο μας αφηνει ξεβρακωτους σε Threats

 

12/512 εχεις?

 

αν το παρουμε με china rom δεν ειναι καλυτερα ωστε να εχουμε ηχογραφηση αυτο με ενδιαφερει 

και ετσι ουτε ξεκλειδωμα χρειαζεται ουτε κατι αλλο ?

Να σημειωσω οτι δεν θα δουλευουν καποια bands ελλαδα! οχι απαραιτητα αναγκαιες παντα

 

Συγκριση αναμεσα σε indonesia global vs xiaomi.eu 

a) Global ROM, Indonesia

  • MIUI dialer and SMS app, so call recording is possible

  • Official Global ROM, so bootloader can be locked after installation

  • Comes with bloatware and ads, which can be cleaned (at least to some degree)

  • Banking apps and work profile will just work

  • No need for Google Pay module

 

b) xiaomi.eu ROM

  • MIUI dialer and SMS app, so call recording is possible

  • Custom ROM, so bootloader must stay unlocked after installation, or bootloop will happen

  • No bloatware or ads

  • Will banking apps and work profile work fine?

  • Google Pay requires module, which may stop working at any moment

  •  

Edited by satiros1
Link to comment
Share on other sites

On 26/7/2024 at 12:11 ΜΜ, satiros1 said:

ειναι επαγγελματικο το τηλεφωνο (η χρηση του )δεν γινεται να στηθει σε 2 ωρες σε 2 μερες γινεται

Ευχαριστω peridot και οχι vermeer τελικα

Αυτο το καθε μερα στις 7 και μετα 3 μερες ειναι μανικι , μετα μπορεις να κλειδωσεις το τηλεφωνο ξανα σιγουρα , εσυ το αφηνεις ανοιχτο ?

Γενικα το bootloader ανοικτο μας αφηνει ξεβρακωτους σε Threats

 

12/512 εχεις?

 

αν το παρουμε με china rom δεν ειναι καλυτερα ωστε να εχουμε ηχογραφηση αυτο με ενδιαφερει 

και ετσι ουτε ξεκλειδωμα χρειαζεται ουτε κατι αλλο ?

Να σημειωσω οτι δεν θα δουλευουν καποια bands ελλαδα! οχι απαραιτητα αναγκαιες παντα

 

Συγκριση αναμεσα σε indonesia global vs xiaomi.eu 

a) Global ROM, Indonesia

  • MIUI dialer and SMS app, so call recording is possible

  • Official Global ROM, so bootloader can be locked after installation

  • Comes with bloatware and ads, which can be cleaned (at least to some degree)

  • Banking apps and work profile will just work

  • No need for Google Pay module

 

b) xiaomi.eu ROM

  • MIUI dialer and SMS app, so call recording is possible

  • Custom ROM, so bootloader must stay unlocked after installation, or bootloop will happen

  • No bloatware or ads

  • Will banking apps and work profile work fine?

  • Google Pay requires module, which may stop working at any moment

  •  

Έχω το 12/512, το ξεκλειδωσα και το έχω ανοιχτό. Τώρα του έχω μία Lineage, ουτε που θυμάμαι με τι rom ηρθε. Θα κοιτάξω προηγούμενες σελίδες να δω μήπως είχα ανεβάσει καμια φωτο.

On 24/6/2024 at 9:06 ΠΜ, SAKIS1980 said:

Το δικό μου φοράει αυτή Global HyperOS 1.0.4.0.UNPMIXM
Λογικά αυτό που σου ήρθε έχει την India HyperOS 1.0.3.0.UNPINXM

Η 1.0.4.0.UNPMIXM δεν έχει ηχογράφηση σιγουρα. Ουτε η ΕUXM (ευρωπαϊκή). Συσκευές με India, Indonesia και taiwan rom θα έχουν αλλά φοβαμαι οτι θα μπλέξεις με τον πωλητή στο τι θα σου στείλει, δηλαδή μη τυχών στείλει συσκευή που προοριζόταν για Ευρωπη (EAA rom), ξεκλειδώσει bootloader, περάσει Indonesia και το παραλἁβεις ξεκλείδωτο.

Εαν πάρεις Poco F6 με οποιαδήποτε rom θα δουλεύουν όλες οι μπαντες. Θα λείπουν μπαντες μονο αν πάρεις το Redmi Turbo 3.

