Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 ώρες πριν, Kostas_Ts_86 said:

Εγώ δε χρειάζομαι σκοτεινό δωμάτιο.

Μια χαρά είναι και τη μέρα 🤣

 

1708595512696.jpg

1708595512698.jpg

1708595512700.jpg

για εξήγησε και σε εμας τι βλέπουμε εδω , γιατι πολλοί δεν καταλαβαίνουμε (κι εμένα ετσι ειναι!!!)

Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, azaaza said:

για εξήγησε και σε εμας τι βλέπουμε εδω , γιατι πολλοί δεν καταλαβαίνουμε (κι εμένα ετσι ειναι!!!)

Η αλλαγη στο χρωμα κανει "σκαλες" το κανει και εμενα και μπορω να πω οτι ειναι το μονο που με ενοχλει γιατι το κανει παντου ακομα και στις ακρες απο βιντεο στο youtube. Θα δουμε ποτε θα το φτιαξουν και αυτο.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Gorge said:

Η αλλαγη στο χρωμα κανει "σκαλες" το κανει και εμενα και μπορω να πω οτι ειναι το μονο που με ενοχλει γιατι το κανει παντου ακομα και στις ακρες απο βιντεο στο youtube. Θα δουμε ποτε θα το φτιαξουν και αυτο.

Άνοιξε ένα βίντεο στο youtube πήγαινε πάνω δεξιά στις ρυθμίσεις μετά πάτα πρόσθετες ρυθμίσεις και απενεργοποιησε την λειτουργία περιβάλλοντος.Μετά δεξιά αριστερά θα έχεις το κλασικό μαύρο χρωμα.Εκτός αν εννοείς κάτι άλλο και κάνω λάθος.

SmartSelect_20240222_153107_YouTube.jpg

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Quote

Μάλιστα, χρήστης του Reddit τοποθέτησε το S24 Ultra που έχει στην κατοχή του κάτω από μικροσκόπιο 400x, οπότε διαπίστωσε ότι η ένταση της φωτεινότητας στο 10% σε επίπεδο subpixel δεν είναι ομοιόμορφη.

🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Πραγματικά ορισμένοι εχουν σοβαρό ,σοβαρότατο πρόβλημα !

Χαρείτε τη συσκευη σας,η οθονη ειναι κορυφαια,περιμενετε την αναβαθμιση οσοι θελετε εξτρα κορεσμενα χρωματα και τελος !

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Rospy7 said:

Άνοιξε ένα βίντεο στο youtube πήγαινε πάνω δεξιά στις ρυθμίσεις μετά πάτα πρόσθετες ρυθμίσεις και απενεργοποιησε την λειτουργία περιβάλλοντος.Μετά δεξιά αριστερά θα έχεις το κλασικό μαύρο χρωμα.Εκτός αν εννοείς κάτι άλλο και κάνω λάθος.

SmartSelect_20240222_153107_YouTube.jpg

Ωραιος! Ευχαριστω!!

Αλλα λογο του οτι εχω προβληματα πολλα στο μυαλο (απο οτι φαινεται). το ανοιξα παλι για να δω ποτε και αν το φτιαξουν χαχαχα

2 minutes ago, kek said:

🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Πραγματικα ορισμενοι εχουν σοβαρο,σοβαροτατο προβλημα !

Χαρειτε τη συσκευη σας,η οθονη ειναι κορυφαια,περιμενετε την αναβαθμιση οσοι θελετε εξτρα κορεσμενα χρωματα και τελος !

Δηλαδη θες να μας πεις οτι εσυ δεν το βαζεις κατω απο χ400 μικροσκόπιο στην καθημερινή χρήση σου;  😄 

Edited by Gorge
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Gorge said:

Δηλαδη θες να μας πεις οτι εσυ δεν το βαζεις κατο απο χ400 μικροσκόπιο στην καθημερινή χρήση σου;  😄 

Το μικροσκόπιο του μικρού μεχρι x20 εχει. 🤣🤣

Kαποια πρόταση για ενα -καλο- μικροσκοπιο να βλεπω απο εκει τα stories στο ινσταγκραμ ??? 🤣

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Rospy7 said:

Άνοιξε ένα βίντεο στο youtube πήγαινε πάνω δεξιά στις ρυθμίσεις μετά πάτα πρόσθετες ρυθμίσεις και απενεργοποιησε την λειτουργία περιβάλλοντος.Μετά δεξιά αριστερά θα έχεις το κλασικό μαύρο χρωμα.Εκτός αν εννοείς κάτι άλλο και κάνω λάθος.

