Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80 (Pre-Release)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μα πως ειναι δυνατον?τραβαει χειροτερες φωτογραφιες απο το n70?δηλαδη και απο το n90.εγω αυτο το κινητο το ειχα τοπ 1.και περιμενα να βγει για να παω να το παρω.πωωωωωωωωωω!!!ξενερωσα.οταν λετε autofocus τι εννοειται γιατι ειμαι και λιγο σκραπας.ποια κινητα απο τα καινουργια εχουν ?

σας παρακαλω πειτε ενα κινητο με τελεια αναλυση οθονη,καμερα και να εχει τις λειτουργιες του n80.ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Auto focus σημαίνει αυτόματην εστίαση. Κάτι που συναντάται στις ψηφιακές φωτογραφικές και σε λίγα (μεχρι στιγμής) μοντέλα της αγοράς όπως Nokia N90, SonyEricsson K750i, Sharp V903 κ.α. Είναι πάρα πολύ σημαντικό χαρακτηριστικό.

 

Μην ξενερώνεις με την ποιότητα των φωτογρφιών του Ν80. 1ον γιατί δεν βρίσκεται ακόμα στο τελικό του firmware (δεν ξέρω τι βελτίωση θα δούμε αλλά θα είναι σίγουρα αισθητή) και 2ον γιατί δεν υπάρχει καμί αάλλη πρόταση στην αγορά με τα τεχνικά χαρακτηριστικά του Ν80.

Link to comment
Share on other sites

Auto focus σημαίνει αυτόματην εστίαση. Κάτι που συναντάται στις ψηφιακές φωτογραφικές και σε λίγα (μεχρι στιγμής) μοντέλα της αγοράς όπως Nokia N90, SonyEricsson K750i, Sharp V903 κ.α. Είναι πάρα πολύ σημαντικό χαρακτηριστικό.

 

Μην ξενερώνεις με την ποιότητα των φωτογρφιών του Ν80. 1ον γιατί δεν βρίσκεται ακόμα στο τελικό του firmware (δεν ξέρω τι βελτίωση θα δούμε αλλά θα είναι σίγουρα αισθητή) και 2ον γιατί δεν υπάρχει καμί αάλλη πρόταση στην αγορά με τα τεχνικά χαρακτηριστικά του Ν80.

δηλαδη εαν εσενα σου χαριζανε ενα nokia n90,n91,n80,n70,sharpv903,w900.ποιο απο ολα αυτα θα επελεγες.πες μου 1,2,3 .σε καταταξη.εχω επιδοτηση 700ευρω και δεν ξερω τι να κανω.να περιμενω για το ν80?να παρω καποιο απο αυτα ποθ ηδη υπαρχουν?δεν με ικανοποιουν αυτα που υπαρχουν στις φωτογραφιες.μονο το v903sharp.ευχαριστω πολυ...φιλικα

Link to comment
Share on other sites

Auto focus σημαίνει αυτόματην εστίαση. Κάτι που συναντάται στις ψηφιακές φωτογραφικές και σε λίγα (μεχρι στιγμής) μοντέλα της αγοράς όπως Nokia N90, SonyEricsson K750i, Sharp V903 κ.α. Είναι πάρα πολύ σημαντικό χαρακτηριστικό.

 

Μην ξενερώνεις με την ποιότητα των φωτογρφιών του Ν80. 1ον γιατί δεν βρίσκεται ακόμα στο τελικό του firmware (δεν ξέρω τι βελτίωση θα δούμε αλλά θα είναι σίγουρα αισθητή) και 2ον γιατί δεν υπάρχει καμί αάλλη πρόταση στην αγορά με τα τεχνικά χαρακτηριστικά του Ν80.

 

Κι'όμως υπάρχει και αλλης εταιρείας κινητό με παρόμοια τεχνικά χαρακτηριστικά.

Αλλά επειδή και εκείνο δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα θα περιμένω να δώ τι θα γίνει με το Ν80. Εάν βελτιωθεί και η κάμερα θα είναι ίσως η πρώτη επιλογή και λόγω τιμής.

