Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πρώτα αποτελέσματα μπαταρίας

https://www.youtube.com/watch?v=A9tkzoE37NM

 

και κάμερες

https://www.youtube.com/watch?v=jY3m6g5ThwU

 

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια σχεδον τρεις ωρες εξτρα απο το ηδη τερας s23ultra! Εντυπωσιακο! επισης καλα δειγματα και στις καμερες και βιντεο που με τα updates σιγουρα θα βελτιωθουν. Mε χαλαει τρελα ομως η αφαιρεση του super slow motion video. Με τοση επεξεργαστικη ισχυ και τοσο γρηγορη μνημη θα ηταν η καλυτερη υλοποιηση με ακομα περισσοτερα fps και καλυτερη αναλυση καθως και μεγαλυτερη διαρκεια, Γιατι ρε Samsung?

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα αποτελέσματα είχε και στο περσινό του video το S23Ultra, ενώ τώρα το εμφανίζει 2ώρες κάτω, άρα  μήν δίνετε μεγάλη σημασία.

Κουκουρούκου συγκριτικό είναι γρήγορα γρήγορα να τσιμπήσει views. Περιμένετε να βγούν και άλλα πριν βγει το όποιο πόρισμα.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Από ότι μου είπαν απο το chat στο site της Samsung, συνεργάζοντε με την speedex για επαρχεία και easy mail για μεγάλα αστικά κέντρα. Καλή μας τύχη! Βλέπω να γίνοντε παραδώσεις μετά από μια εβδομάδα.

Edited by Cris4524
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Cris4524 said:

Από ότι μου είπαν από το chat στο site της Samsung, συνεργάζοντε με την speedex για επαρχεία και easy mail για μεγάλα αστικά κέντρα. Καλή μας τύχη! Βλέπω παραδώσεις μετά από μια εβδομάδα.

όσες φορές έχω δέμα από Speedex κάνει το πολύ 2 εργάσιμες πιστεύω οι περισσότεροι να παραλάβουμε μέχρι Δευτέρα 29 Ιανουαρίου αν ισχύουν αυτά που λέει η Samsung για την παράδοση!

έχω ένα κουπόνι από φίλο 10% όποιος θέλει μπορεί να το χρησιμοποιήσει.

EEP-5K2B-G5XB-GBW6

ο κωδικός 10% ισχύει μέχρι 30/1

https://spr.ly/61773rZJXF

 

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Cris4524 said:

Από ότι μου είπαν απο το chat στο site της Samsung, συνεργάζοντε με την speedex για επαρχεία και easy mail για μεγάλα αστικά κέντρα. Καλή μας τύχη! Βλέπω να γίνοντε παραδώσεις μετά από μια εβδομάδα.

Πάντως πέρυσι με το S23 Ultra και Easy Mail (μένω Πειραιά), πήγα εγώ και το πήρα από αυτούς. Η Samsung το έστειλε, αυτοί πήγαν να το κρατήσουν μια ολόκληρη μέρα για να το στείλουν και τους είπα "Έρχομαι εγώ να το πάρω". 

Το ίδιο σκοπεύω να κάνω και φέτος. 

Edited by nasosvasedis
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. 

Να ρωτήσω λίγο.

Εάν κάνουμε προπαραγγελια το 512 θα παραλάβουμε το 1tb?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, johnnyman25 said:

Καλημέρα παιδιά. 

Να ρωτήσω λίγο.

Εάν κάνουμε προπαραγγελια το 512 θα παραλάβουμε το 1tb?

Όχι, το 512 στο δίνουν σε προνομιακή τιμή τώρα. Το 1TB αν το θες το πληρώνεις με την τιμή που θα έχουν τα 512. Από τις 31 και μετά, όλες οι τιμές εκκίνησης θα είναι υψηλότερες.

Screenshot_20240120_125626_Chrome.png

Edited by nasosvasedis
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, s_nova said:

Παντως στα πρωτα δειγματα το ultra και plus εχουν χλωμες οθονες και χανουν περισσοτερο απο γωνια .Το απλο S24 εχει την καλυτερη και ποιο φωτεινη οθονη .Εχω κανει πολλους ελεγχους σε πολλα δειγματα συσκευων .

 

20240119_205843.jpg

φίλε σε ποιο μαγαζί το είδες να παω και εγω να το δω;

Link to comment
Share on other sites

λογικο το ακουω οι φλατ οθονες να χανουν λιγο σε θεαση υπο γωνια απο τις κυρτες,θα μου πεις τωρα ποιος βλεπει την οθονη υπο γωνια;;;;κουβεντα κανουμε,καλο σκ παιδες και να τα χαρειτε οσοι το παρετε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,να ρωτήσω κάτι για εμάς που δεν το έχουμε ξανακανει.Λεει ότι κάνεις εγγραφή στο Samsung members μετά πας στα benefits για να πάρεις την προσφορά και συμπληρώνεις μια φόρμα.Εκει υπάρχει η δυνατότητα να πάρουμε τα 100€ χωρίς να χρειαστεί να στείλουμε κάποια συσκευή για έλεγχο; 

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, George6633 said:

Καλησπέρα,να ρωτήσω κάτι για εμάς που δεν το έχουμε ξανακανει.Λεει ότι κάνεις εγγραφή στο Samsung members μετά πας στα benefits για να πάρεις την προσφορά και συμπληρώνεις μια φόρμα.Εκει υπάρχει η δυνατότητα να πάρουμε τα 100€ χωρίς να χρειαστεί να στείλουμε κάποια συσκευή για έλεγχο; 

Όχι, πρέπει να στείλεις κάτι πίσω.

