Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

43 minutes ago, johnpapad24 said:

Το thl τι παραπανω προσφερει;

Spam control (ενημέρωση ως προς το ποιος καλεί σε περίπτωση που δεν τον έχεις στις επαφές) και ηχογράφηση κλήσεων χωρίς την ανάγκη 3ης εφαρμογής.

Link to comment
Share on other sites

On 21/7/2024 at 12:11 ΜΜ, p.stafoj said:

Πως γίνεται να λες"καθε φορά" ενώ μόλις αγόρασες το κινητό βρε φίλε μου; δε στέκει.. 

Διόρθωσα την ανάρτησή μου για να μην υπάρχει παρανόηση. Το έχω αγορασμένο από 19/01.

Link to comment
Share on other sites

On 21/7/2024 at 5:06 ΜΜ, Sofos_5 said:

Spam control (ενημέρωση ως προς το ποιος καλεί σε περίπτωση που δεν τον έχεις στις επαφές) και ηχογράφηση κλήσεων χωρίς την ανάγκη 3ης εφαρμογής.

Αυτή η ηχογράφηση δέκα χρόνια τώρα στο myphone ακόμα δεν έχω καταλάβει ποιος και γιατί τη χρησιμοποιεί και είναι τόσο περιζήτητη. 

Απο 24 ultra σε OnePlus 12 για αυτούς τους λογους , μμμ .. Εγώ θα πήγαινα σε Xiaomi γιατί μου αρέσει η λειτουργία δεύτερος χώρος. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, EricssonyFan said:

Αυτή η ηχογράφηση δέκα χρόνια τώρα στο myphone ακόμα δεν έχω καταλάβει ποιος και γιατί τη χρησιμοποιεί και είναι τόσο περιζήτητη. 

Απο 24 ultra σε OnePlus 12 για αυτούς τους λογους , μμμ .. Εγώ θα πήγαινα σε Xiaomi γιατί μου αρέσει η λειτουργία δεύτερος χώρος. 

Κανονικά είναι παράνομη χωρίς να το γνωρίζει ο συνομιλητής. Εγώ φίλε μου την χρησιμοποιώ σαν "σημειώσεις"για να θυμάμαι διάφορες λεπτομέρειες που συζητήσαμε με κάποιους πελατες .

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, EricssonyFan said:

Αυτή η ηχογράφηση δέκα χρόνια τώρα στο myphone ακόμα δεν έχω καταλάβει ποιος και γιατί τη χρησιμοποιεί και είναι τόσο περιζήτητη. 

Απο 24 ultra σε OnePlus 12 για αυτούς τους λογους , μμμ .. Εγώ θα πήγαινα σε Xiaomi γιατί μου αρέσει η λειτουργία δεύτερος χώρος. 

Πλάκα κάνεις έτσι? 

 

Σχεδόν από οποιαδήποτε υπηρεσία και να σε πάρουν σου δηλώνουν ότι σε ηχογραφούν... Και δεν βλέπεις πόσο σημαντικό είναι? 

Εκτός και εάν κάποιος μιλάει μόνο με φίλους και ποτέ για δουλειές

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, redcom7 said:

Πλάκα κάνεις έτσι? 

 

Σχεδόν από οποιαδήποτε υπηρεσία και να σε πάρουν σου δηλώνουν ότι σε ηχογραφούν... Και δεν βλέπεις πόσο σημαντικό είναι? 

Εκτός και εάν κάποιος μιλάει μόνο με φίλους και ποτέ για δουλειές

Εκτός και αν κάποιος λέγεται φουσεκης και κανει φάρσες. 

Δηλαδή εσύ έχεις αρχεία ηχογράφησης από το παροχο δικτύου,  από τράπεζες και ετσι;  Για το τι δηλαδη,  άμα σου κάτσει μια στραβή να χρησιμοποιήσεις την ηχογραφιση σαν αποδεικτικό στο δικαστήριο;

Οκ ο παραπάνω φίλος λογικά είναι πωλητής και θέλει να θυμάται τη συνομιλία,  αρχίζω να καταλαβαίνω έναν λόγο.  Τώρα κάποιοι μπορεί να θέλουν να κρατάνε συνομιλίες με τον σύντροφο τους. 

