Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, lefteriskoy said:

Μαλλον θα μου ερθει και μενα απο βδομαδα. Να τα περασω ολα απο το S23 Ultra μεσω smart switch η χειροκινητα μια μια τις εφαρμογες και τα αρχεια? 

Smart switch και ξένοιασες.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Andreaszel said:

Αφού το κινητό είναι εντάξει εγώ δε θα έμπαινα σε διαδικασία αλλαγής.σκεψου ότι το κουτί του κινητού δεν έχει κενό μέσα οπότε δε πολύ κοπανάει απευθείας. Αν κοπανάγε κάτι θα ήταν κουτί με κουτί..δε ξέρω αν με κατάλαβες..με γεια το εργαλείο 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου. 

 

1 hour ago, longus said:

@hasiotis_john μπράβο φίλε μου,  τα είπες όλα!!! Απλά μερικοί είναι παιδάκια ακόμα και αρνούνται να μεγαλώσουν...Άκου δεν είχε φουσκάλες η συσκευασία...Καλά του είπε και ένας προηγούμενος,  " γιατί ξέρεις πως έρχονται από την Μαλαισία ή την Κορέα "...

Εντάξει, αρνούμαι να μεγαλώσω γιατί είμαι και πολύ μικρότερος σου! Η αναίδεια ενός ανθρώπου που από ότι λέει το προφίλ του, γεννήθηκε το 1974, είναι κάπως απογοητευτικη.

Το ποσό αγογγυστα βγάζει συμπέρασμα ο κόσμος για σένα, από μια απλή ερώτηση που δεν έθιξε κάποιον, είναι πραγματικά άξιον απορίας. Δεν έχεις τίποτα καλύτερο να κάνεις από το να προσβάλλεις ανθρώπους που ρωτάνε κάτι με πολύ ευγενικό τρόπο σε ένα τεχνολογικό forum? Επαναλαμβάνω ότι δε σε υποχρέωσε κανείς να απαντήσεις. Όταν όμως εσύ ρωτούσες για κουπόνια σε προηγούμενα post λιγες σελίδες πιο πίσω, ήταν καλό και ώριμο το ποστ σου?

Φιλικά πάντα. 

1 hour ago, hasiotis_john said:

Κάτι τέτοιες εξυπνάδες κάνετε μερικοί σε μεγάλες αλυσίδες του εξωτερικού και στο τέλος απλά σταματάνε να στέλνουν Ελλάδα ή όπου είστε, όπως για παράδειγμα το Zavvi και πολλά άλλα!  Δηλαδή το πήρες, είδες ότι δεν είχε προστασία εσωτερική που μικρό το κακό γιατί φαίνεται χωρίς χτυπήματα το κουτί του κινητού, το άνοιξες παρ' όλα αυτά και το χρησιμοποίησες και κατόπιν εορτής μας ρωτάς ότι σκέφτεσαι να το επιστρέψεις???? Παρ' όλο που δουλεύει ρολόι, απλά θα πατήσεις στο γεγονός ότι σου δίνει η Αμαζον το παραθυράκι να το κάνεις έτσι χωρίς λόγο...
Πραγματικά τώρα, θες απάντηση εδώ από εμάς?
Εγώ προσωπικά αν θες την ΔΙΚΗ μου άποψη, θα σε παρακαλούσα να μην αγοράσεις ξανά από το Άμαζον γιατί δεν θέλω να το χάσω και αυτό!

Φιλικά...

