Jump to content

[Επίσημο] Nokia N71


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

 

Παρακαλώ μπορεί κάποιος να μου πει ποιο είναι το product code για ελληνικά?

Υπενθυμίζω ότι έχω το Ν71 με firmware 2.0613.1.12.1/6-4-2006 RM-67.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 878
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχτές αγόρασα και εγώ το Ν71 και προσπαθώ να προσαρμοστώ σε... symbian καταστάσεις, μιας και είναι η πρώτη μου φορά. Είχα ένα πρόβλημα με τον υπολογιστή και αναγκάστικα να του κάνω φορμάτ. Έτσι πέρασα όλες μου τις επαφές με bluetooth από το ένα κινητό στο άλλο. Αυτό και τις σημειώσεις ημερολογίου θα μπορούσα να το κάνω με το pc suite με το συγχρονισμό; Επίσης, στις σημειώσεις ημερολογίου, προσπάθησα πάλι με bluetooth, αλλά ενώ επέλεγα αποθήκευση της σημείωσεις στο ημερολόγιο, όταν πήγαινα στο ημερολόγιο δεν υπήρχε η σημείωση. Πώς μπορώ να το κάνω;

Το προηγούμενο κινητό μου είναι το 6270. Μπορώ με κάποιο τρόπο να περάσω τα μηνύματά μου. Όχι, ότι μου είναι και κάτι φοβερά απαραίτητο, αλλά αν μπορούσα θα το έκανα.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Αν πηρες το κινητο απο Ελλαδα το λεει κατο απο την μπαταρια εκει που λεει code :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

 

Παρακαλώ μπορεί κάποιος να μου πει ποιο είναι το product code για ελληνικά?

Υπενθυμίζω ότι έχω το Ν71 με firmware 2.0613.1.12.1/6-4-2006 RM-67.

 

:)

 

 

Μήπως κάποιος μπορεί να μου δώσει το product code για ελληνικά του Ν71;

 

Ευχαριστώ πολύ ... :)

 

Αν ισχύει αυτό που λέει ο φίλος Γιάννης το 0526150 είναι αυτό που ψάχνεις :)

 

Εχτές αγόρασα και εγώ το Ν71 και προσπαθώ να προσαρμοστώ σε... symbian καταστάσεις, μιας και είναι η πρώτη μου φορά. Είχα ένα πρόβλημα με τον υπολογιστή και αναγκάστικα να του κάνω φορμάτ. Έτσι πέρασα όλες μου τις επαφές με bluetooth από το ένα κινητό στο άλλο. Αυτό και τις σημειώσεις ημερολογίου θα μπορούσα να το κάνω με το pc suite με το συγχρονισμό; Επίσης, στις σημειώσεις ημερολογίου, προσπάθησα πάλι με bluetooth, αλλά ενώ επέλεγα αποθήκευση της σημείωσεις στο ημερολόγιο, όταν πήγαινα στο ημερολόγιο δεν υπήρχε η σημείωση. Πώς μπορώ να το κάνω;

Το προηγούμενο κινητό μου είναι το 6270. Μπορώ με κάποιο τρόπο να περάσω τα μηνύματά μου. Όχι, ότι μου είναι και κάτι φοβερά απαραίτητο, αλλά αν μπορούσα θα το έκανα.

 

Ρίξε μια ματιά εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1602157#post1602157

στο πόστ 1491.

 

Είναι βέβαια από τόπικ 3rd Edition Symbian αλλά γίνεται και στα 6270 και N72.

Link to comment
Share on other sites

Ποιος μπορεί να με βοηθήσει με ένα προβληματάκι που έχει ένας φίλος???

 

Έχει το Ν71 και ενώ έχει ενεργοποιημένο το Bluetooth κάθε φορά που μπαίνει στο αυτοκίνητο πρέπει χειροκίνητα να κάνει τη σύνδεση με το σύστημα του αυτοκινήτου. Δε θα έπρεπε να γίνεται αυτόματα η ανίχνευση?

 

Τις ρυθμίσεις τις κοίταξα δε βρήκα κάποιο λάθος. Έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα? Είναι θέμα S/W?

 

Thanks! :)

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Ποιος μπορεί να με βοηθήσει με ένα προβληματάκι που έχει ένας φίλος???