Όπως και να χει , αν υπάρχει αυτή η εφαρμογή που μπορεί να μπει στο s24 ultra,  τι διαφορά θα έχει από αυτή του oneplus 12 που θα την έχει ενσωματωμένη;

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, EricssonyFan said:

Εκτός και αν κάποιος λέγεται φουσεκης και κανει φάρσες. 

Δηλαδή εσύ έχεις αρχεία ηχογράφησης από το παροχο δικτύου,  από τράπεζες και ετσι;  Για το τι δηλαδη,  άμα σου κάτσει μια στραβή να χρησιμοποιήσεις την ηχογραφιση σαν αποδεικτικό στο δικαστήριο;

Οκ ο παραπάνω φίλος λογικά είναι πωλητής και θέλει να θυμάται τη συνομιλία,  αρχίζω να καταλαβαίνω έναν λόγο.  Τώρα κάποιοι μπορεί να θέλουν να κρατάνε συνομιλίες με τον σύντροφο τους. 

Όπως και να χει , αν υπάρχει αυτή η εφαρμογή που μπορεί να μπει στο s24 ultra,  τι διαφορά θα έχει από αυτή του oneplus 12 που θα την έχει ενσωματωμένη;

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.catalinagroup.callrecorder

 

Και εγω το εβρισκα ατοπο στο παρελθον αλλα τελικα υπαρχουν αρκετες περιπτωσεις (κυριως επαγγελματικης φυσεως) που ειναι χρησιμο....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

On 21/7/2024 at 12:11 ΜΜ, p.stafoj said:

Πως γίνεται να λες"καθε φορά" ενώ μόλις αγόρασες το κινητό βρε φίλε μου; δε στέκει.. 

Εγώ με iLO πάω μπρος πίσω για να κάνω τα updates πάντως, δε τα "διαβάζει" 

Προφανώς θα εννοεί ότι "με το που το αγόρασε" 

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, EricssonyFan said:

Εκτός και αν κάποιος λέγεται φουσεκης και κανει φάρσες. 

Δηλαδή εσύ έχεις αρχεία ηχογράφησης από το παροχο δικτύου,  από τράπεζες και ετσι;  Για το τι δηλαδη,  άμα σου κάτσει μια στραβή να χρησιμοποιήσεις την ηχογραφιση σαν αποδεικτικό στο δικαστήριο;

Οκ ο παραπάνω φίλος λογικά είναι πωλητής και θέλει να θυμάται τη συνομιλία,  αρχίζω να καταλαβαίνω έναν λόγο.  Τώρα κάποιοι μπορεί να θέλουν να κρατάνε συνομιλίες με τον σύντροφο τους. 

Όπως και να χει , αν υπάρχει αυτή η εφαρμογή που μπορεί να μπει στο s24 ultra,  τι διαφορά θα έχει από αυτή του oneplus 12 που θα την έχει ενσωματωμένη;

Σε εμπορικές συμφωνίες και παραγγελίες είναι απαραίτητο...

 

Link to comment
Share on other sites

Για μενα ειναι αδιανόητο σε έξυπνα υποτιθεται τηλεφωνα να μην υπαρχει ηχογραφηση κλησης...

Εδω θυμαμαι σε Nokia 7610 με Symbian να εχουμε χαλαρα μεχρι και το Sony cmd z1 τελη δεκαετίας 90...

Βολευει απο καθε αποψη ειδικα στη δουλεια...Μιλας με εναν πελατη η ενα συνεργατη και δε χρειαζεται να σημειωσεις τιποτα ,Επισης αν πχ σου δινει τηλεφωνα επικοινωνίας η mail που τα κοινοποιείς απευθειας στο γραφειο ....Βολευει απο καθε αποψη...