Φίλε μου καλησπέρα. Μη συγκρίνεις ανόμοια πράγματα σε παρακαλώ. Είμαι κάτοικος του εξωτερικού προς το παρόν. Έχω πληρώσει 1000€ για το κινητό στην amazon της παρούσας χώρας και μου δίνει το δικαίωμα να το επιστρέψω όποτε θέλω, ακόμα και στις 14 μέρες 23 ώρες και 59 δευτερόλεπτα χωρίς να χρειαστεί να εξηγήσω το λόγο. Μπορεί απλά να μη μου αρέσει ή οτιδήποτε. Δεν υποχρέωσα εγώ την amazon να προσφέρει αυτή τη δυνατότητα, προφανώς το κάνει για να προσελκύσει πελάτες. Πάντως χαμένη δε νομίζω να έχει βγει από αυτή την τακτική της. Τελευταία φορά που τσέκαρα, είναι μέσα στις κορυφαίες εταιρείες του πλανήτη. Τώρα το να λες ότι η επιστροφή μιας συσκευής σε ξένη χώρα που δεν έχει καμία μα καμία σχέση με την Ελλάδα, επηρεάζει το αν θα σταματήσει να στέλνει η amazon συσκευές στην Ελλάδα, είναι πραγματικά αστείο. Πώς είναι δυνατόν να συσχετίζεις το ένα με το άλλο?

Φιλικά πάντα. 

Edited by jeronimo7
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, johnpapad24 said:

Καλα τοτε ειχα αναφερει...

 

Ευτυχως που ειναι bug

Κοιτα, αν βαλεις ενα βιντεο να δεις στο youtube hdr 4k θα δεις οτι τα χρωματα ειναι μια χαρα. απλα οτι δεν εχει να κανει με βιντεο φωτογραφίες κλπ τα δειχνει ξεθωριασμενα. 
Θα το φτιαξουν. 

Link to comment
Share on other sites

Ένα συγκριτικό δείγμα από χθεσινές φωτογραφίες τραβηγμένες από κανονικές συσκευές και όχι Demo με τις ίδιες ακριβώς ρυθμίσεις.

S24 Plus 50mp - S24 Ultra 50mp και S23 plus 50mp

plus 50mp.jpg

ultra 50mp.jpg

s23 p 50mp.jpg

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

@jeronimo7

Από τη στιγμή που σου δίνει το δικαίωμα κάνε ότι νομίζεις για σένα καλύτερο.

Η απορία μου και όλων όμως φαντάζομαι είναι η εξής, Αφου εξαρχής δεν σου άρεσε το πως στο έστειλαν, πως κατέληξες να το ενεργοποιείς, να έβαλες και το τζαμάκι και μετά να σκέφτεσαι αν θα το γυρίσεις?

Είδες κάτι που δε σου κάθεται καλά?

Όπως αναφέρθηκε και από άλλους πιο πριν, δεν ξέρεις και πως πακετάρονται για να πάνε στο αμαζον.

Παρ όλα αυτά, άμα η συσκευή είναι οκ,  εγώ απλά θα τους ενοχλούσα ότι ήταν απαράδεκτο το πακετάρισμα και ασ τους μετά αυτοί να σου πουν τι θα κάνεις η τι σου προσφέρουν.

Και μένα το s23u έτσι είχε έρθει περίπου πακεταρισμένο από τη samsung πάντως. Αψεγαδιαστο το κινητό.

Το s24u ήρθε καλύτερα πακεταρισμένο, και τελικά είχε σημάδια η συσκευή 😂😂😂

Edited by OverClocker

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, jeronimo7 said:

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου. 

 

Εντάξει, αρνούμαι να μεγαλώσω γιατί είμαι και πολύ μικρότερος σου! Η αναίδεια ενός ανθρώπου που από ότι λέει το προφίλ του, γεννήθηκε το 1974, είναι κάπως απογοητευτικη.

Το ποσό αγογγυστα βγάζει συμπέρασμα ο κόσμος για σένα, από μια απλή ερώτηση που δεν έθιξε κάποιον, είναι πραγματικά άξιον απορίας. Δεν έχεις τίποτα καλύτερο να κάνεις από το να προσβάλλεις ανθρώπους που ρωτάνε κάτι με πολύ ευγενικό τρόπο σε ένα τεχνολογικό forum? Επαναλαμβάνω ότι δε σε υποχρέωσε κανείς να απαντήσεις. Όταν όμως εσύ ρωτούσες για κουπόνια σε προηγούμενα post λιγες σελίδες πιο πίσω, ήταν καλό και ώριμο το ποστ σου?

