Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πειτε ρε ενα καλο λογο.

1η μαρτιου σημερα και το εβγαλαν σημερα 😁

Ayrton Senna

Fernando Alonso

Max Verstappen

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Geo_F1 said:

Πειτε ρε ενα καλο λογο.

1η μαρτιου σημερα και το εβγαλαν σημερα 😁

Ρε θύμα της Samsung. Εννοείται πως κάτι λάθος έχει γίνει και βγήκε έτσι νωρίς. Εγώ δεν θα τη κατεβάσω ποτέ αν δεν δω 100 ριβιουζ στο ρεντιτ. Αν φυσικά αποφάσισω να βγάλω την συσκευή από το κουτί γιατί δεν έχω αποφασίσει ακόμα αν αξίζει σαν συσκευή περισσότερο από το pocopoco. 

Υ.Γ η Apple δεν θα το έκανε ποτέ αυτό 🥸

Edited by dkon84
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, dkon84 said:

Ρε θύμα της Samsung. Εννοείται πως κάτι λάθος έχει γίνει και βγήκε έτσι νωρίς. Εγώ δεν θα τη κατεβάσω ποτέ αν δεν δω 100 ριβιουζ στο ρεντιτ. Αν φυσικά αποφάσισω να βγάλω την συσκευή από το κουτί γιατί δεν έχω αποφασίσει ακόμα αν αξίζει σαν συσκευή περισσότερο από το pocopoco. 

Υ.Γ η Apple δεν θα το έκανε ποτέ αυτό 

Γιααα πιο pocopoco λες???? 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, dkon84 said:

Ρε θύμα της Samsung. Εννοείται πως κάτι λάθος έχει γίνει και βγήκε έτσι νωρίς. Εγώ δεν θα τη κατεβάσω ποτέ αν δεν δω 100 ριβιουζ στο ρεντιτ. Αν φυσικά αποφάσισω να βγάλω την συσκευή από το κουτί γιατί δεν έχω αποφασίσει ακόμα αν αξίζει σαν συσκευή περισσότερο από το pocopoco. 

Υ.Γ η Apple δεν θα το έκανε ποτέ αυτό 🥸

Έχεις δηλαδή την συσκευή στο κουτί κ δουλεύεις το poco? 🤔

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Geo_F1 said:

Πειτε ρε ενα καλο λογο.

1η μαρτιου σημερα και το εβγαλαν σημερα 😁

Λογικό μετά το 1ο update φιάσκο του Φεβρουαρίου που κόντεψαν να μας γκαστρωσουν λογικό να το έδωσαν αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, challenge143 said:

Έχεις δηλαδή την συσκευή στο κουτί κ δουλεύεις το poco? 🤔

Καταλαβαίνετε πως κάνω πλάκα έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Ίσως το έδωσαν κατευθείαν για να καθίσουν να ασχοληθούν με την ησυχία τους για κάποια καλή διόρθωση στο update του Απριλίου.. Λέω εγώ τώρα...Μπράβο στη Samsung παρολαυτα,και καλό μήνα σε όλους! 

Link to comment
Share on other sites

https://www.amazon.com/dp/B0CPPK7S67?th=1&linkCode=sl1&tag=mobiletestedyoutube-20&linkId=ab6892d14dde84fdc2135c2b3849c15a&ref_=as_li_ss_tl

Έχω παραγγείλει αυτήν.  Την έχει δοκιμάσει κανείς;  δείχνει πολύ ποιοτική. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, dkon84 said:

Ρε θύμα της Samsung. Εννοείται πως κάτι λάθος έχει γίνει και βγήκε έτσι νωρίς. Εγώ δεν θα τη κατεβάσω ποτέ αν δεν δω 100 ριβιουζ στο ρεντιτ. Αν φυσικά αποφάσισω να βγάλω την συσκευή από το κουτί γιατί δεν έχω αποφασίσει ακόμα αν αξίζει σαν συσκευή περισσότερο από το pocopoco. 

Υ.Γ η Apple δεν θα το έκανε ποτέ αυτό 🥸

ακομα υπαρχει το pocopoco ? εχω χρονια να παω

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, challenge143 said:

https://www.amazon.com/dp/B0CPPK7S67?th=1&linkCode=sl1&tag=mobiletestedyoutube-20&linkId=ab6892d14dde84fdc2135c2b3849c15a&ref_=as_li_ss_tl

Έχω παραγγείλει αυτήν.  Την έχει δοκιμάσει κανείς;  δείχνει πολύ ποιοτική. 

Εχω μια παρομοια Nillkin. Καλη φαινεται και λεπτη, αλλα εχω κρατησει την Spigen tough armor γιατι εχω ενα μικρο καλικαντζαρο που μπορει να το πιασει και να το σουταρει οπουδηποτε.

https://www.amazon.co.uk/dp/B0CNPNNMPH?psc=1&ref=ppx_yo2ov_dt_b_product_details

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, καλό μήνα . Έτσι από περιέργεια όσοι κατεβάσατε το update Μαρτίου έχετε ευρωπαϊκά τηλέφωνα ;  

Link to comment
Share on other sites

Just now, SpeedRacer said:

Καλησπέρα παιδιά, καλό μήνα . Έτσι από περιέργεια όσοι κατεβάσατε το update Μαρτίου έχετε ευρωπαϊκά τηλέφωνα ;  

Ναι, εμενα ειναι αγγλικο

Link to comment
Share on other sites

 

