Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσοι έχετε θέμα με την μπαταρία,  δοκιμάστε να κάνετε και κανένα optimize τις εφαρμογές μέσω του Galaxy App Booster.

Link to comment
Share on other sites

όσοι έχουν κακή απόδοση μπαταρίας, το ram plus σε τι ρύθμιση το έχουν?

Στο 23 το είχα disable και είχα δει διαφορά και σε απόδοση εφαρμογών και σε μπαταρία(όχι σε sot, στο σύνολο)

Εγώ πάντως στο 23 που είχα έρθει από το Note 9 με smart switch μια χαρά 2 μέρες μου κρατάει ακόμα.

Το 24 δεν το βλέπω να κρατάει το ίδιο καλά σε μπαταρία όπως το 23.

Για να δούμε...

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, OverClocker said:

όσοι έχουν κακή απόδοση μπαταρίας, το ram plus σε τι ρύθμιση το έχουν?

Στο 23 το είχα disable και είχα δει διαφορά και σε απόδοση εφαρμογών και σε μπαταρία(όχι σε sot, στο σύνολο)

Εγώ πάντως στο 23 που είχα έρθει από το Note 9 με smart switch μια χαρά 2 μέρες μου κρατάει ακόμα.

Το 24 δεν το βλέπω να κρατάει το ίδιο καλά σε μπαταρία όπως το 23.

Για να δούμε...

Καλημέρα. Εγώ το κατέβασα στα 4GB. Αλλά  και στο S23U που πειραματίστηκα με τη ρύθμιση αυτή, είτε ανοιχτό είτε πιο κάτω από 8GB η μπαταρία μου φαινόταν ίδια. 

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από μπαταρία δεν είμαι ικανοποιημένος γιατί ούτε παιχνίδια παίζω ούτε είναι γεμάτο εφαρμογές είναι καθαρά θέμα update.  Όταν το πάρουμε θα διορθωθεί ένας μεγάλος όγκος προβλημάτων. 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, challenge143 said:

Και εγώ από μπαταρία δεν είμαι ικανοποιημένος γιατί ούτε παιχνίδια παίζω ούτε είναι γεμάτο εφαρμογές είναι καθαρά θέμα update.  Όταν το πάρουμε θα διορθωθεί ένας μεγάλος όγκος προβλημάτων. 

Ελπίζω, βέβαια εγώ έχω αποφασίσει ότι με τη χρήση που κάνω στα κινητά ποτέ δεν θα έχω καλή απόδοση της μπαταρίας, χωρίς επίσης να παίζω παιχνίδια ή το οτιδήποτε. Τι να κάνουμε. 😛

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nasosvasedis said:

Καλημέρα. Εγώ το κατέβασα στα 4GB. Αλλά  και στο S23U που πειραματίστηκα με τη ρύθμιση αυτή, είτε ανοιχτό είτε πιο κάτω από 8GB η μπαταρία μου φαινόταν ίδια. 

Με το 23 έβγαζα 2 μέρες, τώρα το βλέπω προς το δυσκολάκι.

 

 

 

Πάντως έχω πάθει πλάκα με το antireflective της οθόνης. Δεν περίμενα για κανένα λόγο τόσο μεγάλη διαφορά, καλά λέγανε κάποιοι ότι το έθαψε λίγο αυτό η Samsung και θα μπορούσε να το είχε προωθήσει καλύτερα. 

Σαν συσκευή, στο χέρι, νομίζω σου δίνει μια αίσθηση ότι είναι πιο ελαφρυ λόγο του πιο "ζεστού" τιτανίου αν και δεν είναι στην πραγματικότητα σε σχέση με το 23.

Δεν έχω καταλάβει ακόμα αν είναι το αλουμίνιο. ή το φινίρισμα στο S23 που στο χέρι μου δίνει λίγο πιο premium αίσθηση απέναντι στο S24.

Edited by OverClocker

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, OverClocker said:

όσοι έχουν κακή απόδοση μπαταρίας, το ram plus σε τι ρύθμιση το έχουν?

Στο 23 το είχα disable και είχα δει διαφορά και σε απόδοση εφαρμογών και σε μπαταρία(όχι σε sot, στο σύνολο)..... 

Προς το καλύτερο ή προς το χειρότερο????? Να την "βάλουμε" 0 ή 4 ή 8????

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alex61 said:

Προς το καλύτερο ή προς το χειρότερο????? Να την "βάλουμε" 0 ή 4 ή 8????

 Συγγνώμη δεν διευκρίνησα, έχεις δίκιο.

Προς το καλύτερο και στα 2, ώντας disabled(0).

Edited by OverClocker

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, OverClocker said:

 Συγγνώμη δεν διευκρίνησα, έχεις δίκιο.

Προς το καλύτερο και στα 2, ώντας disabled(0).

