Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

8 ώρες πριν, vwbestakos said:

Καλημέρα! Πάντως οι Leakers αναφέρουν ότι το ONEUI 7.0 έχει πολύ καλύτερη εμπειρία σε σχέση με το 6.1.1.

Τα Animations με το ONEUI 7.0 φτάνουν το επίπεδο iOS που είναι εγκατεστημένο στην τελευταία γενιά iPhone.

Επίσημα η Samsung δεν αναφέρει για βελτιώσεις στις κάμερες αλλά πολλές διαρροές στο net που εγκατέστησαν 6.1.1 γράφουν ότι είδαν βελτιώσεις και στην φωτογραφία και στο video.

 

 

Στιγμιότυπο οθόνης 2024-09-07, 10.23.33.png

Στιγμιότυπο οθόνης 2024-09-07, 10.24.22.png

Στιγμιότυπο οθόνης 2024-09-07, 10.26.20.png

Στιγμιότυπο οθόνης 2024-09-07, 10.27.10.png

Δύο μέρες έμειναν. Άντε να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, vwbestakos said:

Επίσημα η Samsung δεν αναφέρει για βελτιώσεις στις κάμερες αλλά πολλές διαρροές στο net που εγκατέστησαν 6.1.1 γράφουν ότι είδαν βελτιώσεις και στην φωτογραφία και στο video.

 

 

Να είσαι καλά φίλε, αυτό βλέπω και εγώ.Οι απόψεις από πληρωμένους τουιτεραδες και YouTubers δεν ενδιαφέρουν,δεν υπήρχε περίπτωση να κάνει αλλαγές ζωτικής σημασίας στις κάμερες και να μην το ανέφερε η εταιρεία,επίσημα.


 

 

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτούς που έχει έρθει η ενημέρωση προτού την εγκαταστήσετε τραβηχτε μια φωτογραφία πριν κ μια μετά την ενημέρωση για να δείτε αν καταλάβετε διαφορές ή διαφορές είναι μόνο στα χαρτιά.  Για να δούμε αν συμφωνούν οι απόψεις μας . 

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω μια απορια..... οταν τραβαω μια φωτογραφια αλλα το κανω γρηγορα η ειμαι εν κίνησή μερικες φορες βγαινει θολη.... μεχρι τωρα χρησιμοποίηουσα την λειτουργια φωτογραφια με κίνηση η οποια τραβουσε ενα συντομο βιντεακι αλλα το προβλημα ειναι οτι δεν υπαρχρει επιλογη να διαλεξω το καλυτερο frame οποτε η λειτουργεια μου ειναι αχρηστη στην ουσια... επισης χρησημοποιησα την λειτουργεια burst mode που τραβας το κουμπι κατω μεχρι να επιλεξεις τον αριθμο φωτογραφιων που θες να τραβηξει η καμερα το αφηνεις και βγαζει οσες του ειπες... αλλα το θεμα και εδω ειναι οτι αυτος ο τροπος ειναι δυσχρηστος για γρηγορη φωτογραφια.... υπαρχει τροπος να επιλεξω frame στην λειτουργεια εικονα με κινηση η να βαλω προεπιλογη το burst mode με πχ 10 φωτο και να τις βγαζει με το που πατησω το κουμπι??? αν οχι υπαρχει αλλη εφαρμογη καμερας που να το κανει???

Link to comment
Share on other sites

Αν αυτή η επιλογή είχε στόμα θα μου έλεγε "ρε δε πας στο δι@ολο κάθε 10 λεπτά...." 🤣 μπας και σκάσει νωρίτερα αλλά τσάμπα το ταλαιπωρώ το καημένο.. 

Screenshot_20240908_142644_Settings.jpg

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, ChrisNikol said:

Αν αυτή η επιλογή είχε στόμα θα μου έλεγε "ρε δε πας στο δι@ολο κάθε 10 λεπτά...." 🤣 μπας και σκάσει νωρίτερα αλλά τσάμπα το ταλαιπωρώ το καημένο.. 

Screenshot_20240908_142644_Settings.jpg

Χαχα να δούμε αύριο αν θα σκάσει πρωί πρωί ή αργότερα.... Πόση υπομονή πια; 🤣

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να έρθει το Samsung update κάντε ένα google system update. Ενεργοποιήθηκε το Shazam της google στο circle to search.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. αν μπορεί κάποιος που χρησιμοποιεί outlook και έχει αγοράσει χώρο για αποθήκευση δεδομένων να με κατευθύνει.. έχω αγοράσει το πακέτο Microsoft 365 για Οικογένειες (έως 6 TB) και θέλω να συγχονισω όσες φωτογραφίες έχω..