Screenshot_2024-07-05-18-03-36-877_com.android.chrome-edit.jpg.0d0e26073cfeef7d1845c64cd8956077.jpg

Edited by SAKIS1980
Link to comment
Share on other sites

Σάκη στη custom rom έχεις δει αν δουλεύει το wallet της google; Είχε θέμα με custom rom και ένας λόγος που άλλαξα το F2 και πήγα στο F5 ήταν αυτός. Μιας και το σκέφτομαι για το F6 pro θα ήθελα να ξέρω αν δουλεύει το wallet.

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως σε custom ROM δεν δουλεύει το wallet, και να δούλευε προσωπικά εγώ δεν θα έβαζα κάρτες σε τηλέφωνο ξεκλειδωτο.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ippotis said:

Σάκη στη custom rom έχεις δει αν δουλεύει το wallet της google; Είχε θέμα με custom rom και ένας λόγος που άλλαξα το F2 και πήγα στο F5 ήταν αυτός. Μιας και το σκέφτομαι για το F6 pro θα ήθελα να ξέρω αν δουλεύει το wallet.

Την καλημερα μου απο Καβουρι Ηλείας!!

Δεν το χρησημοποιω το wallet ποτε!! Δεν την έχω βάλει την εφαρμογή σε καμια συσκευή, ποτε!! Έχω παντα την κάρτα επανω μου, μονο με πιστωτική συναλλασσομαι.

2024-07-29-10-39-55-514.jpg

Edited by SAKIS1980
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ το νήμα παλικάρια.Μια ερώτηση θέλω να κάνω προς τους κατόχους f6 pro... Πόσες ώρες οθόνες SOT γράφεται με καθαρά με χρήση 5g.. Έχω ένα onepus nord3 και τα πηγαίνει πολύ άσχημα  με την χρήση δεδομένων κινητής τηλεφωνίας όσα αφορά την αυτονομία  καί σκέφτομαι μπας καί κάνω αλλαγή σε f6 pro.....🥺🥺

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, kokpapas said:

Χαιρετώ το νήμα παλικάρια.Μια ερώτηση θέλω να κάνω προς τους κατόχους f6 pro... Πόσες ώρες οθόνες SOT γράφεται με καθαρά με χρήση 5g.. Έχω ένα onepus nord3 και τα πηγαίνει πολύ άσχημα  με την χρήση δεδομένων κινητής τηλεφωνίας όσα αφορά την αυτονομία  καί σκέφτομαι μπας καί κάνω αλλαγή σε f6 pro.....🥺🥺

Αμα σε ενδιαφερει τοσο πολυ η μπαταρια παρε Realme gt6 εχει την καλυτερη διαχειριση απ ολα εχει και 500mah  παραπανω κατα ταλλα μοιαζει πολυ με F6 -F6 pro -X6 pro.

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, s_nova said:

Αμα σε ενδιαφερει τοσο πολυ η μπαταρια παρε Realme gt6 εχει την καλυτερη διαχειριση απ ολα εχει και 500mah  παραπανω κατα ταλλα μοιαζει πολυ με F6 -F6 pro -X6 pro.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση φίλε μου ,κοίταξα και το gt t6 πού είναι λίγο πιο φθηνό αλλά εξίσου δυνατό, αλλά η κυρτή οθόνη που έχουν για μένα είναι   μεγάλο θέμα που έχω λιγο τρύπια χέρια..🤣 καμία θήκη δεν το προστατεύει ουσιαστικά εκτός αν πάρεις από αυτές που κλείνουν με καπάκι... Κάποιος άλλος να μου παραθέσει χρόνους οθόνης με 5g για τό pro...😁

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, kokpapas said:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση φίλε μου ,κοίταξα και το gt t6 πού είναι λίγο πιο φθηνό αλλά εξίσου δυνατό, αλλά η κυρτή οθόνη που έχουν για μένα είναι   μεγάλο θέμα που έχω λιγο τρύπια χέρια..🤣 καμία θήκη δεν το προστατεύει ουσιαστικά εκτός αν πάρεις από αυτές που κλείνουν με καπάκι... Κάποιος άλλος να μου παραθέσει χρόνους οθόνης με 5g για τό pro...😁

Η κάλυψη έχει φτάσει στο 25%-30% σε σχέση με το 4G οπότε δε χρησιμοποιώ 5G επειδή τρώει πολύ μπαταρία.Λυπαμαι που δε μπορώ να βοηθήσω σε αυτό το θέμα.Αλλη εναλλακτική για κινητό με επική διαχείριση μπαταρίας και με φλατ οθόνη είναι το S23 plus.

