Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικα δεν εχει καποιο σοβαρό προβλημα για να τρελλαινομαστε τοσο πολυ για το update...Απο κει και περα προφανως θα εχει πολλες παραμετροποιησεις οποτε Γι αυτο το αργούν επειδη ειναι το πρωτο.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kountoura said:

Όταν έκανες την αίτηση τι συσκευή διάλεξες ότι θα στείλεις? 

Μπορείς να στείλεις ένα χαλασμένο νοκια με κουμπιά του 1998 ναι και θα πάρεις 100 ευρώ. 

Επέλεξα το άλλο γιατί δεν είχε Nokia. 

ΟΚ για τα 100€ πάω έτσι και αλλιώς. 

Και το χαρτί που εκτύπωσα με το voucher να το βάλω μέσα στο κουτί ή το δείχνουμε στον κουριερ? 

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Just now, sv2bzq said:

Επέλεξα το άλλο γιατί δεν είχε Nokia. 

ΟΚ για τα 100€ πάω έτσι και αλλιώς. 

Και το χαρτί που εκτύπωσα με το voucher να το βάλω μέσα στο κουτί ή το δείχνουμε στον κουριερ? 

Και γω έστειλα χθες ένα redmi note 9t το οποίο μετά από πτώση σε θάλασσα δεν άνοιξε ποτέ.Οπότε περιμένω ενημέρωση για τα 100€

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, sv2bzq said:

Επέλεξα το άλλο γιατί δεν είχε Nokia. 

ΟΚ για τα 100€ πάω έτσι και αλλιώς. 

Και το χαρτί που εκτύπωσα με το voucher να το βάλω μέσα στο κουτί ή το δείχνουμε στον κουριερ? 

Μεσα στο κουτί για να κάνουν ταυτοποίηση με το voucher της Sammy.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, eddiedimitris said:

Αρχικα δεν εχει καποιο σοβαρό προβλημα για να τρελλαινομαστε τοσο πολυ για το update...Απο κει και περα προφανως θα εχει πολλες παραμετροποιησεις οποτε Γι αυτο το αργούν επειδη ειναι το πρωτο.

Εγώ να σου πω την αλήθεια έχω ξενερώσει με 2 πράγματα που τα θεωρώ σοβαρά... για το ότι θα έχει πολλές παραμετροποιησεις,  κρατάω μικρό καλάθι. Ελπίζω να βγεις αληθινος και να ισχύσει αυτό που λέμε το καλό αργεί να γίνει.

Link to comment
Share on other sites

Οι beta testers (εμεις δλδ) εχουν βρει καποια προβληματα που πιθανον να μην τα ειχαν δει και πιθανον να καθυστερεί περισσοτερο απο το αναμενόμενο. 

Διαβαζω παντως διορθώσεις απο τα χρωματα μεχρι την καμερα την χ10 πιο πολυ.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Kostas_Ts_86 said:

Εγώ να σου πω την αλήθεια έχω ξενερώσει με 2 πράγματα που τα θεωρώ σοβαρά... για το ότι θα έχει πολλές παραμετροποιησεις,  κρατάω μικρό καλάθι. Ελπίζω να βγεις αληθινος και να ισχύσει αυτό που λέμε το καλό αργεί να γίνει.

Συγνωμη αλλα υπερβάλεις...το κινητο μια χαρα ειναι...πραγματικα μια χαρα σε ολα...Αυτο δεν αναιρει οτι η Samsung θα πρεπει να τηρήσει τη σταθερότητα στις μηνιαίες αναβαθμισεις....Απλα πιστευω οτι εχουν συγκεντρώσει αρκετα θεματα και χρειαζεται χρόνος και για το ανάλογο debugging 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, eddiedimitris said:

Συγνωμη αλλα υπερβάλεις...το κινητο μια χαρα ειναι...πραγματικα μια χαρα σε ολα...Αυτο δεν αναιρει οτι η Samsung θα πρεπει να τηρήσει τη σταθερότητα στις μηνιαίες αναβαθμισεις....Απλα πιστευω οτι εχουν συγκεντρώσει αρκετα θεματα και χρειαζεται χρόνος και για το ανάλογο debugging 

Επέτρεψε μου να διαφωνήσω στο ότι ειμαι υπερβολικός. Έχω αναφέρει τα προβλήματα που αντιμετωπίζω και φυσικά δεν αναφέρομαι στο zoom in-zoom out του βίντεο. Γι'αυτο και ελπίζω σε κάτι πολύ καλό, που να δικαιολογεί αυτή την καθυστέρηση.