Φιλικά πάντα. 

Φίλε μου καλησπέρα. Μη συγκρίνεις ανόμοια πράγματα σε παρακαλώ. Είμαι κάτοικος του εξωτερικού προς το παρόν. Έχω πληρώσει 1000€ για το κινητό στην amazon της παρούσας χώρας και μου δίνει το δικαίωμα να το επιστρέψω όποτε θέλω, ακόμα και στις 14 μέρες 23 ώρες και 59 δευτερόλεπτα χωρίς να χρειαστεί να εξηγήσω το λόγο. Μπορεί απλά να μη μου αρέσει ή οτιδήποτε. Δεν υποχρέωσα εγώ την amazon να προσφέρει αυτή τη δυνατότητα, προφανώς το κάνει για να προσελκύσει πελάτες. Πάντως χαμένη δε νομίζω να έχει βγει από αυτή την τακτική της. Τελευταία φορά που τσέκαρα, είναι μέσα στις κορυφαίες εταιρείες του πλανήτη. Τώρα το να λες ότι η επιστροφή μιας συσκευής σε ξένη χώρα που δεν έχει καμία μα καμία σχέση με την Ελλάδα, επηρεάζει το αν θα σταματήσει να στέλνει η amazon συσκευές στην Ελλάδα, είναι πραγματικά αστείο. Πώς είναι δυνατόν να συσχετίζεις το ένα με το άλλο?

Φιλικά πάντα. 

Η αλήθεια είναι ότι δεν ήθελα να γράψω πάλι, δεν θέλω να λερώνω το νήμα με τις ανοησίες και παιδιαστικες θεωρίες σου...

Αλλά αφού μπήκες στο κόπο και έψαξες τι έχω δημοσιεύσει εγώ,  καλό θα είναι να μάθουν και τα υπόλοιπα μέλη τις δικές σου δημοσιεύσεις, όπου λίγες ημέρες πριν στο νήμα για το Oneplus 12 έλεγες ότι έχεις παραγγείλει το S24+, αλλά από τα λεγόμενα σου φαίνεται οτι το έχεις μετανιώσει και ότι θέλεις να παραγγείλεις το Oneplus 12....Οπότε οι θεωρίες σου περί χτυπήματος της συσκευής επειδή δεν είχε ΦΟΥΣΚΑΛΕΣ το δέμα μέσα και ότι μπορεί να έχει πάθει κάτι η συσκευή,  που μόνος σου είπες ότι δεν είχε τίποτα,  δεν είναι κάτι άλλο παρά φτηνές δικαιολογίες και παιδιαστικες φαντασιώσεις...απλά ψάχνεις κάποιο λόγο να επιστρέψεις το S24+ και τίποτα άλλο.

Οπότε μην μας περνάς όλους για κουτορνιθια... 

Edited by longus
Link to comment
Share on other sites

Μόλις εγκατέστησα το amazon prime και περίμενα να δω καμιά εικονάρα, αλλά προς μεγάλη μου έκπληξη βλέπω μια επιεικώς απαράδεκτη ποιότητα (HD και καλά) που νομίζεις πως είναι ποιότητα βιντεοκασέτας! Εννοείτε στις ρυθμίσεις τα έχω βάλει όλα στο μέγιστο/βέλτιστο, αλλά παρ' όλα αυτά η εικόνα είναι με ξεθωριασμένα χρώματα, προς κίτρινο και σα να έχω την φωτεινότητα στην μέση! Ενώ στο κινητό στην κεντρική ρύθμιση την έχω τέρμα.  (fiber 300ρα έχω, εννοώ δεν είναι θέμα δικτύου το αποτέλεσμα)

