Jump to content

OnePlus 12


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

6 minutes ago, FoT1s said:

Ουτε εγω εχω το συγκεκριμενο "προβλημα" που αναφερεται παραπανω περι chrome. Μην γενικευεις ενα προβλημα που εχεις εσυ, ο,τι το εχουμε και ολοι ντε και καλα.

Εκδοση chrome: 127.0.6533.105

Υπηρεσιες google services: 24.32.34

Os: 840 EU

Δεν υπάρχει πρόβλημα στον Chrome, βασικά δεν υπάρχει πρόβλημα σε καμία εφαρμογή μεμονωμένα.
Μιλάω για τη στιγμή που μεταφέρεσαι από εφαρμογή σε εφαρμογή. Εκείνη ακριβώς τη στιγμή η κάθε εφαρμογή παγώνει και μπορεί να νιώσει στο touch μετά από λίγο παραπάνω από 1 δευτερόλεπτο

Edited by alanthast0s
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

1 minute ago, alanthast0s said:

Δεν υπάρχει πρόβλημα στον Chrome, βασικά δεν υπάρχει πρόβλημα σε καμία εφαρμογή μεμονωμένα.
Μιλάω για τη στιγμή που μεταφέρεσαι από εφαρμογή σε εφαρμογή. Εκείνη ακριβώς τη στιγμή η κάθε εφαρμογή παγώνει και μπορεί να νιώσει στο touch λίγο παραπάνω από 1 δευτερόλεπτο μετά

Σε αυτο, ναι, συμφωνω πως μου εχει τυχη. Καποιες φορες ειναι οκ, καποιες φορες ειναι καπως βαρια η αλλαγη και καποιες φορες ειναι οκ, αλλα χωρις αυτην την σπιρταδα της αλλαγης που λεμε. Δεν εχω καταλαβει βεβαια τι συμβαινει γιατι σ' εμενα δεν ειναι μονιμα τα παραπανω, αλλα τυχαια κατα την διαρκεια χρησης στο ακυρο μπορει να το κανει, μπορει και οχι.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alanthast0s said:

Δεν υπάρχει πρόβλημα στον Chrome, βασικά δεν υπάρχει πρόβλημα σε καμία εφαρμογή μεμονωμένα.
Μιλάω για τη στιγμή που μεταφέρεσαι από εφαρμογή σε εφαρμογή. Εκείνη ακριβώς τη στιγμή η κάθε εφαρμογή παγώνει και μπορεί να νιώσει στο touch μετά από λίγο παραπάνω από 1 δευτερόλεπτο

Και στο community διαβαζω οτι το προβλημα αυτο δυστυχως παραμενει και με την 840 οταν κανεις switch σε διαφορα apps. Δεν την εχω εγκατασταστησει, αν αποφασισω να το κανω θα επανελθω με εντυπωσεις. 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, alanthast0s said:

Το πρόβλημα δεν έχει λυθεί, αν δεν μπορείτε να το δείτε μη λέτε ότι δεν υπάρχει.

Μήπως και εσύ εκείνες με την 802 ακόμα;;; 😁🙃

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, STATYSS said:

Μήπως και εσύ εκείνες με την 802 ακόμα;;; 😁🙃

Με την 840 είμαι.
Το κινητό είναι εξαιρετικό και σίγουρα 840 > 802.
Το πρόβλημα με το πάγωμα που λέω πιο πάνω εμένα δεν με ενοχλεί, πρέπει να το κάνω μόνο επίτηδες για να το δω. Αυτό δεν αλλάζει όμως το γεγονός ότι το κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα κι εγω την 840. 

Νομιζω οτι καπως εχει βελτιωθεί το delay στο switch μεταξυ εφαρμογών, στο youtube παραμένει αισθητη η καθυστέρηση. 

Θελω να δω πως θα παει κ απο μπαταρια/ θερμοκρασίες, για να ειμαι ειλικρινής στην 802 ειχε την καλυτερη συμπεριφορά το κινητο. 

Link to comment
Share on other sites

Πέτυχα τιμή στο Amazon Business κοντά στα 680ευρώ με παράδοση μέσα του 12/256 Silky Black.