Οσον αφορα το νομικό κομματι αυτο ειναι ευθυνη του καθενός μας...Αν εγω παω και δημοσιεύσω η κοινοποιήσω μια ομιλία θα πρεπει να υποστώ τις συνέπειες του νόμου...Δεν εχει σχεση με το αν θα το βαλει η εκαστοτε εταιρια ως χαρακτηριστικό...με αυτη τη λογικη θα πρεπει να απαγορεύσει εγκατάσταση date apps -insta κλπ γιατι κυκλοφορούν μεσα και καποιοι ανώμαλοι και παιδεραστές....

Ασχετα με αυτο παντως εγω δε τραβάω κανενα ζορι να με ηχογραφούν για οτι λεω ειμαι υπεύθυνος αλλα ας το αφησουμε αυτο για πολλους ειναι ακραίο 

Link to comment
Share on other sites

On 23/7/2024 at 7:47 ΜΜ, redcom7 said:

Σε εμπορικές συμφωνίες και παραγγελίες είναι απαραίτητο...

 

ξέρεις ποσες φορές με εχει σωσει ? ποσες διαφωνίες εχει λύσει ? και ποσες φορες που εχουμε συμφωνήσει άλλες τιμες μετα μου λενε αλλα ( εγω δεν λεω γιατ αν εχω αμφιβολία βαζω και ακουω την ηχογράφηση πριν ) !!

Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, azaaza said:

ξέρεις ποσες φορές με εχει σωσει ? ποσες διαφωνίες εχει λύσει ? και ποσες φορες που εχουμε συμφωνήσει άλλες τιμες μετα μου λενε αλλα ( εγω δεν λεω γιατ αν εχω αμφιβολία βαζω και ακουω την ηχογράφηση πριν ) !!

Συμφωνώ απολυτα φίλε μου. Αυτό κάνω και εγώ. Ειδικά αυτό με τις τιμές όχι δεν είπαμε αυτό είπαμε άλλο με ξεπερνά. 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν να γράψω την εμπειρία μου με τους καύσωνες γιατί κατάφερα κ τα δύο τερατακια να τα καψωσω άσχημα s21ultra k s24u.  Πιστεύω η samsung έχει φτιάξει αξιόπιστες συσκευές τα τελευταία χρόνια.  Αν εξερεσουμε στο 24υ ότι μου έριξε την έξτρα φωτεινότητα κατά τ άλλα κ οι δύο συσκευές παρόλο που εβρασαν δεν κατάλαβαν τίποτα.  Να φανταστείτε ότι στην κλήση που δέχτηκα δεν το έβαλα στο αυτί άλλα μίλησα με ανοιχτή ακρόαση γιατί το δέρμα δεν το δεχόταν . Κανονικά έπρεπε κ στις δύο συσκευές να πετάξει μήνυμα για υπερβολική ζέστη και καμιά συσκευή από τις δύο δεν έκοψε. Το αναφέρω αυτό Γιατί έχω κακή εμπειρία από HTC ultra που ούτε αυτό με ειδοποίησε απλά έσβησε κ όταν  κρυωσε άναψε αλλά με πολλά προβλήματα από τότε. Πάντως δείχνουν τα τσιπάκια τους να αντέχουν στην ζέστη αλλά εύχομαι να ενημερώνουν κ ολας κάτι που δεν είδα με τόσο κάψιμο κ στις 2 συσκευές.. 

Link to comment
Share on other sites

.ία ερώτηση αν ισχύει. Προσπαθούσα χθες να μπω σε recovery  με πατημενα ταυτοχρονα volume down και power για να κάνω clear cache αλλά δεν έμπαινε με τίποτα. Μίλησα με την samsung και μου είπαν ότι από android 12 και μετά δεν γίνεται. Υσχυει αυτό? Και αν ισχύει υπάρχει κάποια αντίστοιχη εφαρμογή που να κάνει clear cache σε όλες τις εφαρμογές το ίδιο καλα??  Γιατί μια-μια είναι ταλαιπωρία. 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, mips said:

.ία ερώτηση αν ισχύει. Προσπαθούσα χθες να μπω σε recovery  με πατημενα ταυτοχρονα volume down και power για να κάνω clear cache αλλά δεν έμπαινε με τίποτα. Μίλησα με την samsung και μου είπαν ότι από android 12 και μετά δεν γίνεται. Υσχυει αυτό? Και αν ισχύει υπάρχει κάποια αντίστοιχη εφαρμογή που να κάνει clear cache σε όλες τις εφαρμογές το ίδιο καλα??  Γιατί μια-μια είναι ταλαιπωρία. 

