Jump to content

[Επίσημο] Nokia N71


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω παρατηρησει οτι κατι φορες κυριως οταν ειμαι στην εκθεση μου αναβοσβηνει η οθονη. Τι μπορει να ειναι;
http://i77.photobucket.com/albums/j72/Ferryman_rx7/PB3.jpg Έχω να φάω κουραμάνα ...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 878
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To επιασα προσφατα στα χερια μου. Εχω την εντιπωση οτι ειναι το πιο κακοφτιαγμενο S60 που εχω δει. Παρα πολυ μετρια κατασκευη για την τιμη του. Ο μηχανισμος που ανοιγει αθλιως. Προτεινω σαυτους που σκοπευουν να το αγορασουν να το δουν πρωτα απο κοντα πριν ειναι αργα...

Διαφωνω. Η αισθηση που μου δινει ειναι οτι ειναι "σφηκτο" και τα πλαστικα πολυ καλη κατασκευη. Οσο για τον μηχανισμο ανοιγματος θελει λιγο προσοχη λογο οτι ανοιγει σε δυο φασεις, δηλαδη να μην τον ανοιξεις με δυναμη μεχρι τερμα.

http://i77.photobucket.com/albums/j72/Ferryman_rx7/PB3.jpg Έχω να φάω κουραμάνα ...
Link to comment
Share on other sites

Οσο για τον μηχανισμο ανοιγματος θελει λιγο προσοχη λογο οτι ανοιγει σε δυο φασεις, δηλαδη να μην τον ανοιξεις με δυναμη μεχρι τερμα.
Τέτοιο μηχανισμό έχει και το Ν90. Μέχρι τώρα έχει αποδειχτεί πολύ γερός, σχεδόν ένα χρόνο μετά την αγορά του :happy:
Link to comment
Share on other sites

Διαφωνω. Η αισθηση που μου δινει ειναι οτι ειναι "σφηκτο" και τα πλαστικα πολυ καλη κατασκευη. Οσο για τον μηχανισμο ανοιγματος θελει λιγο προσοχη λογο οτι ανοιγει σε δυο φασεις, δηλαδη να μην τον ανοιξεις με δυναμη μεχρι τερμα.

και μένα η πρώτη επαφή με το κινητό ήταν πολύ θετική και με εντυπωσίασε.μου φάνηκε στιβαρή κατασκευή και όχι και τοσο παντόφλα,μια χαρα για τις δυνατότητές του.Με κόβω πιθανό υποψήφιο αγοραστή μιας και η τιμή του είναι δελεαστική (και ψάχνω και μήνες να αντικαταστίσω το ηρωικό και τίμιο νοκια 6600!) :)

αναμένω με αγωνία τα σχόλια των κατόχων ;)

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρησει οτι κατι φορες κυριως οταν ειμαι στην εκθεση μου αναβοσβηνει η οθονη. Τι μπορει να ειναι;

Μου το είχε κάνει και μένα την πρώτη ημέρα, αυτό που διαπίστωσα ήταν ότι το έκανε όταν υπήρχαν εφαρμογές ανοιχτές στο παρασκήνιο, αν τις κλείσεις δεν το κάνει πλέον ;) (κρατάς πατημένο το πλήκτρο του μενού και απο εκεί κλείνεις τις ανοιχτές εφαρμογές και τρέχει μόνο το εικονίδιο που λέει Αναμονή)

Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστα, το ειχα ψιλοπεθανει στις εφαρμογες και στα θεματα. Τωρα ειμαι πιο επιλεκτικος.

 

Παντως χτες κολλησα με ενα παιχνιδακι που εχει στην εξωτερικη οθονη με ενα υποβρύχιο! Τωρα καπως μου περασε :lol: :lol: :lol:

http://i77.photobucket.com/albums/j72/Ferryman_rx7/PB3.jpg Έχω να φάω κουραμάνα ...
Link to comment
Share on other sites

ara sth vodafone poios na kserei!??

 

Συνήθως η vodafone παραλαμβάνει τελευταία σε σχέση με όλους τους άλλους...

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως η vodafone παραλαμβάνει τελευταία σε σχέση με όλους τους άλλους...

Γιατι κανονιζει με τις εταιριες να τα βγαζουν σε vodafone live! εκδοση. Ερχονται λιγα κομματια στην αρχη, τα δινει οσο ειναι καινουργια και μετα προωθει τα vodafone live!

 

Το Ν80 vlive ετοιμαζεται γι'αυτο υπαρχει ελληψη και μαλλον το Ν71 θα ακολουθησει ;)

http://i77.photobucket.com/albums/j72/Ferryman_rx7/PB3.jpg Έχω να φάω κουραμάνα ...
Link to comment
Share on other sites

ARG ! Τωρα πηρα στο καταστημα της ΤΙΜ στην Στουρναρη και μου ειπε οτι θα τους ερθει τελος του μηνα !
Link to comment
Share on other sites

Άντε να δούμε πότε θα κυκλοφορήσει στα περισσότερα καταστήματα ώστε να το έχουμε αρκετοί στα χέρια μας για να συζητήσουμε και λίγο με το κινητό στο χέρι :mobile:
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει βγαλει και προβληματα μεχρι τωρα ρε γαμωτο :mad: :mad: :mad:

 

Δεν μπορω αλλο, βαρέθηκα, αραχνιασε το τοπικ! ΑΜΑΝ ΠΙΑ :lol: :lol: :lol:

http://i77.photobucket.com/albums/j72/Ferryman_rx7/PB3.jpg Έχω να φάω κουραμάνα ...
Link to comment
Share on other sites

Γιατι κανονιζει με τις εταιριες να τα βγαζουν σε vodafone live! εκδοση. Ερχονται λιγα κομματια στην αρχη, τα δινει οσο ειναι καινουργια και μετα προωθει τα vodafone live!

