Jump to content

Poco X6 Pro 5G


s_nova
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδω ρε παιδια αφου τα ξανα-ανεβασα και παιζουν Οκ χωρις κολλημα μεχρι το επομενο χτυπημα της γουγλε για να μας ξαναβυθισει στα αδυτα της κολασης της διαφημισης...:classic_laugh:

Διαγραφη πρωτα το παλιο microG και youtubeR  και εγκατασταση το καινουργια που ειναι μεσα στο zip.

Youtube Χωρις βασανισμους νταουλοαντ...

https://mega.nz/file/SM5iVLqZ#5uixS5hdHG6g_0xwLnG6KLhzkte12nMuA073A38x0iQ

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

@panos9553 Γιατί οι Κινέζοι που νομίζεις τα βάζουν? Χααχαχαααχ

Εκτός ψυγείου έβγαλε 1.450.000

Ήθελε τη δροσιά του 

Edited by SAKIS1980
Link to comment
Share on other sites

Επισης οταν τυχον ζεσταινεται μια συσκευη μετα απο Ενημερωση συστηματος η ενημερωσεις εφαρμογων παμε στο μενου της μπαταριας και βαζουμε την cache να καθαριστει σε ενα λεπτο. Μετα απο λιγη ωρα ξαναγυρναμε την cache στο "ποτε".

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να ρυθμίσω το κουμπί ενεργοποίησης όταν το πατάω παρατεταμένα να βγάζει απλά την επιλογή για σβήσιμο ή επανεκκίνηση της συσκευής; 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, s_nova said:

Επισης οταν τυχον ζεσταινεται μια συσκευη μετα απο Ενημερωση συστηματος η ενημερωσεις εφαρμογων παμε στο μενου της μπαταριας και βαζουμε την cache να καθαριστει σε ενα λεπτο. Μετα απο λιγη ωρα ξαναγυρναμε την cache στο "ποτε".

γιατί στο ποτέ μετά? εγώ από τις πρώτες ρυθμίσεις που κάνω σε όλες τις συσκευές είναι στο 1 λεπτό καθαρισμός cache, για να τρώει λιγότερη μπαταρίας, να απελευθερώνει ram και γενικότερα όταν δεν έχω το κινητό στα χέρια <<να κοιμάται??

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, SAKIS1980 said:

@panos9553 Γιατί οι Κινέζοι που νομίζεις τα βάζουν? Χααχαχαααχ

Εκτός ψυγείου έβγαλε 1.450.000

Ήθελε τη δροσιά του 

Το θεμα ειναι ομως πως αποδιδει σε πραγματικες συνθηκες..Ιδιως απο εδω και περα, μεσα στις ζεστες...

Επισης υποψιν πως αν το βαζεις στην Κτψ , υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να περασει υγρασια μεσα..

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, SAKIS1980 said:

γιατί στο ποτέ μετά? εγώ από τις πρώτες ρυθμίσεις που κάνω σε όλες τις συσκευές είναι στο 1 λεπτό καθαρισμός cache, για να τρώει λιγότερη μπαταρίας, να απελευθερώνει ram και γενικότερα όταν δεν έχω το κινητό στα χέρια <<να κοιμάται??

Ενα σωστο cache χωρις κακοποιημενες εγκαστεστημενες  εφαρμογες η πλοηγηση σε βρωμο-σαιτ κανει την συμπεριφορα της συσκευης πιο γρηγορη σε ολα. Το οτι υπαρχουν οι εφαρμογες καθαρισμου cache ειναι γιατι ξερουν οτι οι περισσοτεροι μπαινουν σε σκουπιδια σελιδες η εγκαθιστουν σαπιες εφαρμογες...Γιαυτο σου λεει εαν το καθαρισεις θα παει πιο γρηγορα γιατι σου σβηνει την σαπιλα Οχι οτι η διαγραφη cache ειναι καλυτερη:classic_rolleyes:...Ενα cache σωστο και καθαρο να κραταει στην κρυφη μνημη θα δεις οτι πανε ολα πιο γρηγορα καθε μερα.

Εγω το εχω να μου κανει καθαρισμο cache μια φορα καθε 15 μερες .

 

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

Για τη λειτουργία αυτήν τι έχουμε να σχολιάσουμε;

IMG_20240530_224320.jpg

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, p_k said:

Για τη λειτουργία αυτήν τι έχουμε να σχολιάσουμε;

IMG_20240530_224320.jpg

Αυτο το σεναριο για να καταλαβεις τι ειναι πρεπει να παρεις το apk-μπαταρια απο το ρομ να το κανεις extract  και να διαβασεις το xml των εντολων της εφαρμογης μπαταριας.

Ειναι προφανως καποιο σεναριο σε διαφορες περιπτωσεις εκπομπης μεταξυ κεραιας κινητου και κυψελης κινητης τωρα τι ακριβως μπορει να ειναι διαφορα.

Εγω το εχω κλειστο εδω και καιρο αλλα και ανοιχτο οταν το ειχα δεν ειχα την αντιληψη να καταλαβω εκ πρωτης τι διαφορες υπαρχουν .