Έχει κανείς το ίδιο θέμα? Τρέμω τι θα δω τώρα που θα βάλω και το Νετφλιξ ..

edit, βλέπω είναι γενικό το θέμα ακόμα και από το s23 ultra!

https://www.amazonforum.com/s/question/0D56Q0000BkyhyMSQQ/streaming-quality-is-just-046-gbhr
Η πλάκα είναι πως οι απαντήσεις, ακόμα και αυτών από την Αμαζον είναι γελοίες, του στυλ να δεις την σύνδεσή σου, να κάνεις επανεκκίνηση, να κάνεις φορμάτ και τέτοια..  ! Άρα εφόσον δεν λύθηκε ακόμα, μάλλον και έτσι θα μείνει. Κρίμα...
Στο15 pro max πάντως έπαιζε λαμπάδα!!!

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

@OverClocker τελικά τι έκανες με την συσκευή;  θα την στείλεις για έλεγχο η όχι; 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, challenge143 said:

@OverClocker τελικά τι έκανες με την συσκευή;  θα την στείλεις για έλεγχο η όχι; 

Φυσικά και την παρέδωσα για έλεγχο και από βδομάδα περιμένω να μου πούνε. 

Edited by OverClocker

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, hasiotis_john said:

Μόλις εγκατέστησα το amazon prime και περίμενα να δω καμιά εικονάρα, αλλά προς μεγάλη μου έκπληξη βλέπω μια επιεικώς απαράδεκτη ποιότητα (HD και καλά) που νομίζεις πως είναι ποιότητα βιντεοκασέτας! Εννοείτε στις ρυθμίσεις τα έχω βάλει όλα στο μέγιστο/βέλτιστο, αλλά παρ' όλα αυτά η εικόνα είναι με ξεθωριασμένα χρώματα, προς κίτρινο και σα να έχω την φωτεινότητα στην μέση! Ενώ στο κινητό στην κεντρική ρύθμιση την έχω τέρμα.  (fiber 300ρα έχω, εννοώ δεν είναι θέμα δικτύου η ποιότητα)

Έχεις κανείς το ίδιο θέμα? Τρέμω τι θα δω τώρα που θα βάλω και το Νετφλιξ ..

edit, βλέπω είναι γενικό το θέμα ακόμα και από το s23 ultra!

https://www.amazonforum.com/s/question/0D56Q0000BkyhyMSQQ/streaming-quality-is-just-046-gbhr
Η πλάκα είναι πως οι απαντήσεις, ακόμα και αυτών από την Αμαζον είναι γελοίες, του στυλ να δεις την σύνδεσή σου, να κάνεις επανεκκίνηση, να κάνεις φορμάτ και τέτοια..  ! Άρα εφόσον δεν λύθηκε ακόμα, μάλλον και έτσι θα μείνει. Κρίμα...
Στο15 pro max πάντως έπαιζε λαμπάδα!!!

 

28 minutes ago, hasiotis_john said:

Μόλις εγκατέστησα το amazon prime και περίμενα να δω καμιά εικονάρα, αλλά προς μεγάλη μου έκπληξη βλέπω μια επιεικώς απαράδεκτη ποιότητα (HD και καλά) που νομίζεις πως είναι ποιότητα βιντεοκασέτας! Εννοείτε στις ρυθμίσεις τα έχω βάλει όλα στο μέγιστο/βέλτιστο, αλλά παρ' όλα αυτά η εικόνα είναι με ξεθωριασμένα χρώματα, προς κίτρινο και σα να έχω την φωτεινότητα στην μέση! Ενώ στο κινητό στην κεντρική ρύθμιση την έχω τέρμα.  (fiber 300ρα έχω, εννοώ δεν είναι θέμα δικτύου η ποιότητα)

Έχεις κανείς το ίδιο θέμα? Τρέμω τι θα δω τώρα που θα βάλω και το Νετφλιξ ..

edit, βλέπω είναι γενικό το θέμα ακόμα και από το s23 ultra!