 

Έχει το Ν71 και ενώ έχει ενεργοποιημένο το Bluetooth κάθε φορά που μπαίνει στο αυτοκίνητο πρέπει χειροκίνητα να κάνει τη σύνδεση με το σύστημα του αυτοκινήτου. Δε θα έπρεπε να γίνεται αυτόματα η ανίχνευση?

 

Τις ρυθμίσεις τις κοίταξα δε βρήκα κάποιο λάθος. Έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα? Είναι θέμα S/W?

 

Thanks! :)

 

 

Εχει ορισει ως αξιοπιστο το bt ο φιλος σου ετσι ωστε να γινεται

η συνδεση αυτοματα ?

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

mmm δε το νομιζω, επειδη δεν εχω το τηλεφωνο μπροστα μου, μπορεις να με κατευθυνεις για το που ειναι αυτη η επιλογη ωστε να του το μεταφερω τηλεφωνικα???

 

Ευχαριστω πολυ...

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

mmm δε το νομιζω, επειδη δεν εχω το τηλεφωνο μπροστα μου, μπορεις να με κατευθυνεις για το που ειναι αυτη η επιλογη ωστε να του το μεταφερω τηλεφωνικα???

 

Ευχαριστω πολυ...

 

 

Διαβασε του το manual :p

http://img214.imageshack.us/img214/796/n711mm.th.jpg <---Klik

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, πρώτο μου μήνυμα εδώ και σκέφτομαι κι εγώ σοβαρά ν' αγοράσω το Ν71. Για να είμαι ειλικρινής ο βασικός λόγος είναι το χαμηλό SAR, το οποίο και θεωρώ ιδιαίτερα σημαντικό, αλλά και γενικότερα βλέπω ότι είναι μια ενδιαφέρουσα πρόταση για τα χρήματα που κοστίζει. Βέβαια το πρόβλημα της οθονούλας υπάρχει, αλλά με κάποια απ' τις προτάσεις που διάβασα μάλλον διορθώνεται (σκέφτομαι να πάρω το κάλυμμα οθόνης).

 

Θα ήθελα όμως να κάνω μια-δυο ερωτήσεις: απ' όσο καταλαβαίνω το κινητό αυτό δεν είναι ιδιαίτερα "δημοφιλές". Αυτό φαίνεται απ' τους χρήστες, άσε που και η Nokia δε φαίνεται να έχει ασχοληθεί ιδιαίτερα (πχ. δεν έχει βγει music edition). Υπάρχει κάποιος λόγος γι' αυτό; Φαντάζομαι ο βασικός λόγος θα είναι λόγω του όγκου του (κάτι που δε με απασχολεί προσωπικά) και ίσως του ότι δε θεωρείται τόσο όμορφο. Τι λέτε;

 

Δεύτερη ερώτηση: σε τι χρώματα βγαίνει; Μόνο στο κλασικό μπλε που συνηθίζεται ή και σε άλλο;

 

Τέλος μια λίγο χαζή ερώτηση, απλά δεν έχω ξαναχρησιμοποιήσει αναδιπλούμενο κινητό και δε γνωρίζω: όταν χρησιμοποιείς hands free ή bluetooth ακουστικό και χτυπάει το τηλέφωνο, για ν' απαντήσεις χρειάζεται ν' ανοίξεις την πρόσοψη ή απαντάς με το κινητό κλειστό; Η λογική λέει ότι δε θα χρειάζεται ν' ανοίξεις το κινητό, αλλά ποτέ δεν ξέρεις...

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Το N71 σε γενικές γραμμές αν εξαιρέσουμε ορισμένα προβλήματα ποιότητας στην κατασκευή, τουλάχιστον των πρώτων παρτίδων (όπως το δικό μου) δεν έχει παρουσιάσει ιδιαίτερα προβλήματα λογισμικού, οπότε απλά το βάζεις μπρος και κανείς την δουλεία σου μαζί του (περίπτωση μου) -σπάνια κάνει reset κτλ..

 

Έτσι λοιπόν, υπό αυτή την οπτική γωνία, κατά κάποιον τρόπο το έχει "ξεχάσει" και η Nokia, θα έλεγε κανείς.