 

Αλλά ρε παιδία πιό πολύ θα χρησιμοποιώ την κάμερα παρά το UPNP. Και όταν θα χρησιμοποιείται ευρέως τότε σίγουρα θα έχουμε πάρει ήδη τους αντικαταστάτες των σημερινών μας κινητών.

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μετα απο mail που εστειλα στο γραφειο τυπου της νοκια στη Φιλανδια πηρα την εξης απαντηση σημερα:

 

Dear Sir,

 

we expect the N80 to be commercially available during the first quarter this year.

We expect the price at retail to be approximately 500 euros excluding local taxes (in unsubsidized markets).

 

The price is subject to local market dynamics and retailer promotions.

 

 

 

Please note that this channel, Press Office, is only for answering media inquiries.

 

 

 

Best regards,

 

Nokia Communications

 

 

Μηπως δεν ξερουν ουτε οι ιδιοι τι τους γινεται;

 

Φιλικα

Are you with Us?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά πήγα σήμερα στο Nokia Shop στην Γρ. Λαμπράκη στο Πειραιά και ζήτησα να μου κρατήσει και να με ενημερώσει οταν θα έρθει το Ν80. Έχει αρχίσει ήδη να κρατάει... εγώ είδα 2 !! ... Επίσης μου ανέφερε ότι υπολογίζει σύμφωνα με τελευταία ενημέρωση τέλη Απριλίου....Μακάρι:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μετα απο mail που εστειλα στο γραφειο τυπου της νοκια στη Φιλανδια πηρα την εξης απαντηση σημερα:

 

Dear Sir,

 

we expect the N80 to be commercially available during the first quarter this year.

We expect the price at retail to be approximately 500 euros excluding local taxes (in unsubsidized markets).

 

The price is subject to local market dynamics and retailer promotions.

 

 

 

Please note that this channel, Press Office, is only for answering media inquiries.

 

 

 

Best regards,

 

Nokia Communications

 

 

Μηπως δεν ξερουν ουτε οι ιδιοι τι τους γινεται;

 

Φιλικα

Ναι και το 1st quarter τελειώνει σε 7 ημέρες! :shifty: Μήπως τελικά θα κάνουν ship 31 Μαρτίου????

 

ΈΛΕΟΣ ΔΗΛΑΔΗ!

Μία σαφή ανακοίνωση δεν μπορούν να δώσουν;;;

Link to comment
Share on other sites

Ftani pia me afto to thema...otan erthei to kinito tharthei...tha itan kalitera na sholiazoume ta haraktiristika tou i kati telospandon ektos apo to pote tha erthei..

MEHRI TO KALOKAIRI THA TO EHOYME SIGOURA

Follow me on Instagram : el.rapha_
Link to comment
Share on other sites

Έχω καλά νέα!:D

 

Το Coming Soon εξαφανίστηκε από το nokiausa.com και εμφανίστηκε η επιλογή Nokia N80 στο Phone Support.:happy:

 

Στο Ευρωπαϊκό site δεν εξαφανήστηκε ακομα και ούτε υπάρχει στο phone support του site σαν επιλογή.:worry:

 

Στο ελληνικό N-series site εμφανίστηκαν όλα τα μοντέλα (και το N80) αλλά όταν πατάς κάποιο εμφανίζονται τα Ν70, Ν90, Ν91.:blink:

 

Προφανός βρίσκονται όλοι σε διαδικασία αναβάθμισης των sites τους. Είναι κοντά...:happy:

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη εαν εσενα σου χαριζανε ενα nokia n90,n91,n80,n70,sharpv903,w900.ποιο απο ολα αυτα θα επελεγες.πες μου 1,2,3 .σε καταταξη.εχω επιδοτηση 700ευρω και δεν ξερω τι να κανω.να περιμενω για το ν80?να παρω καποιο απο αυτα ποθ ηδη υπαρχουν?δεν με ικανοποιουν αυτα που υπαρχουν στις φωτογραφιες.μονο το v903sharp.ευχαριστω πολυ...φιλικα

 

Βασικά πρέπει να κατασταλάξεις στο τι θέλεις απο το κινητό σου. Θέλεις ανοιχτό λειτουργικό με όσα πλεονεκτήματα αυτό συνεπάγεται, θέλεις να ακούς ποιοτικότατη μουσική, θέλις καλή κάμερα; Δυστυχώς δεν υπάρχει κανένα που να τα συνδιάζει όλα εξίσου.