https://www.amazonforum.com/s/question/0D56Q0000BkyhyMSQQ/streaming-quality-is-just-046-gbhr
Η πλάκα είναι πως οι απαντήσεις, ακόμα και αυτών από την Αμαζον είναι γελοίες, του στυλ να δεις την σύνδεσή σου, να κάνεις επανεκκίνηση, να κάνεις φορμάτ και τέτοια..  ! Άρα εφόσον δεν λύθηκε ακόμα, μάλλον και έτσι θα μείνει. Κρίμα...
Στο15 pro max πάντως έπαιζε λαμπάδα!!!

Δεν ξέρω αν έχει να κάνει με την έλλειψη υποστήριξης Dolby vision.

Και εδώ θέλω να θέσω την απορία πώς γίνεται η apple από το xs max και το xr να έχει υποστήριξη Dolby vision που είναι ανώτερο πρωτόκολλο (ακόμη και η Xiaomi από τη σειρά 11 το έχει) και η Samsung να μην το έχει ούτε στο s24 ultra...

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και το Netflix , τα ίδια ακριβώς και αυτό, μια σκοτεινή κίτρινη εικόνα με ξεθωριασμένα χρώματα.
Λίγο που το έψαξα είναι λόγο του HDR (δεν εννοώ της κάμερας, αλλά του συστήματος για την θέαση βίντεο) και το κακό είναι πως ΔΕΝ απενεργοποιείτε!
Με λίγα λόγια..... μεγάλο ξενέρωμα για ναυαρχίδα κινητό.
Πάμε παρακάτω!

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Dark_Lord said:

 

Δεν ξέρω αν έχει να κάνει με την έλλειψη υποστήριξης Dolby vision.

Και εδώ θέλω να θέσω την απορία πώς γίνεται η apple από το xs max και το xr να έχει υποστήριξη Dolby vision που είναι ανώτερο πρωτόκολλο (ακόμη και η Xiaomi από τη σειρά 11 το έχει) και η Samsung να μην το έχει ούτε στο s24 ultra...

Η samsung εχει δημιουργήσει το δικο της πρωτόκολλο το HDR10+ για αυτό δεν υποστηρίζει το Dolby vision, ούτε και στις τηλεοράσεις τις το υποστηρίζει.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Athkatla said:

Η samsung εχει δημιουργήσει το δικο της πρωτόκολλο το HDR10+ για αυτό δεν υποστηρίζει το Dolby vision, ούτε και στις τηλεοράσεις τις το υποστηρίζει.

 

 

Το οποίο πρωτόκολλο είναι υποδεέστερο από το Dolby Vision και υποστηρίζεται από πολύ λιγότερες πλατφόρμες 

Βέβαια, το Dolby vision απαιτεί λεφτά προς τη Dolby....

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Είδα κάποιοι από σήμα δεν είναι ευχαριστημένοι.. (σε γνωστά reviews).

Επίσης μπορεί να κανει summarize σελίδες;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, OverClocker said:

@jeronimo7

Από τη στιγμή που σου δίνει το δικαίωμα κάνε ότι νομίζεις για σένα καλύτερο.

Η απορία μου και όλων όμως φαντάζομαι είναι η εξής, Αφου εξαρχής δεν σου άρεσε το πως στο έστειλαν, πως κατέληξες να το ενεργοποιείς, να έβαλες και το τζαμάκι και μετά να σκέφτεσαι αν θα το γυρίσεις?

Είδες κάτι που δε σου κάθεται καλά?

Όπως αναφέρθηκε και από άλλους πιο πριν, δεν ξέρεις και πως πακετάρονται για να πάνε στο αμαζον.

Παρ όλα αυτά, άμα η συσκευή είναι οκ,  εγώ απλά θα τους ενοχλούσα ότι ήταν απαράδεκτο το πακετάρισμα και ασ τους μετά αυτοί να σου πουν τι θα κάνεις η τι σου προσφέρουν.