 

Όσον αφορά το design αυτό είναι καθαρά υποκειμενικό, από όλα τα νέα κινητά της Nokia θα το άλλαζα μόνο για το N76 αλλά λόγο SAR δεν θα το κάνω.

 

Όταν έχω το ενσύρματο hands-free μου (BT δεν έχω) απαντώ με το button του hands-free, συνεπώς δεν υπάρχει λόγος να ανοίξω την συσκευή.

 

---

Γενικά, παρ' όλο που έχω δημοσιεύσει μερικά software και σχεδιαστικά bugs (σε παλαιότερα posts) καταλήγω πως κάνει καλά την δουλεία του.

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά αυτό μ' ενδιαφέρει κι εμένα - να κάνω τη δουλειά μου. Άντε ν' ακούω και κάνα mp3 πού και πού. Από 'κει και πέρα οι φοβερές κάμερες και τα σχετικά δε μου λένε κάτι. Με τα χρώματα τι παίζει, σε μια απόχρωση βγαίνει;

 

EDIT: Α επίσης φαντάζομαι ότι αφού με hands free λειτουργεί χωρίς ν' ανοίγουμε τη συσκευή, υποθέτω ότι έτσι θα δουλεύει και με BT.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά αυτό μ' ενδιαφέρει κι εμένα - να κάνω τη δουλειά μου. Άντε ν' ακούω και κάνα mp3 πού και πού. Από 'κει και πέρα οι φοβερές κάμερες και τα σχετικά δε μου λένε κάτι. Με τα χρώματα τι παίζει, σε μια απόχρωση βγαίνει;

 

EDIT: Α επίσης φαντάζομαι ότι αφού με hands free λειτουργεί χωρίς ν' ανοίγουμε τη συσκευή, υποθέτω ότι έτσι θα δουλεύει και με BT.

 

1. Δυστυχώς βγαίνει μόνο σε ένα χρώμα αλλά όχι μπλέ όπως λες. Είναι κάτι μεταξύ γκρί και μολυβί με INOX σημεία μέσα κι έξω.

 

2. Ναι φίλε μου. Αρκεί να έχει ανάλογο πλήκτρο απάντησης κλήσεων το BT (φαντάζομαι πως όλα έχουν).

Link to comment
Share on other sites

O φιλος directx καλυψε κι εμενα.

Τα προβληματα του στο hardware που εχουμε πει πια ειναι (τζογος, ακι η ελεφρα σκια που αφηνουν τα πληκρα σε μια γραμμη στην οθονη) ειναι πολυ καλη.

Ουτε κινδυνος για ξεθωριασμα των πλαστικων ή ξεφλουδισμα.(Κι εμενα μου εχει πεσει και 2 φορες κατω σε αγριο τσιμεντο)

Απο ανταποσριση software και ταχυτητα interface προσωπικα ειμαι υπερ-ευχαριστημενος.Ελαχιστα κολληματακια.(κι ενδεχομενως να φταιω κι εγω σε μερικα, και πολυ καλη ταχυτητα sτο μενου κτλ κτλ.)

 

Και προσωπικα οπως και ο directx σχεδιαστικα μονο για το N76 θα το αλλαζα.;)

 

Οσο για το BT δουλευει κανονικα χωρις να ειναι ανοιχτο το καπακι.(Δεν το εχω κανει εγω αλλα ειμαι πεπεισμενος οτι το ειδα σε ενα παλικαρι στην σχολη μου.Τωρα για να το μπερδευω με αλλο κινητο...)

 

 

Oσο για το χρωμα καπου το ειχα δει (αλλα μαλλον photoshop θα ηταν) και αντι γι γκρι εξωτερικα ηταν ενα πολυ βαθυ μπορντω(ο)-πως γραφεται;-!

Μιλαμε ηταν απλως υπεροχο!Αμφιβαλω να υπαρχει ομως...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα και εγώ το Σάββατο ένα Ν71. Οι πρώτες εντυπώσεις μου είναι οι εξής:

 

Τα συν:

* Αρκετά καλή ποιότητα κατασκευής και τα inox δίνουν πολύ. Τζόγος στην ουσία δεν υφίσταται. (Μόνο αν πεις για να δω αν έχει τζόγο και αρχίσεις να πατάς και να κουνάς δεξιά και αριστερά θα βρεις!!)