 

Το Ν80 vlive ετοιμαζεται γι'αυτο υπαρχει ελληψη και μαλλον το Ν71 θα ακολουθησει ;)

 

 

Σιγουρα στα Νοκια ισχυει κατι τετοιο?

Ειχα την εντυπωση πως η Νοκια ειχε συμφωνησει με Βονταφον, να ΜΗΝ μπαινει το "VFlive menu" στα κινητα της.

Μαλλον ομως.. ειχα λαθος εντυπωση :( :(

Quadra 660av
Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοω το vlive menu οπως τα sharp ή τα sagem :ρ

 

Εννοω nokia menu με περασμενες ρυθμισεις, συντομευσεις, ηχους, εικονες, θεματα, αλλη προσοψη κτλ.

 

Γενικα τα vlive nokia ειναι λιγο πιο αργα και εμφανιζουν προβληματακια. Πολλοι κατοχοι nokia κανουν αναβαθμιση και τα βγαζουν.

http://i77.photobucket.com/albums/j72/Ferryman_rx7/PB3.jpg Έχω να φάω κουραμάνα ...
Link to comment
Share on other sites

Παιζει video fullscreen οριζόντια και κάθετα?Υπάρχει εφαρμογή για S60 3rd edition που να παίζει avi?Τετοια οθόνη θάναι ιδανική για ταινιούλες!
Link to comment
Share on other sites

Παιζει video fullscreen οριζόντια και κάθετα?Υπάρχει εφαρμογή για S60 3rd edition που να παίζει avi?Τετοια οθόνη θάναι ιδανική για ταινιούλες!

Φίλε μου παίζει fullscreen οριζόντια και κάθετα.

Για το αν έχει βγεί εφαρμογή συμβατή που να παίζει avi δεν το γνωρίζω :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δυο συντομες ερωτησουλες απο εμενα γιατι εδω και λιγο καιρο σκεφτομαι να το αγορασω απο Ιταλια.

(κυκλοφορει κανα 2 μηνες τωρα και το εχω βρει με τιμες απο 430 εως 490 σκετη συσκευη.)

-Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι απο ταχυτητα πως παει;(Ο επεξεργαστης δηλαδη πως ανταποκρινεται;)

-Ποια η ποιοτητα του πληκτρολογιου.ειναι καλα τα πληκτρα για την συνταξη μηνυματος κτλ.Αποσταση μεταξυ τους;(Δεν εχω χοντρα δαχτυλα)

Και ποσο καλη ανταποκριση εχουν.

 

Αυτα...

Σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων.;)

(συγγνωμη αν εχουν απαντηθει ηδη, αλλα κατι εει γινει με το pc και τωρα με δυσκολια ποσταρω.:( )

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δυο συντομες ερωτησουλες απο εμενα γιατι εδω και λιγο καιρο σκεφτομαι να το αγορασω απο Ιταλια.

(κυκλοφορει κανα 2 μηνες τωρα και το εχω βρει με τιμες απο 430 εως 490 σκετη συσκευη.)

-Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι απο ταχυτητα πως παει;(Ο επεξεργαστης δηλαδη πως ανταποκρινεται;)

-Ποια η ποιοτητα του πληκτρολογιου.ειναι καλα τα πληκτρα για την συνταξη μηνυματος κτλ.Αποσταση μεταξυ τους;(Δεν εχω χοντρα δαχτυλα)

Και ποσο καλη ανταποκριση εχουν.

 

Αυτα...

Σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων.;)

(συγγνωμη αν εχουν απαντηθει ηδη, αλλα κατι εει γινει με το pc και τωρα με δυσκολια ποσταρω.:( )

 

Φίλε μου, δεν έχω διαπιστώσει κάποιο πρόβλημα με τον επεξεργαστή, ανταποκρίνεται σωστά, σχετικά γρήγορα και σταθερά.

Το πληκτρολόγιο έχει πολύ καλή ποιότητα και εγώ με νορμάλ δάκτυλα δεν αντιμετωπίζω κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα στα μηνύματα, δεν πιστεύω ότι πρέπει να σε προβληματίζει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

kalispera paidia thelo ti boithia sas exo paragilei to n71 apo microland kai perimeno!!alla skeftomai na akuroso kai na perimeno to k800!osoi exete to kinito eiste euxaristimenoi apo tis foto kai ta video?exete antimetopoisei sobara problimata? apo paixnidia kai efarmoges ti leei?:) eyxaristo:)
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας ferryman kai sotzyg.:happy:

το γνωριζα οτι ειχε 220αρη επεξεργαστη, απλως ηθελα να δω στην πραξη πως ανταποκρινεται.(Ξερεται, να επιβαιβεωθω περιπου.)

Ο ηχος του ειναι καλος;;;Και σαν ενταση και σαν ποιοτητα ρωταω.;)

Μου εχει κανει "κλικ" αυτο το κινητο...και δυσκολα το παθαινω αυτο...:D

Link to comment
Share on other sites

Οσο κλικ σου εκανε η ... κοπελα :) στην υπογραφή σου; :lol: :love:

 

Ο ηχος με τα ηχεια ειναι αρκετα καλος αλλα στην μεγιστη ενταση καπως παραμορφωνεται. Εγω τον εχω στα 8/10. Ακουγεται αρκετα δυνατα και ετσι.

 

Με ακουστικα (οχι το handfree) αν παιξεις και με το equalizer Η ποιοτητα και η ενταση ειναι φοβερη. Εγω χρησημοποιω κατι sony απο το παλιο μου walkman με κασετα που ειχα. :music:

http://i77.photobucket.com/albums/j72/Ferryman_rx7/PB3.jpg Έχω να φάω κουραμάνα ...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...