Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απο την πρώτη μέρα που το πήρα έλεγα έχει θέμα με την μπαταρία του ...έπεφτε πολύ γρήγορα και έλεγα δεν μπορεί όλοι να λένε οτι είναι βράχος κατι τρέχει....ψάχτηκα αρκετά τι μπορεί να φταίει έκανα και το προτεινόμενο 0-100 δύο φορές και δεν ξέρω πως αλλά σήμερα μου έδειξη καλή συμπεριφορά ....είμαι στο 20% με 8μιση ώρες οθόνη και και σχεδόν μιάμιση μερα αναμονής.... 

μονιμα ανοιχτά location bluetooth σε συγχρωνισμό με ρολοι και 2 gmail και 2 hotmali να τρέχουν...

 

Screenshot_20240228_124724_Device care.jpg

Screenshot_20240228_124645_Device care.jpg

Edited by supermario
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, supermario said:

απο την πρώτη μέρα που το πήρα έλεγα έχει θέμα με την μπαταρία του ...έπεφτε πολύ γρήγορα και έλεγα δεν μπορεί όλοι να λένε οτι είναι βράχος κατι τρέχει....ψάχτηκα αρκετά τι μπορεί να φταίει έκανα και το προτεινόμενο 0-100 δύο φορές και δεν ξέρω πως αλλά σήμερα μου έδειξη καλή συμπεριφορά ....είμαι στο 20% με 8μιση ώρες οθόνη και και σχεδόν μιάμιση μερα αναμονής.... 824393658_Screenshot_20240228_124724_Devicecare.thumb.jpg.da7aad3b12234c3ac990d73b5f81ad93.jpg560661493_Screenshot_20240228_124645_Devicecare.thumb.jpg.80c98480e6f1140c4f1f472c8b8862a5.jpg

Θα το κάνω και εγώ ξανά γιατί τότε είδα καλή απόδοση...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nasosvasedis said:

Θα το κάνω και εγώ ξανά γιατί τότε είδα καλή απόδοση...

στο gsam είδα οτι μου έτρωγε αρκετή μπαταρία το android system και το galaxy store...

και έκανα επιβολή διακοπής του galaxy store χωρίς να το ξανα ανοίξω...φαίνεται και στην πρώτη φώτο η κατανάλωσή του ....δες το λιγο

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vasilis69 said:

παιδες θα ηθελα την γνωμη σας,παλιος σαμσουνγκακιας s2,s4 και τα τελευταια 6 χρονια s9+,ηρθε η ωρα ν αλλαξω νομιζω😛,παιρνω παντα ναυαρχιδα και την κραταω πολυ(οπως φαινεται),γλυκοκοιταξα περυσι το s23 ultra,τελικα εμεινα με την γλυκα και φετος ξαναγλυκοκοιταω το s24ultra,μεχρι που το ματι μου γυρισε λιγο και xiaomi 14 ultra,γυρισε σωστα ή να ξαναγυρισει στα γνωστα παλια λημερια; ευχαριστω προκαταβολικα😏

Θα σου πω και εγώ λίγο την πορεία μου 🙂 σαν παλιός πιστός σαμσουγκακιας. 

Μέχρι την εποχή s21 ultra άλλαζα συσκευή κάθε 2μηνο πάνω κάτω. 

Δοκιμές και γύρα σε όλες τις android ναυαρχίδες. 

Καλές οι δοκιμές αλλαγές κτλ αλλά τελικά χάσιμο χρόνου και χρήματος. 

Πάντα κατέληγα σε Samsung ναυαρχίδα. 

Αν έχεις έστω μια μικρή κλήση στην Samsung, πάρε το s24 και μη πας στα miui μονοπάτια. 

Έχουν φτάσει όλες οι μάρκες σε ένα επίπεδο που παίρνει ελάχιστες βελτιώσεις κάθε χρόνο. 

Όλες οι ναυαρχίδες είναι καλές πλέον, 

Η κλήση στην επωνυμία που έχει ο καθένας, οι ανάγκες και τα χρήματα που θέλει να ξοδέψει /επενδύσει καθορίζουν την επιλογή. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, EricssonyFan said:

Αυτό λες στον εαυτό σου για να μην πάρεις μοντέλο με 200mp;

https://techblog.gr/mobile/sony-ericsson-satio-569-euro-5211/

 

Εγώ? 😅😅😅😅 προπαραγγελία το έχω κάνει αγαπητέ μου!!! Και το είχα από τους πρώτους.!!! Αλλά σαρεσει δεν σαρεσει  αυτή είναι η αλήθεια.  Μάθε να διαβάζεις τα χαρακτηριστικά της κάμερας ίδια διαστάσει έχει. 