 Σαφώς και γίνεται απλά πρέπει να είσαι συνδεδεμένος με καλώδιο με υπολογιστή

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλή φάση αυτή με την ηχογράφηση και με την αναγνώριση κλήσεων. 

Ποια διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω για να αλλάξω csc(ποιο να επιλέξω) και να τα έχω αυτά? 

Θα παίρνει ota update μετά? 

Αν κάνω αυτή την διαδικασία χρειάζεται ή γίνεται επαναφορά χάνω τα δεδομένα και στήνω από την αρχή? 

 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, kountoura said:

Καλή φάση αυτή με την ηχογράφηση και με την αναγνώριση κλήσεων. 

Ποια διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω για να αλλάξω csc(ποιο να επιλέξω) και να τα έχω αυτά? 

Θα παίρνει ota update μετά? 

Αν κάνω αυτή την διαδικασία χρειάζεται ή γίνεται επαναφορά χάνω τα δεδομένα και στήνω από την αρχή? 

 

Καλησπέρα. Έχω το Α35,ήθελα να ρωτήσω την παρέα εδώ,το the τι.ειναι;Με.ενδιαφερει η αναγνώριση κλήσης μη καταχωρημενων αριθμών.Μπορει να.μπει και στην μεσαία κατηγορία στο δικό μου;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, vastegial_74 said:

 Σαφώς και γίνεται απλά πρέπει να είσαι συνδεδεμένος με καλώδιο με υπολογιστή

Εννοείται φίλε μου αυτό. Παράλειψη μου που δεν το ανέφερα. Μήπως είναι θέμα κάποιας ρύθμισης? Γιατί εμένα δεν μπαίνει με τίποτα. Και από ότι φαντάζομαι η κοπέλα στην samsung δεν ήξερε 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, mips said:

Εννοείται φίλε μου αυτό. Παράλειψη μου που δεν το ανέφερα. Μήπως είναι θέμα κάποιας ρύθμισης? Γιατί εμένα δεν μπαίνει με τίποτα. Και από ότι φαντάζομαι η κοπέλα στην samsung δεν ήξερε 

Power & Vol+ 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Athkatla said:

Power & Vol+ 

Τώρα με μπέρδεψες. Εγώ ήξερα power & vol- όχι vol+ και σύνδεση σε υπολογιστή. 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, mips said:

Τώρα με μπέρδεψες. Εγώ ήξερα power & vol- όχι vol+ και σύνδεση σε υπολογιστή. 

Αυτό ειναι για force restart η power off.

vol+,power και στον υπολογιστή.Αφου δείξει το λογότυπο αφήνεις το power και συνεχίζεις να πατάς το vol+

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

On 26/7/2024 at 2:34 ΜΜ, mips said:

.ία ερώτηση αν ισχύει. Προσπαθούσα χθες να μπω σε recovery  με πατημενα ταυτοχρονα volume down και power για να κάνω clear cache αλλά δεν έμπαινε με τίποτα. Μίλησα με την samsung και μου είπαν ότι από android 12 και μετά δεν γίνεται. Υσχυει αυτό? Και αν ισχύει υπάρχει κάποια αντίστοιχη εφαρμογή που να κάνει clear cache σε όλες τις εφαρμογές το ίδιο καλα??  Γιατί μια-μια είναι ταλαιπωρία. 

Για να μπεις στο Android Recovery Menu
========================================

https://www.youtube.com/watch?v=6ZNnyURTi_4

Αν έχεις lag σε εφαρμογές μπορείς να μπεις στο Android Recovery Menu και να κάνεις clearing cache partition.

