Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 ώρες πριν, p_k said:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Και εγώ πραγματικά ποτέ μου δεν κατάλαβα πώς αντέχουν τόσο μεγάλες φωτεινότητες ειδικά βράδυ, αλλά τι να πει κανείς...γούστα είναι αυτά

Να σου πω την αλήθεια αν κρίνω την γυναίκα μου κ την νύφη μου που είναι γκαβουλιακες .... τότε η φωτεινότητα στο φουλ 😁

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, NIKOS X said:

Καλησπέρα, 

Έχω 2 S23 Ultra 512mb, αν κάνω την διαδιακασία θα πάρω 485€ για το κάθε τηλ +100€ το καθένα. Δηλαδή 585€ x2. Για εξαργυρωση στο κατάστημα 1499 x2..  2998-1170=1828€ θα πληρώσω?

Τα υπολογίζω σωστά ή κάνω κάπου λάθος? Ισχύουν?

Ρωτάω γιατι το άφησα πολύ καιρό και είδα ότι αυριο λήγει  

ευχαριστώ πολυ! 

 

Δεν γίνεται η εξαργύρωση στο κατάστημα.

 

Πρώτα τα αγοράζεις, τα πληρώνεις κανονικά, και μετά κάνεις την διαδικασία για το trade in όπου θα σου επιστρέψουν λεφτά.

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NIKOS X said:

Καλησπέρα, 

Έχω 2 S23 Ultra 512mb, αν κάνω την διαδιακασία θα πάρω 485€ για το κάθε τηλ +100€ το καθένα. Δηλαδή 585€ x2. Για εξαργυρωση στο κατάστημα 1499 x2..  2998-1170=1828€ θα πληρώσω?

Τα υπολογίζω σωστά ή κάνω κάπου λάθος? Ισχύουν?

Ρωτάω γιατι το άφησα πολύ καιρό και είδα ότι αυριο λήγει  

ευχαριστώ πολυ! 

 

Αν τα s23 ultra είναι σε πολύ καλή κατάσταση και με εγγύηση Ελλάδας στα αγοράζω εγώ άμεσα, στείλε μου μήνυμα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας και καλή εβδομάδα. 

Μόλις μου στείλανε από EASY MAIL ειδοποίηση το έχουν παραλάβει και αύριο θα είναι στα χέρια μου, έγινε κάτι αντίστοιχο και σε εσάς γιατί εγώ το περίμενα από 1 του μήνα. 

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, sv2bzq said:

Παιδιά γειά σας και καλή εβδομάδα. 

Μόλις μου στείλανε από EASY MAIL ειδοποίηση το έχουν παραλάβει και αύριο θα είναι στα χέρια μου, έγινε κάτι αντίστοιχο και σε εσάς γιατί εγώ το περίμενα από 1 του μήνα. 

Και εμενα μου εστειλαν οι ιδιοι για παραγγελια που εκανα το πρωι και ηταν και μη διαθεσιμο (προστασια οθονης) οτι θα ερθει την επομενη εργασιμη, με λιγα λογια μλκιες, ελπιζω εσενα να ειναι το σωστο μεηλ

I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Yiorgos said:

Και εμενα μου εστειλαν οι ιδιοι για παραγγελια που εκανα το πρωι και ηταν και μη διαθεσιμο (προστασια οθονης) οτι θα ερθει την επομενη εργασιμη, με λιγα λογια μλκιες, ελπιζω εσενα να ειναι το σωστο μεηλ

Σε κάθε λανσάρισμα τα βρίσκει σκούρα η αντιπροσωπεία εδώ...

Εμένα ακόμα δεν υπάρχει ενημέρωση για το κινητό που παρέδωσα στις 25/01 για αντικατάσταση.

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, sv2bzq said:

Παιδιά γειά σας και καλή εβδομάδα. 

Μόλις μου στείλανε από EASY MAIL ειδοποίηση το έχουν παραλάβει και αύριο θα είναι στα χέρια μου, έγινε κάτι αντίστοιχο και σε εσάς γιατί εγώ το περίμενα από 1 του μήνα. 

Παραπισω δεν διαβασες κανενα μήνυμα; οι παραλαβες ξεκίνησαν απο 24,25 του μηνα. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Gorge said:

Παραπισω δεν διαβασες κανενα μήνυμα; οι παραλαβες ξεκίνησαν απο 24,25 του μηνα. 

Εχω παραλάβει απο 25 του μηνα ... αν εισαι εκτός αθηνων περίμενε το μετα απο 2 3 ημερες... να το χαρείς!!!

Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ 25/01 (αργά το βράδυ) το παρήγγειλα και σήμερα παρέλαβα. Δεν ξέρω εάν είμαι από τους τυχερούς σε θέμα ταχύτητας παραλαβής...

Όπως είπα και προχτές...επειδή έχω και το S22U θα ανεβάσω σχόλια και φωτος, αύριο λογικά.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, anastasg said:

Απλά να διευκρινίσω ότι αυτή την στιγμή στην προπαραγγελία αγοράζεις την συσκευή των 12/512GB στην τιμή που θα κοστίζει η συσκευή με χωρητικότητα 8/256GB. Η "έκπτωση" είναι της τάξεως των €200.