Αυτό είναι το point του trade in, και καλά, να δηλώσουν ότι ανακυκλώνουν υλικά που μετά χρησιμοποιούν για μπαταρίες κτλπ στις νεες συσκευές.

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει κόσμο και κοσμάκη να ψάχνει αλλά τίποτα, τζίφος. Κάθε 4-5 χρόνια αλλάζω συσκευή και τώρα που το πήρα απόφαση δεν υπάρχει κουπόνι. S2->Note2->S7 edge -> Note 10 +, ε νομίζω ήρθε η ώρα... 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, OverClocker said:

Όχι, πρέπει να στείλεις κάτι πίσω.

Αυτό είναι το point του trade in, και καλά, να δηλώσουν ότι ανακυκλώνουν υλικά που μετά χρησιμοποιούν για μπαταρίες κτλπ στις νεες συσκευές.

Σωστά,σ ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω ξεμείνει με ένα 10t pro.... Δεν λέω μια χαρά κρατάει κ σε μπαταρία αλλά....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα κουπόνια για τη σειρά S24 διαπίστωσα ότι δουλεύουν και για 2 ή περισσότερα προϊόντα ταυτόχρονα, δηλαδή είχα βάλει στο καλάθι ένα S24 PLUS ( που θέλω να αγοράσω ) και ένα S24 ULTRA και είχαν και τα δύο την ανάλογη έκπτωση, και το S24 Plus και το S24 Ultra!!

Edited by longus
Link to comment
Share on other sites

Είχε πει μια ψυχή κάποτε.

"Μαζί τα φάγαμε" 

😂😂😂😂

 

40 minutes ago, james9t said:

Έχω βάλει κόσμο και κοσμάκη να ψάχνει αλλά τίποτα, τζίφος. Κάθε 4-5 χρόνια αλλάζω συσκευή και τώρα που το πήρα απόφαση δεν υπάρχει κουπόνι. S2->Note2->S7 edge -> Note 10 +, ε νομίζω ήρθε η ώρα... 

Δεν δίνουν πλέον 10% απ το τσατ του samsung shop?

Edited by OverClocker

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

Καλησπέρα από εμένα,

 

λοιπόν το είδα από κοντά σε public. Έβγαλα πολλές φωτό στο metromall και έκανα άμεση σύγκριση με το 23u που έχω, με ίδιο κάδρο σχεδόν σε όχι ιδανικές συνθήκες που έφερναν τους αισθητήρες τους στα όρια τους

Ετσι οποίος έχει σκάλωμα με φωτογραφίες 30x και 100x (όπως εγώ), να ξέρει ότι με το νέο μοντέλο τουλάχιστον αρχικά θα έχει χειρότερο αποτέλεσμα σε λεπτομέρεια. Το περίμενα λόγω του 5x φακού παρά τις καλύτερες προδιαγραφές που έχει σε φωτεινότητα και mpixels. 

Από την άλλη μου άρεσε πολύ η οθόνη του που κάτω από τα έντονα φώτα του καταστήματος έδινε ρέστα ενώ το δικό μου s23u έδειχνε πιο θαμπό και δεν μπορούσε να ακολουθήσει. 

 

Συμπερασματικά δεν ξέρω αν αξίζει να πας από s23u σε s24u, ίσως οριακά για την καλύτερη οθόνη, τα AI χαρακτηριστικά και γενικά τις καλύτερες φωτογραφίες έως 5x. Εξαρτάται που δίνει ο καθένας βαρύτητα περισσότερο. 

 

Θα συμβούλευα κάποιον που έχει ήδη s23u να πάει να το δει από κοντά. Επίσης  όποιος σκέφτεται να το αγοράσει να κοιτάξει και προς s23u τώρα που θα πέσει αρκετά σε τιμή.

 

Screenshot_20240120_182241_Gallery.jpg

Edited by smyrali
Link to comment
Share on other sites

 

28 minutes ago, OverClocker said:

Είχε πει μια ψυχή κάποτε.

"Μαζί τα φάγαμε" 

😂😂😂😂

 

Δεν δίνουν πλέον 10% απ το τσατ του samsung shop?

Δυστυχώς τα κουπόνια είναι ήδη υπό εξαφάνιση ειδικά τα 20% εγώ ειμουν πολύ τυχερός που βρήκα 20ρί.

Κράτησα τον φορτιστή από το παλιό μου κινητό (Note 20 Ultra) που φόρτιζε στα 25W, το S24 Ultra δίνει 45W αλλά διαβάζω σε πολλά τεχνολογικά site οτι η φόρτιση απο τα 25W στα 45W δεν έχει μεγάλη διαφορά.

