Jump to content

[Επίσημο] Nokia N71


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 878
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν έχω παρατηρήσει κάποιο παρόμοιο πρόβλημα

 

Πάντως προς το παρόν είμαι πολύ ικανοποιημένος από την απόδοση της συσκευής στο GSM δίκτυο καθώς έχω απενεργοποιήσει την λειτουργία σε 3G.

 

Μοναδική παραφωνία είναι ένα ενοχλητικό bug στο Snake (έκδοση 0.6.0.6) το οποίο ύστερα από την ολοκλήρωση της 2ης πίστας μπορεί κατά το φόρτωμα του επόμενου επίπεδου να οδηγήσει σε ολοκληρωτικό πάγωμα το λειτουργικό της συσκευής με αποτέλεσμα να είναι απαραίτητη η αφαίρεση της μπαταρίας για να την επανεκκινήσεις.

 

Από εκεί και πέρα, τολμώ να πω ότι άπαξ και την ανάψω .. απλά την ξεχνώ - μου θυμίζει την στιβαρότητα του 6310i - στους προσεχείς μήνες βέβαια θα φανεί αν η εντύπωση μου θα επιβεβαιωθεί.

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Μου το κανει και εμενα αλλα δεν εχω βρει τι το προκαλει. ισως οταν δεν εχει καλο σημα και βρισκεται στην αλλαγη μεταξυ gsm και 3g, γιατι εχω παρατηρησει οτι μου το κανει στο σπιτι μου που το σημα 3g ειναι λιγοστο. αλλου δεν μου εχει συμβει.

Μου το κανει και μενα αυτο παροτι το εχω μονο gsm και οχι 3g.

και κατι ακομα, ορισμενα θεματα που τα ειχα περασει στο κινητο αλλα με αλλη καρτα , με νεα καρτα sd τωρα δεν περνανε, κανει εγκατασταση κανονικα και ενω εχει τερματιστει η μπαρα εγκταστασης μετα απο λιγο μου λεει εγκατασταση αδυνατη....

[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος φίλος να μου λύσει δύο απορίες μου:

 

- πως βγάζει στο media player απεικονίσεις όταν παίζει τραγούδι

- πως περιστρέφεις μια φωτογραφία όταν την έχεις ανοίξει για να την δείς

 

ευχαριστώ !!!

Link to comment
Share on other sites

Απεικονησεις δεν νομιζω να βγαζει, ουτε τις φωτογραφιες περιστρεφει εκτος αν εννοεις την προβολη διαφανειων.
http://i77.photobucket.com/albums/j72/Ferryman_rx7/PB3.jpg Έχω να φάω κουραμάνα ...
Link to comment
Share on other sites

Απεικονήσεις απο ότι λέει το βιβλιαράκι του έχει στο μενού επιλογές του media player, αλλά μάλλον δεν υπάρχει αυτη η ένδειξη στο μενού.

Εκτός απο την προβολή διαφανειών ένας τρόπο έμμεσος για να περιστραφεί μία εικόνα είναι να κάνεις επεξεργασία και μετά περιστροφή, τρόπος άμεσος για περιστροφή μάλλον δεν υπάρχει...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος φίλος να μου λύσει δύο απορίες μου:

 

- πως βγάζει στο media player απεικονίσεις όταν παίζει τραγούδι

 

ευχαριστώ !!!

 

κάπου το είχα δει αυτο, αλλα δεν το βρισκω τώρα.

