Jump to content

[Επίσημο] Nokia N71


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σχετικά με το SMS Accelerator, ο φίλος mario_fit σε κάλυψε απόλυτα.

Όσον αφορά το Adobe Acrobat Lite υπάρχει εδώ http://www.myphone.gr/software/file-412.html

 

Ευχαριστώ και σε εσένα φίλε μου!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 878
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε γμτ το multimedia key σας δουλεύει πάντα??

Εμένα μερικές φορές δεν λειτουργεί και π΄ρεπει να κάνω restart για να δουλεψει

Eχεις εγκαταστησει το Handy Clock ή Handy Expense ? Αν δεν κανω λαθος ειναι known issue με τα προγραμματα αυτα

Link to comment
Share on other sites

Τελικά χθες το βράδυ απέκτησε και η δικιά μου οθόνη, δίχως ιδιαίτερο λόγο, δυο μικρές γρατσουνιές! :(

Επίσης παρατήρησα ότι έχουν αρχίσει και ξεφτίζουν τα γράμματα ορισμένων πλήκτρων - απαράδεκτα πράγματα για συσκευή 2 μηνών.. :(

 

http://img237.imageshack.us/img237/7204/keydambh7.th.jpg

 

Υ.Γ.

Για να δείτε την φωτογραφία στο αρχικό της μέγεθος κάντε την κλικ..

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

ΩΠΑ!!!!!!!!:X :confused:

Οντως!Το 3,4 και 7 στην συσκευη σου πραγματικα εχουν "φθαρθει" πολυ...:(

Ουτε ο Ψαλιδοχερης να εγραφε μηνυματα...:confused:

 

Ερωτηση τωρα για να ξερω.Στην Αθηνα που μπορει να το παει καποιος το N71 για να του αλλαξουν την εξωτερικη "και" του κινητου;

Με αυτο θα αλλαζουν και το τζαμακι της οθονης;

Τελος μπορεις να ζητησεις να αλλαξουν και πληκτρολογιο;

Φυσικα με το αζημιωτο, αν και ειναι απαραδεκτο αυτο που σου συνεβει φιλε directx...:mad: :(

Link to comment
Share on other sites

Για service θα το σκεφτώ πολύ φίλε mario_fit καθώς δεν ξέρω εάν θέλω να μπλέξω με τα σαΐνια :ooch: της Nokia .. το πιο πιθανό είναι ότι θα το κρατήσω κανένα χρόνο μέχρι να βγάλω τα λεφτά αγοράς του και ύστερα βλέπουμε.

 

Συμπληρώνοντας θα ήθελα να σημειώσω πως το πληκτρολόγιο του επί 3ετίας χρησιμοποιούμενου 6310i μου, είναι ακόμα σαν καινούργιο (όπως και το 6230 μου), ενώ το ίδιο ισχύει σχεδόν για όλες τις προηγούμενες συσκευές μου (εξαίρεση ορισμένες ελάχιστες φθορές στα πλήκτρα του Motorola V3 και οπωσδήποτε όχι 2 μήνες μετά την αγορά της συσκευής).

 

Γενικά η Nokia έχει ρίξει την ποιότητα..

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαινω απολυτα για το μπλεξιμο με τα σαϊνια της ΝΟΚΙΑ οπως πολυ σωστα ειπες...

Κριμα ομως σε μια τετοια συσκευη η οποια και απο καλα πλαστικα εξωτερικα εχει κατασκευαστει και με μεταλικα στοιχεια, και που στο φιναλε και την πληρωνεις και υποτιθεται οτι εχει την "χλιδη" της και ειναι high level συσκευη, να παρατηρουνται τετοια παιδαριωδη λαθη...:!:

Σε εμενα προς το παρων δεν εχει παρουσιαστει κατι τετοιο με τα πληκτρα...και το εχω κι εγω περιπου 2-2 1/2 μηνες.

Link to comment
Share on other sites

Epeidi entos duo imerwn tha eimai katoxos enos N71 den exw akousei tipota gia thiki.