* Τέλεια ευκρινέστατη και ΜΕΓΑΛΗ (2,4 in!!) οθόνη. (Size does matter)

* Χαμηλό SAR (πολύ σημαντικό ειδικά με τις νέες οδηγίες που θα βγούν για σημαντικά μικρότερο ανώτατο όριο - κάτω από το μισό που ισχύει σήμερα!)

* Πλήρες hardware (στην ουσία μόνο WiFi λείπει).

* Άπειρες δυνατότητες. (Ανοικτή συνομιλία, φωνητικές εντολές, φωνητική κλήση, ηχογράφηση μυνημάτων και κλήσεων, ράδιο)

* Ικανοποιητική ταχύτητα στα menu.

* Προσεγμένες λεπτομέρειες στο software (π.χ. το εξωτερικό ρολόι αντιστρέφεται όταν ανοίγεις το κινητό. Οι επαφές κρατάνε μόνο ότι στοιχεία έχεις περάσει και δεν έχουν ασυμπλήρωτα κενά πεδία, μπορείς να ρυθμίσεις να στέλνει SMS (π.χ. θα σε πάρω αργότερα) αν απορρίψεις μιά κλήση)

* Δεν κολλάει - δεν κάνει ρεσετ. (Που και που όπως υπάρχει slowdown)

* Καλή αυτονομία με ήπια χρήση ειδικά για smartphone. (δες και στα πλην)

* Πολύ καλή τιμή αυτή στιγμή για αυτά που δίνει (πλήρες SMARTPHONE, handsfree, usb καλώδιο, 3.5mm mini jack adaptor, 128mb κάρτα μνήμης με προεγκαταστημένες εφαρμογές: f-secure antivirus, μετατροπέας μονάδων, quickoffice viewer, pdf viewer, realplayer, flashplayer και μερικές άλλες)

 

Τα πλην:

* Μεγάλο πάχος αλλά συνηθίζεται(;)

* Αρκετά βαρύ αλλά παρόλο που προέρχομαι από 80g κινητό δεν με ενόχλησε.

* Μεγαλύτερη αυτονομία θα ήταν επιθυμητή αλλά με τη χρήση που του κάνω με βγάζει άνετα τρεις μέρες (κλειστό τα βράδια από 24.00 έως 6.30). Βέβαια θα βάραινε κι άλλο με μεγαλύτερη μπαταρία. Τελειώνει και σε μισή μέρα αν το ξεσκίσεις (κάμερα, bluetooth, παιχνίδια - το έχω κάνει)

* Να πω την αλήθεια με τεχνητό νορμάλ φωτισμό δεν με ξετρέλανε η κάμερά του (στο PC φαίνεται πολύ θόρυβος σε 1:1. Δεν είχα άλλο κινητό με κάμερα και ίσως βάζω υψηλά στάνταρ)

* Θα ήθελα να έχει 3,5mm μινι jack πάνω στο σώμα. Δίνουν αντάπτορα όμως.

* Θα ήθελα το USB καλώδιο που δίνουν να είναι κανονικό και να μην έχει nokia connector από τη μία πλευρά.

* Μεγαλύτερη εσωτερική μνήμη. Πρέπει να σώζεις τα πάντα στην εξωτερική μνήμη εκτός ίσως από κάποιον task manager που καλό είναι να είναι εύκαιρος πάντα και το αντιvirus. Μερικά παιχνίδια μου κολλάνε (π.χ ZUMA). Τώρα μπορεί να είναι κακογραμμένα. Είναι java και συνήθως άμα κλείσεις τον ήχο παίζουν πολύ περισσότερο.

* Ότι σου στέλνει κάποιος με bluetooth το πάει στα εισερχόμενα μυνήματα πράγμα που σημαίνει στην μικρή εσωτερική μνήμη. Δεν έχω ψάξει να δω πως και αν λύνεται αυτό. Είναι σπαστικό να πρέπει να τα μεταφέρεις λίγα λίγα στην κάρτα γιατί δεν χωράνε όλα στη μνήμη.

Link to comment
Share on other sites

Για το τελυταιο αρνητικο που λες φιλε anyidea, μπορεις να επιλεξεις μεσα απο τα sms να αποθηκευονται ολα τα sms, στην καρτα μνημης, οποτε αν δεν κανω λαθος και αυτα που λαμβανεις μεταφερονται εκει...