Επιπλέον με την απόσυρση λαμβάνεις επιστροφή €100 ακόμη και για χαλασμένη συσκευή. 

Ακόμη με κουπόνι της samsung σου παρέχεται επιπλέον έκπτωση €50.

Αθροιστικά λοιπόν οι εκπτώσεις φτάνουν περίπου τα €350 για την συσκευή με χωρητικότητα 12/512GB πόσο που νομίζω δύσκολα θα πιάσει κάποιος από εκπτώσεις ακόμη και στα "μικρά" μαγαζιά.

Οπότε οποίος ενδιαφέρεται να αγοράσει την συσκευή κρίνει και πράττει ανάλογα 

Μια χαρα τα λες απλα ξεχασες αν δεν κανω λαθος και το κουπονι -10% αλλα 150€ 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να διάβασα παραπάνω ότι κάποιοι είδη το έχουν αλλά μπερδεύτηκα γιατί εχτές έκανα την παραγγελία και θήκη και τσαμακι τα οποία δεν τα είχανε. 

Τελικά μίλησα με EASY MAIL και μου είπαν ότι σήμερα παραλάβαμε από Samsung και ή μεθαύριο το αργότερο θα το έχω στα χέρια μου. 

Edited by sv2bzq

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, OverClocker said:

Σε κάθε λανσάρισμα τα βρίσκει σκούρα η αντιπροσωπεία εδώ...

Εμένα ακόμα δεν υπάρχει ενημέρωση για το κινητό που παρέδωσα στις 25/01 για αντικατάσταση.

Τραγικό. Τι περιμένουν δηλαδή; Να το σκεφτούν αν θα στο αλλάξουν ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, kax_dent said:

Τραγικό. Τι περιμένουν δηλαδή; Να το σκεφτούν αν θα στο αλλάξουν ή όχι;

Δε ξέρω ρε φιλε πραγματικά. Εντωμεταξύ δεν παίζει πιο ξεκάθαρη περίπτωση ΝΑΙ ή Όχι.  

Όλο αυτό την ίδια ώρα που έχουν επισκευαστικά κέντρα που κάνουν αλλαγή οθόνης σε 1 ώρα ε.

Ας βγάλω άκρη τουλάχιστο και χαλάλι...

 

Και το Άμαζον λεεί ο άλλος σου κάνει αντικατάσταση τη συσκευή no questions asked επειδή μπορείς 😄 😂

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, OverClocker said:

Και το Άμαζον λεεί ο άλλος σου κάνει αντικατάσταση τη συσκευή no questions asked επειδή μπορείς 😄 😂

Καλα το αμαζον ειναι αλλου αστο! Πριν απο 10 χρονια ειχα παρει στην κοπελα μου ενα MotoG που ειχε καμια 200αρια ευρω, και ζητησα επιστροφη γιατι ειχε καποιο χαζοθεμα software και μου εκαναν refund και μου αφησαν και το κινητο! Το προβλημα μετα εστρωσε. Γι αυτο και το τιμαω ακομα κι ας εχω επιστρεψει Ελλαδα. Οταν εφυγα απο UK πραγματικα στεναχωρεθηκα πιο πολυ που θα εχανα το Amazon Prime.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, dimkit said:

Για ακόμα καλύτερη μπαταρία,  βάλτε την οθόνη σε QHD ανάλυση,  θα μας τρελάνει η Sammy. 

Γνώριζα ότι η επιρροή είναι μικρή,  αλλά όχι και αντίθετα!!!

https://youtu.be/W3I2Ykf4zbk?si=Do80KvOMr0d7bJzw

 

Το έχει επιβεβαιώσει κάποιος αυτό σε καθημερινή χρήση;Η μπαταρία είναι ο λόγος που δεν το έχω σε QHD,για ψυχολογικούς λόγους επειδή έτσι θυμάμαι από παλιά.

Link to comment
Share on other sites

Πάντα είχα qhd σε όλα τα Note/ultra.

Αν είναι να την βάλεις 1080p τι το πηρες?

 

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω στήσει ακόμη, καθώς δεν υπάρχει χρόνος....αλλά το άνοιξα μόνο και μόνο για τη σύγκριση των χρωμάτων. Αριστερά το S22U, δεξιά το S24U:

1706548694965.thumb.jpg.c46d1021e5ddd479de9ba27adcf51dfe.jpg

1706548694969.thumb.jpg.cd83ddd5ac7f762344030cf90e95c58c.jpg

‐------------------------------------‐------------------------

Να αναφέρω ότι στη Φυσική λειτουργία ήταν το ίδιο και οι 2 συσκευές...Όταν άλλαξα το S24U στην Έντονη, άλλαξε η απόχρωση, αλλά ένα τικ που λέμε (στα δικά μου μάτια τουλάχιστον), όχι όπως αλλάζει στο S22U όμως... Επίσης, ήταν ενεργοποιημένη η επιλογή "Προσαρμόσιμος τόνος χρώματος" όπου χειροτερευε πολύ τα χρώματα  (αρκετή κιτρινίλα).

