Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

50 minutes ago, xalaros said:

Ενημέρωση ασφαλείας είναι του Ιουνίου που δόθηκε σήμερα, με διορθώσεις που βελτιώνουν την απόδοση και σταθερότητα του τηλεφώνου.
Για να δείτε τι ακριβώς περιλαμβάνει δείτε την παρακάτω ιστοσελίδα...
https://security.samsungmobile.com/securityUpdate.smsb

Δεν είναι η αναμενόμενη μεγάλη ενημέρωση που περιμένουμε για την κάμερα που πιθανώς θα έρθει τέλος Ιουνίου ή Ιουλίου, εξ' άλλου το καταλαβαίνεται κι από το μέγεθος αρχείου.

Προτείνω μετά από κάθε ενημέρωση για ομαλή κι απρόσκοπτη λειτουργία ιδίως αν έχετε lag σε εφαρμογές, να κάνετε Wipe cache partition (μέσα από Recovery mode) και Galaxy App Booster (μέσα από Good Guardians). 

1.jpg

Σε εμάς στο EUR δεν δόθηκε αυτή η ενημέρωση. Το επίπεδο ασφάλειας είναι ακόμα του Μαΐου. Έλαβες εσύ ΚΑΙ αυτήν κάπως; 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nasosvasedis said:

Σε εμάς στο EUR δεν δόθηκε αυτή η ενημέρωση. Το επίπεδο ασφάλειας είναι ακόμα του Μαΐου. Έλαβες εσύ ΚΑΙ αυτήν κάπως; 

Λίγες ημέρες μετά την 1η ενημέρωση Μαΐου, είχα λάβει και την 2η. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, xalaros said:

Λίγες ημέρες μετά την 1η ενημέρωση Μαΐου, είχα λάβει και την 2η. 

Άρα ίσως δώσουν και σε εμάς (EUR) την ενημέρωση Ιουνίου (με το επίπεδο ασφάλειας Ιουνίου) λίγες μέρες μετά από αυτή που μας έδωσαν χθες. 

Edited by nasosvasedis
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, nasosvasedis said:

Άρα ίσως δώσουν και σε εμάς (EUR) την ενημέρωση Ιουνίου (με το επίπεδο ασφάλειας Ιουνίου) λίγες μέρες μετά από αυτή που μας έδωσαν χθες. 

Κανείς δεν ξέρει το χρονοδιάγραμμα της Samsung, ένα από τα ψεγάδια της είναι ότι δίνει σε διαφορετικές ημερομηνίες τις ενημερώσεις ανάλογα το region που είσαι αντί να το δίνει παντού την ίδια ημέρα μπερδεύοντας έτσι τους χρήστες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους..

 

Υπάρχει κάποιος με csc THL που να του δουλεύει το Google wallet για πληρωμές?

Link to comment
Share on other sites

Μου πέσε σήμερα στο Gym για πρώτη φορά το κινητό απο τη τσέπη και ξενέρωσα τη ζωή μου. Έχω θήκη αλλά δε φοράει τζαμακι και προσγειώθηκε από τη πλευρά της οθονης.

Δε βλέπω κάποιο σημάδι ευτυχώς αλλά όταν το ταρακουναω στο αυτι μου ακούω κάτι να κουδουνιζει. Το ακούτε και εσείς? Έβγαλα τη θήκη και το πενάκι και πάλι το ακούω. Παίζει να είναι η σιμ...

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, therock said:

Μου πέσε σήμερα στο Gym για πρώτη φορά το κινητό απο τη τσέπη και ξενέρωσα τη ζωή μου. Έχω θήκη αλλά δε φοράει τζαμακι και προσγειώθηκε από τη πλευρά της οθονης.

Δε βλέπω κάποιο σημάδι ευτυχώς αλλά όταν το ταρακουναω στο αυτι μου ακούω κάτι να κουδουνιζει. Το ακούτε και εσείς? Έβγαλα τη θήκη και το πενάκι και πάλι το ακούω. Παίζει να είναι η σιμ...

Από τη κάμερα το ακούς και είναι φυσιολογικό. Είναι το ois 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Andreaszel said:

Από τη κάμερα το ακούς και είναι φυσιολογικό. Είναι το ois 

Ναι ναι μόλις το βρήκα από το ρεντιτ. Πάλι καλά είχα κλάσει πάνω μου

https://www.reddit.com/r/GalaxyS24/comments/1cqb6p5/does_you_s24_also_make_this_clicking_sound_when/

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει ότι όταν βάζω την κάμερα στην λειτουργία επαγγελματική φωτογραφία, τα δείχνει όλα ανάποδα. Λες και έχω επιλέξει περιστροφή εικόνας.

Και όταν πατήσω και κάνει λήψη φωτογραφίας το ίδιο ακριβώς αποτέλεσμα εμφανίζεται και στη φωτογραφία που τράβηξα. 

Αυτό το κάνει μόνο στην λειτουργία επαγγελματική φωτογραφία. 

Γνωρίζει κανείς γιατί συμβαίνει αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω πως σε μερικούς ήρθε το update Ιουνίου. Αλλά δεν το βλέπω φυσικά σε εμένα. 