 

επίσης στο "βοήθεια" λέει πως υπάρχει και η επιλογή "οπτικοποίηση", αλλά δεν τη βλέπω στο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Σύντομα θα είμαι νέος κάτοχος του Ν71 και γω, και θα ήθελα να ρωτήσω μήπως κανένας φίλος ξέρει αν υπάρχει κάποιος τρόπος οι εικόνες που υπάρχουν στη μνήμη του κινητού να μπορούν να προβληθούν σε συσκευή τηλεόρασης. Ξέρω ότι οι πιό καινούριες συσκευές έχουν αυτή τη δυνατότητα αλλά αυτό μπορεί να γίνει με το Ν71; Με κάποιο addon ίσως ή κάποιο άλλο τρόπο πχ ειδικό καλώδιο κλπ;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ριξε μια ματια εδω: http://www.nokia.com.gr/nokia/0,,83255,00.html

αλλα να ξερεις οτι ειναι εκτος παραγωγης πλεον (ισως τα βρεις σε καποια καταστηματα)

Link to comment
Share on other sites

Tο νεο fs caller δουλευει αψογα στο Ν71 αλλα μονο στην εσωτερικη οθονη.

δεν εχει πολλες επιλογες ακομα για χρωματα κλπ αλλα εγινε το μεγαλο βημα

 

 

http://www.reddevils.gr/0003.jpg

[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανένας πώς μπορώ να διαβάζω RSS feeds στο κινητό; Έχει αυτή τη δυνατότητα ενσωματωμένη ή πρέπει να εγκαταστήσω κάποια εφαρμογή; Έχω ενεργοποιήσει κανονικά την πρόσβαση internet μέσω GPRS και μπορώ να σερφάρω με τον browser. Χρειάζομαι κάτι που να υποστηρίζει ελληνικά γιατί καθημερινά διαβάσω τα feeds των ελληνικών sites.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

κάπου το είχα δει αυτο, αλλα δεν το βρισκω τώρα.

 

επίσης στο "βοήθεια" λέει πως υπάρχει και η επιλογή "οπτικοποίηση", αλλά δεν τη βλέπω στο κινητο.

Όσον αφορά την Προβολή Διαφανειών:

 

Πας στην Έκθεση->Εικόνες/Βίντεο->Επιλογές->Προβ. Διαφανειών->Ρυθμίσεις μουσικής. Θέτεις το Μουσική σε «Ενεργοποίηση» και στο Κομμάτι το αρχείο μουσικής που θέλεις να αναπαράγεται κατά την προβολή των εικόνων. Ύστερα επιλέγεις «Πίσω», μεταφέρεσαι ξανά στις Εικόνες/Βίντεο και από εκεί Επιλογές->Προβ. Διαφανειών->Έναρξη. Κατά την αναπαραγωγή μπορείς να ορίσεις τον χρόνο αλλαγής μεταξύ των εικόνων με το δεξί και αριστερό πλήκτρο του Joystick (Tempo).

 

Υ.Γ.

Τα ίδια βήματα μπορούν να εφαρμοσθούν με παρόμοια αποτελέσματα και στην περίπτωση που έχεις επιλέξει κάποιο Άλμπουμ.

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανένας πώς μπορώ να διαβάζω RSS feeds στο κινητό; Έχει αυτή τη δυνατότητα ενσωματωμένη ή πρέπει να εγκαταστήσω κάποια εφαρμογή; Έχω ενεργοποιήσει κανονικά την πρόσβαση internet μέσω GPRS και μπορώ να σερφάρω με τον browser. Χρειάζομαι κάτι που να υποστηρίζει ελληνικά γιατί καθημερινά διαβάσω τα feeds των ελληνικών sites.

Ευχαριστώ.

Νομίζω αυτό σου κάνει http://my-symbian.com/s60v3/software/applications.php?fldAuto=81&faq=4 ;)
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΦΩΝΗΤΙΚΕΣ ΕΝΤΟΛΕΣ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ.

ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΙΣ ΕΝΤΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΝΤΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ. ΟΜΩΣ ΟΤΑΝ ΠΑΤΑΩ ΤΟ ΠΛΗΚΤΡΟ ΑΝΑΓΓΕΛΙΑΣ ΚΑΙ ΑΝΑΓΓΕΛΩ ΤΟΤΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΓΡΑΦΕΙ ΠΩΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΔΕΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΤΗΚΕ. ΣΤΙΣ ΕΠΑΦΕΣ ΔΕ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΚΑΤΑΧΩΤΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΙΔΙΚΟ ΣΥΝΘΕΤΗ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΤΟ ΑΝΑΛΟΓΟ ΕΙΚΟΝΙΔΙΟ ΔΙΠΛΑ ΣΤΙΣ ΕΠΑΦΕΣ. ΣΤΟ MANUAL ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΑΓΝΩΣΤΟ. ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΘΑ ΜΕ ΥΠΟΧΡΕΩΝΑΤΕ. ΜΗΠΩΣ ΑΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ FIRMWARE Η ΜΗΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΝΤΟΠΙΣΕΙ. ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εδώ και 3 μέρες είμαι και εγώ κάτοχος του Ν71.

Θέλω να σας ρωτήσω αν ξέρει κάποιος , τι διαστάσεις πρέπει να έχει μια φωτογραφία για να γίνει wallpaper που να πιάνει όλη την οθόνη...

Τα νεύρα μου, τα χάπια μου και ένα ταξί να φύγω!!!! :)
Link to comment
Share on other sites

thanks

 

352 Χ 416 για ολη την οθονη.

352 Χ 288 για την κλασικη στο κεντρο της οθονης.

 

:)

Δέν παίζει.

Πάλι στην μέση την βγάζει.

Για του λόγου το αληθές.

Τα νεύρα μου, τα χάπια μου και ένα ταξί να φύγω!!!! :)
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο εμενα!

Ειμαι ευτυχης κατοχος του Ν71 και ηθελα να σας ρωτησω κατι!

Εσβησα κατα λαθος το install file του f-secure και δε μπορω να το εγκαταστησω..

καποια λυση?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο εμενα!

Ειμαι ευτυχης κατοχος του Ν71 και ηθελα να σας ρωτησω κατι!

Εσβησα κατα λαθος το install file του f-secure και δε μπορω να το εγκαταστησω..

καποια λυση?

Κατεβασε το απο το site της f-secure.

 

Λοιπον παιδια εκανα μια χοντρή μ@λ@κι@ για την οποια μου αξιζει πετροβολισμος , κρεμασμα ισως και καψιμο :) Λοιπον αποφασισα που λετε μια μερα να αλλαξω μπαταρια και να βαλω την BL-6C με τα 1070 mAh. Χωρις το καπακι χωραγε μια χαρα. Με το καπακι ομως οχι. Τι να κανω, τι κανω λεω δεν το σπαω το καπακι στα σημεια που κραταει την μπαταρια επειδη ειναι πιο χοντρη; Και το εκανα. Και παλι δεν χωραγε γιατι το καπακι περισευε απ'εξω και το πισω μερος του κινητου δεν ηταν σε ευθεια. Οποτε ξαναεβαλα την BL-5C με τα 900 mAh και εκλεισα το καπακι με σελοτειπ. Εχω παραγγηλει καινουργιο και αναμενω. Με τις υγειες μου... :vava: :whip: :stupid:

http://i77.photobucket.com/albums/j72/Ferryman_rx7/PB3.jpg Έχω να φάω κουραμάνα ...
Link to comment
Share on other sites

352 Χ 288 τοτε! Για να εχεις wallpaper σε ολη την οθονη μαλλον θα χρειαζεσαι προγραμμα οπως στα προηγουμενα symbian!

Πάρα πολύ ωραία κάπου πάμε τώρα...

Ποιό πρόγραμμα χρειάζομαι.

Τα νεύρα μου, τα χάπια μου και ένα ταξί να φύγω!!!! :)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω,το προβλημα με το f-secure λυθηκε!

Θα ηθελα να ρωτησω κατι αλλο!

Μπορω να περασω ταινια στο κινητο (στην καρτα μνημης βεβαια) και να παιζει?

Μπορει να γινει μετατροπη με καποιο προγραμμα?

Τι μορφη χρειαζεται να εχει?

Με το προγραμμα που εχει το cd του κινητου γινεται τιποτα?

Με συγχωρειτε για τις απανωτες ερωτησεις!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...