1) Κλείνεις το κινητό (το απενεργοποιείς).
2) Το συνδέεις με καλώδιο USB σε έναν υπολογιστή.
3) Μόλις δεις τον μετρητή μπαταρίας πατάς ταυτόχρονα και παρατεταμένα χωρίς να τα αφήσεις τα κουμπιά power + volume up.
4) Μόλις δεις το λογότυπο "SAMSUNG Galaxy Secured by Knox" αφήνεις τα κουμπιά κι έχεις μπει στο Android Recovery Menu.
5) Βγάλε το καλώδιο.
Στο μενού του recovery mode ανεβοκατεβαίνεις με τα πλαϊνά κουμπιά ήχου Volume Up/Down (πάνω-κάτω). Εάν θέλεις να εκτελέσεις κάποια λειτουργία του πατάς το κουμπί Power, μπαίνεις και σου δίνει επιλογή Yes/No.
Μπορείς να κάνεις Wipe data/factory reset (ΠΡΟΣΟΧΗ...θα σβήσει οτιδήποτε υπάρχει στο κινητό) ή Wipe cache partition.
Δεν υπάρχει πλέον repair apps στο Recovery με το Android 14.

On 26/7/2024 at 3:00 ΜΜ, kountoura said:

Καλή φάση αυτή με την ηχογράφηση και με την αναγνώριση κλήσεων. 

Ποια διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω για να αλλάξω csc(ποιο να επιλέξω) και να τα έχω αυτά? 

Θα παίρνει ota update μετά? 

Αν κάνω αυτή την διαδικασία χρειάζεται ή γίνεται επαναφορά χάνω τα δεδομένα και στήνω από την αρχή? 

 

Για ηχογράφηση κλήσης
=======================
Εγκαθιστάς στο PC "Samsung Android USB Driver for Windows" από εδώ...
https://developer.samsung.com/android-usb-driver
και "SamFw Tool" από εδώ...
https://samfw.com/blog/samfw-frp-tool-1-0-remove-samsung-frp-one-click
Μετά ακολουθείς την ίδια διαδικασία με το S23 Ultra βγάζοντας την κάρτα sim. Προσωπικά έβαλα CSC της THL (Ταϊλάνδη) αλλά μπορείς και ILO (Ισραήλ), INS (Ινδία).
Προσφέρουν Spam control (ενημέρωση ως προς το ποιος καλεί σε περίπτωση που δεν τον έχεις στις επαφές) και ηχογράφηση κλήσεων χωρίς την ανάγκη 3ης εφαρμογής.
https://www.youtube.com/watch?v=uJPdAtGKPmI
https://www.youtube.com/watch?v=ntpibfAE8WQ
https://www.youtube.com/watch?v=pKYNzGb2jjI
Δεν κάνει factory reset, δεν διαγράφει δεδομένα από το κινητό, δεν επηρεάζεται η εγγύηση, δεν γράφει ο Knox και παίρνει αναβαθμίσεις κανονικά αλλά όταν είναι διαθέσιμη για τη χώρα που έχεις διαλέξει γιατί είναι σαν να είσαι σε εκείνη τη χώρα άρα πιθανώς να την παίρνεις λίγες μέρες νωρίτερα ή αργότερα από κάποιους που έχουν ευρωπαϊκό πάροχο (EUX ή EUY).
Η συγκεκριμένη αλλαγή δεν θα χαθεί με αναβάθμιση λογισμικού που πλέον θα παίρνει απ' την χώρα που επιλέξαμε.
Μετά την αλλαγή τυχών WiFi Calling, VoLTE που έχετε απ'τον πάροχο, τραπεζικές εφαρμογές ή εφαρμογές Cosmote TV, EON TV, Netflix ΔΕΝ θα επηρεασθούν.
Χρησιμοποιώ μετά την επί πληρωμής εφαρμογή Call Recorder του SKVALEX που γράφει τέλεια και τις δύο φωνές κι επίσης γράφει με bluetooth, ακουστικά και μέσω WiFi Calling.
https://callrecorder.skvalex.com/get

Το CSC είναι βασικά για τον πάροχο (δίκτυο) της χώρας ώστε να μπορεί να συνδεθεί και να λαμβάνει κλήσεις κ.λπ.
Η αλλαγή του CSC δεν θα κάνει factory reset.