Και μένα το s23u έτσι είχε έρθει περίπου πακεταρισμένο από τη samsung πάντως. Αψεγαδιαστο το κινητό.

Το s24u ήρθε καλύτερα πακεταρισμένο, και τελικά είχε σημάδια η συσκευή 😂😂😂

Πολύ λογική απορία! Κοίταξε, επειδή ακριβώς υπάρχει αυτό το 15ημερο παράθυρο για επιστροφή, ήθελα να δω αν όλα ειναι καλά με το κινητό με τον exynos 2400 και πώς συμπεριφέρεται λόγω ευαισθησίας με το χαμηλό pwm. Σε iphone 15 pro φίλου, δε μου καθόταν καθόλου καλά, και επειδή έχουν ίδιο pwm ήθελα να δω πώς θα μου "κάτσει". Όλα καλά όμως! Καμία σχέση με το 15pro, πολύ πιο "άνετη" η οθόνη. (Υποθέτω ότι έχει κάποια σχέση με το καλιμπραρισμα των χρωμάτων της οθόνης του 15pro από ότι λένε και πολλοί χρήστες στο reddit.) Οπότε θα το κρατήσω και βλέπουμε!! Όπως και να έχει σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!! 

2 ώρες πριν, longus said:

Η αλήθεια είναι ότι δεν ήθελα να γράψω πάλι, δεν θέλω να λερώνω το νήμα με τις ανοησίες και παιδιαστικες θεωρίες σου...

Αλλά αφού μπήκες στο κόπο και έψαξες τι έχω δημοσιεύσει εγώ,  καλό θα είναι να μάθουν και τα υπόλοιπα μέλη τις δικές σου δημοσιεύσεις, όπου λίγες ημέρες πριν στο νήμα για το Oneplus 12 έλεγες ότι έχεις παραγγείλει το S24+, αλλά από τα λεγόμενα σου φαίνεται οτι το έχεις μετανιώσει και ότι θέλεις να παραγγείλεις το Oneplus 12....Οπότε οι θεωρίες σου περί χτυπήματος της συσκευής επειδή δεν είχε ΦΟΥΣΚΑΛΕΣ το δέμα μέσα και ότι μπορεί να έχει πάθει κάτι η συσκευή,  που μόνος σου είπες ότι δεν είχε τίποτα,  δεν είναι κάτι άλλο παρά φτηνές δικαιολογίες και παιδιαστικες φαντασιώσεις...απλά ψάχνεις κάποιο λόγο να επιστρέψεις το S24+ και τίποτα άλλο.

Οπότε μην μας περνάς όλους για κουτορνιθια... 

Θα σου απαντήσω στο ίδιο ακριβώς ύφος, γιατί αυτό το υφακι είναι απαράδεκτο και συνήθως το έχουν άτομα που έξω, στον πραγματικό κόσμο, δεν πιάνουν μία και το παίζουν μάγκες πίσω από μια οθόνη! Σιγά εσύ, ακάθαρτε και αμόλυντε, που λερωσαμε το νήμα με μια απλή ερώτηση. Ναι, έγραψα και σε εκείνο το thread, ΠΡΟΤΟΥ καν παραλάβω το s24+, αλλά δεν ήξερα να σου ζητήσω την άδεια πρώτα. Συγνώμη για αυτό, παράλειψη!! Για να τελειώνουμε.. Δεν έχω να δώσω λογαριασμό σε σένα φιλτατε. Δηλαδή πρέπει να απολογηθώ επειδή το σκεφτόμουν σοβαρά για το 1+12 που έρχεται στα 660 (από tradingshenzhen) με τα ίδια specs; αν ήθελα να το επιστρέψω φίλε μου θα το είχα ήδη κάνει.  Ποσώς με ενδιαφέρει η άποψή σου. Η άποψη (ειδικά η δική σου) είναι σαν τον πισινό. Δυστυχώς έχουν όλοι από έναν.. Για αυτό τα λεγόμενά σου και το υφακι σου, εκει που σε παίρνει. Αν σε παίρνει και πουθενά, κομπλεξαρα. Άτομα σαν εσένα είναι ο λόγος που η κοινωνία μας είναι έτσι. Αξεστοι και ασεβαστοι άνθρωποι, που βγάζουν όλα τους τα κόμπλεξ κατωτεροτητας πίσω από μια οθόνη. Τέλος συζήτησης, σε αφήνω να συνεχίσεις την κάθαρση του thread.. 

