Jump to content

Samsung Galaxy A55 5G


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να περασω και γω μια βολτα το απογευμα αργα προς βραδυ να το δω και να ασχοληθω λιγο μαζι του χεχε . . .

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, s_nova said:

Για να περασω και γω μια βολτα το απογευμα αργα προς βραδυ να το δω και να ασχοληθω λιγο μαζι του χεχε . . .

Περιμένουμε εντυπώσεις μετά... 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, panoslvd said:

Εγώ πήγα το πείρα, αύριο εντυπώσεις 

Μπραβο δεν προλαβε να βγει καλα απαγωγη εκανες χαχαχαχ Καλοδουλευτο . . .

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, panoslvd said:

Εγώ πήγα το πείρα, αύριο εντυπώσεις 

Μεγια,αναμένουμε λοιπόν εντυπώσεις 😁

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, panoslvd said:

Εγώ πήγα το πείρα, αύριο εντυπώσεις 

Παίζει να είσαι και ο πρώτος που το πήρε από το φόρουμ!😉

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Σε σύγκριση με το Α52s 8/256:

Καλύτερη κατασκευή, πιο premium με το γυαλί μπρος πίσω και το Αλουμίνιο στα πλάγια.Το είδα ένα κλικ πιο γρήγορο όχι τρελές διάφορες.  Αλλά γενικότερα πιο smooth.

Κάμερα αν και 50 καλύτερη από την 64 του 52s, βγάζει καλύτερες φώτο κυρίως το βράδυ, τα ίδια ισχύουν και για την selfie.

Μπαταρία από το στήσιμο που έκανα αργούσε να πέσει αλλά είναι νωρίς θα δείξει στην πορεία.

Η Οθόνη στα 120 πολύ καλύτερη ανταπόκριση από το 52s που σκαλώνε καμία φορά στο scroll, όμως τα χρώματα στο έντονο δεν είναι και τόσο έντονα, μεν πιο ρεαλιστικά αλλά όχι όσο ήταν στο 52s, ίσως φταίει το γυαλί Victus + η θα θέλει κάνα update όπως τα s24. Θα το συνηθίσω αλλά νομίζω ότι θα το φτιάξουν θα είναι θέμα update. Πάντως σε έντονο φως,  στον ήλιο φαίνεται καλύτερα η οθόνη.

Το δαχτυλικό αποτύπωμα σφαίρα καμία σχέση με τα κολλήματα το 52s.

Όταν το άνοιξα ήταν με την 6.1, Android 14 και patch Φεβρουαρίου. Δεν έκανε κανένα update. Η Μόνη ενημέρωση ηταν στο σύστημα Google από Ιούλιο του 2023 στο Φεβρουαρίου 2024.

Γενικά ικανοποιημένος, θα έχει 4 βασικά update συν ένα με anti-virus. 

Θα το χρησιμοποιήσω μαζί με το 52s περνώντας και μια δεύτερη sim .

Είχε δώρο το Galaxy Fit 3.

Του έβαλα μεμβράνη προστασίας ultra 2 από Κωτσο... θήκη δεν είχε, περιμένω την Τρίτη μια που παρήγγειλα.

Στην πορεία θα αναφέρω και άλλες εντυπώσεις. 

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη εντύπωση θετική σε γενικές γραμμές δηλαδή.Ευχαριστούμε!!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, klgrpls said:

Καλημέρα. Γνωρίζουμε εάν θα έρθει στη χώρα μας το 12/256;

Όχι. Μόνο το 8/128 και 8/256 θα έρθουν επίσημα 

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζουμε εάν κυκλοφορήσουν σε άλλη χώρα της Ευρωπαικής Ένωσης; Αν ναι και τα αγοράσουμε καλυπτώμαστε από τη Samsung Ελλάδος;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, klgrpls said:

Γνωρίζουμε εάν κυκλοφορήσουν σε άλλη χώρα της Ευρωπαικής Ένωσης; Αν ναι και τα αγοράσουμε καλυπτώμαστε από τη Samsung Ελλάδος;

Εκτός Κίνας μόνο στις Ινδίες πάει η έκδοση αυτή. Γιατί όπου και να το έψαξα είχε την τιμή σε ινδικό νόμισμα! 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μιας και το κινητό έχει esim, μπορώ να εχω στο παλιό A52s την κλασική sim και στο A55 esim στο ίδιο νούμερο? Είμαι στην Nova.

Link to comment
Share on other sites

On 24/3/2024 at 5:59 ΜΜ, klgrpls said:

Γνωρίζουμε εάν κυκλοφορήσουν σε άλλη χώρα της Ευρωπαικής Ένωσης; Αν ναι και τα αγοράσουμε καλυπτώμαστε από τη Samsung Ελλάδος;

Γενικά αν αγοραστεί κάτι από Ευρωπαική Ενωση, καλύπτεται εδώ στην Ελλάδα. Μόνο συσκευές/εκδόσεις που δεν εισάγονται Ελλάδα(πχ Αμερική,Dubai κλπ)δεν καλύπτονται εδώ Ελλάδα.

Επίσης από γνωστό τεχνολογικό site, ανέβηκε και συγκριτικό με την μπαταρία, που φαίνεται να τα πάει καλύτερα από το περσινό μοντέλο

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_a55_battery_life_test-news-62147.php

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει για την μπαταρία κρατάει αρκετά... μου έσκασε και το πρώτο update με patch Μαρτίου το οποίο είναι μέ το νέο σύστημα, στο κάνει εγκατάσταση ενώ το χρησιμοποιείς, μόνο μια επανεκκίνηση χρειάζεται. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, panoslvd said:

Ισχύει για την μπαταρία κρατάει αρκετά... μου έσκασε και το πρώτο update με patch Μαρτίου το οποίο είναι μέ το νέο σύστημα, στο κάνει εγκατάσταση ενώ το χρησιμοποιείς, μόνο μια επανεκκίνηση χρειάζεται. 

Καλό αυτό. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, longus said:

Έχω ένα κουπόνι για Samsung shop κακ μου βγαίνει στα 450€ και δωράκι το ρολόι, τι λέτε, αξίζει;

Θέλει ρώτημα; 450 τέτοιο κινητό με σούπερ ρολογακι; 

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά, δεν δίνει δώρο Galaxy Watch, αλλά το Galaxy Fit 3 (60ευρώ skroutz)

image.png.839e75bcfbce0df70ab98b7f8696affb.png

Ακόμα και με αυτό μαζί, στα 450ευρώ ειναι η καλύτερη προσφορά που τρέχει αυτή την στιγμή στην αγορά για όποιον κοιτάζει για άμεση αγορά.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, s_nova said:

Best price  . . . Οποιος προλαβε τον κυριο ειδε :classic_ninja::classic_ninja::classic_ninja:

spacer.png

Το παραγγέλνεις σήμερα και έρχεται στην καλύτερη το Πάσχα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...