Νομιζω ομως, γιατι πραγματικα δεν το ειχα προσεξει ιδιατερα...Αν και ειχα λαβει πολλα αρχεια μεσω bt χωρις να επιρεαστει η εσωτερικη (πολυ μικρη οντως) μνημη του.

 

Και μεγεια το κινητο!!!!Βεβαιως,βεβαιως!:happy: ;)

 

 

P.S. Για τον τζογο, σημαινει οτι οι νεες παρτιδες διορθωθηκαν σ' αυτο.Εμενα δυστυχως ειχε απο την "γεννηση" του.

Link to comment
Share on other sites

Ότι σου στέλνει κάποιος με bluetooth το πάει στα εισερχόμενα μυνήματα πράγμα που σημαίνει στην μικρή εσωτερική μνήμη. Δεν έχω ψάξει να δω πως και αν λύνεται αυτό. Είναι σπαστικό να πρέπει να τα μεταφέρεις λίγα λίγα στην κάρτα γιατί δεν χωράνε όλα στη μνήμη.

 

Είσαι δικαιολογημένος γιατί είναι πολύ καινούριο ακόμα και μάλλον δεν πρόλαβες να το ψάξεις πολύ! Καλορίζικο λοιπόν και...

 

Μηνύματα - Επιλογές - Ρυθμίσεις - Άλλο - Μνήμη σε χρήση

 

Το αλλάζεις από Μνήμη τηλεφώνου σε Memory card και... αυτό ήταν όλο! :D :D

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση θέλω να κάνω και συγχωρέστε με αν έχει τεθεί και προηγουμένως. Θέλω να περάσω τα wallpapers που είχα στο 6270 που έχει την ίδια ανάλυση οθόνης και όλες οι φωτογραφίες είναι σε 240Χ320. Θα καταλαμβάνουν όλοι την οθόνη ή μόνο το κέντρο; Αν δεν την καταλαμβάνουν, τι μπορώ να κάνω για να είναι σε όλη την οθόνη; Μήπως πρέπει να τις κόψω σε άλλη ανάλυση; Ή τέλος μήπως υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που το κάνει;
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Από όσο γνωρίζω πάντα παρουσιάζονται μόνο στο κέντρο.. δίχως να καλύπτουν πότε ολόκληρη την οθόνη, τώρα αν υπάρχει κανένα πρόγραμμα που το αλλάζει αυτό - δεν ξέρω.

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση θέλω να κάνω και συγχωρέστε με αν έχει τεθεί και προηγουμένως. Θέλω να περάσω τα wallpapers που είχα στο 6270 που έχει την ίδια ανάλυση οθόνης και όλες οι φωτογραφίες είναι σε 240Χ320. Θα καταλαμβάνουν όλοι την οθόνη ή μόνο το κέντρο; Αν δεν την καταλαμβάνουν, τι μπορώ να κάνω για να είναι σε όλη την οθόνη; Μήπως πρέπει να τις κόψω σε άλλη ανάλυση; Ή τέλος μήπως υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που το κάνει;

δες λιγο αυτα..:)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1726411#post1726411

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1752654#post1752654

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1753411#post1753411

Link to comment
Share on other sites

Άρα καταλήγουμε στο να φτιάξω εγώ ένα θέμα ή να επεξεργαστώ κάποιο υπάρχον και να βάλω το φόντο που θέλω. Έτσι είναι ή κάνω κάποιο λάθος; Οπότε σε αυτήν την περίπτωση το αφήνω ως έχει και θα χρησιμοποιώ το φόντο του θέματος. Εγώ ήθελα να αλλάζω τις εικόνες του φόντου συχνά, χωρίς να αλλάζω το θέμα (κάποιο θέμα που θα μου αρέσει). Πάντως, περνώντας μια εικόνα 240Χ320, δεν καταλαμβάνει βέβαια όλη την οθόνη, αλλά μεγαλύτερο μέρος από ό,τι πριν.

