Jump to content

[Επίσημο] Nokia N71


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

THANKS A LOT! Εντός των ημερων θα το έχω στΑ χερια μου οπότε θα σας μουρλάνω στις ερωτήσεις!

 

Γι' αυτό είμαστε εδώ άλλωστε heritsa :) . Για να βοηθάμε ο ένας τον άλλο.

 

Άσχετο αλλά εκτός από την ερώτηση που έκανα για τη μετατροπή του κινητού σε φακό και τη λειτουργία βίντεο με φλάς, έχω και μια απορία ακόμα. Έχει δοκιμάσει κανείς το EEMame; Αν ναί μπορείτε να μου πείτε γιατί δεν αναγνωρίζει όλα τα roms; Τα έχω φορτώσει όλα από το MAME που έχω στο PC μου και "βλέπει" μόνο ορισμένα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 878
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά μήπως γνωρίζει κάποιος πρόγραμμα το οποίο να ελέγχει το φωτάκι της κάμερας έτσι ωστε να χρησιμοποιηθεί το τηλέφωνο σα φακός; Να είναι όμως συμβατό με το N71 (Symbian OS 9.1). Και κάτι άλλο: στη λειτουργία βίντεο δε μπορεί να χρησιμοποιηθεί το φλάς; Απ' όσο το έψαξα, μόνο νυχτερινή λειτουργία υπάρχει η οποία δε χρησιμοποιεί φλάς, είναι κάτι σαν το night shot στις κάμερες της SONY. Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Φρεσκο NTorch Lite for S60 3rd Edition

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1583882#post1583882

Για το 2ο που λες ,δυστυχως αυτο ισχυει .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

δεν γίνεται με το πρόγραμμα που είναι να χρησιμοποιούμε το φλας για φακό να το χρησιμοποιούμε καθώς τραβάμε βίντεο?:) :!: :!:
Link to comment
Share on other sites

Φρεσκο NTorch Lite for S60 3rd Edition

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1583882#post1583882

Για το 2ο που λες ,δυστυχως αυτο ισχυει .

 

Μπορώ να το κατεβάσω απευθείας στο κινητό χωρίς χρήση του PC?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φρεσκο NTorch Lite for S60 3rd Edition

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1583882#post1583882

.

 

δεν υπάρχει πουθενά μια δοκιμαστική έκδοση για αυτό το προγραμματάκι ή έστω εναλακτική λύσει γιατί μου είναι απαραίτητο κάτι τέτοιο με το flash δηλαδή να το χρησιμοποιώ σαν φακό

το κινητο ειναι μερος της ζωης μας
Link to comment
Share on other sites

δεν γίνεται με το πρόγραμμα που είναι να χρησιμοποιούμε το φλας για φακό :!:

 

Εμένα γιατι βγάζει μόνο ενα κόκιννο χρωμα το φλας,

και δεν φωτίζει και καθόλο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατί μερικά παιχνίδια με μεγαλύτερη ανάλυση (π.χ. του Ν80) παίζουν κανονικά και άλλα φαίνεται η μισή οθόνη??

 

Έχω δύο προβλήματα με το κινητό.

1ον Το Multimedia key πολλές φορές δεν λειτουργεί και χρειαζεται restart για να δουλέψει

και 2ον μερικές φορές μαυρίζει για λίγο η οθόνη.

Συμβαίνουν σε κανέναν αυτά?

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο θα έλεγα καθόλου αλλά από την άλλη πλευρά δεν το πολύ χρησιμοποιώ αυτό το πλήκτρο..

Το δεύτερο μετά από αναπαραγωγή βίντεο (συνήθως) στην έκθεση συμβαίνει αρκετά συχνά.

Σε γενικές γραμμές δεν νομίζω ότι πρέπει να ανησυχείς.

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μερικά παιχνίδια με μεγαλύτερη ανάλυση (π.χ. του Ν80) παίζουν κανονικά και άλλα φαίνεται η μισή οθόνη??

 

Έχω δύο προβλήματα με το κινητό.

1ον Το Multimedia key πολλές φορές δεν λειτουργεί και χρειαζεται restart για να δουλέψει

και 2ον μερικές φορές μαυρίζει για λίγο η οθόνη.

Συμβαίνουν σε κανέναν αυτά?