Edited by CRISPAF77

Poco F3 128GB Black

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, CRISPAF77 said:

Η κάλυψη έχει φτάσει στο 25%-30% σε σχέση με το 4G οπότε δε χρησιμοποιώ 5G επειδή τρώει πολύ μπαταρία.Λυπαμαι που δε μπορώ να βοηθήσω σε αυτό το θέμα.Αλλη εναλλακτική για κινητό με επική διαχείριση μπαταρίας και με φλατ οθόνη είναι το S23 plus.

Φίλε μου η κάλυψη του 5g πλέον είναι στα ίδια επίπεδα με το 4g.... Ίσα-ίσα που πιάνω 5g σε σημεία που το 4g δυσκολεύονταν.. άριστο το s23 plus αλλά πολύ ακριβό δεν υπάρχει τέτοιο budget.. δηλαδή ποσο SOT καταφέρνεις σε μία φόρτιση και με χρήση 4g;;

Edited by kokpapas
Link to comment
Share on other sites

On 29/7/2024 at 2:32 ΜΜ, kokpapas said:

Χαιρετώ το νήμα παλικάρια.Μια ερώτηση θέλω να κάνω προς τους κατόχους f6 pro... Πόσες ώρες οθόνες SOT γράφεται με καθαρά με χρήση 5g.. Έχω ένα onepus nord3 και τα πηγαίνει πολύ άσχημα  με την χρήση δεδομένων κινητής τηλεφωνίας όσα αφορά την αυτονομία  καί σκέφτομαι μπας καί κάνω αλλαγή σε f6 pro.....🥺🥺

Από καθαρή περιέργεια, επειδή μου γυάλισε το F6 Pro, κυρίως επειδή λένε ότι έχει καλή κάμερα (χωρίς να θεωρώ την αντίστοιχη του Χ6 Pro τόσο χάλια), είπα ως σενάριο μήπως όταν έρθει η ώρα να αλλάξω το κινητό που ήδη έχω αν αξίζει ως αντικαταστάτης. Σε επιδόσεις προφανώς και συνθλίβει το κινητό που ήδη έχω, με το ανάλογο όμως τίμημα στην μπαταρία, χωρίς όμως να υπολείπεται σημαντικά, είναι όμως κάπως απογοητευτική η επίδοση της, πολύ φοβάμαι χειρότερη και από το κινητό που ήδη έχεις. 

Με βάση τα νούμερα τουλάχιστον, το Nord 3 έχει ελαφρώς καλύτερη αυτονομία από το δικό μου επομένως, εφόσον το Poco είναι πιο κάτω σε αυτονομία, σκέψου τι διαφορά έχει με αυτό που ήδη έχεις. Γενικά θα έλεγα ότι οι Mediatek επεξεργαστές δεν τα πάνε καλά με τη διαχείριση ενέργειας, βλέπω όμως ότι και τα νέα Poco με Snapdragon, μπορεί σε επιδόσεις να σκίζουν, σε αυτονομία όμως....

IMG_20240730_160417.jpg

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, kokpapas said:

Φίλε μου η κάλυψη του 5g πλέον είναι στα ίδια επίπεδα με το 4g.... Ίσα-ίσα που πιάνω 5g σε σημεία που το 4g δυσκολεύονταν.. άριστο το s23 plus αλλά πολύ ακριβό δεν υπάρχει τέτοιο budget.. δηλαδή ποσο SOT καταφέρνεις σε μία φόρτιση και με χρήση 4g;;

Πρόσφατα διάβασα αυτό το άρθρο..https://www.powergame.gr/start-ups-digital/688948/telecoms-periorismeni-i-kalypsi-ton-diktyon-5g-stin-ellada/

 

S23+  OnePlus 12R και Honor Magic5 Pro σε μένα έδιναν 9-10 ώρες SOT με 2ωρο+ gaming

Τώρα για λίγες μέρες που έχω το Poco F6 pro σήμερα το δούλεψα εκτός σπιτιού με 1 ώρα gaming - 1 ώρα GPS και μέχρι στιγμής έχω 04:30 SOT με υπόλοιπο 55%. Θα δω πώς θα τα πάει από 50% έως 20% συνήθως εκεί πέφτει η απόδοση της μπαταρίας.