 

Εγώ δεν ενδιαφέρομαι καθόλου για την κάμερα (θα επέλεγα άνετα ένα Ε60 ή Ε61 αντί Ν80) αλλά θεωρώ συμαντικότατη την ύπαρξη ανοιχτού λειτουργικού και τις εκτεταμένες δυνατότητες αναπαραγωγής μουσικής. Τα Sonyericsson αποκλείονται εξ'ορισμού λόγω memory stick και τα sharp για αμέτρτους λόγους.

 

Το Ν80 αποτελεί για μένα αλλά και για πολλούς άλλους την χρυσή τομή καθώς η Nokia προσπάθησε, για πρώτη φορά ίσως στην ιστορία της, να τα συνδιάσει όλα. Αποτελεί σίγουρα ένα χαρισματικό μοντέλο αλλά πρέπει να περιμένουμε να κυκλοφορήσει για να δούμε κατά πόσο ανταποκρίνεται στις προσδοκίες μας.

Link to comment
Share on other sites

Έχω καλά νέα!:D

 

Το Coming Soon εξαφανίστηκε από το nokiausa.com και εμφανίστηκε η επιλογή Nokia N80 στο Phone Support.:happy:

 

Στο Ευρωπαϊκό site δεν εξαφανήστηκε ακομα και ούτε υπάρχει στο phone support του site σαν επιλογή.:worry:

 

Στο ελληνικό N-series site εμφανίστηκαν όλα τα μοντέλα (και το N80) αλλά όταν πατάς κάποιο εμφανίζονται τα Ν70, Ν90, Ν91.:blink:

 

Προφανός βρίσκονται όλοι σε διαδικασία αναβάθμισης των sites τους. Είναι κοντά...:happy:

Ναι αλλα στο support δεν υπαρχει πουθενα το εγχειριδιο!!!Μαλλον βιαστηκανε!!!

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα στο support δεν υπαρχει πουθενα το εγχειριδιο!!!Μαλλον βιαστηκανε!!!

Δεν νομίζω να κάνουν αυθαίρετα πράγματα... Ας περιμένουμε και την επόμενη εβδομάδα... ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι και το 1st quarter τελειώνει σε 7 ημέρες! :shifty: Μήπως τελικά θα κάνουν ship 31 Μαρτίου????

 

Sorry, αλλά το 1st quarter (πρώτο τέταρτο) τελειώνει 30 Απριλίου και όχι 31 Μαρτίου :X

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Sorry, αλλά το 1st quarter (πρώτο τέταρτο) τελειώνει 30 Απριλίου και όχι 31 Μαρτίου :X

31 Μαρτίου τελειώνει...

 

Ο χρόνος χωρίζεται σε τέσσερα τέταρτα (4/4), δηλαδή 1st, 2nd, 3rd, 4th quarter και κάθε τέταρτο έχει 3 μήνες αν κάνεις τη διαίρεση 12 μήνες δια 4 τέταρτα.

 

12/4=3

 

Οπότε Ιανουάριος, Φεβρουάριος, Μάρτιος είναι 3 μήνες...

Τελικά,

το 1st quarter τελειώνει τέλος Μαρτίου, δηλαδή 31/03 (31 Μαρτίου). :D

Link to comment
Share on other sites

den 3ero an ine efikto, alla kapos etsi to fantazome

an sindesis to adsl tou spitiou me to asirmato mias polis kai eno ise sti kafeteria, leme tora h sto dromo, ginete na sindethis me to n80 se internet me wireless meso tou topikou diktiou tis polis pernontas prosvasi apo to spiti sou kai pio akreo tha ine lete dinaton na kanis kai voip sinomilies?

Υπογραφή εκτός κανόνων Ο.Π.Χ
Link to comment
Share on other sites

den 3ero an ine efikto, alla kapos etsi to fantazome

an sindesis to adsl tou spitiou me to asirmato mias polis kai eno ise sti kafeteria, leme tora h sto dromo, ginete na sindethis me to n80 se internet me wireless meso tou topikou diktiou tis polis pernontas prosvasi apo to spiti sou kai pio akreo tha ine lete dinaton na kanis kai voip sinomilies?