Τα παιχνίδια που παίζουν στη μισή οθόνη, είναι συνήθως παιχνίδια java που έχουν φτιαχτεί για οθόνες μικρότερων αναλύσεων... ;)

 

Για τα υπόλοιπα που ρωτάς καλό θα ήταν ενα φορμάτ. Αν δε φτιάξει πήγαινε το για αναβάθμιση :O

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μερικά παιχνίδια με μεγαλύτερη ανάλυση (π.χ. του Ν80) παίζουν κανονικά και άλλα φαίνεται η μισή οθόνη??

 

Έχω δύο προβλήματα με το κινητό.

1ον Το Multimedia key πολλές φορές δεν λειτουργεί και χρειαζεται restart για να δουλέψει

και 2ον μερικές φορές μαυρίζει για λίγο η οθόνη.

Συμβαίνουν σε κανέναν αυτά?

1. εχεις installed καποια Handy app, οπως Handy Expense ; Το προβλημα συνεβαινε με καποιες παλιοτερες εκδοσεις τους.

 

2. Πολυ σπανια στην εκθεση το κανει αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις παρέλαβα το Ν71 και θέλω να μεταφέρω τα πάντα (επαφές, μυνήματα, προφιλ) από το 3230 μου σ'αυτό... Ποιος είναι το καλυτερος τρόπος? Θα προτιμούσα να μην παρεμβάλεται το MS Outlook λόγω επαφών..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις παρέλαβα το Ν71 και θέλω να μεταφέρω τα πάντα (επαφές, μυνήματα, προφιλ) από το 3230 μου σ'αυτό... Ποιος είναι το καλυτερος τρόπος? Θα προτιμούσα να μην παρεμβάλεται το MS Outlook λόγω επαφών..

 

Δοκιμασε με την εφαρμογη transfer του Ν71. Κανει αποστολη της εφαρμογης

στο 3230 και στην συνεχεια μεταφερει τα δεδομενα απο το 3230 στο Ν71 μεσω

bluetooth .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

3rd party εφαρμογή είναι?

 

Edit: Το βρήκα και κάνω την αντιγαφή τώρα.. Μεγάλη μαγκιά της ΝΟΚΙα αυτό.. Με τα μυνήματα τι θα κάνω? Υπάρχει τρόπος να τα μεταφέρω? Μέσω card reader θα κάνω δουλειά ή θα έχω πρόβλημα επειδή είναι παλίοτερο λειτουργικό του 3230?

Link to comment
Share on other sites

Φρεσκο NTorch Lite for S60 3rd Edition

 

Το κατέβασα αλλά δεν γίνεται φακος. Μόνο ανάβει το φλάς κόκκινο αλλά δεν φωτίζει καθόλου.

Θέλει μήπως καποια ρύθμιση για να φωτίζει το φλάς με λευκό χρώμα, σαν φακός?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το κατέβασα αλλά δεν γίνεται φακος. Μόνο ανάβει το φλάς κόκκινο αλλά δεν φωτίζει καθόλου.

Θέλει μήπως καποια ρύθμιση για να φωτίζει το φλάς με λευκό χρώμα, σαν φακός?

 

Κοκκινο εννοεις αυτο το συντομο κοκκινο που αναβει παντα οταν τραβαμε μια φωτογραφια ετσι;Γιατι αν γινεται ολο το φλας δυνατο κοκκινο δεν ξερω κατα ποσο ειναι καλο για το φλας αυτο..:worry:

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!

Μες την τρελή χαρά, με γεια μου το κινητούλι!

Ερώτηση: στην εσωτερική οθονη, όπου έβαλα φωτο για φόντο, γίνεται να εμφανίζεται σε όλη την οθόνη και όχι στα 3/4 περίπου οπως τώρα? έχει μήπως καμία σχέση με τα themes?

Ευχαριστώ και πάλι καλημερούδια!:)

 

…Κοιμάται κι ονειρεύεται πως αύριο παντρεύεται….

Link to comment
Share on other sites

eimai me ton browser tis suskeuhs, N71, kai enw grafw kanonika ta ellinika, molis postarw se kapoio forum (se ola) mou ta xalaei mono tou kai ta emfanizei etsi:

ΟΞ³Ξ΅ΟΞ³ΟΡγηΟΞ·ΟΞ·Ξ·

 

den mporw na xreisimopoihsw opera mini giati eimai me to tim plus. ekana format alla tipota. den exw internet kai mono apo to kinito mpainw. ti mporei na ftaiei? paliotera den to ekane twra exei mia bdomada peripou kai to arxise sta ksafnika.

http://i77.photobucket.com/albums/j72/Ferryman_rx7/PB3.jpg Έχω να φάω κουραμάνα ...
Link to comment
Share on other sites

Γιατί μερικά παιχνίδια με μεγαλύτερη ανάλυση (π.χ. του Ν80) παίζουν κανονικά και άλλα φαίνεται η μισή οθόνη??