Η οθόνη είναι σαφώς καλύτερη από του F3 και του F5 αλλά η φωτεινότητα της δεν είναι αυτό το σούπερ ουαου που λένε πάντως.

 

Edited by CRISPAF77

Poco F3 128GB Black

Link to comment
Share on other sites

Εχει ξαναγραφτει παλιοτερα οτι 5G  ειναι κεραιες Ν78. Στην Ελλαδα γινεται τεραστια Παπατζα με κεραιες 4G να εκπεμπουν ....5G....με αστειο Download/Upload.

Γιαυτο μη φοβαστε να το εχεται παντα σε 5G δεν υπαρχει διαφορα μπαταριας που γραφεται συνεχεια δεξια και αριστερα....

Επισης οι περισσοτεροι μπαινουν σε ενοτητες και δειχνουν φωτο με Sot ενω το εχουν κσρφωμενο σε Wifi ουτε παλι αυτο αντικατοπτριζει την πραγματικοτητα.

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

Έχω κοιταξει με speedtest τις ταχύτητες σε 4G και σε 5G. Ειτε εντός Αττικης, ειτε στην περιφερεια. Ακόμα δεν έχω βρει περιοχή που να υπερέχει το 5G και να είναι σταθερό. Προσωπικά μονο LTE βάζω που πιάνει ταχύτητες και 80-90 mbps αποτι έχω δει.

Τώρα ως προς το SOT, όλα έχουν τη σημασία τους και υπάρχει και μια αναλογικοτητα. Όταν μια συσκευή με WIFI και όχι δεδομενα έχει SOT 9ωρες πχ ενω μια αλλη με τις ιδιες συνθηκες(wifi) εχει 7 ε υπάρχει διαφορά. Ο κάθε ενας μετράει το SOT ανάλογα με τις συνθηκες που χρησημοποιεί τη συσκευή του.

Ακόμα είμαστε αρκετά πίσω ως προς τις ταχύτητες net. Στην επόμενη ή στη μεθεπόμενη συσκευή ενδεχομένως να δουμε ουσιαστική διαφορα (σε 2-3 χρονια).

4G 72,94 mbps 43 ping

5g 61,49 mbps 52 ping

Νομός Ηλείας.

Screenshot_20240731-204357_Chrome.png

Screenshot_20240731-204459_Chrome.png

Edited by SAKIS1980
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, SAKIS1980 said:

Έχω κοιταξει με speedtest τις ταχύτητες σε 4G και σε 5G. Ειτε εντός Αττικης, ειτε στην περιφερεια. Ακόμα δεν έχω βρει περιοχή που να υπερέχει το 5G και να είναι σταθερό. Προσωπικά μονο LTE βάζω που πιάνει ταχύτητες και 80-90 mbps αποτι έχω δει.

Τώρα ως προς το SOT, όλα έχουν τη σημασία τους και υπάρχει και μια αναλογικοτητα. Όταν μια συσκευή με WIFI και όχι δεδομενα έχει SOT 9ωρες πχ ενω μια αλλη με τις ιδιες συνθηκες(wifi) εχει 7 ε υπάρχει διαφορά. Ο κάθε ενας μετράει το SOT ανάλογα με τις συνθηκες που χρησημοποιεί τη συσκευή του.

Ακόμα είμαστε αρκετά πίσω ως προς τις ταχύτητες net. Στην επόμενη ή στη μεθεπόμενη συσκευή ενδεχομένως να δουμε ουσιαστική διαφορα (σε 2-3 χρονια).

Ενας καθημερινος εργαζομενος πρεπει να εχει 5G-4G  δικτυο για να κινειται στην πρωτευουσα ειναι ταλαιπωρια να ψαχνει δικτυα wifi εγω πχ.εχω να κουμπωθω σε wifi δικτυο πολλα χρονια δεν θυμαμαι καν πως ειναι.Το 5G εχει καλυτερο ping σε σχεση με το 4G γενικα εχει καλυτερη αποδοση σε ολα ακομα και με τις παπαριες που κανουν τα δικτυα με την μεταδοση μεσο dss...

