Jump to content

Poco X6 Pro 5G


s_nova
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα στο oneplus 12 και το realme δεν τα έχαναν πάντως, εδώ δεν ξέρω τι γίνεται. Σε 15 λεπτά και τα έχει χάσει

Link to comment
Share on other sites

με αυτά που λέτε με κάνετε να θυμάμαι εποχές lenovo και στα καπάκια redmi 1 που μαντέψτεεε 

είχαν mediatek :))))) 

(ok στο lenovo ουσιαστικά ήταν σχεδόν άχρηστο το gps , στο redmi παλευτόταν)

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, mixtri said:

Θεωρώ ότι εννοεί την πυξίδα, αν λειτουργεί σωστά.

Welcome to mediatek. Μακάρι να το διορθώσουν. 

Όσοι ώρα ανάφεραν τα παιδιά έχω διπλα 2  συσκευές με snap gen 3 και snap 778g κάνουν ακριβώς τα ίδια. Αφήστε τις δήθεν πληροφορίες-τρολ ότι δεν είναι καλός ο mediatek το τρολ και η λάθος πληροφορία εδώ μέσα πάει σύννεφο.

16 minutes ago, kodorevi8ulis said:

με αυτά που λέτε με κάνετε να θυμάμαι εποχές lenovo και στα καπάκια redmi 1 που μαντέψτεεε 

είχαν mediatek :))))) 

(ok στο lenovo ουσιαστικά ήταν σχεδόν άχρηστο το gps , στο redmi παλευτόταν)

Ναι ε? Φοβερα έξυπνο και ωφελημο αυτό που λες έλα που έπεσες και συ στην παγίδα γιατί όπως αναφερα πιο πάνω έχω galaxy s 24 ultra και galaxy a52s.  Κα τα 2 με snapdragon κάνουν ακριβώς τα ίδια  με το X6  Pro 

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

δεν έπεσα σε καμία παγίδα
είπα ότι με κάνατε να θυμηθώ εποχές 9-10 χρόνια πριν 🙂

θα μπορούσα να πω επίσης ότι και τα περισσότερα samsung (της περιόδου εκείνης) σκουπίδια ήταν για αυτό και ανέβηκε η Xiaomi 

αν δεν καταλαβαίνει ο άλλος την περίοδο που αναφέρω εεεε δεεε φταίω 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, kodorevi8ulis said:

δεν έπεσα σε καμία παγίδα
είπα ότι με κάνατε να θυμηθώ εποχές 9-10 χρόνια πριν 🙂

θα μπορούσα να πω επίσης ότι και τα περισσότερα samsung (της περιόδου εκείνης) σκουπίδια ήταν για αυτό και ανέβηκε η Xiaomi 

αν δεν καταλαβαίνει ο άλλος την περίοδο που αναφέρω εεεε δεεε φταίω 

Εαν ειχες τραυματικη εμπειρια πριν 10 χρονια  συμπασχω τα σημαδια εμειναν ανεξιτηλα ...

Link to comment
Share on other sites

On 8/4/2024 at 10:33 ΠΜ, Arinos said:

Η ένδειξη φόρτισης συνεχίζει να παραμένει αν φτάσει στο 100% και μείνει στην πρίζα για ώρες ή εξαφανίζεται;

Γράφει "φορτισμένο" 

 

Όπως είπα και προηγουμένως, σε διάφορα φόρουμ φαίνεται ότι έχουν το θέμα με την πυξίδα ανεξάρτητα από τη συσκευή που έχει ο καθένας. Εγώ πχ που  χρειάστηκα το περπάτημα προχθές και το δικό μου μας μπέρδεψε με τον λάθος προσανατολισμό, ένας φίλος με redmi κάτι, δούλεψε κανονικά. 

Edited by nikotsal
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, s_nova said:

Τι εννοείς εισαι έξω στο δρόμο και χάνει το στιγμα???

Κοιτάω με το κινητό βόρεια, η πυξίδα, χάρτες, οτιδήποτε δείχνει πως κοιτάω αλλού κι αλλού. Το στίγμα είναι σωστότατο φυσικά ενώ το που δείχνει είναι λάθος.

Το που δείχνει εννοώ μπορεί να δείχνει προς νότο ενώ εγώ και το κινητό αν κοιτάμε βορά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω κανενα προβλημα τοσο σε οδηγηση η οτι αλλο. Το τι γραφουν στα φορουμ ειναι το ιδιο με αυτα που γραφουν και εδω .Τρολ :classic_laugh: Κατα ταλλα τα θεματα software  της Google ειναι γνωστα. Και επαναλαμβανω τοσο σε οδηγηση η περπατημα δεν εχω απολυτο κανενα προβλημα.Δεν ειχα σφαλματα οσες φορες το χρησιμοποιησα.

