Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

50 minutes ago, smyrali said:

Καλησπέρα, 

Το πρόβλημα με το τρίξιμο κατά τη δονηση προκαλείται από το χαλαρό spen. Αν το βγάλεις πρέπει να το σπρώξεις με δύναμη ώστε να μην έχει το παραμικρό τζόγο, αλλιώς θα συντονίζεται κατά τη δονηση και θα ακούγεται. Δεν ξέρω αν είναι θέμα κακης χρήσης του spen ή ελλατωματικού εξαρτήματος. 

Το αντιμετωπίζει άλλος;

Είσαι σίγουρος πως ειναι από το s pen?? Γιατί αν βγάλεις το s pen κ κουνήσεις δίπλα από το αυτί σου το κινητό γρήγορα ακούγεται ένας θόρυβος.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vlasismiriagos said:

Άσε που δεν θα τα παίρνει κανείς τώρα ούτε μεταχειρισμένα αφού είναι χαλασμένα όλα! 200€ και αν...

Φιλαράκι κάψιμο εντελώς τα παλικάρια ζωή μηδέν…Τα έχουμε ξαναπεί για τους εμμονικους βγείτε έξω να σας χτυπήσει καθαρός αέρας να ανανεωθείτε να γεμίσει οξυγόνο  ο εγκέφαλος 

Edited by scorpio3

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, duck7 said:

Είσαι σίγουρος πως ειναι από το s pen?? Γιατί αν βγάλεις το s pen κ κουνήσεις δίπλα από το αυτί σου το κινητό γρήγορα ακούγεται ένας θόρυβος.

 

On 6/2/2024 at 10:08 ΜΜ, OverClocker said:

οι αισθήτηρες(main, 3x, 5x) όταν η καμερα δεν ειναι "ενεργή" και το OIS δεν είναι οπλισμένο, κινούνται ελεύθερα

 

Οι κάμερες είναι αυτό που λες εσύ.

 

Edited by OverClocker

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, duck7 said:

Είσαι σίγουρος πως ειναι από το s pen?? Γιατί αν βγάλεις το s pen κ κουνήσεις δίπλα από το αυτί σου το κινητό γρήγορα ακούγεται ένας θόρυβος.

Ναι γιατί όταν το s pen είναι εκτός κινητού ή το βάζω το δάκτυλο μου πανω του ενώ είναι στη θέση του  για να μην συντονιζετε δεν ακούγεται τίποτα. 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, smyrali said:

Ναι γιατί όταν το s pen είναι εκτός κινητού ή το βάζω το δάκτυλο μου πανω του ενώ είναι στη θέση του  για να μην συντονιζετε δεν ακούγεται τίποτα. 

Θα το φτιάξουν με ενημέρωση λογισμικού 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, όσον αφορά το θέμα μπαταρίας το s24 ultra είναι απίστευτο. Είμαι στην 7η μέρα και παραθέτω τις μετρήσεις... Η Samsung έκανε τρομερή δουλειά και την αναβάθμισε και άλλο. 

Screenshot_20240208_070659_AccuBattery.jpg

Edited by pereas7777
Link to comment
Share on other sites

20240208_081616.thumb.jpg.b62db80b904ffecfce3aed3d2c8f2ae7.jpg

35 minutes ago, Athkatla said:

Γιατί ρε Samsung συνηθίσαμε εδω και 2 εβδομάδες στην χάλια οθόνη με τα ξεπλυμένα χρώματα άντε τώρα πάλι από την αρχή.

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pereas7777 said:

Καλημέρα σε όλους, όσον αφορά το θέμα μπαταρίας το s24 ultra είναι απίστευτο. Είμαι στην 7η μέρα και παραθέτω τις μετρήσεις... Η Samsung έκανε τρομερή δουλειά και την αναβάθμισε και άλλο. 