Την έριξα στα 2GB. 

Εντάξει με 12GB και τα 2 Virtual εάν χρειαστεί το κινητό είμαστε οκ. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι έχει μεγάλη κατανάλωση στις τηλεφωνικές κλήσεις και επίσης μία ερώτηση στις εφαρμογές της μπαταρίας δεν μπορώ να δω πόσο χρόνο έχω μιλήσει το τηλέφωνο συνήθως μιλάω 2 ώρες την ημέρα

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Evagelos_ said:

Εγώ αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι έχει μεγάλη κατανάλωση στις τηλεφωνικές κλήσεις και επίσης μία ερώτηση στις εφαρμογές της μπαταρίας δεν μπορώ να δω πόσο χρόνο έχω μιλήσει το τηλέφωνο συνήθως μιλάω 2 ώρες την ημέρα

Δε δείχνει το χρόνο στις κλήσεις...μόνο ότι βλέπεις έτσι είναι...μόνο αν βάλεις το gsm battery δείχνει διάρκεια κλήσεων 

Edited by Andreaszel
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι με μπαταρια ειμαι υπερευχαριστημενος. Μου βγαζει ανετα τη μερα, αφου μενει 40% περιπου. Να βγαζει δευτερη μερα δεν με απασχολει προφανως.

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε πει παίζει ρόλο η χρήση του κάθε ενός.  Κανένας δεν κάνει την ίδια χρήση . Για μένα θέλει ακόμα δουλειά.  Πιστεύω με το 1 update θα δούμε το φως το αληθινό 😄

Edited by challenge143
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, challenge143 said:

Έχουμε πει παίζει ρόλο η χρήση του κάθε ενός.  Κανένας δεν κάνει την ίδια χρήση . Για μένα θέλει ακόμα δουλειά.  Πιστεύω με το 1 update θα δούμε το φως το αληθινό 😄

Αμήν και πότε. Στις 22 Φλεβάρη λένε...

Link to comment
Share on other sites

Ε τι να κάνουμε υπομονή το καλό πράγμα αργεί.  Ε τα λέμε κ λίγο υπερβολικά εδώ μέσα, αλλά η αλήθεια είναι ότι εεεε εντάξει δεν είναι κ τόσο τραγικά τα πράγματα μια χαρά συσκευή είναι αλλά το λέω κ πάλι ούτε καν το 1 update δεν έχουμε πάρει. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, challenge143 said:

Έχουμε πει παίζει ρόλο η χρήση του κάθε ενός.  Κανένας δεν κάνει την ίδια χρήση . Για μένα θέλει ακόμα δουλειά.  Πιστεύω με το 1 update θα δούμε το φως το αληθινό 😄

Κάτσε να βάλω γυαλιά μην πάθουμε καμιά ζημιά στα μάτια ε 😂

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πάντα παίζει ρόλο το τι χρήση κάνει ο καθένας και αν έχει ανοιχτές τοποθεσίες bluetooth κλπ.Εμενα πχ οριακά με λίγο ζόρι μου βγάζει 2 μέρες γεμάτες με φουλ χρήση αλλά με Wifi και 2G και bluetooth-gps κλειστά.Τωρα το καλοκαίρι που θα αλλάξει η καθημερινότητα μου και θα είμαι για δουλειά,με 4G-5G και bluetooth για ακουστικά θα είμαι χαρούμενος αν το βράδυ πριν κοιμηθώ έχω ένα 20-25%.

Επίσης Δευτέρα απόγευμα έστειλα από Τρίκαλα ένα χαλασμένο Xiaomi,Τρίτη πρωί παρέλαβαν και σήμερα το πρωί μου έστειλαν email για τα 0+100€,έβαλα το iban της Πειραιώς και μου ήρθε email αργότερα ότι τα έστειλαν στην τράπεζα και θα κάνει απο 1 ως 3 εργάσιμες.Ιδανικα θα ήθελα να μπούνε αύριο γιατί θα είμαι Σαββατοκύριακο Θεσσαλονίκη αλλά δεν έχω πολλές προσδοκίες οπότε απο Δευτέρα. 

Link to comment
Share on other sites

Επίσημα από Samsung για 22/2 η διάθεση του μεγάλου Update που διορθώνει θέματα κάμερας αλλά και της "έμφασης και έντασης" των χρωμάτων για όσους προτιμούν εντονότερα χρώματα. 

Ελπίζω μόνο μη πήγε κάνεις και το έδωσε κοψοχρονια σε τίποτα κοράκια φοβούμενος για μη διαχειρησιμα προβλήματα. 