Παίζει καλύτερη τιμή κάπου;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, nikatapi said:

Πέρασα κι εγω την 840. 

Νομιζω οτι καπως εχει βελτιωθεί το delay στο switch μεταξυ εφαρμογών, στο youtube παραμένει αισθητη η καθυστέρηση. 

Θελω να δω πως θα παει κ απο μπαταρια/ θερμοκρασίες, για να ειμαι ειλικρινής στην 802 ειχε την καλυτερη συμπεριφορά το κινητο. 

Όντως φαίνεται να βελτιώθηκε αισθητά το πρόβλημα. Υπάρχει ακόμα ένα μικρό delay αλλά όχι τόσο έντονο.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, junglist said:

Πέτυχα τιμή στο Amazon Business κοντά στα 680ευρώ με παράδοση μέσα του 12/256 Silky Black.

Παίζει καλύτερη τιμή κάπου;

Και να παίζει (που δεν νομιζω) - η after sales υποστηριξη που έχεις απο amazon αξίζει την όποια (μικρη) διαφορα

Link to comment
Share on other sites

Θυμιστε μου λίγο: το global δεν έχει θήκη ή φιλμάκι στο πακέτο, σωστά;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, junglist said:

Θυμιστε μου λίγο: το global δεν έχει θήκη ή φιλμάκι στο πακέτο, σωστά;

Αν "Global" εννοείς απο Amazon EU, εχει μεμβρανη οθόνης, καμια θήκη.

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

On 27/8/2024 at 2:13 ΜΜ, nikatapi said:

Και να παίζει (που δεν νομιζω) - η after sales υποστηριξη που έχεις απο amazon αξίζει την όποια (μικρη) διαφορα

Έπεσε η παραγγελία 16/512 μαύρο μαζί με Spigen Cover Ultra Hybrid θήκη.

Τελική τιμή με μεταφορικά 700€.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το αγοράσω. Έχω τη δυνατότητα να το πάρω με Τιμολόγιο χωρίς το ΦΠΑ.

Βλέπω στο skroutz το 16GB/512GB στην τιμή 850€ ( 685 χωρίς ΦΠΑ).

Πρέπει να προσέξω κάτι συγκριμένων αν προχωρήσω αγορά από skroutz ?

Από που είναι καλύτερα να το αγοράσω αλλά και να έχω και after sales υποστήριξη ?

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, agriniopk said:

Σκέφτομαι να το αγοράσω. Έχω τη δυνατότητα να το πάρω με Τιμολόγιο χωρίς το ΦΠΑ.

Βλέπω στο skroutz το 16GB/512GB στην τιμή 850€ ( 685 χωρίς ΦΠΑ).

Πρέπει να προσέξω κάτι συγκριμένων αν προχωρήσω αγορά από skroutz ?

Από που είναι καλύτερα να το αγοράσω αλλά και να έχω και after sales υποστήριξη ?

Για επίσημη -και σίγουρη- υποστήριξη (εγγύηση) χωρίς ρίσκα, μάλλον θα πρέπει να το πάρεις από τον επίσημο εισαγωγέα, δηλαδή τον Κωτσόβολο.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, agriniopk said:

Από που είναι καλύτερα να το αγοράσω αλλά και να έχω και after sales υποστήριξη ?

Αν δεν το αγοράσεις από τον Κωτσόβολο, λόγω του ότι το έχει τώρα στα 1050, βρες κάποιο κατάστημα που έχει κανονικά το ευρωπαϊκό μοντέλο. Γιατί σε αυτήν την περίπτωση έχεις εγγύηση από τη Smartec. 

Όταν το είχε στα 899 ο Κωτσόβολος ήμουν διακοπές, διαφορετικά θα το αγόραζα. Τώρα που το ανέβασε πάλι, μάλλον θα περιμένω να το μειώσει κάποια στιγμή πάλι την τιμή και θα το αγοράσω από εκεί. 

