Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ την έβαλα και είμαι πολύ ευχαριστημένος.εχει αίσθηση  σαν να είναι γυαλί. Στην αρχή έχει λίγο άγριες άκρες και το νιώθεις στο swipe αλλά μετά από μερικές μέρες χρήσης χάνεται αρκετά αυτό .το παράγγειλα κατευθείαν από την Samsung 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Athkatla said:

Από ότι διαβάζω πήραν μπρος οι κορεάτικες μηχανές:

Βελτιώσεις στην κάμερα:

1. Improved picture quality by adjusting the brightness when backlighting in high pixel mode.

2. Improved clarity of text when running high magnification zoom.  (Galaxy S24 Ultra Only)

3. Improved clarity and picture quality when recording rear videos.  (Galaxy S24 Ultra Only)

4. In the photo mode preview, we increased the brightness of the rock in the indoor environment and gently improved the portrait clarity expression.  (Galaxy S24 Ultra Only)

5. Improved expression by adding color data in food mode.

6. Improved color by adjusting saturation and white balance in night mode

7. In the Expert RAW app, after the new format DNG shooting, the gallery improved the expression of the enlarged image.

8. Improved fast-moving subject representation in backlight conditions in the rear photo mode.  (Galaxy S24 Ultra Only)

9. Improved exposure and color representation of subjects (facts, flowers, etc.) in photo mode.  (Galaxy S24 Ultra Only)

※ In the "screen mode" of the display settings, the "sharpness" option has been added to enjoy a clearer color.

 

Items not included in this update will be provided through the next SW update, 
and our development team will be working hard to reciprocate your wait and make your best in the next SW update. 
Please wait a little for the next update!

 

 

και μόλις έλεγα να βάλω αγγελία μόλις είδα το post ηρέμησα!!! 😄😂🤣

πέρα από την πλάκα έχω δει πάρα πολλές αγγελίες για το S24 Ultra ακόμα δεν κυκλοφόρησε και πριν καν πάρει την πρώτη αναβάθμιση κάποιοι το έβγαλαν άχρηστο και το έβαλαν αγγελία.

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Καλώς σας βρήκα, είμαι νέος κάτοχος του titanium black 1Tb. Τώρα το στήνω και ελπίζω να πάνε όλα καλά. Είναι σε επικοινωνία - αντιγραφή με το προηγούμενό μου note 10plus. Ελπίζω να μείνω ευχαριστημένος και με το s24 ultra όσο απόλυτα ικανοπιημένος ήμουν 4,5 χρόνια με το note.

 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, vwbestakos said:

και μόλις έλεγα να βάλω αγγελία μόλις είδα το post ηρέμησα!!! 😄😂🤣

πέρα από την πλάκα έχω δει πάρα πολλές αγγελίες για το S24 Ultra ακόμα δεν κυκλοφόρησε και πριν καν πάρει την πρώτη αναβάθμιση κάποιοι το έβγαλαν άχρηστο και το έβαλαν αγγελία.

Δεν πιστεύω ότι είναι αυτός ο λόγος.  Πότε πρόλαβαν χωρίς ούτε καν να πάρουν το update να δουν την συμπεριφορά της συσκευής πως θα πάει. Είναι πιστεύω η κλασσική " λαμογια " για να βγάλουν κανένα 150 με 200 . Για σκέψου με την αποφορολογιση την παλιά συσκευή κτλ. Μας πάει κοντά στα 970 ευρώ κ όλες οι αγγελίες τα βάζουν από 1200 . 😋

Edited by challenge143
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, vwbestakos said:

και μόλις έλεγα να βάλω αγγελία μόλις είδα το post ηρέμησα!!! 😄😂🤣

πέρα από την πλάκα έχω δει πάρα πολλές αγγελίες για το S24 Ultra ακόμα δεν κυκλοφόρησε και πριν καν πάρει την πρώτη αναβάθμιση κάποιοι το έβγαλαν άχρηστο και το έβαλαν αγγελία.

Εννοείτε πως ο λόγος δεν είναι αυτός στις περισσότερες περιπτώσεις και είναι το κέρδος. 