Screenshot_20240208_070659_AccuBattery.jpg

Η συγκεκριμένη εφαρμογή πόση ενέργεια καταναλώνει, γνωρίζουμε;

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, jimmis11 said:

Η συγκεκριμένη εφαρμογή πόση ενέργεια καταναλώνει, γνωρίζουμε;

 Ελάχιστο. Αξίζει τον κόπο να την δοκιμάσεις 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Athkatla said:

Ήταν αναμενόμενο το update και φαινόταν ότι δε λειτουργούσε το Vivid mode στις ρυθμίσεις, καμια επιστρωση δε φταίει, η οθόνη είναι εκπληκτική, τα χρώματα ακόμα κι έτσι είναι άψογα, οποίος θέλει έξτρα - έξτρα vivid υπομονή για το update!

Παρεπιπτοντως η μπαταρία του είναι εξαιρετική και μάλλον πάνω και από το S23 Ultra! Εξαιρετική διαχείριση ενέργειας! 

Μην ακούτε τις "σειρήνες" από ορισμένα τρολλακια και μη πάτε και δώσετε τέτοιο εργαλείο κοψοχρονια γιατί αυτοί που θα σπεύσουν να σας το αρπαξουν θα είναι αυτοί οι ίδιοι που τρολαρουν κι έχουν στήσει καρτέρι για ανθρώπους που "έφαγαν αμασητο" το δήθεν αρνητικό hype για τη συσκευή. 

Χαρείτε τη!!! 

 

ΥΓ1: Ένα μόνο αρνητικό έχει η συσκευή : ΤΗ ΤΙΜΗ ΤΗΣ! 

ΥΓ2: Απόλαυση η flat οθόνη τόσο στη χρήση όσο και στη τοποθέτηση tempered glass. 

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

η συσκευη σας παιδια ειναι μια χαρα και θα λυθουν τα οποια προβληματα που ειναι φυσιολογικα το επομενο διαστημα,προσωπικα αν δεν ειχα το 23 ultra θα την αγοραζα,αλλα για μενα δεν εχει νοημα,φυσικα για του κατοχους απο 22 και κατω ειναι μια χαρα αναβαθμιση,την καλημερα μου

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, vwbestakos said:

Μόλις μου ήρθε και η επίσημη απάντηση από την τεχνική υποστήριξη της Samsung Hellas απο τα κεντρικά για το zoom για να κλείσει και αυτό το θέμα να μην υπάρχουν άλλες ερωτήσεις.

spacer.png

 

Όχι ρε αφού έχει πρόβλημα αφού έτσι λένε όλοι όσοι έδωσαν 1000 και 1500 ευρώ και είναι επιστήμονες και επαγγελματίες και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο.  Δεν ξέρει τι του γίνεται το κόσμος μόνο αυτό έχω να πω

12 ώρες πριν, s_nova said:

Φυσικα το πουλας και πας σε μια αλλη εταιρια.Η σαμμυ στις απαντησεις που δινει στο λεει ξεκαθαρα οτι ετσι οπως εχουμε βαλει τους φακους στο hardware δεν υπαρχει περιπτωση να υπαρχει ομαλοτητα και αυτο εχει ως αποτελεσμα να το καλυπτουμε με  animation  και αλλες αλχημειες....

Σου λεει πιστεψετο ...

οπως ο δημητρης πιο πανω ανεβασε βιντεο μεσα απ το αμαξι και στο ζουμαρισμα πηγαινε το αντικειμενο στο ταμπλο μια δεξια μια αριστερα το εκανε οσο πιο σιγα γινεται ο ανθρωπος :classic_laugh::classic_laugh::classic_laugh: --->>>    

 

Dimitris_w

Εμένα έχει πρόβλημα η όχι για πείτε
    https://youtube.com/shorts/PazH4osxI4M?si=_JLUamHCfT61FS5F
 
https://myphone.gr/forum/topic/200539/?do=findComment&comment=7246958

Φίλε εγώ μέσα στο φορτηγό ήμουνα δοκιμή έκανα και για να σου πω την αλήθεια και να έχει πρόβλημα εμένα δεν με ενδιαφέρει.  Εγώ δεν την πήρε τη συσκευή μόνο για φωτογραφίες και βίντεο την πήρα και για άλλα πράγματα. 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Dimitris_w said:

Όχι ρε αφού έχει πρόβλημα αφού έτσι λένε όλοι όσοι έδωσαν 1000 και 1500 ευρώ και είναι επιστήμονες και επαγγελματίες και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο.  Δεν ξέρει τι του γίνεται το κόσμος μόνο αυτό έχω να πω

Φίλε εγώ μέσα στο φορτηγό ήμουνα δοκιμή έκανα και για να σου πω την αλήθεια και να έχει πρόβλημα εμένα δεν με ενδιαφέρει.  Εγώ δεν την πήρε τη συσκευή μόνο για φωτογραφίες και βίντεο την πήρα και για άλλα πράγματα. 