Το CSC θα το δεις πηγαίνοντας Ρυθμίσεις > Πληροφορίες για το τηλέφωνο > Πληροφορίες για το λογισμικό > Έκδοση λογισμικ. παροχέα υπηρεσιών. 

CSC EUR στο S24 Ultra δεν υπάρχει.
Είναι μόνο το EUX για χώρες της Ευρωπαϊκής Ένωσης (Ελλάδα, Γερμανία, Γαλλία κ.λπ) και EUY για χώρες εκτός Ευρωπαϊκής Ένωσης (Μεγάλη Βρετανία, Ελβετία κ.λπ)

Edited by xalaros
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, xalaros said:

Για να μπεις στο Android Recovery Menu
========================================

https://www.youtube.com/watch?v=6ZNnyURTi_4

Αν έχεις lag σε εφαρμογές μπορείς να μπεις στο Android Recovery Menu και να κάνεις clearing cache partition.

1) Κλείνεις το κινητό (το απενεργοποιείς).
2) Το συνδέεις με καλώδιο USB σε έναν υπολογιστή.
3) Μόλις δεις τον μετρητή μπαταρίας πατάς ταυτόχρονα και παρατεταμένα χωρίς να τα αφήσεις τα κουμπιά power + volume up.
4) Μόλις δεις το λογότυπο "SAMSUNG Galaxy Secured by Knox" αφήνεις τα κουμπιά κι έχεις μπει στο Android Recovery Menu.
5) Βγάλε το καλώδιο.
Στο μενού του recovery mode ανεβοκατεβαίνεις με τα πλαϊνά κουμπιά ήχου Volume Up/Down (πάνω-κάτω). Εάν θέλεις να εκτελέσεις κάποια λειτουργία του πατάς το κουμπί Power, μπαίνεις και σου δίνει επιλογή Yes/No.
Μπορείς να κάνεις Wipe data/factory reset (ΠΡΟΣΟΧΗ...θα σβήσει οτιδήποτε υπάρχει στο κινητό) ή Wipe cache partition.
Δεν υπάρχει πλέον repair apps στο Recovery με το Android 14.

Για ηχογράφηση κλήσης
=======================
Εγκαθιστάς στο PC "Samsung Android USB Driver for Windows" από εδώ...
https://developer.samsung.com/android-usb-driver
και "SamFw Tool" από εδώ...
https://samfw.com/blog/samfw-frp-tool-1-0-remove-samsung-frp-one-click
Μετά ακολουθείς την ίδια διαδικασία με το S23 Ultra βγάζοντας την κάρτα sim. Προσωπικά έβαλα CSC της THL (Ταϊλάνδη) αλλά μπορείς και ILO (Ισραήλ), INS (Ινδία).
Προσφέρουν Spam control (ενημέρωση ως προς το ποιος καλεί σε περίπτωση που δεν τον έχεις στις επαφές) και ηχογράφηση κλήσεων χωρίς την ανάγκη 3ης εφαρμογής.
https://www.youtube.com/watch?v=uJPdAtGKPmI
https://www.youtube.com/watch?v=ntpibfAE8WQ
https://www.youtube.com/watch?v=pKYNzGb2jjI
Δεν κάνει factory reset, δεν διαγράφει δεδομένα από το κινητό, δεν επηρεάζεται η εγγύηση, δεν γράφει ο Knox και παίρνει αναβαθμίσεις κανονικά αλλά όταν είναι διαθέσιμη για τη χώρα που έχεις διαλέξει γιατί είναι σαν να είσαι σε εκείνη τη χώρα άρα πιθανώς να την παίρνεις λίγες μέρες νωρίτερα ή αργότερα από κάποιους που έχουν ευρωπαϊκό πάροχο (EUX ή EUY).
Η συγκεκριμένη αλλαγή δεν θα χαθεί με αναβάθμιση λογισμικού που πλέον θα παίρνει απ' την χώρα που επιλέξαμε.
Μετά την αλλαγή τυχών WiFi Calling, VoLTE που έχετε απ'τον πάροχο, τραπεζικές εφαρμογές ή εφαρμογές Cosmote TV, EON TV, Netflix ΔΕΝ θα επηρεασθούν.
Χρησιμοποιώ μετά την επί πληρωμής εφαρμογή Call Recorder του SKVALEX που γράφει τέλεια και τις δύο φωνές κι επίσης γράφει με bluetooth και με ακουστικά.
https://play.google.com/store/apps/details?id=org.skvalex.cr
https://callrecorder.skvalex.com/get