Edit :

Το ζητημα μετρησης Sot με wifi  οταν πχ.καποιος ειναι σπιτι ειναι Αστειο με την εννοια οτι η κεραια ειναι διπλα κατι που θα ερθει σε αντιθεση με μια καθημερινοτητα που κινειται καποιος-α και συνδεεται η συσκευη με κυψελες κινητης οι οποιες εχουν αποστασεις απο την συσκευη του καθενος....

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, s_nova said:

Ενας καθημερινος εργαζομενος πρεπει να εχει 5G-4G  δικτυο για να κινειται στην πρωτευουσα ειναι ταλαιπωρια να ψαχνει δικτυα wifi εγω πχ.εχω να κουμπωθω σε wifi δικτυο πολλα χρονια δεν θυμαμαι καν πως ειναι.Το 5G εχει καλυτερο ping σε σχεση με το 4G γενικα εχει καλυτερη αποδοση σε ολα ακομα και με τις παπαριες που κανουν τα δικτυα με την μεταδοση μεσο dss...

Edit :

Το ζητημα μετρησης Sot με wifi  οταν πχ.καποιος ειναι σπιτι ειναι Αστειο με την εννοια οτι η κεραια ειναι διπλα κατι που θα ερθει σε αντιθεση με μια καθημερινοτητα που κινειται καποιος-α και συνδεεται η συσκευη με κυψελες κινητης οι οποιες εχουν αποστασεις απο την συσκευη του καθενος....

Πες τα φίλε, έτσι ακριβώς είναι.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, s_nova said:

Εχει ξαναγραφτει παλιοτερα οτι 5G  ειναι κεραιες Ν78. Στην Ελλαδα γινεται τεραστια Παπατζα με κεραιες 4G να εκπεμπουν ....5G....με αστειο Download/Upload.

Γιαυτο μη φοβαστε να το εχεται παντα σε 5G δεν υπαρχει διαφορα μπαταριας που γραφεται συνεχεια δεξια και αριστερα....

Επισης οι περισσοτεροι μπαινουν σε ενοτητες και δειχνουν φωτο με Sot ενω το εχουν κσρφωμενο σε Wifi ουτε παλι αυτο αντικατοπτριζει την πραγματικοτητα.

Εξαιρετικό σχόλιο...Και για τις κεραίες και για το Sot...Μπράβο μάγκα... 

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εαν τώρα γράφουμε για ενα ποσοστο της τάξης του 0,5-1% των εργαζομένων όπως οι οδηγοί TAXI, και γενικότερα οι μεταφορεις που επιβάλλεται για να λειτουργούν τα POS και τις ταμειακές τους να έχουν 5G  ή 4G τοτε πασο.... Γιατί καταρχήν η συντριπτική πλειοψηφία των εργαζομένων κατά το χρονο εργασίας δεν έχουν την έννοια για το πως θα έχουν internet αλλά ακόμα και αν έχουν το χρόνο για περιήγηση, ακόμα και τα supermarket έχουν free internet για τους εργαζομένους. Απο την αλλη ο εργαζόμενος σε κάποιο γραφειο ειτε θα έχει το free internet της εταιρείας ειτε κάποια συσκευή mi fi, υπαρχουν όμως και αυτοι που δεν γνωριζουν τι εστι mi fi ανοίγουν τα δεδομένα απο το σπίτι, κοιτάνε το κινητό 5 φορές μέσα στο 8ωρο και γυρνάνε σπίτι χωρίς μπαταρία και λένε τι φταίει...

Χάνεται όμως η ουσια. Και η ουσία είναι το SOT των συσκευών ανάλογα με τη χρηση που κανει ο καθενας μας.

Ο @kokpapas κανει συγκεκριμένη ερώτηση, SOT F6 PRO με 5g για να το συγκρίνει με του Nord 3. Ο άνθρωπος αυτή τη χρηση κανει αυτό θέλει να συγκρινει.