Έχουμε γίνει πολύ κακομαθημένοι σαν λαός. Δεν έχουμε κάνει μετάβαση από το νηπιακο στάδιο που χτυπουσαμε τα πόδια πάνω κάτω αν δεν μας έκαναν το χατήρι. Το κινητό είναι πανάκριβο αλλά και το πιο ολοκληρωμένο τηλέφωνο που υπάρχει. 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα! Κατι για το Voucher με ήρθε το κουπονι των 100ε με email απο την Samsung πακέταρα της συσκευή την παλιά να την στείλω στην Pandas, περιμένω να έρθει η Courier από το σπίτι όπως λέει το email ή μπορώ να πάω εγώ ACS και να την παραδώσω με τα στοιχεία αποστολής που δίνει με χρέωση παραλήπτη?

Δεν έτυχε να κάνω ποτέ αυτήν την διαδικασία.

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, lagoudakis said:

η συσκευη σας παιδια ειναι μια χαρα και θα λυθουν τα οποια προβληματα που ειναι φυσιολογικα το επομενο διαστημα,προσωπικα αν δεν ειχα το 23 ultra θα την αγοραζα,αλλα για μενα δεν εχει νοημα,φυσικα για του κατοχους απο 22 και κατω ειναι μια χαρα αναβαθμιση,την καλημερα μου

Εννοείται ότι δεν έχει νόημα από το 23 να πας 24. Όσοι το κάναμε η προσωπική μου άποψη είναι για χόμπι, αποφορολογιση, κτλ. Διαφορά δεν θα δούνε, είναι καθαρά το μικρόβιο που μας ταρασει τα εγκεφαλικά μας κύτταρα 😀.  Επειδή τυγχάνει κ έχουν περάσει όλοι η σειρά s απο το 21 κ μετά, αν θέλουμε να είμαστε αντικειμενική στις απόψεις μας κ σωστοί χωρίς να δίνουμε ψευδείς πληροφορίες στους μελλοντικούς αγοραστές για μένα δεν είναι μια τρομερή αναβάθμιση που θα πω οοορε πόσο πίσω έμεινα τι έχανα τόσα χρόνια που δεν μπορούσα να το κάνω με το 21 ή το 22 . Η να δούμε εξοπραγματικες διαφορές στις φωτογραφίες?. Ναι μεν είναι μια αναβάθμιση αλλά έως εκεί δεν είναι το άλμα που λέμε της αναβάθμιση.  Δεν ξέρω αν με καταλαβαίνεις κ δεν θέλω να παρεξηγηθουν κ τα λόγια μου. (Ο αδερφός μου έχει το 23 κ μόλις είδε το 24 του έπεσαν τα σαγόνια μου λέει τι κινητήρα είναι αυτή.  Λάθος ενθουσιασμός είναι αυτός).δεν θέλω να μακρηγορισω σίγουρα χρειαζόμαστε ενα update στην συσκευή μας.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, challenge143 said:

Εννοείται ότι δεν έχει νόημα από το 23 να πας 24. Όσοι το κάναμε η προσωπική μου άποψη είναι για χόμπι, αποφορολογιση, κτλ. Διαφορά δεν θα δούνε, είναι καθαρά το μικρόβιο που μας ταρασει τα εγκεφαλικά μας κύτταρα 😀.  Επειδή τυγχάνει κ έχουν περάσει όλοι η σειρά s απο το 21 κ μετά, αν θέλουμε να είμαστε αντικειμενική στις απόψεις μας κ σωστοί χωρίς να δίνουμε ψευδείς πληροφορίες στους μελλοντικούς αγοραστές για μένα δεν είναι μια τρομερή αναβάθμιση που θα πω οοορε πόσο πίσω έμεινα τι έχανα τόσα χρόνια που δεν μπορούσα να το κάνω με το 21 ή το 22 . Η να δούμε εξοπραγματικες διαφορές στις φωτογραφίες?. Ναι μεν είναι μια αναβάθμιση αλλά έως εκεί δεν είναι το άλμα που λέμε της αναβάθμιση.  Δεν ξέρω αν με καταλαβαίνεις κ δεν θέλω να παρεξηγηθουν κ τα λόγια μου. (Ο αδερφός μου έχει το 23 κ μόλις είδε το 24 του έπεσαν τα σαγόνια μου λέει τι κινητήρα είναι αυτή.  Λάθος ενθουσιασμός είναι αυτός).δεν θέλω να μακρηγορισω σίγουρα χρειαζόμαστε ενα update στην συσκευή μας.

ετσι ακριβως ειναι φιλε μου,και εγω χωρις φπα πηρα το s23 πριν 3 μηνες,οποτε ενας λογος παραπανω να περιμενω το 25,ακομα δεν εχω τερματισει και το ψαχνω το 23αρι,επισης δεν ειμαι της λογικης να κραζω επειδη ο αλλος ειχε το 23 και πηγε στο 24,μπορει να το εκανε για 1000 λογους,και στην τελικη κουμαντο στην τσεπη δεν κανουμε σε κανεναν,θα μου πεις δεν περιμενες 3 μηνες;;;απλα εχω τον καλο στον εγκεφαλο να παιρνω συσκευες μετα απο 6 μηνες κυκλοφοριας για να εχουν λυθει ολα τα μικροπροβληματα που παρουσιαζουν οι συσκευες,καλη συνεχεια και να χαρουνε οι κατοχοι του 24 την κινηταρα τους

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, challenge143 said:

 για μένα δεν είναι μια τρομερή αναβάθμιση που θα πω οοορε πόσο πίσω έμεινα τι έχανα τόσα χρόνια που δεν μπορούσα να το κάνω με το 21 ή το 22 . Η να δούμε εξοπραγματικες διαφορές στις φωτογραφίες?. Ναι μεν είναι μια αναβάθμιση αλλά έως εκεί δεν είναι το άλμα που λέμε της αναβάθμιση. 

Με βρίσκεις 100% σύμφωνο. Έτσι νιώθω και εγώ που ήρθα από s22ultra. 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, vwbestakos said:

Καλημέρα στην παρέα! Κατι για το Voucher με ήρθε το κουπονι των 100ε με email απο την Samsung πακέταρα της συσκευή την παλιά να την στείλω στην Pandas, περιμένω να έρθει η Courier από το σπίτι όπως λέει το email ή μπορώ να πάω εγώ ACS και να την παραδώσω με τα στοιχεία αποστολής που δίνει με χρέωση παραλήπτη?

Δεν έτυχε να κάνω ποτέ αυτήν την διαδικασία.

Εγώ πήγα από την acs και την παρέδωσα αλλά κάνανε 10 λεπτά να συμπληρώνουν στοιχεία μάλλον ήτανε καινούργια υπάλληλος και δεν ήξερε καν για την υπηρεσία ίσως το πιο εύκολο θα είναι να περάσουν να την πάρει κανείς αλλά δίνουν χρονικό παράθυρο 4 ώρες.. 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ήρθε και το πήρε αλλά μετά το τετράωρο που έλεγε. Ηταν 11.00 με 15.00 και ήρθε 17.30 ! 

Link to comment
Share on other sites

Πήγα το άφησα τελικά η κοπέλα που δούλευε ACS τσακάλι βρήκε την εντολή αμέσως σε 1 λεπτο έφυγα 😄😄

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω εκ μέρους ενός φίλου γιατί έτσι και αλλιώς εγώ ζω επαρχία.Υπάρχει η δυνατότητα να πάει ο ίδιος να το παραδώσει σε κάποια γραφεία ή σε κάποιο ειδικό κουτί ή πρέπει να το στείλω με την ACS?

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει επιλογή όταν επεξεργαζόμαστε φώτο με το Ai να μην φαίνεται το υδατογράφημα κάτω αριστερά; 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...