Από skroutz μαγαζί  αγόρασα προχθές την συσκευή αλλά πέτυχα ελληνικό Vodafone χιχιχιχι. Ξέρει κανείς πόσες μέρες διαφορά παίζουν τα update από τα ευρωπαϊκά;

Edited by SpeedRacer
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πέρασα και εγώ το δεύτερο update μωρέ μπράβο ακόμα δεν μπήκαμε στον Μάρτιο Security Update?? 🤣🤣

 

Screenshot_20240301_170920_Software update.jpg

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, SagoniasSlutRose said:

Εχω μια παρομοια Nillkin. Καλη φαινεται και λεπτη, αλλα εχω κρατησει την Spigen tough armor γιατι εχω ενα μικρο καλικαντζαρο που μπορει να το πιασει και να το σουταρει οπουδηποτε.

https://www.amazon.co.uk/dp/B0CNPNNMPH?psc=1&ref=ppx_yo2ov_dt_b_product_details

Αυτή που λες δεν σου είναι σκληρή;  Αυτή είδα βίντεο που γύρο γύρο είναι λάστιχο.  Είχα στο 21υ τέτοια κ ήταν σκληρή. Ισχύει το ίδιο; 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, kostis2001 said:

Παιδιά το φορτίζουμε με τη γρήγορη φόρτιση ενεργοποιημενη ή με τη κανονικη;

εγω με ενεργη ,αλλα τον φορτιστη των 25 watt οχι των 45watt

Link to comment
Share on other sites

Το καλώδιο που έρχεται με το τηλέφωνο δεν υποστηρίζει 5Α - super fast charging 2.0.

Όχι, ότι έχει ουσιαστική διαφορά αλλά τσιγκουνιά εκ μέρους της Samsung.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, kostis2001 said:

Παιδιά το φορτίζουμε με τη γρήγορη φόρτιση ενεργοποιημενη ή με τη κανονικη;

Θεωρητικά είναι καλύτερα να το φορτίζεις αργά,τώρα κατά πόσο υπάρχει αυτή η πολυτέλεια μόνο εσύ το ξέρεις.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Athkatla said:

Το καλώδιο που έρχεται με το τηλέφωνο δεν υποστηρίζει 5Α - super fast charging 2.0.

Όχι, ότι έχει ουσιαστική διαφορά αλλά τσιγκουνιά εκ μέρους της Samsung.

 

 

 

 

Ενα δίκιο το έχεις και εγώ όταν άνοιξα την συσκευασία, το ίδιο είπα, φυσικά το ξαναδιπλωσα, και έχω της ugreen με φορτιστή anker 25watt, τοπ συνδιασμος, (αν και με anker είμαι κάθετος σε όλες μου τις συσκευές που φορτίζω, με τα ρεύματα δεν παίζεις) 

Υποψιν σε usb type C τα 5Α μεταφραζονται σε 100watt, και 3Α σε 60 watt,  οπότε και με 3Α είσαι καλυμμένος για τα 45watt 

Στα apple μεταφράζετε αλλιώς, 

Edited by fotisbasm_
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, fotisbasm_ said:

Υποψιν σε usb type C τα 5Α μεταφραζονται σε 100watt, και 3Α σε 60 watt,  οπότε και με 3Α είσαι καλυμμένος για τα 45watt 

Στα apple μεταφράζετε αλλιώς, 

Για super fast charging 2.0 (Μπλε) χρειάζεται 45w charger kai 5A usb c

Αν βάλω το καλώδιο που έρχεται με το τηλέφωνο φορτίζει στα 25W (πρασινομπλε)

Αν απενεργοποιήσω τη ρύθμισή 'fast charging' φορτίζει στα 15W (πράσινο)

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, challenge143 said:

Αυτή που λες δεν σου είναι σκληρή;  Αυτή είδα βίντεο που γύρο γύρο είναι λάστιχο.  Είχα στο 21υ τέτοια κ ήταν σκληρή. Ισχύει το ίδιο; 

Σκληρή είναι, αλλά η tough armor φαίνεται να απορροφά τις πτώσεις καλύτερα 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα , εγώ είμαι σε 15 pm μετά από fold 5 , το έχω βαρεθεί ήδη σαν τηλ αλλά έχει καλό grip και μπαταρία ..

Περιμένω την 17,4 να δω με Sideloading τι θα δούμε ,.. αν επιτέλους ανοίξει αυτό το κλειδωμένο iOS και γινει λιγο πιο ελευθερο θα το κρατησω... 

αλλιώς επειδή δεν μπορώ να περιμένω το fold 6  θα μεταβώ και εγώ σε s24 ultra..

P30 pro
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, sbxgr said:

Καλησπέρα και από εμένα , εγώ είμαι σε 15 pm μετά από fold 5 , το έχω βαρεθεί ήδη σαν τηλ αλλά έχει καλό grip και μπαταρία ..

Περιμένω την 17,4 να δω με Sideloading τι θα δούμε ,.. αν επιτέλους ανοίξει αυτό το κλειδωμένο iOS και γινει λιγο πιο ελευθερο θα το κρατησω... 

αλλιώς επειδή δεν μπορώ να περιμένω το fold 6  θα μεταβώ και εγώ σε s24 ultra..

Καλημερα.

Στο fold 5 τι σε χαλασε κι εφυγες?

Στο μηλο παντως δυσκολο να καθισεις αν ησουν σε fold. S24 ultra / fold 5 μονοδρομος...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...