Εγώ ο ίδιος πήρα τηλέφωνο την Smartec και όταν ρώτησα αν έχει εγγύηση σε περίπτωση που αγοραστεί από Κωτσόβολο, μου απάντησε ότι έχει εγγύηση από όποιο ελληνικό κατάστημα αγοραστεί (προφανώς εννοούσε να είναι ευρωπαϊκό). Κάποιος άλλος συμφορουμίτης ρώτησε στη Smartec αν δίνουν εγγύηση για όλα τα ευρωπαϊκά μοντέλα και από τη Smartec απάντησαν καταφατικά. 

Αυτές είναι όλες οι πληροφορίες που έχω. Κρίνεις ανάλογα και κινείσαι προς αγορά. Πάντως εγώ (αν και αμφιταλαντεύομαι μεταξύ OnePlus 12 και Samsung S24 Ultra), θα το αγοράσω ή από τον Κωτσόβολο όταν θα κάνει κάποια έκπτωση ή από τη σελίδα της OnePlus στην Πολωνία αν το βγάλει σε ελκυστική τιμή γιατί τώρα το έχει 1150€.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ακριβώς στο ίδιο δίλημμα.

Κοιτάζω και το S24ultra αλλά είμαι με samsung από την μετά HTC εποχή και κάπου έχω ξενερώσει με κάποια θέματα, οπότε  σκέφτομαι σοβαρά να πάω προς το oneplus 12.

Τώρα έχω ένα note 9 και το Z fold 3.

Αλλά δεν βλέπω να με κερδίζει η πένα το ultra. Θέλω γενικά περισσότερο χρόνο στην μπαταρία και να πληρώνω λιγότερα.

πχ γιατί να προτιμήσω το S24ultra + buds 3 pro + Samsung Galaxy Watch7

και να μην πάρω το 
oneplus 12 + OnePlus Buds Pro 3 + oneplus watch 2

και να κάνω τα ίδια πιο οικονομικά και με μεγαλύτερη διάρκεια στην μπαταρία στο σύνολο.

Ξέρω ότι κάτι θα χάσω και κάτι θα κερδίσω. (αναποφάσιστος είμαι ακόμα) γι' αυτό κοιτάζω και τι service έχει το oneplus.

Πάντος σ' ευχαριστώ για την απάντηση σου.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, agriniopk said:

Είμαι ακριβώς στο ίδιο δίλημμα.

Κοιτάζω και το S24ultra αλλά είμαι με samsung από την μετά HTC εποχή και κάπου έχω ξενερώσει με κάποια θέματα, οπότε  σκέφτομαι σοβαρά να πάω προς το oneplus 12.

Τώρα έχω ένα note 9 και το Z fold 3.

Αλλά δεν βλέπω να με κερδίζει η πένα το ultra. Θέλω γενικά περισσότερο χρόνο στην μπαταρία και να πληρώνω λιγότερα.

πχ γιατί να προτιμήσω το S24ultra + buds 3 pro + Samsung Galaxy Watch7

και να μην πάρω το 
oneplus 12 + OnePlus Buds Pro 3 + oneplus watch 2

και να κάνω τα ίδια πιο οικονομικά και με μεγαλύτερη διάρκεια στην μπαταρία στο σύνολο.

Ξέρω ότι κάτι θα χάσω και κάτι θα κερδίσω. (αναποφάσιστος είμαι ακόμα) γι' αυτό κοιτάζω και τι service έχει το oneplus.

Πάντος σ' ευχαριστώ για την απάντηση σου.

Μιας και μπήκες στον κόπο να γράψεις όλες αυτές τις σκέψεις σου, να σου πω και εγώ πώς έχει το θέμα από τη δική μου πλευρά. Οι τελευταίες 5 μου συσκευές είναι OnePlus (3T, 5T, 6T, 7pro και 8pro - χρησιμοποιώ δύο συσκευές οπότε τις δύο τελευταίες χρησιμοποιώ τώρα). Όχι τυχαία, γιατί παλιότερα φλάσαρα συνέχεια ρομς και ήταν το βασικό μου κριτήριο για την αγορά τηλεφώνου (για αυτό το λόγο είχα μόνο δύο Samsung, το Nexus S και to Galaxy Nexus). Αλλά πλέον επειδή δεν ασχολούμαι με ρομς είμαι πιο ελεύθερος να διαλέξω ότι συσκευή θέλω. Μπορεί να υπάρχουν πολλοί που να λένε ότι με την συνεργασία με την Oppo και που έγινε ουσιαστικά το OxygenOs σαν το ColorOS, αλλά εμένα προσωπικά με βολεύει πολύ.