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις και απο εμενα,ολα τέλεια.Η οθόνη είναι απίστευτη ,νομίζω καλύτερη απο 15pro max.Όσες φωτογραφίες επίσης τραβηξα βγήκαν στο χαλαρό τέλειες και φυσικές....

Ηθελα να ρωτήσω αν γίνετε τα σκαναρισμένα εγγραφα να τα σώζει κάπου αλλού και όχι στης φωτογραφίες?

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, kostis2001 said:

Πρώτες εντυπώσεις και απο εμενα,ολα τέλεια.Η οθόνη είναι απίστευτη ,νομίζω καλύτερη απο 15pro max.Όσες φωτογραφίες επίσης τραβηξα βγήκαν στο χαλαρό τέλειες και φυσικές....

Ηθελα να ρωτήσω αν γίνετε τα σκαναρισμένα εγγραφα να τα σώζει κάπου αλλού και όχι στης φωτογραφίες?

Πού δηλαδή ;

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, kostis2001 said:

Πρώτες εντυπώσεις και απο εμενα,ολα τέλεια.Η οθόνη είναι απίστευτη ,νομίζω καλύτερη απο 15pro max.Όσες φωτογραφίες επίσης τραβηξα βγήκαν στο χαλαρό τέλειες και φυσικές....

Ηθελα να ρωτήσω αν γίνετε τα σκαναρισμένα εγγραφα να τα σώζει κάπου αλλού και όχι στης φωτογραφίες?

Μετακίνησέ το στις σημειώσεις της samsung μέσα από τις σημειώσεις πήγαινε στις τρεις τελείες πάνω δεξιά πάτησε αποθήκευση αρχείου μετατροπή σε pdf και μετά θα σε στείλει η αποθήκευση στα αρχεία σου

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, kostis2001 said:

Στα έγγραφα πχ

Αν δεν είναι ελληνικό το κείμενο μπορείς να το κάνεις copy και paste όπου θες.

 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, vasilis69 said:

 ξαναγλυκοκοιταω το s24ultra,μεχρι που το ματι μου γυρισε λιγο και xiaomi 14 ultra,γυρισε σωστα ή να ξαναγυρισει στα γνωστα παλια λημερια; ευχαριστω προκαταβολικα😏

Στο σωστό θέμα μπήκες για να ρωτήσεις για το Xiaomi 14 Ultra 🤔

 

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, unwise said:

1278386236_Screenshot_20240228_080156_GooglePlayStore.thumb.jpg.06164b1c36e786a77c422f13aab4e2eb.jpg

Μόλις έκανα κι εγώ την ανανέωση.

Ευχαριστώ 

 

19 ώρες πριν, xalaros said:

Σωστά και είναι 75 MB η ενημέρωση.

Σε άλλον είναι 75MB η ενημέρωση Google Play Security σε άλλον 85MB σε εμένα είναι 86MB σας τρώω όλους 😂😂

 

Screenshot_20240228_175855_Google Play Store.jpg

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, kostis2001 said:

Πρώτες εντυπώσεις και απο εμενα,ολα τέλεια.Η οθόνη είναι απίστευτη ,νομίζω καλύτερη απο 15pro max.Όσες φωτογραφίες επίσης τραβηξα βγήκαν στο χαλαρό τέλειες και φυσικές....

Ηθελα να ρωτήσω αν γίνετε τα σκαναρισμένα εγγραφα να τα σώζει κάπου αλλού και όχι στης φωτογραφίες?

Εγώ για να σκανάρω έγγραφα σε pdf χρησιμοποιήσω το Adobe scan που αποθηκεύει πέρα από το τηλέφωνο και στο cloud της Adobe 

Edited by anastasg
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα ξανα την συσκευη σε καταστημα με την αναβαθμιση...

Ναι το θεμα των χρωματων σχεδον λυθηκε με τις καταλληλες ρυθμισεις και ευγε στην σαμσουνγκ..

Το grain που λενε καποιοι νομιζω πως δεν υπαρχει καν...

Απλως η οθονη εχει χαμηλα ppi για το μεγεθος της και βλεπεις pixel...

 

 

Edited by johnpapad24
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, anastasg said:

Εγώ για να σκανάρω έγγραφα σε pdf χρησιμοποιήσω το Adobe scan που αποθηκεύει πέρα από το τηλέφωνο και στο cloud της Adobe 

Ακριβώς αυτό κάνω και εγώ και είναι η καλύτερη λύση πιστεύω...από την κάμερα θέλει μεγάλη διαδικασία το pdf...

