Jump to content

[Επίσημο] Nokia N71


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Α, πολυ ωραια φιλε μου!Σ'ευχαριστω πολυ!:happy:

Για τα themes τιποτα σπουδαιο δεν εκανα...απλως μερικα δεν τα εγκαθιστα λογικα γιατι δεν ειναι συμβατα;;:confused:

Δεν ξερω ακριβως ....:worry:

.sis ειναι αλλα δεν ξερω γιατι δεν τα εγκαθιστα...Στα 15 περιπου που κατεβασα με 2-3 μου το εκανε.

Αναλυση 240Χ320 ειχαν σιγουρα, αλλα δεν ξερω τι παιζει.

Θα δοκιμασω να βρω και αλλα και να τα περασω και αν ειναι ξαναγραφω.

Ερωτηση προς ολους τους κατοχους N71, τα themes οταν τα περνατε στην καρτα μνημης σας τα βαζει σε καποιον φακελο;

Εμενα τα εχει χυμα μεσα σε αυτην.(Οταν την ψαχνω με το windows explorer)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 878
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε γμτ....π@παρια μεντολες οπως θα ελεγε και ο Γεωργιου!

Τα themes ενω τα σβηνω...συνεχιζουν να υπαρχουν!

Ουτε private φακελο βρισκω se memory card, ουτε μεσα στον φακελο SYS υπαρχει κατι...:confused:

Εχω βαλει να βλεπω τους κρυφους φακελους αλλα...αυτον τον private που γραψατε πιο πισω κτλ κτλ....δεν τον βρισκω...Τι να κανω βρε παιδια;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νόμιζα ότι είχες βρεί τρόπο προεπισκόπησης των θεμάτων από το pc.

Anyway, εμένα δεν μου έχει κάνει κανένα πρόβλημα με τα Skins Πάντως

Link to comment
Share on other sites

Oχι φιλε trouble...αυτο ακομα το ψαχνω...

Σου πω, τα απεγκαθιστας/κανεις delete κανονικα εσυ τα themes;:confused:

Εγω τρωω κολλημα!

Link to comment
Share on other sites

Ρε γμτ....π@παρια μεντολες οπως θα ελεγε και ο Γεωργιου!

Τα themes ενω τα σβηνω...συνεχιζουν να υπαρχουν!

Ουτε private φακελο βρισκω se memory card, ουτε μεσα στον φακελο SYS υπαρχει κατι...:confused:

 

Και εμένα τα ίδια μου κάνει φίλε μου με ένα αρχείο του Adobe .pdf

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Tελικα τα themes τα διεγραψα μεσα απο το κινητο.

Εργαλεια/διαχειρηση εφαρμοφων και μετα μεσα απο εκει.:)

Εγω παντως εχω εγκαταστησει themes (1.5Μb περιπου) και κανονικα το εκανα delete.

Τωρα μας μενει να δουμε πως τα κανουμε προεπισκοπηση απο το pc.

Ξερω για ενα editor που φτιαγνεις κιολας στο pc αλλα ακομα δεν το εχω βρει.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι αντιμετωπίζουν πρόβλημα με τα αργά SMS μπορούν να κατεβάσουν το SMS Accelerator (διόρθωση – bugfix) για το N71 από εδώ http://www.europe.nokia.com/A4151154

 

H Nokia προτείνει την εγκατάσταση του από όλους τους κατόχους της συσκευής, φαίνεται μάλιστα πως έχει βγάλει ανάλογα bug fix και για άλλες συσκευές της όπως το N80, Exx κτλ.

 

..

 

Μόλις το εγκατέστησα, σε μένα φαίνεται να δουλεύει σωστά αφού η αποστολή έγινε σε δευτερόλεπτα – μετά το Install θέλει κανά δυο λεπτά για να στρώσει.

 

Καλή Τύχη σε όλους..

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, μια βοηθεια!!!

Εβαλα στο κινητο μια καινουργια καρτα.Την μορφοποιησα κανονικα.

Μετα θελω να περασω σε αυτην οτι ειχα στην προηγουμενη sd.

Λοιπον αντεγραψα στο pc ολα τα δεδομενα της προηγουμενης και τωρα παω να τα περασω σε αυτην.Ενω ολους τους φακελους τους αντιγραφει κανονικα τον πιο σημαντικο RESOURCE δεν το αντιγραφει.

Λεει οτι δεν γινεται;

Εαν π.χ. φτιαξω εναν ασχετο φακελο, και βαλο αυτον απο μεσα (σαν υποφακελο) τοτε τον αντιγραφει.

Ειναι σωστο ομως ετσι;

Link to comment
Share on other sites

θα μπορουσαν οι κατοχοι του Ν71 να με πληροφορησουν σχετικα με ενα πιθανο "προβλημα" του κινητου τους γιατι ενδιαφερομαι να το παρω..

με κλειστο το μερος της οθονης αυτη ακουμπαει πανω στο κεντρικο πληκτρο και χαράζεται???

Link to comment
Share on other sites

Βλεποντας απο το δικο μου

Oχι δεν ακουμπαει στο πολυπληκτρο.