 

:blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

Τί είπες τώρα????Δε νομίζω οτι γίνεται αυτό το οποίο περιγράφεις......

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

:blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

Τί είπες τώρα????Δε νομίζω οτι γίνεται αυτό το οποίο περιγράφεις......

Το μονο που γινεται απο αυτα που ειπε ο φιλος ειναι οι συνομιλιες με voip καθως θα βγει το Skype...

 

Οσο για τα υπολοιπα, φιλε, δεν λειτουργει ετσι το wireless. Πρεπει να εισαι στην εμβελεια του αλλιως δεν μπορεις να συνδεθεις. Στο δικτυο της πολης (αν και το πιο ακριβες θα ηταν "το δικτυο του Starbucks/αεροδρομιου/πανεπιστημιου" γιατι στην ελλαδα απο οτι ξερω οι δημοι ακομα δεν προσφερουν ασυρματο δικτυο) θα μπορουσες να συνδεθεις ασχετα απο τι εχεις στο σπιτι σου.

 

Αν σε μπερδεψα, σκεψου το wireless internet σαν ενα bluetooth μεγαλυτερης εμβελειας...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που με προβληματίζει είναι αν θα έχει δυνατότητα 3 λειτουργειών δικτύου.

 

Δηλαδή:

  • Διπλή λειτουργεία
  • Λειτουργεία GSM
  • Λειτουργεία UMTS

 

Όπως δηλαδή και στο Nokia 6280. Μακάρι να προσθέσουν αυτή τη δυνατότητα...:D

 

Και ενημερωτηκά εγώ βρήκα μπαταρία άλλης εταιρίας τύπου BL-5B η οποία δύνει 1700mAh χωριτηκότητα και έχει προστασία υπερφόρτισης (δηλαδή δεν υπάρχει περίπτωση να εκκριχθεί!!)... :shifty:

Link to comment
Share on other sites

den 3ero an ine efikto, alla kapos etsi to fantazome

an sindesis to adsl tou spitiou me to asirmato mias polis kai eno ise sti kafeteria, leme tora h sto dromo, ginete na sindethis me to n80 se internet me wireless meso tou topikou diktiou tis polis pernontas prosvasi apo to spiti sou kai pio akreo tha ine lete dinaton na kanis kai voip sinomilies?

 

Οταν λες με το ασυρματο μιας πολης τι ακριβως εννοεις γιατι ειναι και πρωι και δεν σε πιανω....:p

Παντως αν η καφετερια ειναι διπλα στο σπιτι σου τοτε με ενα wireless router δεν θα εχεις προβλημα.Τωρα για πιο μακρια χλωμο το κοβω.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες με το ασυρματο μιας πολης τι ακριβως εννοεις γιατι ειναι και πρωι και δεν σε πιανω....:p

 

Φαντάζομαι εννοεί, τα μητροπολητικά τύπου salonica wireless ή athens wireless

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που με προβληματίζει είναι αν θα έχει δυνατότητα 3 λειτουργειών δικτύου.

 

Δηλαδή:

  • Διπλή λειτουργεία
  • Λειτουργεία GSM
  • Λειτουργεία UMTS

 

Όπως δηλαδή και στο Nokia 6280. Μακάρι να προσθέσουν αυτή τη δυνατότητα...:D

 

Και ενημερωτηκά εγώ βρήκα μπαταρία άλλης εταιρίας τύπου BL-5B η οποία δύνει 1700mAh χωριτηκότητα και έχει προστασία υπερφόρτισης (δηλαδή δεν υπάρχει περίπτωση να εκκριχθεί!!)... :shifty:

 

Μήπως μπορείς να μας πεις σε ποιό site την βρήκες;:happy:

[sIGPIC][/sIGPIC] N e m e s o k l a s ! ! !

 

Mobile History: Sony Erricson T630, Siemens S65, Qtek S100, Nokia N80 ... and finally N95!

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι εννοεί, τα μητροπολητικά τύπου salonica wireless ή athens wireless

 

Υπάρχουν τέτοια δίκτυα??Εννοώ να υπάρχουν τώρα,οχι αν θα υπάρξουν στο μέλλον..;)

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...