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι αν μπορεί να φανεί αν τις έχει συγχρονίσει όλες και αν όχι πόσες του απομένουν να συγχρονίσει..

Επίσης μου δίνει τη δυνατότητα να απελευθερώσω χώρο στο κινητό σβήνοντας τις φωτογραφίες που έχει συγχρονίσει αλλά μου λέει να τις σβήσω όλες.. δεν μπορώ να σβήσω από το κινητό μόνο όσους φακέλους δεν χρειάζομαι(θέλω να μείνουν στο κινητό όσες ανατρέχω συχνά και όλες τις άλλες ας τις έχει εικονικά και να τις κατεβάζω οπότε θέλω αν χρειαστεί).

Πραγματικά αν μπορεί κάποιος να απαντήσει θα βοηθούσε αρκετά..

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Athkatla said:

Μέχρι να έρθει το Samsung update κάντε ένα google system update. Ενεργοποιήθηκε το Shazam της google στο circle to search.

Φίλε μου δεν βλέπω κάτι.... Πώς δουλεύει? 

 

Δεν μου βγάζει επιλογή τέτοια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Συντονιστείτε συνήθως η Samsung δίνει το update 10:30αμ.Επίσης στο circle to search δεν μου έχει βγάλει την 🎵  για το music search.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Rospy7 said:

Καλημέρα.Συντονιστείτε συνήθως η Samsung δίνει το update 10:30αμ.Επίσης στο circle to search δεν μου έχει βγάλει την 🎵  για το music search.

Καλημέρα. Στην Αμερική (T-Mobile) είδα στο Reddit άρχισε ήδη να εμφανίζεται. 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, nasosvasedis said:

Καλημέρα. Στην Αμερική (T-Mobile) είδα στο Reddit άρχισε ήδη να εμφανίζεται. 

Εμένα πάντως μου το έβγαλε κάνοντας update στο google play από το settings -> πληροφορίες για το τηλέφωνο -> πληροφορίες για το λογισμικό -> Ενημέρωση συστ. Google Play.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, James Bond said:

Εμένα πάντως μου το έβγαλε κάνοντας update στο google play από το settings -> πληροφορίες για το τηλέφωνο -> πληροφορίες για το λογισμικό -> Ενημέρωση συστ. Google Play.

Όχι, δεν μιλάμε για την αναβάθμιση του Google Play, αλλά για την αναβάθμιση συστήματος 6.1 (βασισμένη στο 6.1.1) που έρχεται σε λίγες ώρες και σε εμάς. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, nasosvasedis said:

Όχι, δεν μιλάμε για την αναβάθμιση του Google Play, αλλά για την αναβάθμιση συστήματος 6.1 (βασισμένη στο 6.1.1) που έρχεται σε λίγες ώρες και σε εμάς. 

Μιλάω για την νότα στο circle to search φίλε μου, όχι για το firmware update. Εμένα μου την έβγαλε με update στο Google play.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, James Bond said:

Μιλάω για την νότα στο circle to search φίλε μου, όχι για το firmware update. Εμένα μου την έβγαλε με update στο Google play.

Ναι λογικά αυτό έρχεται τμηματικά. Εγώ το έχω στο δικό μου Circle to Search γύρω στις 2 εβδομάδες. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους! Ειχα βαλει απο την 1η μερα tempered glass της spigen στο s24 ultra το οποιο με καποιο τροπο καταφερα και το εσπασα ευτυχως χωρις να παθει κατι η συσκευη. 

Ημουν πολυ ευχαριστημενος εκτος του οτι ηταν καπως καθρεφτης και σε πολυ φως ειχε πολλες αντανακλασεις. Αγορασα και εβαλα σημερα το anti reflective film της samsung. Το εχει καποιος να μου πει αν ειναι ευχαριστημενος απο την ανθεκτικοτητα του? Δηλαδη δινει καποια προστασια ή απαξ και εχουμε ατυχημα δεν προστατευει καθολου. 

Επισης κατι που με χαλασε ειναι οτι παρολο που εχω και θηκη spigen το φιλμ εχει καποια αποσταση απο τις ακρες με αποτελεσμα οταν κανω swipe να νοιωθω οτι μου γρατσουναει το δαχτυλο κατι που δεν ειχα με το glass της spigen. 

Ισως ειναι νωρις , αλλα τολμω να πω οτι δεν ειμαι και τοσο ικανοποιημενος για τα λεφτα που ζηταει η samsung για αυτο το protector. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, james9t said:

Καλημερα σε ολους! Ειχα βαλει απο την 1η μερα tempered glass της spigen στο s24 ultra το οποιο με καποιο τροπο καταφερα και το εσπασα ευτυχως χωρις να παθει κατι η συσκευη. 