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Arinos said:

Κοιτάω με το κινητό βόρεια, η πυξίδα, χάρτες, οτιδήποτε δείχνει πως κοιτάω αλλού κι αλλού. Το στίγμα είναι σωστότατο φυσικά ενώ το που δείχνει είναι λάθος.

Το που δείχνει εννοώ μπορεί να δείχνει προς νότο ενώ εγώ και το κινητό αν κοιτάμε βορά.

Ακριβώς αυτό, το πού δείχνει είναι το λάθος στο περπάτημα. 

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή που γράφω έχω 3 συσκευές s24 ultra -A52s - X6  Pro και δείχνουν ακριβως την ίδια εικόνα το ίδιο στίγμα την ίδια κατεύθυνση  στο Google maps  είμαι με τα πόδια :classic_rolleyes:

Edit :

Το προβλημα που παρατηρω ειναι οτι εαν σβησει η οθονη οταν ξανα-αναψει δειχνει οτι ναναι το στιγμα  αλλα για λιγα δευτερα μετα συνερχεται.Και στα 3 το ιδιο αλλα με ακανονιστο χασιμο το ενα δειχνει πιο πανω το αλλο πιο κατω κτλ. Αυτα ομως υπαρχουν εδω και χρονια δεν ειναι κατι αγνωστο ...

Συνεχιζω για λιγο ακομα μπας και δω τιποτε αλλο ...

Δηλαδη με απλα λογια υπαρχει καποιος που περασε συσκευη απ τα χερια του και καθε φορα που ανοιγε το gps εδειχνε καρφι το στιγμα ? 

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

Το στίγμα είναι σωστό.

Η κατεύθυνση είναι ότι να ναι εκτός αν κάνεις calibrate αλλά μετά από λίγο το έχει χάσει.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, s_nova said:

Όσοι ώρα ανάφεραν τα παιδιά έχω διπλα 2  συσκευές με snap gen 3 και snap 778g κάνουν ακριβώς τα ίδια. Αφήστε τις δήθεν πληροφορίες-τρολ ότι δεν είναι καλός ο mediatek το τρολ και η λάθος πληροφορία εδώ μέσα πάει σύννεφο.

Ναι ε? Φοβερα έξυπνο και ωφελημο αυτό που λες έλα που έπεσες και συ στην παγίδα γιατί όπως αναφερα πιο πάνω έχω galaxy s 24 ultra και galaxy a52s.  Κα τα 2 με snapdragon κάνουν ακριβώς τα ίδια  με το X6  Pro 

I'm working with Mediatek. Calm down.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η κατευθυνση σε μενα δειχνει σωστα αλλα ...εαν σβησω την οθονη και την ξανα-αναψω το στιγμα τα χανει δειχνει η πιο μπροστα η πιο πισω μετα ομως οσο περπατας επανερχεται.

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το στίγμα είναι φυσιολογικό όπως λες, από ρυθμίσεις τοποθεσίας τι έχεις κάνει; Έκανα μια δοκιμή ακόμα παρόλο που το είχα στην άκρη και την κατεύθυνση την είχε χάσει.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινας , περπατας και το χανει  ? Η εισαι στασιμος ?  Γιατι εγω μολις ξεκινησω περπατημα ειναι κομπλε .Αντιθετα οταν σταματας και  εισαι σε εμποδια  , σπιτια κτλ.εαν δεν  βλεπει ουρανο  γινεται Ασταθες.  . . 

Edit: τι εννοεις το χανει γινεται το στιγμα Γκρι απο Μπλε ???

Η κατευθυνση δηλαδη βαζεις οδο  προχωρας ενω εισαι σε ενα δρομο δειχνει οτι εισαι σε αλλο ?

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

Για την κατεύθυνση, το στίγμα σε 2 δευτερόλεπτα το βρίσκει όταν είμαι έξω. Η κατεύθυνση είναι μόνιμα αλλού κι αλλού εκτός αν κάνω calibrate.

Το στίγμα είναι πάντα σωστό.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω στα χέρια μου κάποιες ώρες. Είναι αρκετά καλό τηλέφωνο (για την τιμή του άψογο). Μέχρι στιγμής έχω βρει ένα θέμα μόνο με το wifi που αν το κλείσω και το ξανανοιξω παίρνει ώρα να συνδεθεί. Από σήμα είναι οκ (σαν το iPhone). Γενικά είναι γρήγορο και καλό για πρώτη έκδοση λογισμικού.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Arinos said:

Για την κατεύθυνση, το στίγμα σε 2 δευτερόλεπτα το βρίσκει όταν είμαι έξω. Η κατεύθυνση είναι μόνιμα αλλού κι αλλού εκτός αν κάνω calibrate.