 

Υπομονή για την αναβάθμιση σε μια ήδη ΆΡΤΙΑ συσκευή που όπως έχω πει το μοναδικό της μειονέκτημα είναι η τιμή της! 

https://youtu.be/ntHFVkVFlpk?si=Qz7EX2_ms7uONDSC

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, kek said:

Επίσημα από Samsung για 22/2 η διάθεση του μεγάλου Update που διορθώνει θέματα κάμερας αλλά και της "έμφασης και έντασης" των χρωμάτων για όσους προτιμούν εντονότερα χρώματα. 

Ελπίζω μόνο μη πήγε κάνεις και το έδωσε κοψοχρονια σε τίποτα κοράκια φοβούμενος για μη διαχειρησιμα προβλήματα. 

 

Υπομονή για την αναβάθμιση σε μια ήδη ΆΡΤΙΑ συσκευή που όπως έχω πει το μοναδικό της μειονέκτημα είναι η τιμή της! 

https://youtu.be/ntHFVkVFlpk?si=Qz7EX2_ms7uONDSC

Προσωπικά εγώ ήμουν έτοιμος να το πουλήσω λόγω χρωμάτων οθόνης που με ενοχλούν αλλά είπα ας περιμένω το 1ο update. Με αυτά που ακούγαμε μια ο ένας εκπρόσωπος είπε θα το φτιάξουν, μια η samsung Ισπανίας είπε ότι είναι επίτηδες έτσι και δεν θα το φτιάξουν, μόνο σύγχυση προκλήθηκε. 

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως φορτισα Τριτη πρωι. Και τωρα ειμαι 22%. Δεν μιλαω βεβαια τοσο πολυ ουτε παιχνιδια μιας και αυτα τα αφησα στο note10 😛

Ayrton Senna

Fernando Alonso

Max Verstappen

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, kek said:

Ελπίζω μόνο μη πήγε κάνεις και το έδωσε κοψοχρονια σε τίποτα κοράκια φοβούμενος για μη διαχειρησιμα προβλήματα. 

 

https://youtu.be/ntHFVkVFlpk?si=Qz7EX2_ms7uONDSC

Αυτό ξαναπές το,υπάρχουν πολλά κοράκια που σου βάζουν το μαχαίρι στο λαιμό σε φάση σου δίνω τώρα τόσα (πχ 200€ κάτω από το ποσό που μπορείς να πάρεις) και το παίρνω.Παντως τώρα τα δοκιμάζω παράλληλα με το Iphone 15 pro Max που ήθελα να έχω μια άποψη να σιγουρευτώ ότι θα κρατήσω το S24 Ultra.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, kax_dent said:

Προσωπικά εγώ ήμουν έτοιμος να το πουλήσω λόγω χρωμάτων οθόνης που με ενοχλούν αλλά είπα ας περιμένω το 1ο update. Με αυτά που ακούγαμε μια ο ένας εκπρόσωπος είπε θα το φτιάξουν, μια η samsung Ισπανίας είπε ότι είναι επίτηδες έτσι και δεν θα το φτιάξουν, μόνο σύγχυση προκλήθηκε. 

Έλα μου ντε. Εγώ άκουσα κ το φίλο τον s_nova που ήταν σίγουρος κ τον έκοβε 😜 γιατί μάλλον είχε μιλησει με τον ceo κ του είχε πει αυτά είναι τα χρώματα κ τέλος κ δεν αλλάζουν κ μας ψάρωσε....χαχα....  παιδιά δεν έχουμε πάρει κουκουρουκου συσκευή πέρα από την πλάκα που κάνουμε, η εταιρεία αυτή είναι κολοσσός κ δεν πρόκειται να αφήσει τους αγοραστές της έτσι. Υπομονή και όλα θα φτιάξουν. 

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω πάντως πέρα από κάμερα και τα χρώματα τής οθόνης να κάνουν και άλλες βελτιώσεις όπως πχ μπαταρία. Διότι υπάρχουν και κάποιοι όπως εγώ πού τον χρωματικό τόνο τον βλέπουν τέλειο φέτος στο s24 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, alizeas said:

Ελπίζω πάντως πέρα από κάμερα και τα χρώματα τής οθόνης να κάνουν και άλλες βελτιώσεις όπως πχ μπαταρία. Διότι υπάρχουν και κάποιοι όπως εγώ πού τον χρωματικό τόνο τον βλέπουν τέλειο φέτος στο s24 

Εγώ που προέρχομαι από iphone  όντος είναι μια χαρά η οθόνη του γενικά δεν μου αρέσουν τα χρώματα πυγολαμπίδα το τηλέφωνο είναι πολύ καλό θέλει κάποιες διορθώσεις το one ui δεν το περίμενα τόσο smooth μου έχει κάνει μεγάλη εντύπωση  .Το ότι δεν έχω πιάσει το 14 pro max ξανα λέει πολλά για εμένα το τηλέφωνο έχει τρομερές δυνατότητες αρκεί η samsung να δείξει την ανάλογη σοβαρότητα. 

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...