Edited by Kostas_Ts_86
Link to comment
Share on other sites

On 12/2/2024 at 5:45 ΜΜ, lefteriskoy said:

Σημερα το εβγαλα απο τη θηκη του ( οταν το πηρα πριν καν το ανοιξω για πρωτη φορα περασα προστασια οθονης και μπηκε σε θηκη) για να περασω ενα fullcover skin και πραγματικα το κινητο ειναι κοσμημα. Ειχα ξεχασει ποσο πραγματικα ομορφο ειναι. Αφηνει μια περισσοτερο premium αισθηση απο ολα τα κινητα που εχω πιασει ποτε, ακομα και απο το 23U. Δυστυχως στα χερια μου δεν θα κρατησει πανω απο 2-3 λεπτα ετσι χωρις να πεσει οποτε ξαναμπηκε αμεσως στη θηκη του παλι. Εν αναμονη του update, μεχρι στιγμης το κινητο εχει σταθεροποιηθει. Η μπαταρια κραταει περισσοτερο και οσο περναει ο καιρος τοσο η επιπεδη οθονη κανει την διαφορα στη χρηση. Τοσο που οποτε πιανω το 23U με ξενιζει απιστευτα πια. 

Ερωτηση: Παλια οταν μιλουσα σε κληση εβγαζα το πενακι, εγραφα τον αριθμο που μου ελεγαν, τον αποθηκευα και μετα πηγαινα στο notes, το ανοιγα και κρατωντας το πενακι πανω απο τον αριθμο μου εβγαζε επιλογη κλησης και τον επαιρνα αμεσως. Τωρα δεν μου το κανει, ουτε στο 24, ουτε στο 23 της γυναικας. Ειναι καποια ρυθμιση που μου διαφευγει ρε παιδια? 

UPDATE: Ακυρο. το βρηκα. Ανοιγεις ην σημειωση και πατας πανω δεξια στο εικονιδιο που ειναι σαν ανοιχτο βιβλιο. Μετα βγαζει την επιλογη να παρεις τηλεφωνο.

Ενδιαφέρον αλλά δεν κατόρθωσα να το κάνω....

 

Μπορείς να κάνεις ένα μικρο6 βίντεο με αυτό που λες.... Φαίνεται πολύ ενδιαφέρον

 

On 12/2/2024 at 5:45 ΜΜ, lefteriskoy said:

Σημερα το εβγαλα απο τη θηκη του ( οταν το πηρα πριν καν το ανοιξω για πρωτη φορα περασα προστασια οθονης και μπηκε σε θηκη) για να περασω ενα fullcover skin και πραγματικα το κινητο ειναι κοσμημα. Ειχα ξεχασει ποσο πραγματικα ομορφο ειναι. Αφηνει μια περισσοτερο premium αισθηση απο ολα τα κινητα που εχω πιασει ποτε, ακομα και απο το 23U. Δυστυχως στα χερια μου δεν θα κρατησει πανω απο 2-3 λεπτα ετσι χωρις να πεσει οποτε ξαναμπηκε αμεσως στη θηκη του παλι. Εν αναμονη του update, μεχρι στιγμης το κινητο εχει σταθεροποιηθει. Η μπαταρια κραταει περισσοτερο και οσο περναει ο καιρος τοσο η επιπεδη οθονη κανει την διαφορα στη χρηση. Τοσο που οποτε πιανω το 23U με ξενιζει απιστευτα πια. 

Ερωτηση: Παλια οταν μιλουσα σε κληση εβγαζα το πενακι, εγραφα τον αριθμο που μου ελεγαν, τον αποθηκευα και μετα πηγαινα στο notes, το ανοιγα και κρατωντας το πενακι πανω απο τον αριθμο μου εβγαζε επιλογη κλησης και τον επαιρνα αμεσως. Τωρα δεν μου το κανει, ουτε στο 24, ουτε στο 23 της γυναικας. Ειναι καποια ρυθμιση που μου διαφευγει ρε παιδια? 