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

Just now, s_nova said:

Αυτο το σεναριο για να καταλαβεις τι ειναι πρεπει να παρεις το apk-μπαταρια απο το ρομ να το κανεις extract  και να διαβασεις το xml των εντολων της εφαρμογης μπαταριας.

Ειναι προφανως καποιο σεναριο σε διαφορες περιπτωσεις εκπομπης μεταξυ κεραιας κινητου και κυψελης κινητης τωρα τι ακριβως μποτει να ειναι διαφορα.

Εγω το εχω κλειστο εδω και καιρο αλλα και ανοιχρο οταν το ειχα δεν ειχα την αντιληψη να καταλαβω εκ πρωτης τι διαφορες υπαρχουν .

Κι όμως κάνει μεγάλη διαφορά, υπάρχει ένα σημείο στο σπίτι που η κάλυψη είναι χαμηλή και μερικές φορές γυρνάει για κάποια δευτερόλεπτα σε Ε.

Από τότε που απενεργοποίησα την επιλογή εξοικονόμηση μπαταρίας, δεν έχει γυρίσει ούτε μία φορά σε Ε άρα είναι πολύ σημαντικό.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, p_k said:

Κι όμως κάνει μεγάλη διαφορά, υπάρχει ένα σημείο στο σπίτι που η κάλυψη είναι χαμηλή και μερικές φορές γυρνάει για κάποια δευτερόλεπτα σε Ε.

Από τότε που απενεργοποίησα την επιλογή εξοικονόμηση μπαταρίας, δεν έχει γυρίσει ούτε μία φορά σε Ε άρα είναι πολύ σημαντικό.

Μαλλον ...Σωστος ως παρατηρητης .

Link to comment
Share on other sites

Θα το εχω μονίμως απενεργοποιημένο και ας καίει λίγο παραπάνω μπαταρία, σιγά τώρα.

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, p_k said:

Θα το εχω μονίμως απενεργοποιημένο και ας καίει λίγο παραπάνω μπαταρία, σιγά τώρα.

Δεν ξερω σιγουρα εαν το κανει αυτο για την μπαταρια που λες δηλαδη τι σοι πολιτικη εχει αυτη η εντολη και φυσικα εαν συμβαδιζει με τα δικα μας δικτυα.

Περα απο την παρατηρηση που εκανες ναι και γω δεν με νοιαζει εαν τυχον τσιμπαει παραπανω μπατσρια αλλωστε καπου στο 30% κλεινω και φορτιζω αμεσα και πολυ γρηγορα την συσκευη οποτε δεν με νοιαζει.  

Edit:

Ετοιμαζονται 6αχιλιαρες μπαταριες σε καινουργιες συσκευες που θα βγουμε μια και τα προτυπα 5G αλλα και τα εντονοτερα media πλεον ζητανε περισσοτερη μπαταρια.

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, s_nova said:

Δεν ξερω σιγουρα εαν το κανει αυτο για την μπαταρια που λες δηλαδη τι σοι πολιτικη εχει αυτη η εντολη και φυσικα εαν συμβαδιζει με τα δικα μας δικτυα.

Περα απο την παρατηρηση που εκανες ναι και γω δεν με νοιαζει εαν τυχον τσιμπαει παραπανω μπατσρια αλλωστε καπου στο 30% κλεινω και φορτιζω αμεσα και πολυ γρηγορα την συσκευη οποτε δεν με νοιαζει.  

Edit:

Ετοιμαζονται 6αχιλιαρες μπαταριες σε καινουργιες συσκευες που θα βγουμε μια και τα προτυπα 5G αλλα και τα εντονοτερα media πλεον ζητανε περισσοτερη μπαταρια.

Το έγραψα επειδή το αναφέρει ως προειδοποίηση πριν το απενεργοποιήσεις

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλο το φόρουμ. Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με την κύλιση στο screenshot. Δεν κυλάει προς το κάτω καθόλου... Αντιμετωπίζει κανείς αυτό το πρόβλημα;; Πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση;; Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος.

Ποιο ρολόι φοράς φίλε μου;

Μοιάζει το λουράκι με το Redmi watch 3 active που έχω.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, p_k said:

Ωραίος.

Ποιο ρολόι φοράς φίλε μου;

Μοιάζει το λουράκι με το Redmi watch 3 active που έχω.

Το redmi watch 4

spacer.png

 

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό, είναι στα άμεσα σχέδια 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, s_nova said:

Καλο ειναι φορτιζει 1 το πολυ 2 φορες το μηνα.

Σοβαρά; Τόσο δυνατή μπαταρία έχει;

Καλό αυτό.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, p_k said:

Σοβαρά; Τόσο δυνατή μπαταρία έχει;

Καλό αυτό.

Ναι η μπαταρια ειναι πολυ δυνατη μαλιστα και η οψη που  εβαλα το κανει ακομα μεγαλυτερη οικονομια κοιτα παρακατω εχω 91% εδω και μια εβδομαδα.

spacer.png

 

Link to comment
Share on other sites

Στα όρια του στατιστικού λάθους 😂

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...