Απλως αντι να ακουμπησει στα πλαινα "μαξιλαρακια" ακουμπα στα 3 πληκτρα που βρισκονται κατω απο το πολυπληκτρο.(τα πληρτρα δηλαδι με το μολυβακι,εισαγωγης στο μενου του κινητου και με το "c")

http://www.interstar.ua/mobile/img/phones/nokia_n71_add_74.jpg

 

Eμενα η δικη μου οθονη εχει μια "γραμμη αλλα δεν ξερω αν ειναι απο αυτο, ή επειδη οταν το πρωτοπηρα (μου το ματιασαν οι κακουργοι :p ) μου επεσε κλειστο πανω σε σκληρη επιφανεια και οπως να εχει τριφτηκε λιγο η οθονη πανω στα 3 αυτα πληκτρα.

Λεω για αυτα τα 3 πληκτρα γιατι διπλωνοντας το το σημαδακι ειναι ακριβως σε αυτο το υψος στην οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς δεν έχω παρόμοιο πρόβλημα, από όσο έχω ακούσει όμως ήταν κατασκευαστικό σφάλμα σε κάποιες παρτίδες.

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Κατά λάθος έσβησα το lifeblog, το Adobe και το πρόγραμμα τις kodak. Από που μπορώ να το βρω??? Καταστράφικά??!!!!!!!!!!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μην μου αγχωνεσαι!;)

Eδω το lifeblog(Πατας πανω στην φωτο του Ν71)

Eδω το KODAK mobile

Kαι το adobe καπου εκει ειναι λογικα αλλα τωρα δεν το βρισκω.Αν θες ψαξτο κι εσυ μπας και βρεθει.http://www.nokia.com.gr/

Link to comment
Share on other sites

1000 εύχαριστω φίλε μου!!Επιτέλους θα κοιμηθώ ήσυχος!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όσοι αντιμετωπίζουν πρόβλημα με τα αργά SMS μπορούν να κατεβάσουν το SMS Accelerator (διόρθωση – bugfix) για το N71 από εδώ http://www.europe.nokia.com/A4151154

 

H Nokia προτείνει την εγκατάσταση του από όλους τους κατόχους της συσκευής, φαίνεται μάλιστα πως έχει βγάλει ανάλογα bug fix και για άλλες συσκευές της όπως το N80, Exx κτλ.

 

..

 

Μόλις το εγκατέστησα, σε μένα φαίνεται να δουλεύει σωστά αφού η αποστολή έγινε σε δευτερόλεπτα – μετά το Install θέλει κανά δυο λεπτά για να στρώσει.

 

Καλή Τύχη σε όλους..

 

Τι ακρίβως κάνει? Αν δεν έχω πρόβλημα να το κατεβάσω???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για το adobe μπερδευτκα με το quickoffice και δεν ξερω αν το εχει το site της Nokia...καπου το ειχα δει ομως...αν το ξαναβρω θα ποσταρω.

Το SMS accelerator απλως συμβαλει στο να στελνει πιο γρηγορα τα sms το κινητο.

Ειναι ενα Bugaκι που ειχαν παρτιδες της σειρας Ν και π.χ. οταν παταγες αποστολη sms, για λιγο σαν να παγωνε η οθονη και γενικα δεν εστελνε το sms πολυ γρηγορα κι εσυ περιμενες μερικα δευτερολεπτα μεχρι να το στειλει.

Λειτουργει σαν backround προγραμμα και πραγματικα "ξεμπουκωνει" το κινητο σε αυτο το θεμα.

Ακομα και αν δεν ειχες εσυ τετοιο προβλημα απ' οτι λεει η ΝΟΚΙΑ καλο ειναι να το εγκαταστησεις.Μην ανησυχεις ουτε "φορτωνει" το κινητο (λειτουργικα) ουτε τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Τι ακρίβως κάνει? Αν δεν έχω πρόβλημα να το κατεβάσω???

Σχετικά με το SMS Accelerator, ο φίλος mario_fit σε κάλυψε απόλυτα.

Όσον αφορά το Adobe Acrobat Lite υπάρχει εδώ http://www.myphone.gr/software/file-412.html

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι ευχαριστω. Το VPN clien, τι είναι?

 

για σύνδεση σε Virtual Private Network.. Έχει το N71 τέτοιο πράγμα?

 

Επίσης ξέρετε αν έχει:

i. POP3 email

ii. Κάποιο τρόπο να εμφανίζει στην αρχική οθόνη τυχόν tasks που έχουμε ορίσει για την ημέρα, όπως συμβαίνει στα Windows Mobile?

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα παντως το sms accelerator πραγματικα χρειαζοταν...;)

Το "ξεμπουκωσε" παρα πολυ το κινητο σε αυτον τον τομεα.

Μπραβο φιλε directx για το adobe...μολις μου θυμισες που το ειχα δει...:happy: ;)

Link to comment
Share on other sites

για σύνδεση σε Virtual Private Network.. Έχει το N71 τέτοιο πράγμα?

 

Επίσης ξέρετε αν έχει:

i. POP3 email

ii. Κάποιο τρόπο να εμφανίζει στην αρχική οθόνη τυχόν tasks που έχουμε ορίσει για την ημέρα, όπως συμβαίνει στα Windows Mobile?

 

I. Κανονικα

ΙΙ. Εμφανιζει τα tasks στην αναμονη, ακριβως οπως και στα windows mobile

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...