Το CSC είναι βασικά για τον πάροχο (δίκτυο) της χώρας ώστε να μπορεί να συνδεθεί και να λαμβάνει κλήσεις κ.λπ.
Η αλλαγή του CSC δεν θα κάνει factory reset.

Το CSC θα το δεις πηγαίνοντας Ρυθμίσεις > Πληροφορίες για το τηλέφωνο > Πληροφορίες για το λογισμικό > Έκδοση λογισμικ. παροχέα υπηρεσιών. 

CSC EUR στο S24 Ultra δεν υπάρχει.
Είναι μόνο το EUX για χώρες της Ευρωπαϊκής Ένωσης (Ελλάδα, Γερμανία, Γαλλία κ.λπ) και EUY για χώρες εκτός Ευρωπαϊκής Ένωσης (Μεγάλη Βρετανία, Ελβετία κ.λπ)

Σε ευχαριστώ πολύ για την αναλυτική περιγραφή. Θα το δοκιμάσω! 

Χωρίς την έξτρα επί πληρωμή εφαρμογή που χρησιμοποιείς? Δεν γράφει τέλεια και τις δύο φωνές? Έχει πρόβλημα ποιότητας εγγραφής μόνο αν χρησιμοποιεί κάποιος ακουστικά, Bluetooth κτλ? 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, kountoura said:

Χωρίς την έξτρα επί πληρωμή εφαρμογή που χρησιμοποιείς? Δεν γράφει τέλεια και τις δύο φωνές? Έχει πρόβλημα ποιότητας εγγραφής μόνο αν χρησιμοποιεί κάποιος ακουστικά, Bluetooth κτλ? 

Φυσικά και ηχογραφεί και τις 2 φωνές χωρίς την εφαρμογή αφού κάνεις την διαδικασία που περιέγραψα αλλά επιπλέον με την συγκεκριμένη που χρησιμοποιώ χρόνια σε όλα τα κινητά μου, σου δίνει επιπλέον χρήσιμες λειτουργίες όπως αυτόματη δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας στο cloud, κλείδωμα κωδικού πρόσβασης, κρυπτογράφηση, προγραμματιζόμενη αυτόματη διαγραφή κ.λπ. Αξίζει με τα χίλια η αγορά της.

Edited by xalaros
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, xalaros said:

Φυσικά και ηχογραφεί και τις 2 φωνές χωρίς την εφαρμογή αφού κάνεις την διαδικασία που περιέγραψα αλλά επιπλέον με την συγκεκριμένη που χρησιμοποιώ χρόνια σε όλα τα κινητά μου, σου δίνει επιπλέον χρήσιμες λειτουργίες όπως αυτόματη δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας στο cloud, κλείδωμα κωδικού πρόσβασης, κρυπτογράφηση, προγραμματιζόμενη αυτόματη διαγραφή κ.λπ. Αξίζει με τα χίλια η αγορά της.

Είναι κάπου γραμμένος οδηγός για το s23 ultra που πρέπει να ακολουθήσω τον ίδιο που μου είπες? 

Με τα video από youtube δεν το χω. 🙂 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...