Μου βγήκε 990 εμένα, σε κάποιους ακόμα κάτω από 900. Το 512. 

Μία βδομάδα μετά 1150 δεν το έδινα αέρα? Η έστω ακόμα και τώρα να πάρω τα λεφτά μου χωρίς να χάσω φράγκο? 

Το περίμενα τόσο καιρό να βγει. 

Να έχει όλες τις περσινές προωθητικές να μπορέσω να το πάρω. Και τώρα θα το δώσω? 

Όπως το s23u έτσι και το s24u, είναι η ποιο ολοκληρωμένη συσκευή της χρονιάς για μένα. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Ρε μανία με τα 100αρικα και τα 50αρικα...όταν κάτι μου αρέσει το αγοράζω τη στιγμή που θέλω εγώ, είτε άμεσα είτε αργότερα και εφόσον μου κάνει δεν το αλλάζω μέχρι να το βαρεθώ...η χασούρα είναι πάντοτε μες στο παιχνίδι, έχει την χάρη της, τα γούστα πληρώνονται έτσι είναι και έτσι πρέπει...στο γειτονικό τεχνολογικό site υπάρχουν όλες οι επιλογές μελών που μπορούν να ικανοποιήσουν όλους μας πιστεύω. Ο καθένας πράττει με το δικό του τρόπο συμφέρον και σκέψη. Υπάρχουν πολλά αξιόλογα μέλη αλλά και πολλοί που κυνηγούν ένα χαρτζιλίκι, κέρδος, εξυπηρέτηση λόγω πολλών μα πολλών αξιολογήσεων με το κάτι τις τους να υποθέσω...όπως και να χει κάποιοι ξενέρωσαν με χρώματα με κάμερες με με με...κάποιοι το μετάνιωσαν κάποιοι τους αρέσει το trading κ.ο.κ. ελεύθερη κοινότητα είναι ο καθένας μπορεί να πράξει ως θέλει.  

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιέμαι εμείς που το προπαραγγείλαμε από την μαμά Samsung, θα μας δώσει κανένα καλό κουπόνι του χρόνου για το 25αρι; Απλά αναρωτιέμαι γιατί ο χρόνος γρήγορα περνά...

Link to comment
Share on other sites

On 9/2/2024 at 7:22 ΜΜ, azaaza said:

Μια ερώτηση .. οταν κάνω σάρωση ενος ενγραφου με την φωτογραφική μηχανή και παω να το κάνω προσθήκη σε σημείωση μου τα βγαζει σε ασχετη γλώσσα και ποτε μα ποτε σε Ελληνικά που ειναι γραμμένα.. στο S22 ultra δεν ειχα ποτέ πρόβλημα .. καμια βοήθεια κάποιος η κάποια ρύθμιση που εχω κάνει λάθος ?

κάποια λύση σε αυτό υπάρχει; 

έκανα αντιγραφή ένα μέρος κειμένου από έγγραφο και επικόλληση στο Google καθ μου το έβγαλε σε αλαμπουρνέζικα

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Leonid111 said:

Καλησπέρα σε όλους,

Καλώς σας βρήκα, είμαι νέος κάτοχος του titanium black 1Tb. Τώρα το στήνω και ελπίζω να πάνε όλα καλά. Είναι σε επικοινωνία - αντιγραφή με το προηγούμενό μου note 10plus. Ελπίζω να μείνω ευχαριστημένος και με το s24 ultra όσο απόλυτα ικανοπιημένος ήμουν 4,5 χρόνια με το note.

 

Καλορίζικο, να μην έχεις κανένα ενδοιασμό για την μετάβαση, αξίζει και με το παραπάνω! 

Την ίδια ακριβώς μετάβαση έκανα κι εγώ και είμαι ευχαριστημένος 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, anastasg said:

Καλορίζικο, να μην έχεις κανένα ενδοιασμό για την μετάβαση, αξίζει και με το παραπάνω! 

