Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.Μετα το update με το που βγάλω το κινητό από τη φόρτιση πάει κατευθείαν στο 99% χωρίς όμως να παρατηρήσω κάποια ιδιαίτερα προβλήματα στην μπαταρία.Ξερω ότι η Samsung στην αρχή που είναι 100% κατεβάζει γρήγορα το ποσοστό της μπαταρίας αλλα τόσο γρήγορα;το κάνει και σε σας όσοι το αφήνετε μέχρι το 100%?

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, George6633 said:

Καλησπέρα.Μετα το update με το που βγάλω το κινητό από τη φόρτιση πάει κατευθείαν στο 99% χωρίς όμως να παρατηρήσω κάποια ιδιαίτερα προβλήματα στην μπαταρία.Ξερω ότι η Samsung στην αρχή που είναι 100% κατεβάζει γρήγορα το ποσοστό της μπαταρίας αλλα τόσο γρήγορα;το κάνει και σε σας όσοι το αφήνετε μέχρι το 100%?

Και σε έμενα τα ίδια και πριν το update

On 27/2/2024 at 11:09 ΜΜ, spiros1001 said:

ρυθμισεις-πληροφοριες για το τηλεφωνο-πληροφοριες για το λογισμικο-ενημερωση συστ.Google Play

 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, George6633 said:

Καλησπέρα.Μετα το update με το που βγάλω το κινητό από τη φόρτιση πάει κατευθείαν στο 99% χωρίς όμως να παρατηρήσω κάποια ιδιαίτερα προβλήματα στην μπαταρία.Ξερω ότι η Samsung στην αρχή που είναι 100% κατεβάζει γρήγορα το ποσοστό της μπαταρίας αλλα τόσο γρήγορα;το κάνει και σε σας όσοι το αφήνετε μέχρι το 100%?

Στις 3... 4 φορες που το εχω κανει εχοντας κατα νου το S21U νομισα οτι καποιο προβλημα ειχε δεν κατεβαινε απο το 100% παροτι ειχα wifi ανοιχτο κλπ κλπ η φορτιση γινοτανε με φορτιστη του s21u και κλειστο το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, George6633 said:

Καλησπέρα.Μετα το update με το που βγάλω το κινητό από τη φόρτιση πάει κατευθείαν στο 99% χωρίς όμως να παρατηρήσω κάποια ιδιαίτερα προβλήματα στην μπαταρία.Ξερω ότι η Samsung στην αρχή που είναι 100% κατεβάζει γρήγορα το ποσοστό της μπαταρίας αλλα τόσο γρήγορα;το κάνει και σε σας όσοι το αφήνετε μέχρι το 100%?

Εμένα; Κρατάει κάνα 5λεπτο και μετά πέφτει όσο το χειρίζομαι λέω 5λεπτο....

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, George6633 said:

Καλησπέρα.Μετα το update με το που βγάλω το κινητό από τη φόρτιση πάει κατευθείαν στο 99% χωρίς όμως να παρατηρήσω κάποια ιδιαίτερα προβλήματα στην μπαταρία.Ξερω ότι η Samsung στην αρχή που είναι 100% κατεβάζει γρήγορα το ποσοστό της μπαταρίας αλλα τόσο γρήγορα;το κάνει και σε σας όσοι το αφήνετε μέχρι το 100%?

Και σε εμένα ακριβώς το ίδιο κάνει.

Πριν το update, το έβγαζα από τον φορτιστή και έπερνε λίγη ώρα να πέσει από το 100% στο 99%.

Τώρα μετά το update έχω παρατηρήσει ότι μόλις το βγάλω από τον φορτιστή στο 1 λεπτό πέφτει στο 99% χωρίς να το πειράζω.

Επίσης έχω την εντύπωση ότι τα πρώτα 2-3% πέφτουν γρήγορα και μετά πέφτει όπως θα έπρεπε πιο σταθερά δηλαδή. Μπορεί να είναι ιδέα μου φυσικά αυτό το τελευταίο.

Αλλά γενικά η μπαταρία του είναι πάρα πολύ καλή δεν έχω άλλο θέμα! 