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, kostis2001 said:

Πρώτες εντυπώσεις και απο εμενα,ολα τέλεια.Η οθόνη είναι απίστευτη ,νομίζω καλύτερη απο 15pro max.Όσες φωτογραφίες επίσης τραβηξα βγήκαν στο χαλαρό τέλειες και φυσικές....

Ηθελα να ρωτήσω αν γίνετε τα σκαναρισμένα εγγραφα να τα σώζει κάπου αλλού και όχι στης φωτογραφίες?

Ναι έχει καλύτερη οθόνη από το 15pm,εύχομαι να το χαρείς και μη μασάς πουθενά.Ο καθένας μπορεί να μπει και να κράξει τη συσκευή,αν έχει το οποιοδήποτε πρόβλημα η δική σου συσκευή και μόνο,που δεν το φαντάζομαι,τότε το συζητάμε.Γιαυτό μην πιστεύεις γενικά και αόριστα.Επίσης οποιαδήποτε απορία εδώ είμαστε όπως και τα υπόλοιπα παιδιά. 

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι μου είπαν, στο S24 ultra δε χρειάζεται ειδικό on the go usb αλλά όλα τα usb και οι ανταπτορες που κάνουν για τους υπολογιστές, κάνουν και για το S24U.

Έτσι πλέον μεταφέρει κανείς εύκολα για παράδειγμα τα βιντεάκια από τη GoPro camera, συνδέοντας την κάρτα μνήμης με το κινητό, ή αν γεμίσει το κινητό εύκολα μεταφέρονται όλα τα αρχεία σε εξωτερικη συσκευή.

Δε ξέρω αν αυτή η δυνατότητα αφορά όλα τα κινητά  ή μόνο συγκεκριμένα. Πάντως αρκετοί δε το γνωρίζουν.

Σε γνωστή αλυσίδα δε μου πούλησαν τέτοιο αξεσουάρ γιατί μου λέει δεν είναι on the go !

Mετά πάω σε άλλη αλυσίδα ηλεκτρικών ειδών και εκεί δεν ήξεραν αλλά ήταν ένας υπάλληλος που κατέχει το θέμα και τον ρώτησαν . Αλλιώς κι εκεί στην αρχή μου έλεγαν πως δεν είναι συμβατό!

Ευτυχώς που βρέθηκε σωστός υπάλληλος και μου είπε αυτά που έγραψα παραπάνω. Και όντως δουλεύει μια χαρά ο αντάπτορας παρότι δεν αναφέρει τίποτα για κινητά και android. Στη φωτογραφία μάλιστα έχει ένα λάπτοπ και το αξεσουάρ αυτό ήταν στην κατηγορία των λαπτοπς και όχι των κινητών. 

Αλλα να που τελικά δουλεύει και στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

On 27/2/2024 at 10:49 ΜΜ, xalaros said:

Σωστά και είναι 75 MB η ενημέρωση.

87 εβγαλε εμενα!!!

14 ώρες πριν, vwbestakos said:

 

Σε άλλον είναι 75MB η ενημέρωση Google Play Security σε άλλον 85MB σε εμένα είναι 86MB σας τρώω όλους 😂😂

 

Screenshot_20240228_175855_Google Play Store.jpg

Εχουμε νικητή !!!! 87 Εμένα στην στροφή!!!

16 ώρες πριν, Athkatla said:

Αν δεν είναι ελληνικό το κείμενο μπορείς να το κάνεις copy και paste όπου θες.

 

Με το θεμα του Ελληνικου κειμενου εχουμε κανενα νεοτερο ?

Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

 

Είναι 2 τα updates του Google Play System, αν έχετε κάνει μόνο το 1ο ξανακάντε το χειροκίνητα ή περιμένετε να γίνει αυτόματα.

 

 

27 minutes ago, azaaza said:

87 εβγαλε εμενα!!!

Εχουμε νικητή !!!! 87 Εμένα στην στροφή!!!

Με το θεμα του Ελληνικου κειμενου εχουμε κανενα νεοτερο ?

Όχι, δυστυχώς

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, unwise said:

Απ' ότι μου είπαν, στο S24 ultra δε χρειάζεται ειδικό on the go usb αλλά όλα τα usb και οι ανταπτορες που κάνουν για τους υπολογιστές, κάνουν και για το S24U.

Έτσι πλέον μεταφέρει κανείς εύκολα για παράδειγμα τα βιντεάκια από τη GoPro camera, συνδέοντας την κάρτα μνήμης με το κινητό, ή αν γεμίσει το κινητό εύκολα μεταφέρονται όλα τα αρχεία σε εξωτερικη συσκευή.

