Jump to content

[Επίσημο] Nokia N71


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 878
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

N72 ήθελα να γράψω.. Αμέσως να μου την πεις :P

 

Ελα ρε μη ψαρώνεις :p

 

Να σου πώ την αλήθεια μου έχεις κάποιο δίκιο. Πάντα σκεφτόμουν οτι σαφώς και το N71 είναι κλάσεις ανώτερο από το N72 αλλά φεύγοντας από το σπίτι κάθε φορά -τελείως ασυναίσθητα- πάντα παίρνω μαζί μου το N72! Δε μπορεί να είναι και τόσο τυχαίο αυτό! Είναι αυτό που λες. Δυνατότητες όχι και τόσο τερατώδεις αλλά που σε καλύπτουν πλήρως (ακόμα και αν είσαι αρκετά απαιτητηκός), σχετικά μικρό μέγεθος και φυσικά ένα από τα πιο "μουράτα" τηλέφωνα που έχει "γεννήσει" η φινλανδική. Το N71 το έχω πάρει μαζί μου (σε διάστημα ενός χρόνου), δυο φορές που ταξίδεψα εξωτερικό και 2-3 ακόμα όταν έμενα από μπαταρία με το N72. Σύνολο 4-5 φορές. Πραγματικά δεν προσφέρει σπουδαία πράγματα παραπάνω. Δεν ξέρω τι παθαίνουμε και πάντα θέλουμε αυτό το κάτι παραπάνω που στην ουσία δε θα το χρησιμοποιήσουμε ποτέ...

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω.. Το μόνο παραπάνω εκτός την camera είναι το 3G που προσφέρει το Ν71 και είναι σοβαρό πλεονέκτημα για όσους το χρησιμοποιούν αλλά και την ευκαιρία στην εταιρεία να 'χτυπήσει' την τιμή του.

 

Για μένα ήταν το πρώτο 3G τηλέφωνο που πήρα και έπαιξε ρόλο στην επιλογή μου αφού πίστευα πως θα το χρησιμοποιώ, όμως το μέγεθος και το πορτάκι του (που δεν είναι εργονομικό στο άνοιγμα) υπερίσχυσαν σαν μειονέκτημα έναντι του ότι είναι 3G..

 

Με μικρή έρευνα στα μαγαζιά με μεταχειρισμένα, δυστυχώς ανακάλυψα πως δύσκολα θα το δώσω σε καλή τιμή. Το έχω 2 μήνες περίπου και το παίρνουν για πολύ λίγα χρήματα, πολύ λιγότερα από την αξία του Ν72.. :(

Link to comment
Share on other sites

Επίσης το N71 έχει από τα χαμηλότερα SAR (0.41w/Kg) :)

Το N72 πάντως πρόσεξε το καθώς έχει SAR στα 0.76w/Kg :(

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Στις διαφορες ξεχασατε και τις οθονες.

Καμια σχεση μεταξυ τους.

(ps προσωπικα ουτε το sar του n73 δεν με προβληματιζει...)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Μολις γυρισα απο σινεμα και ενταξει λιγη σημασια μπορει να εχει αλλα ο Ντένζελ Ουάσινγκτον στην ταινια DEJA VU που ξεκινησε σημερα στην Ελλαδα χρησιμοποιεί το κινητο μας , το Ν71 !!!!! σε παρα πολλες κλησεις :-)
[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

E οχι και λιγη σημασια φιλε redddevils!!!!:happy:

Κααατι ξερει ο Denzel!!!! :happy: (Hθοποιαρα κιολας!Ευκαιρια να το πω!):D

 

Παιδια προσωπικα προς το παρων το ελυσα το προβλημα της οθονης και των σημαδιων που ειχαν αφησει τα πληκτρα.Αγορασα απο το ebay προστατευτικο οθονης (ξερετε τις ζελατινουλες που κολλανε πανω στην οθονη) για οθονη 2.4 ιντσων.

Λοιπον αφου προσεκτικα την κολλησα πανω στην οθονη (να μην μεινει καμια φυσαλιδα οξυγονου μεσα) και να μην εχει χνουδια,λοιπον...με το που την εβαλα επανω ως δια "μαγειας" το ξεθοριασμα-χαρακια που ειχε η οθονη πιο πριν λογο των πληκτρων πλεον ΔΕΝ φαινεται καθολου!

Ουτε στο φως ηλιου!χιχι.

Τωρα το μονο που μενει ειναι οταν χαραχτει και η ζελατινα αυτη να παρω μια αλλη...:p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Μολις γυρισα απο σινεμα και ενταξει λιγη σημασια μπορει να εχει αλλα ο Ντένζελ Ουάσινγκτον στην ταινια DEJA VU που ξεκινησε σημερα στην Ελλαδα χρησιμοποιεί το κινητο μας , το Ν71 !!!!! σε παρα πολλες κλησεις :-)

 

Άντε μπράβο, γιατί πολύ το είχαν παραμελήσει!