Και κάτι τελευταίο για τα θέματα. Βασικά δεν είμαι σίγουρος αν υπάρχουν symbian nokia 9.1 έκδοσης με οθόνη σε άλλη ανάλυση από την 240Χ320, αλλά αν κατεβάσω και περάσω στο κινητό ένα θέμα για symbian third edition, θα καταλαμβάνει όλη την οθόνη; Δηλαδή προσαρμόζεται η εικόνα στη οθόνη;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Άρα καταλήγουμε στο να φτιάξω εγώ ένα θέμα ή να επεξεργαστώ κάποιο υπάρχον και να βάλω το φόντο που θέλω. Έτσι είναι ή κάνω κάποιο λάθος; Οπότε σε αυτήν την περίπτωση το αφήνω ως έχει και θα χρησιμοποιώ το φόντο του θέματος. Εγώ ήθελα να αλλάζω τις εικόνες του φόντου συχνά, χωρίς να αλλάζω το θέμα (κάποιο θέμα που θα μου αρέσει). Πάντως, περνώντας μια εικόνα 240Χ320, δεν καταλαμβάνει βέβαια όλη την οθόνη, αλλά μεγαλύτερο μέρος από ό,τι πριν.

Και κάτι τελευταίο για τα θέματα. Βασικά δεν είμαι σίγουρος αν υπάρχουν symbian nokia 9.1 έκδοσης με οθόνη σε άλλη ανάλυση από την 240Χ320, αλλά αν κατεβάσω και περάσω στο κινητό ένα θέμα για symbian third edition, θα καταλαμβάνει όλη την οθόνη; Δηλαδή προσαρμόζεται η εικόνα στη οθόνη;

να επεξεργαστεις καποιο υπαρχον δε γινεται, φτιαχνεις καποιο με τους τροπους που εγραφαν στα ποστ αυτα. :)

os9.1 υπαρχουν με πολλες αναλυσεις, 176x208, 208x208, 352x416, 240x320 και 320x240.

υπαρχουν ομως παρα πολλα θεματα για 240x320, τα περισσοτερα δηλαδη γι'αυτες τις οθονες ειναι. αν βαλεις καποιο αλλο θεμα, θα καταλαμβανει μεν ολη την οθονη αλλα ειναι πιθανο οτι θα τετραγωνιζουν λιγο τα εικονιδια και ισως χασεις καποιο μερος απο το wallpaper γιατι θα ειναι αλλης αναλυσης.

παντως η αναλυση του wallpaper για το κινητο σου ειναι 240x240, αυτο θα πιανει πανω απο τα soft keys μεχρι την ενδειξη της μπαταριας και του σηματος δικτυου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω δυο χαζές ερωτήσεις:

 

- Ένας φίλος έχει το N71 και κάθε φορά που τον παίρνουν τηλέφωνο... ακούγεται μια φωνή που λέει το όνομα που έχει αποθηκευτεί στον κατάλογο :-) Πλάκα έχει, αλλά απενεργοποιείται, έτσι; Ρωτάω γιατί δεν το'χω ψάξει ο ίδιος και ο φίλος συνεχίζει να μην το βρίσκει πώς να κάνει την απενεργοποίηση.

 

- Καταρχήν φαντάζομαι υποστηρίζεται κλείδωμα με κωδικό; Επίσης, το αντίστροφο, κλείδωμα χωρίς κωδικό υποστηρίζεται; Όσο χαζό κι αν ακούγεται επίσης ένας άλλος φίλος έχει ενεργοποιημένο το κλείδωμα με κωδικό και δεν μπορεί να το απενεργοποιήσει με τίποτα! Δεν είμαι σίγουρος αν έχει το N71 ή κάποιο άλλο της σειράς, αλλά το πρόβλημα το έχει σίγουρα...

 

Το ξέρω ότι και στα δυο φαίνονται λίγο πολύ αυτονόητες οι απαντήσεις, αλλά επειδή οι γνωστοί μου έχουν τέτοιου είδους προβλήματα είπα να ρωτήσω καλού κακού...

Link to comment
Share on other sites

@TimDeLAY Πες στους φιλους σου να διαβασουν το βιβλιαρακι που ειχε

μεσα η συσκευασια ,κοινως ,το manual .:rolleyes:

Για την 3η ερωτηση σου ,υπαρχει η εφαρμογη autolock

http://fuse.stc.cx/autolock/

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...