Kai istera apo ta problimata poy akouw me othoni kai pliktrologio exete na protienete tipota kalo

exw dei auto to dokimase kaneis

http://www.emarket.gr/lot.cfm?lotID=5538388

 

opws kai auto

http://mobile.brando.com.hk/CrystalCaseN71.php

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την CP-74 (για N90, N71 και 6280) και είμαι πολύ ευχαριστημένος..

http://img244.imageshack.us/img244/9371/cp74qi1.jpg

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το SMS Accelerator, ο φίλος mario_fit σε κάλυψε απόλυτα.

Όσον αφορά το Adobe Acrobat Lite υπάρχει εδώ http://www.myphone.gr/software/file-412.html

 

Το κατεβάζω αλλά δεν το αναγνωριζει ο υπολογιστης για να το μεταφέρω μέσω PC suite.Έχει κατάληξη, php

Τί πρέπει να κάνω??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το κατεβάζω αλλά δεν το αναγνωριζει ο υπολογιστης για να το μεταφέρω μέσω PC suite.Έχει κατάληξη, php

Τί πρέπει να κάνω??

Δοκίμασε να αλλάξεις την κατάληξη απο .php σε .sis :)
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να κανεις αυτο που ειπε ο Theka.;)

Το εκανε και σε ενα φιλαρακι μου.(Ηταν κανονικο το μεγεθος του αρχειου 1.6Μεγα) και τελειωνε σε php.Το αλλαξε και ολα ΟΚ.

Αν παλι δεν δουλεψει, εδω ειμαστε.Στο στελνουμε ή το ανεβαζουμε καπου.;)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να αλλάξεις την κατάληξη απο .php σε .sis :)

 

Τελικα πάλι τύποτα. Ενω μου βγάζει κανονικα το εικονίδιο, όταν πάω να το εγκαταστήσω το κινητο μου λέει 'οτι΄"η εγκατάσταση δεν υποστηρίζεται"

 

 

Επίσης μήπως ξέρεται που μπορώ να βρω τα 2 παιχνίδια που είχαι το κινητο? το φιδάκι & το άλλο με τις κάρτες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα σου είναι πολύ ασυνήθιστο οπότε δοκίμασε κάποιον διαφορετικό Browser (πχ. FireFox, Explorer κτλ) από αυτόν που χρησιμοποιείς..

 

Όσον αφορά το Φιδάκι και το Card Deck δεν έχω κάτι υπόψη μου, όμως το πρώτο παιχνίδι έχει ένα σοβαρό bug (έκδοση 0.6.0.6 Α3) και κολλά πολύ άσχημα την συσκευή (βγάζεις μπαταρία!) ύστερα από το 2 ή 3 επίπεδο.

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το Φιδάκι και το Card Deck δεν έχω κάτι υπόψη μου, όμως το πρώτο παιχνίδι έχει ένα σοβαρό bug (έκδοση 0.6.0.6 Α3) και κολλά πολύ άσχημα την συσκευή (βγάζεις μπαταρία!) ύστερα από το 2 ή 3 επίπεδο.

 

To εκανε και σε σενα ε;:(

Νομιζα οτι μονο εγω ημουν ο προνομιουχος.Τελικα σταματησα να το παιζω και ησυχασα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδία γράφει σε όλους κανονικά, μηνύματα στα Ελληνικά; Γιατί εμένα μου έχει παρουσιάσει το πρόβλημα με τους 70 χαρακτήρες και είμαι σχεδόν βέβαιος ότι δεν το είχε αρχικά (Δεν γράφω και πολύ συχνά μηνύματα)
The Bride Is Back For The Final
Link to comment
Share on other sites

Παιδία γράφει σε όλους κανονικά, μηνύματα στα Ελληνικά; Γιατί εμένα μου έχει παρουσιάσει το πρόβλημα με τους 70 χαρακτήρες και είμαι σχεδόν βέβαιος ότι δεν το είχε αρχικά (Δεν γράφω και πολύ συχνά μηνύματα)

 

Ρυθμισεις μηνυματων -> Υποστηριξη περιορισμενη :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

To εκανε και σε σενα ε;:(

Νομιζα οτι μονο εγω ημουν ο προνομιουχος.Τελικα σταματησα να το παιζω και ησυχασα.