Ν71 ole ole

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

E οχι και λιγη σημασια φιλε redddevils!!!!:happy:

Κααατι ξερει ο Denzel!!!! :happy: (Hθοποιαρα κιολας!Ευκαιρια να το πω!):D

 

Παιδια προσωπικα προς το παρων το ελυσα το προβλημα της οθονης και των σημαδιων που ειχαν αφησει τα πληκτρα.Αγορασα απο το ebay προστατευτικο οθονης (ξερετε τις ζελατινουλες που κολλανε πανω στην οθονη) για οθονη 2.4 ιντσων.

Λοιπον αφου προσεκτικα την κολλησα πανω στην οθονη (να μην μεινει καμια φυσαλιδα οξυγονου μεσα) και να μην εχει χνουδια,λοιπον...με το που την εβαλα επανω ως δια "μαγειας" το ξεθοριασμα-χαρακια που ειχε η οθονη πιο πριν λογο των πληκτρων πλεον ΔΕΝ φαινεται καθολου!

Ουτε στο φως ηλιου!χιχι.

Τωρα το μονο που μενει ειναι οταν χαραχτει και η ζελατινα αυτη να παρω μια αλλη...:p

 

Το λιγη το ειπα γιατι για καποιους μπορει να μην εχει , για μενα εχει μεγαλη γι αυτο και το ειπα , οταν δε σε μια φαση ειδα και το αμαξι μου (Pt Cruiser) ε εκει να δεις τη χαρα μου.

Οσο για τις ζελατινες (screen protector) τις χρησιμοποιω σε ολα μου τα τηλεφωνα απο ebay. Προχτες μαλιστα πηρα για το 5300 μου μια crystal hard case και ψηνομαι να παρω και για το Ν71 (εχω ηδη δοκιμασει και silicon που ειναι και αυτες πολυ καλες)

[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω την chrystal clear case για το n71 και το ντυνει πανεμορφα το κινητο.Το εχω γραψει και μερικες σελιδες πισω.

Kαι στο αμαξι συμφωνουμε!PT Cruiser!!!:D :D

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδία μια ερώτηση όταν πάω να στείλω με υπέρυθρες κάποιον ήχο σε άλλο κινητό μου βγάζει ότι είναι κλειδωμένος, ενώ τον πήρα από άλλο κινητό τι γίνεται ? Μήπως είναι κλειδωμένες οι υπέρυθρες ,και αν ναι πως ξεκλειδώνουν?:mad:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδία μια ερώτηση όταν πάω να στείλω με υπέρυθρες κάποιον ήχο σε άλλο κινητό μου βγάζει ότι είναι κλειδωμένος, ενώ τον πήρα από άλλο κινητό τι γίνεται ? Μήπως είναι κλειδωμένες οι υπέρυθρες ,και αν ναι πως ξεκλειδώνουν?:mad:

 

Na ειναι κλειδωμενες αποκλειεται...Εχω κανει ακριβως αυτο που λες φιλε Iατρε πολλες φορες και δεν μου εχει σθμβει ποτε.:confused:

αν ξερει καποιος να μας πει, γιατι τωρα περιεργηθηκα κι εγω...:O

Link to comment
Share on other sites

Na ειναι κλειδωμενες αποκλειεται...Εχω κανει ακριβως αυτο που λες φιλε Iατρε πολλες φορες και δεν μου εχει σθμβει ποτε.:confused:

αν ξερει καποιος να μας πει, γιατι τωρα περιεργηθηκα κι εγω...:O

 

Διαβαστε αυτο και θα καταλαβετε

Κλείδωμα αποστολής αρχείων

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Διαβαστε αυτο και θα καταλαβετε

Κλείδωμα αποστολής αρχείων

 

Kατατοπιστηκοτατος φιλε nervous!:happy:

Τhanks!!!;)

Αλλα εγω ειμαι σιγουρος οτι εχω στειλει αρχεια που εχω δεχτει και με BT και με IrDa!(κυριως το πρωτο...xμ...λες να μην ηταν mp3...δεν ξερω τι να πω.)

Αnyway, ας βαλει ο Iatros το profimail να ειναι σιγουρος.

Link to comment
Share on other sites

επειδη υπαρχει μια επιδοτηση συσκευης ψηνομαι για το Ν71 σαν δευτερο του ηδη υπαρχοντος Ν80 θελω να κανω μια ερωτηση σε οσους κατοχους το εχουν ....

 

το προβλημα με την χαραξη της οθονης λογω επαφης με το πληκτρολογιο εξακολουθει να υπαρχει ή εχει διορθωθει??

Link to comment
Share on other sites

επειδη υπαρχει μια επιδοτηση συσκευης ψηνομαι για το Ν71 σαν δευτερο του ηδη υπαρχοντος Ν80 θελω να κανω μια ερωτηση σε οσους κατοχους το εχουν ....

 

το προβλημα με την χαραξη της οθονης λογω επαφης με το πληκτρολογιο εξακολουθει να υπαρχει ή εχει διορθωθει??