Ημουν πολυ ευχαριστημενος εκτος του οτι ηταν καπως καθρεφτης και σε πολυ φως ειχε πολλες αντανακλασεις. Αγορασα και εβαλα σημερα το anti reflective film της samsung. Το εχει καποιος να μου πει αν ειναι ευχαριστημενος απο την ανθεκτικοτητα του? Δηλαδη δινει καποια προστασια ή απαξ και εχουμε ατυχημα δεν προστατευει καθολου. 

Επισης κατι που με χαλασε ειναι οτι παρολο που εχω και θηκη spigen το φιλμ εχει καποια αποσταση απο τις ακρες με αποτελεσμα οταν κανω swipe να νοιωθω οτι μου γρατσουναει το δαχτυλο κατι που δεν ειχα με το glass της spigen. 

Ισως ειναι νωρις , αλλα τολμω να πω οτι δεν ειμαι και τοσο ικανοποιημενος για τα λεφτα που ζηταει η samsung για αυτο το protector. 

Καλημέρα φίλε μου!

Σίγουρα δεν έχει προστασία σε πτώση γιατί είναι μόνο μια μεμβράνη με τη μόνη ιδιαιτερότητα αυτή της μειωμένης αντανάκλασης. Δηλαδή το τζάμι έχει προστασία αλλά χάνεις αυτή την ιδιαιτερότητα. Η απόσταση από τις άκρες οφείλεται στο να μην την πετάνε οι θήκες και ξεκολλάει. Το ότι είναι έτσι "άγρια" η αίσθηση κατά το swipe είναι επειδή είναι καινούργια. Με τον καιρό και τη χρήση θα μαλακώσει λογικά.

Το μόνο θέμα μου ήταν οι δαχτυλιες που άφηνε και χρειαζόταν συνεχώς καθάρισμα.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kostas_Ts_86 said:

Καλημέρα φίλε μου!

Σίγουρα δεν έχει προστασία σε πτώση γιατί είναι μόνο μια μεμβράνη με τη μόνη ιδιαιτερότητα αυτή της μειωμένης αντανάκλασης. Δηλαδή το τζάμι έχει προστασία αλλά χάνεις αυτή την ιδιαιτερότητα. Η απόσταση από τις άκρες οφείλεται στο να μην την πετάνε οι θήκες και ξεκολλάει. Το ότι είναι έτσι "άγρια" η αίσθηση κατά το swipe είναι επειδή είναι καινούργια. Με τον καιρό και τη χρήση θα μαλακώσει λογικά.

Το μόνο θέμα μου ήταν οι δαχτυλιες που άφηνε και χρειαζόταν συνεχώς καθάρισμα.

Πανω που θα το εγραφα και αυτο! Πολλες δαχτυλιες ενω με τη spigen θυμαμαι λιγοτερες. Γενικα το προσεχω το κινητο δεν ειναι οτι μου πεφτει συνεχεια κατω και το φοβαμαι αλλα να δινω 35 ευρω μονο για να μην εχει αντανακλασεις μου φαινεται καπως. Μαλλον εκανα λαθος αγορα δικο μου λαθος..

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, james9t said:

Πανω που θα το εγραφα και αυτο! Πολλες δαχτυλιες ενω με τη spigen θυμαμαι λιγοτερες. Γενικα το προσεχω το κινητο δεν ειναι οτι μου πεφτει συνεχεια κατω και το φοβαμαι αλλα να δινω 35 ευρω μονο για να μην εχει αντανακλασεις μου φαινεται καπως. Μαλλον εκανα λαθος αγορα δικο μου λαθος..

Αν ψάξεις καλά, υπάρχουν τζάμια με αυτή την ιδιότητα αλλά μην περιμένεις στον ίδιο βαθμό με αυτό που προσφέρει η μεμβράνη.

Νομίζω της Flolab προσφέρει κάτι τέτοιο, αλλά κοστιζει.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Kostas_Ts_86 said:

Αν ψάξεις καλά, υπάρχουν τζάμια με αυτή την ιδιότητα αλλά μην περιμένεις στον ίδιο βαθμό με αυτό που προσφέρει η μεμβράνη.

Νομίζω της Flolab προσφέρει κάτι τέτοιο, αλλά κοστιζει.

Μαλλον θα επιστρεψω στη spigen που ειναι δοκιμασμενο και ημουν ικανοποιημενος γενικα. Ευχαριστω anyway

Link to comment
Share on other sites

Δεν τη βλέπω για σήμερα την δουλειά. Μάλλον USA μόνο σήμερα 

1 minute ago, dkon84 said:

Δεν τη βλέπω για σήμερα την δουλειά. Μάλλον USA μόνο σήμερα 

Άκυρη η γκρινια. Μόλις έσκασε 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...