Δυστυχώς ναι, την πρώτη φορά θεώρησα ότι ήταν τυχαίο ύστερα όταν επαναλήφθηκε έψαξα στο Δίκτυο και είδα ότι πρόκειται για γνωστό bug :( ελπίζω να υπάρξει κάποια αναβάθμιση αν όχι σε ολόκληρο το firmware τουλάχιστον στο ίδιο το παιχνίδι κάποια στιγμή..

 

Επίσης παρατήρησα φθορές στις αρθρώσεις οπου ανοίγει το άνω τμήμα, όχι κάτι σημαντικό απλά έχει υποχωρήσει το χρώμα στα σημεία τριβής μεταξύ των δυο τμημάτων (άνω - κάτω) όταν ανοίγει η συσκευή, θα προσπαθήσω να βγάλω φωτογραφία ώστε να γίνω πιο κατανοητός.. επαναλαμβάνω όμως πως είναι τουλάχιστον ασήμαντη λεπτομέρεια καθώς οι αρθρώσεις εξακολουθούν να αντιδρούν σαν καινούργιες (ούτε τριξίματα, ούτε χαλάρωση)..

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

πώς μπορούμε να στείλουμε αρχεία με κατάληξη jar και jad ? μου λέει ότι είναι κλειδωμένα .. και από file manager ...( το κόλπο να το μετονομάσω σε ja πχ πιάνει αλλά μετά ο άλλος στο κλάσης κατώτερο κινητό από το n71 δεν έχει τη δυνατότητα να το αλλάξειι .))
το κινητο ειναι μερος της ζωης μας
Link to comment
Share on other sites

πώς μπορούμε να στείλουμε αρχεία με κατάληξη jar και jad ? μου λέει ότι είναι κλειδωμένα .. και από file manager ...( το κόλπο να το μετονομάσω σε ja πχ πιάνει αλλά μετά ο άλλος στο κλάσης κατώτερο κινητό από το n71 δεν έχει τη δυνατότητα να το αλλάξειι .))

 

Δοκιμασες με την ενσωματωμενη εφαρμογη Profilexplorer της εφαρμογης Profilmail ?

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Paidia eimai katoxos enos SE W900 kai skeftomai na agoraso to N71. Ta java games pou exo sto w900 yparxei periptosi na mi paizoun sto N71???

prepei na paizoyn alla kai na min paizoun tha breis para polla apo gnosta site!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,θα ηθελα ενα παιχνιδι racing για το n71..

Εβαλα το colin mcrae το οποιο δε μου αρεσε..

Δυσκολο μεχρι βλακειας και εδειχνε το αυτοκινητο απο πανω και οχι απο πισω..

Και ο χειρισμος οχι οτι καλυτερο..

Εχετε κατι να προτινετε??

Αν μπορειτε μου δινετε ενα λινκ..

Εννοειται το παιχνιδι να ειναι free or *****ed!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,θα ηθελα ενα παιχνιδι racing για το n71..

Εβαλα το colin mcrae το οποιο δε μου αρεσε..

Δυσκολο μεχρι βλακειας και εδειχνε το αυτοκινητο απο πανω και οχι απο πισω..

Και ο χειρισμος οχι οτι καλυτερο..

Εχετε κατι να προτινετε??

Αν μπορειτε μου δινετε ενα λινκ..

Εννοειται το παιχνιδι να ειναι free or *****ed!

 

Σου προτείνω το Asphalt Urban GT.Έχει εύκολο χειρισμό και αξιόλογα γραφικά.

http://www.iphone-forum.org/nokia-s40-apps-games/t-games-for-nokia-62706280240x320-95956-post999050.html/?highlight=asphalt#post999050

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πόσο χρόνο σας κρατάει η μπαταρία;

Εμένα παραπάνω από μιάμιση μέρα δεν κρατάει με τίποτα. Είναι αυτό φυσιολογικό; Παρατήρησα πως ακόμα και σβηστό να το χω πάλι

η μπαταρία εξαντλείται σιγά σιγά. Έπεσα σε πατάτα; Τί έγινε;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...