SmartSelect_20240222_153107_YouTube.jpg

Ωραίος ρε φίλε.  👍 και το έψαχνα αυτή την ρύθμιση. 

Edited by challenge143
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, asamoa1 said:

Μόλις μάθει τον τρόπο που γράφεις θα το ευχαριστηθείς στο φουλ πιστεύω! Εγώ τόσα χρόνια μετά δεν μπορώ να το αλλάξω, ειδικά ο τρόπος που έχουν σεταρει θαυμαστικό κομα τέλεια και ερωτηματικό σε ένα κουμπί είναι πολύ βολικό για εμένα, και έψαχνα να βρω εάν έχει κάτι αντίστοιχο το samsung keyboard αλλά δεν είχε τελικά, το Dall-e επίσης που κάνει text - to image εχει πλάκα και μπορείς να το χρησιμοποιήσεις εντός του keyboard, με περίπου 20-30 χρήσης ανά μέρα βέβαια αλλά και πάλι για free πιστεύω είναι μια χαρά! 

Screenshot_20240222_133204_Chrome.jpg

To dall-e σας δουλεύει ή βγάζει μήνυμα σφάλματος συνέχεια και δεν παράγει κάποια εικόνα? Επίσης βλέπω πως η έκδοση που έχει το s24 ultra (μετά και το update από το play store) δεν έχει το εικονίδιο του copilot στην αρχή της πρώτης γραμμής ενώ στο note 10+ το βγάζει. Στο s24 ultra μόνο η beta έκδοση μου το βγάζει αλλά ούτε σε αυτή δουλεύει το dall-e.

Screenshot_20240222_161243_Microsoft SwiftKey Keyboard.jpg

Screenshot_20240222_161906_Microsoft SwiftKey Keyboard.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το περίεργο είναι ότι βλέπουμε πολλά προβλήματα στην οθόνη, έναν από τους τομείς που ανέκαθεν η Samsung ήταν κορυφή. Περίεργα πράγματα. 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, kax_dent said:

Το περίεργο είναι ότι βλέπουμε πολλά προβλήματα στην οθόνη, έναν από τους τομείς που ανέκαθεν η Samsung ήταν κορυφή. Περίεργα πράγματα. 

Το πιο περίεργο πράγμα είναι ότι έβγαλε τηλεόραση oled για να χτυπήσει την lg και φέτος έχει κάνει συμφωνία με την lg να αγοράζει τις οθόνες από εκεί για τις νέεs oled που θα κυκλοφορήσει, άντε βγάλε άκρη με αυτή την εταιρεία.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία πιστεύω πως είναι μια χαρά. Επίσης υπερθέρμανση δεν έχω, grain δεν έχω. 

Στα βίντεο όμως όπως έχω ξαναγράψει όντως κάνει μια διαφορά, ένα κόψιμο στο 1x, 3x και 5x. Στο 5x φαίνεται και η μεγαλύτερη διαφορά στο χρώμα. 

Αλλά κάπου διάβασα , δε θυμάμαι που, πως  λίγο πολύ όλα τα κινητά το κάνουν λόγω αλλαγής κάμερας. Δε ξέρω αν ισχύει βέβαια.

Το πληκτρολόγιο της Samsung με τις AI δυνατότητες μ έχει αφήσει άφωνο. Όπως και στο browser της Samsung που σε μια μεγάλη σελίδα διαβάζεις την περίληψη πατώντας το summarised.

Εύχομαι μόνο κάποια στιγμή να αυξήσουν τους χαρακτήρες που γίνεται η αυτόματη διαμόρφωση του κειμένου με τίτλους υπότιτλους και παραγράφους .