Αξίζει να αγοράσω τον καινούριο φορτιστή 45W η πεταμένα λεφτά???

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, smyrali said:

 

Καλησπέρα από εμένα,

 

λοιπόν το είδα από κοντά σε public. Έβγαλα πολλές φωτό στο metromall και έκανα άμεση σύγκριση με το 23u που έχω, με ίδιο κάδρο σχεδόν σε όχι ιδανικές συνθήκες που έφερναν τους αισθητήρες τους στα όρια τους

Ετσι οποίος έχει σκάλωμα με φωτογραφίες 30x και 100x (όπως εγώ), να ξέρει ότι με το νέο μοντέλο τουλάχιστον αρχικά θα έχει χειρότερο αποτέλεσμα σε λεπτομέρεια. Το περίμενα λόγω του 5x φακού παρά τις καλύτερες προδιαγραφές που έχει σε φωτεινότητα και mpixels. 

Από την άλλη μου άρεσε πολύ η οθόνη του που κάτω από τα έντονα φώτα του καταστήματος έδινε ρέστα ενώ το δικό μου s23u έδειχνε πιο θαμπό και δεν μπορούσε να ακολουθήσει. 

 

Συμπερασματικά δεν ξέρω αν αξίζει να πας από s23u σε s24u, ίσως οριακά για την καλύτερη οθόνη, τα AI χαρακτηριστικά και γενικά τις καλύτερες φωτογραφίες έως 5x. Εξαρτάται που δίνει ο καθένας βαρύτητα περισσότερο. 

 

Θα συμβούλευα κάποιον που έχει ήδη s23u να πάει να το δει από κοντά. Επίσης  όποιος σκέφτεται να το αγοράσει να κοιτάξει και προς s23u τώρα που θα πέσει αρκετά σε τιμή.

 

Screenshot_20240120_182241_Gallery.jpg

Πάντως τα πρώτα preview για τις φωτογραφικές δυνατότητες της νέας ναυαρχίδας της samsung δεν είναι πολύ ενθαρρυντικά..σε μερικές περιπτώσεις όπως ανέφερες και εσύ το κινητό είναι χειρότερο και από τον προκάτοχό του..ας ελπίσουμε να βελτιωθεί η κατάσταση με μελλοντικά updates.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, smyrali said:

 

Καλησπέρα από εμένα,

 

λοιπόν το είδα από κοντά σε public. Έβγαλα πολλές φωτό στο metromall και έκανα άμεση σύγκριση με το 23u που έχω, με ίδιο κάδρο σχεδόν σε όχι ιδανικές συνθήκες που έφερναν τους αισθητήρες τους στα όρια τους

Ετσι οποίος έχει σκάλωμα με φωτογραφίες 30x και 100x (όπως εγώ), να ξέρει ότι με το νέο μοντέλο τουλάχιστον αρχικά θα έχει χειρότερο αποτέλεσμα σε λεπτομέρεια. Το περίμενα λόγω του 5x φακού παρά τις καλύτερες προδιαγραφές που έχει σε φωτεινότητα και mpixels. 

Από την άλλη μου άρεσε πολύ η οθόνη του που κάτω από τα έντονα φώτα του καταστήματος έδινε ρέστα ενώ το δικό μου s23u έδειχνε πιο θαμπό και δεν μπορούσε να ακολουθήσει. 

 

Συμπερασματικά δεν ξέρω αν αξίζει να πας από s23u σε s24u, ίσως οριακά για την καλύτερη οθόνη, τα AI χαρακτηριστικά και γενικά τις καλύτερες φωτογραφίες έως 5x. Εξαρτάται που δίνει ο καθένας βαρύτητα περισσότερο. 

 

Θα συμβούλευα κάποιον που έχει ήδη s23u να πάει να το δει από κοντά. Επίσης  όποιος σκέφτεται να το αγοράσει να κοιτάξει και προς s23u τώρα που θα πέσει αρκετά σε τιμή.

 

Screenshot_20240120_182241_Gallery.jpg

Ειναι μεγάλο λάθος να συγκρίνεις φωτογραφίες από την αρχή που κυκλοφορεί η συσκευή χωρίς ακόμα καλά καλά να πάρει αναβάθμιση λογισμικού. Αυτό κάνουν οι Reviewers και είναι λάθος αν δεν "ωριμάσει" η συσκευή δεν κάνεις review κανονικά.

Παράδειγμα τι φωτογραφιες εβγαζε αρχικά το S23 Ultra με την αρχη της κυκλοφορίας και τι βελτίωση εχει τώρα με τις αναβαθμισεις λογισμικού ειναι αισθητή η διαφορά!!

Φωτογραφίες στο S24 ULTRA θα δείξει τα δόντια του αφού πάρει 3 με 4 sofrware update η συσκευή!

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, OverClocker said:

Είχε πει μια ψυχή κάποτε.

"Μαζί τα φάγαμε" 

😂😂😂😂

 

Δεν δίνουν πλέον 10% απ το τσατ του samsung shop?

Μου είπαν Δευτέρα θα έχουν πάλι αλλά το 20% είναι διπλάσιο για αυτό το ψάχνω... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...