Edited by kostasth
Link to comment
Share on other sites

Άρα δεν είμαι ο μόνος και νόμισα έχει κάποιο θέμα το κινητό μου.. Αλλά σίγουρα μετα είναι πολύ δυνατή η μπαταρία οπότε δεν αγχώθηκα τόσο.Απλα μου έκανε εντύπωση. 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, duck7 said:

Έτσι κάνει βρε παίδες κ σε μένα κ πριν κ μετά το update μην τρελαίνεστε στο σύνολο το θέμα είναι πόσο αντέχει.

Εννοείται αντέχει και με το παραπάνω!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σας πω αυτό που έκανα και το κάνω σε όλα τα κινητά είτε ios είτε android 

Απενεργοποιησα να μην φαίνεστε το ποσοστό % επάνω στην μπαρα 

Προτείνω να κάνετε το ίδιο, ειναι δύσκολο στην αρχή να το συνηθησετε αλλά η ψυχική ηρεμία με το καιρό θα έρθει, η μπαταρια κρατάει, άλλωστε ζούμε σε εποχή με powerbanks και πριζακια, 

Δεν ήταν τυχαίο που παλιά και για πολλά χρόνια τα iphone δεν έδειχναν το ποσοστό μπαταρίας επάνω στην μπάρα 

Edited by fotisbasm_
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, fotisbasm_ said:

Εγώ θα σας πω αυτό που έκανα και το κάνω σε όλα τα κινητά είτε ios είτε android 

Απενεργοποιησα να μην φαίνεστε το ποσοστό % στην αρχική οθόνη 

Προτείνω να κάνετε το ίδιο, ειναι δύσκολο στην αρχή να το συνηθησετε αλλά η ψυχική ηρεμία με το καιρό θα έρθει, η μπαταρια κρατάει, άλλωστε ζούμε σε εποχή με powerbanks και πριζακια, 

Δεν ήταν τυχαίο που παλιά και για πολλά χρόνια τα iphone δεν έδειχναν το ποσοστό μπαταρίας στη αρχική οθόνη  

Εμένα το ποσοστό μπαταρίας δεν με ενοχλεί αλλά έχω βγάλει την ένδειξη της ώρας.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Athkatla said:

Εμένα το ποσοστό μπαταρίας δεν με ενοχλεί αλλά έχω βγάλει την ένδειξη της ώρας.

Το ρολοι στη μπαρα πως γινεται να βγει...και μια αλλη ερωτηση το ιστορικο που καταγραφει οτι κινηση κανει το κινητο το εχετε ενεργοποιημενο η οχι...γιατι σιγουρα καποιο επηρεασμο στην μπαταρια θα κανει..//??

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, zorbas100 said:

Το ρολοι στη μπαρα πως γινεται να βγει...και μια αλλη ερωτηση το ιστορικο που καταγραφει οτι κινηση κανει το κινητο το εχετε ενεργοποιημενο η οχι...γιατι σιγουρα καποιο επηρεασμο στην μπαταρια θα κανει..//??

 

Από το samsung store θα κατεβάσεις το goodlock kai meta to quickstar. 

Αν εννοείς τo ιστορικό της τοποθεσίας τότε δεν επηρεάζει την μπαταρία, η ενεργοποίησή όμως της τοποθεσίας και η ακρίβεια επηρεάζουν.

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Athkatla said:

Από το samsung store θα κατεβάσεις το goodlock kai meta to quickstar. 

Αν εννοείς τo ιστορικό της τοποθεσίας τότε δεν επηρεάζει την μπαταρία, η ενεργοποίησή όμως της τοποθεσίας και η ακρίβεια επηρεάζουν.

 

 

οσο αφορα το πρωτο ερωτημα οκ το δευτερο ειναι ρυθμισεις, ειδοποιησεις, συνθετες ρυθμισεις ....ιστορικο ειδοποιησεων ...δες το και πες μου την γνωμη σου παντως ευχαριστω για την απαντηση..

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, zorbas100 said:

οσο αφορα το πρωτο ερωτημα οκ το δευτερο ειναι ρυθμισεις, ειδοποιησεις, συνθετες ρυθμισεις ....ιστορικο ειδοποιησεων ...δες το και πες μου την γνωμη σου παντως ευχαριστω για την απαντηση..