Θέλω να πιστεύω πως αν έρθει θα μπορούμε να μπούμε σε 5G SA (cosmote)...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, alex61 said:

Δλδ κάθε φορά που "τραβάς" φώτο θα πας και θα μηδενιζεις ήχους??? 

Τους ήχους συστήματος τους μηδενίζεις μια φορά. Δεν έχει να κάνει ούτε με ήχους ειδοποιήσεων, ούτε με κλήσεις (για να είναι το τηλ στο αθόρυβο) ούτε με τον ήχο όταν παίζουν media.... Είναι αυτό που λέει. "ήχοι συστήματος". Ένας από αυτούς είναι το κλείστρο της φωτογραφικής. Άλλους δεν ξέρω (για να δω τι "χάνω" έχοντάς τους στο μηδέν) αλλά προσωπικά δε μου έχει λείψει κάτι....

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, thabull said:

Τους ήχους συστήματος τους μηδενίζεις μια φορά. Δεν έχει να κάνει ούτε με ήχους ειδοποιήσεων, ούτε με κλήσεις (για να είναι το τηλ στο αθόρυβο) ούτε με τον ήχο όταν παίζουν media.... Είναι αυτό που λέει. "ήχοι συστήματος". Ένας από αυτούς είναι το κλείστρο της φωτογραφικής. Άλλους δεν ξέρω (για να δω τι "χάνω" έχοντάς τους στο μηδέν) αλλά προσωπικά δε μου έχει λείψει κάτι....

Λογικά είναι και κάποιοι ήχοι πληκτρολόγησης,(και κάτι άλλα ενοχλητικά  "γκλούκ" και "μπλίπ" που ακούγονται κάθε τόσο όταν ασχολείσαι με τη συσκευη... ).Η αλήθεια είναι ότι όταν ασχολούμαι με το κινητό δεν επιθυμώ να με ακούει ο κόσμος τριγύρω...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

A55   SM-A556

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, LAGGI said:

Λογικά είναι και κάποιοι ήχοι πληκτρολόγησης,(και κάτι άλλα ενοχλητικά  "γκλούκ" και "μπλίπ" που ακούγονται κάθε τόσο όταν ασχολείσαι με τη συσκευη... ).Η αλήθεια είναι ότι όταν ασχολούμαι με το κινητό δεν επιθυμώ να με ακούει ο κόσμος τριγύρω...

Τον ήχο πληκτρολόγησης τον κλείνεις μέσα από την εκάστοτε εφαρμογή πληκτρολογίου. Δεν χρειάζεται να παρατάξεις τους ήχους συστήματος. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, doganos said:

ηρθε το SA?

To SA  το έχουμε out of the box. Το θέμα είναι να το δώσει η Cosmote και κάθε Cosmote σ όλες τις συσκευές που το υποστηρίζουν. Όπως έγινε και με το 4G, 4G+. 

Και επίσης πρέπει να ενημερωθεί κι η εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.ims

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, katsiletra said:

To SA  το έχουμε out of the box. Το θέμα είναι να το δώσει η Cosmote και κάθε Cosmote σ όλες τις συσκευές που το υποστηρίζουν. Όπως έγινε και με το 4G, 4G+. 

Και επίσης πρέπει να ενημερωθεί κι η εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.ims

τελικα δεν πιανω sa.... ολα τελευταια τα χω... 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, doganos said:

τελικα δεν πιανω sa.... ολα τελευταια τα χω... 

Ας δώσουν την κάλυψη 5G που πρέπει κι αυτό είναι το τελευταίο πράγμα. Το μόνο θετικό στο 5G+ θα ναι η βελτίωση της μπαταρίας στις συσκευές μας. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, katsiletra said:

Ας δώσουν την κάλυψη 5G που πρέπει κι αυτό είναι το τελευταίο πράγμα. Το μόνο θετικό στο 5G+ θα ναι η βελτίωση της μπαταρίας στις συσκευές μας. 

Βέβαια σε γειτονικό φόρουμ αναφέρουν αρκετά προβλήματα, ένα εκ των οποίων είναι η χειρότερη διαχείριση της μπαταρίας.

Πολλά παράπονα, βέβαια είναι αρχή ακόμη και ας ελπίσουμε ότι θα υλοποιηθεί σωστά.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, p_k said:

Βέβαια σε γειτονικό φόρουμ αναφέρουν αρκετά προβλήματα, ένα εκ των οποίων είναι η χειρότερη διαχείριση της μπαταρίας.

Πολλά παράπονα, βέβαια είναι αρχή ακόμη και ας ελπίσουμε ότι θα υλοποιηθεί σωστά.

Ωχ όντως; Στείλε κανένα λινκ. Εγώ δεν βρίσκω καν στο site της Cosmote την σελίδα. 

Βρήκα το επίσημο και λέει ότι υποστηρίζεται μόνο η σειρά S23, είστε σίγουροι ότι η δική μας το "σηκώνει" προς το παρόν;

Edited by nasosvasedis
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, lepe_21 said:

Μπορεί να μας πει κανείς τι είναι το ΣΑ..  της cosmote και πώς το βάζουμε?

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/cosmote-5g-plus.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...