Στους υπόλοιπους εύχομαι καλοριζικες οι νέες συσκευές και να περνάτε πάντα καλά και ΜΑΚΡΙΑ από τέτοια τοξικά άτομα. 🙂

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, doganos said:

Είδα κάποιοι από σήμα δεν είναι ευχαριστημένοι.. (σε γνωστά reviews).

Επίσης μπορεί να κανει summarize σελίδες;

Ναι κάνει summarize και στα ελληνικά. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, OverClocker said:

@jeronimo7

Από τη στιγμή που σου δίνει το δικαίωμα κάνε ότι νομίζεις για σένα καλύτερο.

Η απορία μου και όλων όμως φαντάζομαι είναι η εξής, Αφου εξαρχής δεν σου άρεσε το πως στο έστειλαν, πως κατέληξες να το ενεργοποιείς, να έβαλες και το τζαμάκι και μετά να σκέφτεσαι αν θα το γυρίσεις?

Είδες κάτι που δε σου κάθεται καλά?

Όπως αναφέρθηκε και από άλλους πιο πριν, δεν ξέρεις και πως πακετάρονται για να πάνε στο αμαζον.

Παρ όλα αυτά, άμα η συσκευή είναι οκ,  εγώ απλά θα τους ενοχλούσα ότι ήταν απαράδεκτο το πακετάρισμα και ασ τους μετά αυτοί να σου πουν τι θα κάνεις η τι σου προσφέρουν.

Και μένα το s23u έτσι είχε έρθει περίπου πακεταρισμένο από τη samsung πάντως. Αψεγαδιαστο το κινητό.

Το s24u ήρθε καλύτερα πακεταρισμένο, και τελικά είχε σημάδια η συσκευή 😂😂😂

Σημάδια η συσκευή ή το κουτί, έκανες αλλαγή?

Link to comment
Share on other sites

Όταν λετε ξεπλυμενα χρώματα σε σχέση με το s23u, κάτι τέτοιο εννοείτε;

FB_IMG_1706371961454.jpg

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα και καλορίζικο σε οσους το πήραμε και με το καλό σε όσους θα τους έρθει! Ερχόμενος από samsung galaxy s22 ultra υπάρχει διαφορά, το κινητό είναι εντυπωσιακό, το πενάκι πράγματι ιιιιιιιισα που προεξέχει μισό χιλιοστό, δεν μπορώ να πω ότι είμαι χαλάει ιδιαίτερα! 

Μια ερώτηση θέλω να κάνω και δεν ξέρω αν έχει ειπωθεί: αυτόματη περιστροφή δεν έχει σε φωτογραφίες βίντεο ή οπουδήποτε αλλού?

Ούτε και το εικονίδιο auto rotate turn on/off στην notification bar δεν έχει.. 

Edited by themis79
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, themis79 said:

 

Μια ερώτηση θέλω να κάνω και δεν ξέρω αν έχει ειπωθεί: αυτόματη περιστροφή δεν έχει σε φωτογραφίες βίντεο ή οπουδήποτε αλλού?

Ούτε και το εικονίδιο auto rotate turn on/off στην notification bar δεν έχει.. 

Υπαρχει κανονικα. Δες μηπως ειναι στα κρυμμένα. Κανε edit την μπαρα και θα το δεις. 

Επισης. Εικόνα απο το community

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.

Edited by Gorge
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...