UPDATE: Ακυρο. το βρηκα. Ανοιγεις ην σημειωση και πατας πανω δεξια στο εικονιδιο που ειναι σαν ανοιχτο βιβλιο. Μετα βγαζει την επιλογη να παρεις τηλεφωνο.

 

 

Edited by redcom7
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, redcom7 said:

UPDATE: Ακυρο. το βρηκα. Ανοιγεις ην σημειωση και πατας πανω δεξια στο εικονιδιο που ειναι σαν ανοιχτο βιβλιο. Μετα βγαζει την επιλογη να παρεις τηλεφωνο.

Πολύ ωραίο τίρ..επ ιβεβαιώνω ότι το κάνει και στό δικό μου

s pen!!  Μιά κατηγορία μόνο του!

Τώρα που περάσαν οι αρχικές γκρίνιες χαίρομαι πολύ που μαθαίνουμε εδώ μέσα όμορφα πράγματα για την κινητά

Link to comment
Share on other sites

Διαρροή της Samsung αποκαλύπτει σημαντική νέα ενημέρωση του Galaxy S24 Ultra

https://biz.crast.net/samsung-leak-reveals-important-new-galaxy-s24-ultra-update/

Edited by zorbas100
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, dimitris1090T said:

Δες μήπως έχεις αυτη την λειτουργία ενεργοποιημένη στο security. Αν την έχεις δεν σε αφηνει να εγκαταστήσεις εκτός store εφαρμογές. 

Screenshot_20240213_181625_Auto Blocker.jpg

Κλειστά τα έχω...

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, lepe_21 said:

Κλειστά τα έχω...

Σίγουρα έδωσες το δικαίωμα εγκατάστασης όταν σου ζητήθηκε? Μήπως το αρνήθηκες κατά λάθος? Όταν πατάς εγκατάσταση τι μνμ σου εμφανίζει?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, lepe_21 said:

Κλειστά τα έχω...

Μήπως προσπαθείς να εγκαταστήσεις κάποιο παλιό 32bit app? Δεν υποστηρίζονται πλέον λόγω snapdragon του s24u.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω εντοπίσει ένα πρόβλημα στο swipe  keyboard της Samsung.  Όταν γράφεις την πρώτη λέξη της πρότασης που ξεκινάει με κεφάλαιο,  είναι απενεργοποιημενο το  'ς' τελικό,  οπότε αν η λέξη τελειώνει σε αυτό,  δεν μπορείς να την γράψεις.

 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, redcom7 said:

Ενδιαφέρον αλλά δεν κατόρθωσα να το κάνω....

 

Μπορείς να κάνεις ένα μικρο6 βίντεο με αυτό που λες.... Φαίνεται πολύ ενδιαφέρον

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, lefteriskoy said:

Πολύ καλό.. ευχαριστώ πολύ..

 

Απλώς εδώ σε εμένα δεν πιάνει σε όλα τα νούμερα ίσως θέλει λίγο ευθεία και λίγο προσοχή στα γράμματα...

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλει κάποιος την γνήσια θήκη σιλικόνης μωβ σκούρο υπάρχει αγγελία. Την κρατησα δύο μέρες και επειδή μου έκαναν δώρο την δερμάτινη την δίνω μισή τιμή να αδειάζει το συρτάρι. 

Edited by dkon84
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Χρησιμοποιεί κανείς clone app για το συγκεκριμένο κινητό? Στο παλιό μου κινητο δεν χρειαζόταν έβγαζε απο μόνο του να κάνεις διπλότυπες εφαρμογές. Αν έχετε κατι να προτείνεται......ευχαριστώ εκ των πρωτέρων!

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Dimitrios_90 said:

Καλησπέρα και από μένα. Χρησιμοποιεί κανείς clone app για το συγκεκριμένο κινητό? Στο παλιό μου κινητο δεν χρειαζόταν έβγαζε απο μόνο του να κάνεις διπλότυπες εφαρμογές. Αν έχετε κατι να προτείνεται......ευχαριστώ εκ των πρωτέρων!

Στα samsung υπάρχει μια λειτουργία στις ρυθμίσεις που λέγεται dual messenger που σε αφήνει να φτιάξεις διπλοτυπες εφαρμογές για εφαρμογες social. Τώρα αν θες για άλλες εφαρμογές δεν γνωρίζω. 