Από εκεί και πέρα το έψαξα πολύ για το ποιος έχει το σέρβις (είχα βρεθεί Θεσσαλονίκη την Άνοιξη, γιατί ζω σε επαρχία και ρωτούσα στον Κωτσόβολο ποιο είναι το επίσημο σέρβις των OnePlus που πουλάνε και να με στέλνει ο ένας στον άλλο και να λένε ότι είναι ο Κωτσόβολος, άλλος έλεγε ότι δεν είναι σίγουρος, άλλος να πάρω τηλέφωνο στα κεντρικά και άλλα τέτοια ευτράπελα. Έτσι πήρα πρωτοβουλία και το έψαξα και επικοινώνησα μόνος μου με τη Smartec. Και ο λόγος είναι ότι τον Ιούνιο του 2021 μου είχε σπάσει η οθόνη του OnePlus 8Pro και επειδή ήμουν πολύ ευχαριστημένος (και ακόμα είμαι μετά από 3,5 χρόνια) από το τηλέφωνο, το έστειλα στην Πολωνία για αλλαγή οθόνης. Με πίεζε και ο χρόνος γιατί θα έφευγα διακοπές και αν δεν τους ενοχλούσα κάθε μέρα στο live chat, μου φαίνεται ότι ακόμα θα περίμενα το κινητό να το παραλάβω. Θέλω να πιστεύω ότι μέσω της Smartec θα είναι πιο εύκολη, απλή και γρήγορη η διαδικασία.

Προς το παρόν δεν ενδιαφέρομαι για ολόκληρο το οικοσύστημα, αλλά ποτέ δεν ξέρεις. 

Στο oneplus watch 2 θα πήγαινα αν επιβεβαίωνα (ή μου το επιβεβαίωνε κάποιος χρήστης) ότι για παράδειγμα αν έχεις δύο ίδιες εφαρμογές, δηλαδή την κανονική και των κλώνο της (για παράδειγμα δύο facebook messengers, ή δύο viber  κλπ) ότι έρχονται οι ειδοποιήσεις και στις δύο εφαρμογές στη ρολόι. Γιατί στο ρολόι χρησιμοποιώ πολύ τις ειδοποιήσεις για τις εφαρμογές που θέλω. Σε samsung smartwatch (παλιότερο όμως με tyzen) δεν έρχεται και στις δύο ενώ στα huawei έρχεται.

Όσο για ακουστικά είμαι με huawei buds pro συνδεδεμένα και στα δύο τηλέφωνά μου και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

 

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Γιατί κανείς δεν ψωνίζει από Άμαζον εδώ;

Επίσης, έχει κανείς ροοτ; Μόλις ξεκλείδωσα τον ΒΟΟΤLOΑDER και έχω κάποιες απορίες.

Edited by junglist

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, junglist said:

Γιατί κανείς δεν ψωνίζει από Άμαζον εδώ;

Να σου πω την αλήθεια, εκτός από κάτι λουράκια για το smartwatch μου δεν έχω ψωνίσει κάτι άλλο από Amazon. Δεν έχω εμπειρία και θέλω να το ψάξω λίγο, πότε κάτι το πουλάει το ίδιο το amazon και πότε κάποιος μεμονωμένος μέσω του Amazon. 

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

On 4/9/2024 at 2:54 ΜΜ, ostvarivanje said:

Να σου πω την αλήθεια, εκτός από κάτι λουράκια για το smartwatch μου δεν έχω ψωνίσει κάτι άλλο από Amazon. Δεν έχω εμπειρία και θέλω να το ψάξω λίγο, πότε κάτι το πουλάει το ίδιο το amazon και πότε κάποιος μεμονωμένος μέσω του Amazon. 