Την ίδια ακριβώς μετάβαση έκανα κι εγώ και είμαι ευχαριστημένος 

το έχω αναφέρει πιο πάνω....έχω βάλει το μαμα αλλά δεν έμεινα ευχαριστημένος γιατι δεν πιανει όλη την οθόνη και κάνει ένα δόντι αριστερά δεξιά στην οθόνη και είναι σαν μαχαίρι οταν δουλεύεις το swipe απο αριστερά ή δεξιά...

1708104045624.jpg

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, sakis88888 said:

κάποια λύση σε αυτό υπάρχει; 

έκανα αντιγραφή ένα μέρος κειμένου από έγγραφο και επικόλληση στο Google καθ μου το έβγαλε σε αλαμπουρνέζικα

Νομίζω το πρόβλημα είναι στο ότι το Bixby δεν αναγνωρίζει τα ελληνικά 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να μικραίνει η πλαϊνή μπάρα με τις εφαρμογές? Η να εξαφανιστεί όπως η κάτω μπάρα με το NavStar που την εξαφάνισα.

spacer.png

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, ilka71 said:

ξέρουμε πότε θα υποστηριξει ελληνικά είτε ο google assistant είτε ο Bixby; 

xaxaxaxa axaxax - Rainbow SpongeBob Meme Generator

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, OverClocker said:

xaxaxaxa axaxax - Rainbow SpongeBob Meme Generator

Μάλλον ποτέ. Το Gemini (ως βοηθός και εφαρμογή) ίσως υποστηρίξει κάποια στιγμή. 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, vwbestakos said:

Υπάρχει τρόπος να μικραίνει η πλαϊνή μπάρα με τις εφαρμογές? Η να εξαφανιστεί όπως η κάτω μπάρα με το NavStar που την εξαφάνισα.

spacer.png

Νομίζω με το Edge Touch από το Good lock μπορείς να επεξεργαστείς 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, anastasg said:

Καλορίζικο, να μην έχεις κανένα ενδοιασμό για την μετάβαση, αξίζει και με το παραπάνω! 

Την ίδια ακριβώς μετάβαση έκανα κι εγώ και είμαι ευχαριστημένος 

Σε ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, vwbestakos said:

Υπάρχει τρόπος να μικραίνει η πλαϊνή μπάρα με τις εφαρμογές? Η να εξαφανιστεί όπως η κάτω μπάρα με το NavStar που την εξαφάνισα.

spacer.png

Ρυθμίσεις οθόνης.πλαισια enge. Πατάς μετά εκεί που γράφει λαβή κ μπορείς να αλλάξεις την διαφάνεια 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, sakis88888 said:

κάποια λύση σε αυτό υπάρχει; 

έκανα αντιγραφή ένα μέρος κειμένου από έγγραφο και επικόλληση στο Google καθ μου το έβγαλε σε αλαμπουρνέζικα

Ακομη το ιδιο δεν πηρα καμια απαντηση ... ισως κατι παιζει με τις γλωσσες ...

Σιγουρα οχι γιατι και στο s22 δεν γνωριζε Ελληνικα αλλα δουλευε μια χαρα .. κατι αλλο ειναι με τις γλωσσες !!

Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχει να κάνει με τα fonts. 

Δεν έχουν προσθεσει ελληνική γραμματοσειρά για εξαγωγή ελληνικού κειμένου.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω με αυτή την θήκη που πήρα θα ξεπεράσω τα 100 κιλά....🤣

IMG-bcb723eb66efc29af78f316958dd2fce-V.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα και εγώ!!

Από προστασία οθόνης τι προτείνετε παιδιά? 

20240217_135213.jpg

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Μετά από δύο εβδομάδες χρήσης και ενώ είχα πάθει πλάκα από την μπαταρία ( μου έβγαζε μέρα άνετα με 4 + sot με 70% χρήση μπαταρίας ) τωρα 3-4 μέρες έχει πέσει ακραία η απόδοση και έχει χάσει πάνω απο μία ώρα sot σε αντίστοιχους χρόνους χωρίς να κάνω κάτι διαφορετικό. Αντιμετωπίζει κανείς κάτι αντίστοιχο; Υποτίθεται έπρεπε να μάθει το μοτίβο χρήσης το μαραφέτι 😆

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...