Screenshot_20240214_112217_Settings.jpg

Screenshot_20240214_112238_Dual Messenger.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dimitrios_90 said:

Καλησπέρα και από μένα. Χρησιμοποιεί κανείς clone app για το συγκεκριμένο κινητό? Στο παλιό μου κινητο δεν χρειαζόταν έβγαζε απο μόνο του να κάνεις διπλότυπες εφαρμογές. Αν έχετε κατι να προτείνεται......ευχαριστώ εκ των πρωτέρων!

parallel space apk

I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, kax_dent said:

Μήπως προσπαθείς να εγκαταστήσεις κάποιο παλιό 32bit app? Δεν υποστηρίζονται πλέον λόγω snapdragon του s24u.

Αποτι κατάλαβα αυτό είναι.... Δεν είναι συμβατή η εφαρμογή λέει...

12 ώρες πριν, Kostas_Ts_86 said:

Σίγουρα έδωσες το δικαίωμα εγκατάστασης όταν σου ζητήθηκε? Μήπως το αρνήθηκες κατά λάθος? Όταν πατάς εγκατάσταση τι μνμ σου εμφανίζει?

Δεν είναι συμβατή η εφαρμογή... λόγο σναπ ³.... Που είπε ένας φίλος...

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Dimitrios_90 said:

Καλησπέρα και από μένα. Χρησιμοποιεί κανείς clone app για το συγκεκριμένο κινητό? Στο παλιό μου κινητο δεν χρειαζόταν έβγαζε απο μόνο του να κάνεις διπλότυπες εφαρμογές. Αν έχετε κατι να προτείνεται......ευχαριστώ εκ των πρωτέρων!

Island (oasis feng)

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, vassilis_ath1 said:

Kαλημέρα, μπορεί κάποιος να επαναλάβει αναλυτικά πως παίρνουμε το voucher για την επιστροφή των 100ε

Πάμε άλλη μια ναι. 

Ανοίγεις το τηλέφωνο μπαίνεις στο Samsung members. 

Εκεί υπάρχει ένα κουμπί πλεονεκτήματα. 

Βρίσκεις την εικόνα με τα s24 που γράφει διεκδίκησε τα δώρα προ παραγγελίας. 

Πατάς, υπάρχει κουμπί συμμετοχή. 

Γράφεις τα στοιχεία που ζητάει. 

Το Imei της συσκευής το ανεβάζεις με screenshot από τις ρυθμίσεις συσκευής πληροφορίες για το τηλέφωνο. 

Ανεβάζεις το τιμολόγιο. 

Περιμένεις απάντηση στο μεηλ σου από την Samsung. 

Απαντάνε σε έως 7 εργάσιμες. 

Όταν έρθει το μεηλ, έχει μέσα έναν κωδικό που σου λέει να τον χρησιμοποιήσεις στην pandas για να κερδίσεις συν 100 ευρώ από την ανταλλαγή. 

Υπάρχει σύνδεσμος που σε πάει στην pandas αν τον πατήσεις. 

Εκεί, αν θέλεις να δώσεις ένα τηλέφωνο χαλασμένο παλιό που δεν υπάρχει στην λίστα, πατάς την επιλογή άλλο. 

Κάνεις και αντιγραφή επικόλληση τον κωδικό που έλαβες από την Samsung που δίνει συν 100 ευρώ. 

Κάπου πριν τελειώσεις την διαδικασία με την pandas, θα σου βγάλει να κανονίσεις ραντεβού με κουριερ να έρθουν στον χώρο σου να παραλάβουν την συσκευή που θέλεις να στείλεις, μαζί και την αίτηση από την pandas που αν την έχεις εκτύπωσει θα την βάλεις μέσα στο κουτί με το τηλέφωνο που θέλεις να επιστρέψεις. 

Όταν παραλάβει η pandas και ελέγξει, θα σου στείλει μεηλ. 

Θα σου λέει πχ η συσκευή σου μηδέν ευρώ + 100 από Samsung. 

Αν συμφωνείς πάτα εδώ και γράψε μας IBan. 

Από την στιγμή που θα βάλεις στοιχεία τράπεζας, σε 3 εργάσιμες νομίζω βλέπεις τα χρήματα στον λογαριασμό σου. 

*κάπως έτσι αν όχι ακριβώς είναι η διαδικασία. Δεν την θυμάμαι και 100% με κάθε βήμα. 

Edited by kountoura
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...