Δε ξέρω αν αυτή η δυνατότητα αφορά όλα τα κινητά  ή μόνο συγκεκριμένα. Πάντως αρκετοί δε το γνωρίζουν.

Σε γνωστή αλυσίδα δε μου πούλησαν τέτοιο αξεσουάρ γιατί μου λέει δεν είναι on the go !

Mετά πάω σε άλλη αλυσίδα ηλεκτρικών ειδών και εκεί δεν ήξεραν αλλά ήταν ένας υπάλληλος που κατέχει το θέμα και τον ρώτησαν . Αλλιώς κι εκεί στην αρχή μου έλεγαν πως δεν είναι συμβατό!

Ευτυχώς που βρέθηκε σωστός υπάλληλος και μου είπε αυτά που έγραψα παραπάνω. Και όντως δουλεύει μια χαρά ο αντάπτορας παρότι δεν αναφέρει τίποτα για κινητά και android. Στη φωτογραφία μάλιστα έχει ένα λάπτοπ και το αξεσουάρ αυτό ήταν στην κατηγορία των λαπτοπς και όχι των κινητών. 

Αλλα να που τελικά δουλεύει και στο κινητό.

Από όσο θυμάμαι αυτό ισχύει από το Note 3 (κορυφαίο κινητό!).

Δεν γνωρίζω για άλλες συσκευές αλλά όλες οι συσκευές  Note δούλευαν με απλό otg αντάπτορα. 

Αν θυμάμαι σωστά το Note 8 & Note 9 είχαν μέσα στην συσκευασία τους και τον αντάπτορα από type C σε USB 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Athkatla said:

 

Είναι 2 τα updates του Google Play System, αν έχετε κάνει μόνο το 1ο ξανακάντε το χειροκίνητα ή περιμένετε να γίνει αυτόματα.

 

 

Ισχύει!! Εδώ και καιρό ήταν ενημερωμένο σε Xiaomi Mi 11i που επίσης έχω με Ιανουάριο '24 και μου έβγαλε πάλι ενημέρωση Google play με διαφορετικό αρχείο πάλι σε Ιανουαρίου '24.!

Δύο ενημερώσεις πήρε και ο Κινέζος μου οπότε λογικό αυτό που γράφεις...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, duck7 said:

Όσοι κάνατε 75 mb ξανά πατήστε στην ενημέρωση google θα σας βγάλει αλλά 12mb

εμένα μου λείπει 1ΜΒ καθώς η αναβάθμιση ήταν 86ΜΒ 😂😂

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, duck7 said:

Όσοι κάνατε 75 mb ξανά πατήστε στην ενημέρωση google θα σας βγάλει αλλά 12mb

Όπως και πριν το πρώτο update ήμουν με έκδοση Ιουλίου 2023 και ενώ προσπαθούσα να ενημερώσω μου έγραφε δεν υπάρχει νέο update έτσι και τώρα. 

Πήρα update 75mb και προσπάθησα να κάνω ενημέρωση χειροκίνητα αλλά μου γράφει πάλι ότι δεν υπάρχει νέα ενημέρωση. 

Δεν πειράζει, ας έρθει οπότε θέλει, δεν θα σκάσουμε κιόλας 🙃🙃

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, kountoura said:

Θα σου πω και εγώ λίγο την πορεία μου 🙂 σαν παλιός πιστός σαμσουγκακιας. 

Μέχρι την εποχή s21 ultra άλλαζα συσκευή κάθε 2μηνο πάνω κάτω. 

Δοκιμές και γύρα σε όλες τις android ναυαρχίδες. 

Καλές οι δοκιμές αλλαγές κτλ αλλά τελικά χάσιμο χρόνου και χρήματος. 

Πάντα κατέληγα σε Samsung ναυαρχίδα. 

Αν έχεις έστω μια μικρή κλήση στην Samsung, πάρε το s24 και μη πας στα miui μονοπάτια. 

Έχουν φτάσει όλες οι μάρκες σε ένα επίπεδο που παίρνει ελάχιστες βελτιώσεις κάθε χρόνο. 

Όλες οι ναυαρχίδες είναι καλές πλέον, 

Η κλήση στην επωνυμία που έχει ο καθένας, οι ανάγκες και τα χρήματα που θέλει να ξοδέψει /επενδύσει καθορίζουν την επιλογή. 

σ ευχαριστω πολυ για την αποψη σου,ναι σιγουρα ειναι κι οι δυο εξαιρετικες ναυαρχιδες και μαλλον θα καταληξω στο s24u,κυριως γιατι θα το κρατησω αρκετα χρονια και γιατι νομιζω σε θεμα υποστηριξης η σαμυ ειναι κατιτις καλυτερη σε βαθος χρονου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...