Το στίγμα είναι πάντα σωστό.

Αν μπορείς να απαντήσεις σε ότι σε ρωτώ εάν όχι δεν υπάρχει πρόβλημα.

Κατεβαίνεις σε ένα δρόμο κάθετα .Το στίγμα δεν προχωράει προς τα μπρος ? 

Δεν είσαι πάνω σε αυτό το δρόμο ?

Σε δειχνει λάθος ? 

Η κάθετη κατεύθυνση του δρόμου δεν είναι συνέχεια η ίδια αλλάζει σε πετάει αλλουσε διπλανό δρόμο ?

Link to comment
Share on other sites

Με γεια το κινητό

Και εγώ το έχω παρατηρήσει αυτό με το Wi-Fi, έχει κάπου μια επιλογή limit Wi-Fi scanning με αυτή απενεργοποιημένη μπαίνει αμέσως αλλά σαν να τρώει παραπάνω μπαταρία, ειδικά όταν δεν είναι σε χρήση το τηλέφωνο.

Από σήμα πραγματικά εξαιρετικό και τις εναλλαγές σε E/4g/5g που κάνει εδώ η Nova τις διαχειρίζεται άψογα. Αμέσως επανέρχεται σε σύγκριση με το oneplus 12 και το realme. Ειδικά στον ΗΣΑΠ μεταξύ Βικτώριας - Αττικής, σήμερα που το παρατήρησα όταν άρχιζε να ανηφορίζει το τραίνο παρόλο που ήταν μέσα στο τούνελ έφυγε από το E και έπιασε 5g λειτουργικό ενώ είχε 30 δευτερόλεπτα και παραπάνω ίσως μέχρι να βγει έξω.

Edited by Arinos
ευχή
Link to comment
Share on other sites

Έχω Twin Sim και κάνω Hot spot από το ένα στο άλλο δεν έχω ποτέ καθυστέρηση σύνδεσης Wifi  κουμπώνει αμέσως από s24 σε X6 Pro και αντίθετα πάντα με Wifi-6.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, s_nova said:

Αν μπορείς να απαντήσεις σε ότι σε ρωτώ εάν όχι δεν υπάρχει πρόβλημα.

Κατεβαίνεις σε ένα δρόμο κάθετα .Το στίγμα δεν προχωράει προς τα μπρος ? 

Δεν είσαι πάνω σε αυτό το δρόμο ?

Σε δειχνει λάθος ? 

Η κάθετη κατεύθυνση του δρόμου δεν είναι συνέχεια η ίδια αλλάζει σε πετάει αλλουσε διπλανό δρόμο ?

Το στίγμα, η μπλε κουκκίδα που δείχνει που είσαι όπως είπα ήδη 2-3 φορές είναι σωστό. Αν δεν ήμουν ξεκάθαρος, με συγχωρείς.

Κατεβαίνω σε έναν δρόμο, το στίγμα με δείχνει εκεί που είμαι.

Ναι είμαι σε αυτόν τον δρόμο

Όχι δεν με δείχνει λάθος.

Εγώ να κοιτάω νότια, να περπατάω νότια, η κατεύθυνση που δείχνει πως κατευθύνομαι το στίγμα είναι άλλη πχ βόρεια, η κουκκίδα με ακολουθεί σωστά όμως νότια αλλά εξακολουθεί να δείχνει ότι κοιτάω βόρια.

Το βόρια μην το πάρεις ακριβείας, απλά παράδειγμα ήταν. Είναι τυχαίο αλλά δεν είναι σωστό.

Είναι σωστό μόνο αφού κάνω calibraρισμα είτε μέσω των χαρτών είτε μέσω της πυξίδας.

Link to comment
Share on other sites

Μου κανει εντυπωση αυτο που λες γιατι εγω ουτε καλιμπραρισμα κανω η ακριβεια ειναι παντα χαμηλη.Και δεν εχω θεμα περα απο καποια fail της στιγμης που αναφερα πιο πανω . .Καλα κοιτα στα επομενα update google maps θα το ξαναδεις, 

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε, η ακρίβεια σου δείχνει χαμηλή αλλά το που κοιτάς είναι σωστό; Αν πχ κοιτάς ανατολικά με το κινητό, οι χάρτες σου δείχνουν ότι κοιτάς ανατολικά;

Link to comment
Share on other sites

Κατσε περιμενε :Ενα παραδειγμα

Εαν πουμε οτι ο δρομος που προχωρω ειναι προς το σημειο που ειναι σε ευθεια με τη  σελφι καμερα  της συσκευης εσενα δεν το δειχνει προς τα κει το δειχνει αλλου?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...