 

Έχω δύο προβλήματα με το κινητό.

1ον Το Multimedia key πολλές φορές δεν λειτουργεί και χρειαζεται restart για να δουλέψει

και 2ον μερικές φορές μαυρίζει για λίγο η οθόνη.

Συμβαίνουν σε κανέναν αυτά?

 

Είναι θέμα firmware μάλλον γιατί ακριβώς τα ίδια προβλήματα έχει και το δικό μου το οποίο φοράει την τελευταία έκδοση. Αναμένουμε καινούριο firmware λοιπόν το οποίο ελπίζω να λύσει τα προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

σορυ αν επεμβαίνω σε άσχετη συζήτηση αλλά ψάχνω λύση σε ένα πρόβλημα που δεν βρίσκω λύση. Αναγκάστηκα να κάνω hard format στο n71 αφού δεν υπήρχε άλλος τρόπος να απεγκαταστήσω καποια themes Που εγκατέστησα. Το πρόβλημα είναι ότι έπρεπε να εγκαταστήσω απο την αρχή κάποιες εφαρμογές πχ quick office, lifeblog...

Δεν μπορώ να βρώ όμως από που να εγκαταστήσω real player και adobe reader.

Υπάρχει έστω τρόπος να το επαναφέρω όπως ήταν πριν...

Please hlp......:cry:

in binary please!!!
Link to comment
Share on other sites

paidia mpike kai to n71 stis anabathnisisis!!!!

Κατα την διαρκεια της εβδομαδας αλλα μονο για reflash του ηδη υπαρχοντος firmware

Link to comment
Share on other sites

σορυ αν επεμβαίνω σε άσχετη συζήτηση αλλά ψάχνω λύση σε ένα πρόβλημα που δεν βρίσκω λύση. Αναγκάστηκα να κάνω hard format στο n71 αφού δεν υπήρχε άλλος τρόπος να απεγκαταστήσω καποια themes Που εγκατέστησα. Το πρόβλημα είναι ότι έπρεπε να εγκαταστήσω απο την αρχή κάποιες εφαρμογές πχ quick office, lifeblog...

Δεν μπορώ να βρώ όμως από που να εγκαταστήσω real player και adobe reader.

Υπάρχει έστω τρόπος να το επαναφέρω όπως ήταν πριν...

Please hlp......:cry:

 

Αν δεν κάνω λάθος με επαναφορά εργοστ. ρυθμίσεων στα περνάει όλα μέσα..

Εγώ έχω το Ν71 1 εβδομάδα τώρα και δεν μπορώ να πω ότι είμαι ιδιαίτερα ευχαριστημένος.

Με ενοχλούν που τα πλήκτρα του είναι τόσο μικρά και επίσης το pad (σταυρόσ) είναι δύσκολο στην χρήση λόγω μεγέθους κι αυτό.

Τέλος έχω παρατηρήσει ότι πολλές εφαρμογές (πχ επαφές ακόμα και στην επεξεργασία) τερματίζονται όταν πατάω μόνο το κόκκινο πλήκτρο, ενώ στο 3230 έμεναν στη μνήμη..

 

Σκέφτομαι σοβαρά να το αλλάξω με το Ν80 :(

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος με επαναφορά εργοστ. ρυθμίσεων στα περνάει όλα μέσα..

Εγώ έχω το Ν71 1 εβδομάδα τώρα και δεν μπορώ να πω ότι είμαι ιδιαίτερα ευχαριστημένος.

Με ενοχλούν που τα πλήκτρα του είναι τόσο μικρά και επίσης το pad (σταυρόσ) είναι δύσκολο στην χρήση λόγω μεγέθους κι αυτό.

Τέλος έχω παρατηρήσει ότι πολλές εφαρμογές (πχ επαφές ακόμα και στην επεξεργασία) τερματίζονται όταν πατάω μόνο το κόκκινο πλήκτρο, ενώ στο 3230 έμεναν στη μνήμη..

 

Σκέφτομαι σοβαρά να το αλλάξω με το Ν80 :(

Όσο αφορά το τελευταίο, το ίδιο συμβαίνει και στο n80, καθώς είναι χαρακτηριστικό όλων των συσκευών με symbian 8.1, 9.1... :O
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...