Τρομερό κι αυτό με τη διαμόρφωση των φωτογραφιών όπου εξαφανίζει αντικείμενα ή τα μετακινεί. Βέβαια εκεί δε το έχω καταλάβει καλά, γιατί άλλες φορές τα εξαφανίζει και άλλες φορές τοποθετεί κάποια άλλα. Ίσως όταν δε μπορεί να εξαφανίσει ένα αντικείμενο να το αντικαθιστά. Δε ξέρω.

Screenshot_20240222_182545_GSam Battery Monitor.jpg

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, boymanos said:

Το πιο περίεργο πράγμα είναι ότι έβγαλε τηλεόραση oled για να χτυπήσει την lg και φέτος έχει κάνει συμφωνία με την lg να αγοράζει τις οθόνες από εκεί για τις νέεs oled που θα κυκλοφορήσει, άντε βγάλε άκρη με αυτή την εταιρεία.

Αν και off topic, είχα διαβάσει ότι η LG κατέχει πατέντα που της επιτρέπει να κατασκευάζει OLED panel με έναν οικονομικό τρόπο. Όλοι οι άλλοι κατασκευαστές μπορούν να παράγουν OLED panel μόνο με πιο κοστοβόρο τρόπο και συνεπώς δεν μπορούν να την ανταγωνιστούν για αυτό και αγοράζουν πάνελ από την LG και τα χρησιμοποιούν στις δικές τους τηλεοράσεις.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, unwise said:

Η μπαταρία πιστεύω πως είναι μια χαρά. Επίσης υπερθέρμανση δεν έχω, grain δεν έχω. 

Στα βίντεο όμως όπως έχω ξαναγράψει όντως κάνει μια διαφορά, ένα κόψιμο στο 1x, 3x και 5x. Στο 5x φαίνεται και η μεγαλύτερη διαφορά στο χρώμα. 

Αλλά κάπου διάβασα , δε θυμάμαι που, πως  λίγο πολύ όλα τα κινητά το κάνουν λόγω αλλαγής κάμερας. Δε ξέρω αν ισχύει βέβαια.

Το πληκτρολόγιο της Samsung με τις AI δυνατότητες μ έχει αφήσει άφωνο. Όπως και στο browser της Samsung που σε μια μεγάλη σελίδα διαβάζεις την περίληψη πατώντας το summarised.

Εύχομαι μόνο κάποια στιγμή να αυξήσουν τους χαρακτήρες που γίνεται η αυτόματη διαμόρφωση του κειμένου με τίτλους υπότιτλους και παραγράφους .

Τρομερό κι αυτό με τη διαμόρφωση των φωτογραφιών όπου εξαφανίζει αντικείμενα ή τα μετακινεί. Βέβαια εκεί δε το έχω καταλάβει καλά, γιατί άλλες φορές τα εξαφανίζει και άλλες φορές τοποθετεί κάποια άλλα. Ίσως όταν δε μπορεί να εξαφανίσει ένα αντικείμενο να το αντικαθιστά. Δε ξέρω.

Screenshot_20240222_182545_GSam Battery Monitor.jpg

πω το κανεις αυτο με το sammarised πρεπει να ειναι στα αγγλικα ?

 

Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

Έκανα αυτό με τους κύκλους φόρτισης 0-100 τρεις φορές 

Δεν ξέρω αν φταίει αυτό ή που έβαλα το fb σε πλήρη αδράνεια 

Πάντως σήμερα καμία σχέση το κινητό 

4.30 ώρες οθόνη και είμαι στο 52%

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, sakis88888 said:

Έκανα αυτό με τους κύκλους φόρτισης 0-100 τρεις φορές 

Δεν ξέρω αν φταίει αυτό ή που έβαλα το fb σε πλήρη αδράνεια 

Πάντως σήμερα καμία σχέση το κινητό 

4.30 ώρες οθόνη και είμαι στο 52%

 

 

Τώρα μόλις ολοκλήρωσα τον δεύτερο κύκλο. 