----------------------------------------------------------

Τι έκανα εγώ και είμαι ΥΠΕΡευχαριστημένος:

Απενεργοποίησα τον Προσαρμόσιμο τόνο χρώματος:

1706548694967.thumb.jpg.1ad1a603290b14c2109fc00ac5d7f061.jpg

Και ρύθμισα τη λειτουργία της οθόνης ως εξής:

20240129_191032.thumb.jpg.4b7686414cec4b787c25490c4ab8249c.jpg

20240129_191040.thumb.jpg.60db267c75d727a90976ed40bdcb5501.jpg

 

Όσο για το πενάκι, δεν εξέχει καθόλου.

 

Τέλος, κατά την άποψή μου και προπάντων κατά τα γούστα μου...δεν έχω βρει καλύτερη παλέτα χρωμάτων σε συσκευή Samsung έως τώρα/σήμερα, καθώς δεν μου τρυπάει τα μάτια πλέον το κόκκινο.

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος κι εγώ από χθες (μόλις άλλαξα το S23 ultra). Νιώθω ακριβώς όπως όταν πήρα το 13 pro max μετά το s21 ultra όσο αφορά τα χρώματα. Φαίνεται λίγο "βαρετή " η οθόνη. Αλλά νομίζω έχει φτάσει στο άλλο άκρο η φάση, πραγματικά μια μέρα μετά και το μάτι έχει συνηθίσει ήδη. Σίγουρα αν το έχεις δίπλα δίπλα με κάποια συσκευή με φουλ υπερκορεσμο στα χρώματα την οποία έχεις συνηθίσει και χρησιμοποιείς καιρό, θα χτυπήσει άσχημα. Αλλά μέχρι εκεί 

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω χάνουμε την ουσία του θέματος. Υπάρχει διαφορά στον κορεσμο των χρωμάτων μεταξύ του 24 και προηγουμένως συσκευών; Το επιβεβαιώνουν νομίζω οι πάντες. Υπάρχει διαφορά μεταξύ vivid και natural mode του s24. Ελάχιστη όπως είπαμε οι περισσότεροι. Μας αρέσει αυτό το αποτέλεσμα; Αυτό είναι άλλο θέμα. Εντελώς υποκειμενικό. Σε εμένα ας πούμε όχι. Να επαναλάβω απλώς ότι δεν θυμάμαι πότε να άκουσα κάποιον να παραπονιέται ότι η οθόνη οποιοδήποτε κινητού  έχει πολύ "ζωντανά"  χρώματα. Το αντίθετο πολλές φορές. 

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, Geo_F1 said:

Μαλλον παω προς το οχι.

Οποτε αυριο θα εχω ενα κουπονακι -10% για οποιον το θελει.

Παιδια συγγνωμη που δεν εχω απαντησει στα pm (ελαβα μπολικα) και το θεωρω αδικο να διαλεξω ενα παιδι στην τυχη και να του το δωσω.

Ασε που σε διπλανο φορουμ ειδα να εχουν βαλει και αγγελιες πωλησης κουπονιων 10%.😡

Οποτε λεω να βαλω τον κωδικο στις 9+30 ακριβως σε ενα ποστ εδω και οποιο παιδι προλαβει να το παρει.

Δεν μπορω να σκεφτω αλλη λυση🙄

Ayrton Senna

Fernando Alonso

Max Verstappen

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Geo_F1 said:

Παιδια συγγνωμη που δεν εχω απαντησει στα pm (ελαβα μπολικα) και το θεωρω αδικο να διαλεξω ενα παιδι στην τυχη και να του το δωσω.

Ασε που σε διπλανο φορουμ ειδα να εχουν βαλει και αγγελιες πωλησης κουπονιων 10%.😡

Οποτε λεω να βαλω τον κωδικο στις 9+30 ακριβως σε ενα ποστ εδω και οποιο παιδι προλαβει να το παρει.

Δεν μπορω να σκεφτω αλλη λυση🙄

Έχε κατα νου ότι έτσι μπορεί να το χρησιμοποιήσουν και "μαγαζάκια" τον κωδικό.

Θα σου πρότεινα να μην το κάνεις δημόσια.

 

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, OverClocker said:

Έχε κατα νου ότι έτσι μπορεί να το χρησιμοποιήσουν και "μαγαζάκια" τον κωδικό.

Θα σου πρότεινα να μην το κάνεις δημόσια.

 

Σωστο και αυτο. Πφφφ τι να κανω.

6 ατομα εκδηλωσαν ενδιαφερον.

Προτεινεις κατι αλλο? 🙂

Ayrton Senna

Fernando Alonso

Max Verstappen

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Geo_F1 said:

Σωστο και αυτο. Πφφφ τι να κανω.

6 ατομα εκδηλωσαν ενδιαφερον.

Προτεινεις κατι αλλο? 🙂

https://www.random.org/lists/

Link to comment
Share on other sites

Για οποιον ψαχνεται για εκπτωση και εχει ΔΕΗ ..

Και αφηστε τα Εμπορακια του insomnia...

Screenshot_20240129_214058_Samsung Internet Beta.png

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...