 

Αν κάνεις μια μικρή "βόλτα" προς τα πίσω στο συγκεκριμένο θέμα θα διαβάσεις πολλά μηνύματα για το θέμα που σε απασχολεί.;)

Link to comment
Share on other sites

εχω διαβασει για το εν λογω προβλημα που ειχαν πολλοι κατοχοι τουΝ71 στο φορουμ αλλα επισης εχω ακουσει οτι το εν λογω προβλημα οφειλοταν σε καποιες ελαττωματικες παρτιδες του πλαισιου... αυτο σημαινει οτι τωρα δεν υπαρχει ή ολες οι παρτιδες ειναι το ιδιο "προβληματικες"?
Link to comment
Share on other sites

εχω διαβασει για το εν λογω προβλημα που ειχαν πολλοι κατοχοι τουΝ71 στο φορουμ αλλα επισης εχω ακουσει οτι το εν λογω προβλημα οφειλοταν σε καποιες ελαττωματικες παρτιδες του πλαισιου... αυτο σημαινει οτι τωρα δεν υπαρχει ή ολες οι παρτιδες ειναι το ιδιο "προβληματικες"?

 

Προσωπικά σε μένα που έχω τη συσκευή περίπου έξι μήνες υπάρχει το πρόβλημα αλλά δεν είναι τόσο τραγικό όσο λέν κάποιοι άλλοι. Φαίνεται μόνο όταν πέφτει πάνω έντονο φώς υπο συγκεκριμένη γωνία. Πιστεύω οτι εξαρτάται από το πως συμπεριφέρεσαι στο τηλέφωνο. Αν το κλείνεις άγαρμπα και το πιέζεις τότε μπορεί να γίνει πιο έντονο. Δηλαδή ακουμπάνε μεν τα τρια πλήκτρα στην οθόνη αλλά πρέπει να φάνε μια άλφα πίεση για να τη σημαδέψουν.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
paidia ego exo to w900 kai mou leei ena paidi na to adalaxo me to n71 tou kai na mou dosi kai 100 evro....ti lete axizi?palia ixa to 6600 kai etsi exo empiria apo symbian alla thelo na mou pite an iparxoun megales alages metaxi tou 6 kai tou 9.1 pou exi vgi tora...........
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να σε επηρεάσω αλλά μιας και έχω δει από κοντά το W900 θα έλεγα ότι μου φάνηκε πολύ συμπαθητικό (νομίζω η camera του είναι auto-focus του N71 όχι), εγώ θα το κρατούσα πάντως :)

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

paidia ego exo to w900 kai mou leei ena paidi na to adalaxo me to n71 tou kai na mou dosi kai 100 evro....ti lete axizi?palia ixa to 6600 kai etsi exo empiria apo symbian alla thelo na mou pite an iparxoun megales alages metaxi tou 6 kai tou 9.1 pou exi vgi tora...........

 

Οι αλλαγές ώς προς το λειτουργικό είναι αρκετές (προς το καλύτερο) και αυτό φαίνεται και με μια πρώτη ματιά αλλά κι εγώ θα σου έλεγα να το κρατήσεις. Τα NOKIA για μένα είναι μονόδρομος από όλες τις απόψεις και ποτέ δε θα "αλλάξω μάρκα" αλλά... θα συμφωνήσω κι εγώ με το φίλο DirectX.

 

Κάποτε είχα ένα K750i το οποίο κράτησα μόνο 3 μήνες λόγω "κολλήματος" που σου ανέφερα πιο πάνω αλλά... ακόμα έχω να το λέω για την κάμερά του! Όταν η NOKIA αποφασίσει να βάλει autofocus στα τηλέφωνά της και σταθεροποιήσει λίγο τα firmware τότε πιστεύω πως θα ανέβει πάρα πολύ.

Link to comment
Share on other sites

paidia ego exo to w900 kai mou leei ena paidi na to adalaxo me to n71 tou kai na mou dosi kai 100 evro....ti lete axizi?palia ixa to 6600 kai etsi exo empiria apo symbian alla thelo na mou pite an iparxoun megales alages metaxi tou 6 kai tou 9.1 pou exi vgi tora...........

 

Βέβαια το ΝΟΚΙΑ έχει καλύτερη ποιότητα βίντεο!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια είμαι στο τσακ να το πάρω το κινητακι αλλά με προβληματίζουν 2 πραγματα.

1.Το πόσο μικρό και άβολο φαινεται να είναι το πλήκτρο κατεύθυνσης (ο σταυρος).

2.Τα σημαδάκια στην οθόνη από τα πλήκτρα.

Κυρίως με προβληματίζει αυτό με την οθόνη.Θα το εκτιμούσα πάαααααααααρα πολύ αν κάποιος έκανε τον κόπο να ανεβάσει μία φωτογραφία στην οποία να φαίνονται τα σημάδια για να καταλάβω ακριβώς περί τίνος προκειται.

 

Καλα χριστούγενα σε όλους!Υγεία και ευτυχία!

Link to comment
Share on other sites

1. Μην σε απασχολεί καθόλου, αν και μικρό όλα O.K.

 

2. Αυτό όντος είναι πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...