Το ιστορικό των ειδοποιήσεων είναι στη μνήμη δεν επηρεάζει την μπαταρία.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Άποψη μου για μένα έχει σχετικά καλή μπαταρία πάντα θα θέλουμε καλύτερη εννοείτε... Αλλά το να προσπαθώ να κλείσω ότι μπορώ περισσότερο για να κρατήσει περισσότερο η μπαταρία ποιός ο λόγος για κάποιους που δεν έχουν χρόνο να φορτίσουν το καταλαβαίνω. Αλλά έδωσα τόσα λεφτά για να έχω όλα τα καλουδια κ να τα κλείνω για να κάνω ρεκόρ μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, George6633 said:

Καλησπέρα.Μετα το update με το που βγάλω το κινητό από τη φόρτιση πάει κατευθείαν στο 99% χωρίς όμως να παρατηρήσω κάποια ιδιαίτερα προβλήματα στην μπαταρία.Ξερω ότι η Samsung στην αρχή που είναι 100% κατεβάζει γρήγορα το ποσοστό της μπαταρίας αλλα τόσο γρήγορα;το κάνει και σε σας όσοι το αφήνετε μέχρι το 100%?

Μια από τα ίδια...

Εγώ έχω ενεργοποιημένη την προστασία μπαταρίας στην επιλογή "βασική", που σημαίνει πως μόλις φτάσει στο 100% σταματάει η φόρτιση μέχρι να πέσει στο 95%. Εννοείται φυσικά ότι δεν το αφήνω να πέσει στο 95%, Το φορτίζω σε στιγμές που μπορώ να το επιβλέπω ώστε να μην μένει στον φορτιστή πολύ ώρα μετά την ολοκλήρωση της φόρτισης, (100%).  

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, jimmis11 said:

Μια από τα ίδια...

Εγώ έχω ενεργοποιημένη την προστασία μπαταρίας στην επιλογή "βασική", που σημαίνει πως μόλις φτάσει στο 100% σταματάει η φόρτιση μέχρι να πέσει στο 95%. Εννοείται φυσικά ότι δεν το αφήνω να πέσει στο 95%, Το φορτίζω σε στιγμές που μπορώ να το επιβλέπω ώστε να μην μένει στον φορτιστή πολύ ώρα μετά την ολοκλήρωση της φόρτισης, (100%).  

Ακριβώς το ίδιο κάνω και εγώ!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει τρόπος όταν το συνδέουμε με καλώδιο στο αμάξι να μεταδίδει δεδομένα αλλά να μην φορτίζει;;; Υπάρχει τέτοια δυνατότητα;;;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που παρατήρησα εγώ στην οθόνη είναι ότι όταν το έχεις χαμηλά το φωτισμό το λευκό κιτρινίζει κάπως ενώ πχ στην μέση ο φωτισμός είναι λευκό λευκό.  Χρώματα τ έχω έντονα και ισορροπία λευκού στο ψυχρό 

Link to comment
Share on other sites

Για πρώτη φορά φέτος δεν έκανα προπαραγγελία για το νέο s ultra (..τόσο ικανοποιημένος ήμουν με το 23).

..εντέλει όμως το "μικρόβιο" επιβλήθηκε και χθές το πήρα. 

Με γειά μου και καλόχρηστο σε όλους τους κατόχους.

20240229_195226.jpg

20240229_195319.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Dimitris_w said:

Αυτό που παρατήρησα εγώ στην οθόνη είναι ότι όταν το έχεις χαμηλά το φωτισμό το λευκό κιτρινίζει κάπως ενώ πχ στην μέση ο φωτισμός είναι λευκό λευκό.  Χρώματα τ έχω έντονα και ισορροπία λευκού στο ψυχρό 

Eye Comfort shield kai adaptive color tone disabled?

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Athkatla said:

Βγήκε και το Security patch Μαρτίου 

442 σχεδόν MB; Μεγαλούτσικο.

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε μήπως διόρθωσαν τίποτα και στην κάμερα.Τιποτα τελικά από θέμα κάμερας απλά security patch Μαρτίου.

Screenshot_20240301_124550_Software update.jpg

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...