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, azaaza said:

πω το κανεις αυτο με το sammarised πρεπει να ειναι στα αγγλικα ?

 

Settings > layout and menus > customized menus >

Όχι και στα ελληνικά δουλεύει τέλεια. Το βάζεις στη μπάρα και μ ένα κλικ είσαι έτοιμος.

 

Εκεί που δε δουλεύουν τα ελληνικά είναι το transcribe. Δηλαδή από αρχείο ήχου να γίνει αρχείο κειμένου. Προς το παρόν δεν έχει τα ελληνικά στις υποστηριζόμενες γλώσσες 😞

Screenshot_20240222_192221_Samsung Internet.jpg

Edited by unwise
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι δεν καταστρέφετε η μπαταρια (σε σημείο να καίει το τσιπ όπως υποθηκε) εάν το κάνουμε 3-4 φορές , εμένα όταν έφτασε 2% εκείνη την στιγμή ήμουν μόνο στο gmail όταν έσβησε, τοφορτισα σβήστο μέχρι 100% και όταν το άνοιξα θυμόταν ότι είχα ανοιχτό το gmail, πιστεύω για λόγους ασφαλείας μένει μια απειριοελαχτη Ενεργεία για θέμα ασφάλειας της μπαταρία, εάν όπως λένε ξεζουνιζετε εντελος έπρεπε ότι έχει μείνει στην ram να σβηστεί 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, fotisbasm_ said:

Πιστεύω ότι δεν καταστρέφετε η μπαταρια (σε σημείο να καίει το τσιπ όπως υποθηκε) εάν το κάνουμε 3-4 φορές , εμένα όταν έφτασε 2% εκείνη την στιγμή ήμουν μόνο στο gmail όταν έσβησε, τοφορτισα σβήστο μέχρι 100% και όταν το άνοιξα θυμόταν ότι είχα ανοιχτό το gmail, πιστεύω για λόγους ασφαλείας μένει μια απειριοελαχτη Ενεργεία για θέμα ασφάλειας της μπαταρία, εάν όπως λένε ξεζουνιζετε εντελος έπρεπε ότι έχει μείνει στην ram να σβηστεί 

Κάντε το 5 10 φορές  ακόμα για να δω κάτι!!!🤣🤣🤣

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Dimitris_w said:

Κάντε το 5 10 φορές  ακόμα για να δω κάτι!!!🤣🤣🤣

νομιζεις κολωνω?   εδωσα 1500 ε και θα κολωσω στα 30-40 ε? μαλλον εγω πρεπει να βαλω τα smile που εβαλες 🤣🤣🤣

αλλωστε πανω απο 3 συνεχομενες φορες ,δεν χρειαζετε για να στρωσει το batterystats , σε κανα 6-7μηνο, θα το ξανακανω

Edited by fotisbasm_
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Dimitris_w said:

Κάντε το 5 10 φορές  ακόμα για να δω κάτι!!!🤣🤣🤣

Κανόνισε εκπτωσούσα στα μέλη του φόρουμ :classic_biggrin: 

Link to comment
Share on other sites

Σας ανοίγει από τα προνόμια Samsung members, το λινκ της συμμετοχής?Πατάω κ απλά βγαίνει το api. mysamsung κτλ αλλα δεν ανοιγει

Edited by konsniper
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, konsniper said:

Σας ανοίγει από τα προνόμια Samsung members, το λινκ της συμμετοχής?Πατάω κ απλά βγαίνει το api. mysamsung κτλ αλλα δεν ανοιγει

Είχες κανει προ παραγγελία ;

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Athkatla said:

Κανόνισε εκπτωσούσα στα μέλη του φόρουμ :classic_biggrin: 

ναι γιατι αμα παθει κατι θα το παμε στο φιλαρακι Dimitris_w , τον αποτομο , που ΘΑ εχουμε καψει την μπαταρια και θα μας πριξει να μας λεει οτι εγω σας τα ελεγα 

καλα ιστορια επιστημονικης φαντασιας ολο αυτο  , απλα σου απαντω στο ποστ σου για την εκπτωσουλα 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...