 

Edited by SAKIS1980
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, CRISPAF77 said:

Πρόσφατα διάβασα αυτό το άρθρο..https://www.powergame.gr/start-ups-digital/688948/telecoms-periorismeni-i-kalypsi-ton-diktyon-5g-stin-ellada/

 

S23+  OnePlus 12R και Honor Magic5 Pro σε μένα έδιναν 9-10 ώρες SOT με 2ωρο+ gaming

Τώρα για λίγες μέρες που έχω το Poco F6 pro σήμερα το δούλεψα εκτός σπιτιού με 1 ώρα gaming - 1 ώρα GPS και μέχρι στιγμής έχω 04:30 SOT με υπόλοιπο 55%. Θα δω πώς θα τα πάει από 50% έως 20% συνήθως εκεί πέφτει η απόδοση της μπαταρίας.

Η οθόνη είναι σαφώς καλύτερη από του F3 και του F5 αλλά η φωτεινότητα της δεν είναι αυτό το σούπερ ουαου που λένε πάντως.

 

Εγώ με την χρήση που περιγράφεις με τον nord 3 θα έψαχνα ήδη φορτιστή... Με απλή χρήση browsing με 5g και full φωτεινότητας λόγω εξωτερικού χώρου δύσκολα βγάζω πάνω από 3,5 ώρες SOT που αντικειμενικά είναι κακή επίδοση πιστεύω .... Όταν είμαι με δεδομένα και χρήση να μην κάνω στο κινητό η μπαταρία φεύγει σαν νεράκι.. όταν είμαι με wi-fi δεν συμβαίνει αυτό το φαινόμενο... Έχω δοκιμάσει και επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων και rollback σε προηγούμενη έκδοση android 13 αλλά Τζιφός....😔😔... Το pro με snapdragon σίγουρα πιστεύω θα είναι σε καλύτερη μοίρα για αυτό σας ρωτάω για να ξέρω περίπου τι χρόνους σου βγάζει

Edited by kokpapas
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, kokpapas said:

Εγώ με την χρήση που περιγράφεις με τον nord 3 θα έψαχνα ήδη φορτιστή... Με απλή χρήση browsing με 5g και full φωτεινότητας λόγω εξωτερικού χώρου δύσκολα βγάζω πάνω από 3,5 ώρες SOT που αντικειμενικά είναι κακή επίδοση πιστεύω .... Όταν είμαι με δεδομένα και χρήση να μην κάνω στο κινητό η μπαταρία φεύγει σαν νεράκι.. όταν είμαι με wi-fi δεν συμβαίνει αυτό το φαινόμενο... Έχω δοκιμάσει και επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων και rollback σε προηγούμενη έκδοση android 13 αλλά Τζιφός....😔😔... Το pro με snapdragon σίγουρα πιστεύω θα είναι σε καλύτερη μοίρα για αυτό σας ρωτάω για να ξέρω περίπου τι χρόνους σου βγάζει

Δεν θα βγαλει πολυ παραπανω Sot μια συσκευη κουμπωμενη σε 5G και μονιμα  Φουλ Φωτεινοτητα .

Link to comment
Share on other sites

On 31/7/2024 at 5:50 ΜΜ, kokpapas said:

Εγώ με την χρήση που περιγράφεις με τον nord 3 θα έψαχνα ήδη φορτιστή... Με απλή χρήση browsing με 5g και full φωτεινότητας λόγω εξωτερικού χώρου δύσκολα βγάζω πάνω από 3,5 ώρες SOT που αντικειμενικά είναι κακή επίδοση πιστεύω .... Όταν είμαι με δεδομένα και χρήση να μην κάνω στο κινητό η μπαταρία φεύγει σαν νεράκι.. όταν είμαι με wi-fi δεν συμβαίνει αυτό το φαινόμενο... Έχω δοκιμάσει και επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων και rollback σε προηγούμενη έκδοση android 13 αλλά Τζιφός....😔😔... Το pro με snapdragon σίγουρα πιστεύω θα είναι σε καλύτερη μοίρα για αυτό σας ρωτάω για να ξέρω περίπου τι χρόνους σου βγάζει

Το δοκίμασα χθές με 5G, όλο δεδομένα και  ελαχιστα WI-FI,το κλασικό 2ωρο gaming και μου έδωσε 05:30 ώρες SOT με υπόλοιπο 20%.

Poco F3 128GB Black

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...