Καλά δεν θέλει κάποιο ιδιαίτερο ψάξιμο.

Στο κάθε προϊόν γράφει ποιος το πουλάει. Και για τα περισσότερα γνωστά προι¨οντα τα πουλάνε μεγάλες εταιρείες, όχι ιδιώτες.

Από την άλλη παίρνεις 2 χρόνια εγγύηση από το ίδιο το Άμαζον που σημαίνει άμεση εξυπηρέτηση που κανένα Ελληνικό σέρβις δεν μπορεί να φτάσει.

Λοιπόν κομπλέ και με το ροοτ, όλα δουλεύουν οκ και με κάρτες, τράπεζες, αεροπορικές κλπ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, junglist said:

Καλά δεν θέλει κάποιο ιδιαίτερο ψάξιμο.

Στο κάθε προϊόν γράφει ποιος το πουλάει. Και για τα περισσότερα γνωστά προι¨οντα τα πουλάνε μεγάλες εταιρείες, όχι ιδιώτες.

Από την άλλη παίρνεις 2 χρόνια εγγύηση από το ίδιο το Άμαζον που σημαίνει άμεση εξυπηρέτηση που κανένα Ελληνικό σέρβις δεν μπορεί να φτάσει.

Λοιπόν κομπλέ και με το ροοτ, όλα δουλεύουν οκ και με κάρτες, τράπεζες, αεροπορικές κλπ.

Σε ευχαριστώ για την ενημέρωση. Εσύ το αγόρασες από το Amazon και αν ναι, σε τι τιμή; 

Πάντως στην OnePlus Ιταλίας το δίνει στα 999€ και δίνει και το δίνει με δώρο το OnePlus Watch 2! Αν το έδινε και για Ελλάδα έτσι θα το είχα παραγγείλει ήδη (πάντως κάποιος στο reddit έγραφε για 899, αλλά εμένα μου το εμφανίζει στα 999). Λέτε να βγάλει και για Ελλάδα κάποια τέτοια προσφορά; 

Για ποιο λόγο ήθελες να το κάνεις ρουτ; Πάντως εγώ δε θέλω να έχω ρουτ σε τηλέφωνο που χρησιμοποιώ τραπεζικές εφαρμογές.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ostvarivanje said:

Σε ευχαριστώ για την ενημέρωση. Εσύ το αγόρασες από το Amazon και αν ναι, σε τι τιμή; 

Πάντως στην OnePlus Ιταλίας το δίνει στα 999€ και δίνει και το δίνει με δώρο το OnePlus Watch 2! Αν το έδινε και για Ελλάδα έτσι θα το είχα παραγγείλει ήδη (πάντως κάποιος στο reddit έγραφε για 899, αλλά εμένα μου το εμφανίζει στα 999). Λέτε να βγάλει και για Ελλάδα κάποια τέτοια προσφορά; 

Για ποιο λόγο ήθελες να το κάνεις ρουτ; Πάντως εγώ δε θέλω να έχω ρουτ σε τηλέφωνο που χρησιμοποιώ τραπεζικές εφαρμογές.

Το πήρα από Αμαζον Business Ιταλίας χωρίς τιμολόγιο στα 650ευρώ.

Ροοτ κάνω σε όλα τα κινητά μου εδώ και 10+ χρόνια που έχω Android. Για διαφημίσεις, για macrodroid κλπ.

Δεν βλέπω κάποιο θέμα για καμία εφαρμογή αν έχεις ροοτ και ξέρεις τι κάνεις.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, junglist said:

Το πήρα από Αμαζον Business Ιταλίας χωρίς τιμολόγιο στα 650ευρώ.

Ροοτ κάνω σε όλα τα κινητά μου εδώ και 10+ χρόνια που έχω Android. Για διαφημίσεις, για macrodroid κλπ.

Δεν βλέπω κάποιο θέμα για καμία εφαρμογή αν έχεις ροοτ και ξέρεις τι κάνεις.

Ναι οκ και εγώ για πάνω από 10 χρόνια φλάσαρα και εννοείται είχα ρουτ συνεχώς. Αλλά όπως και να το κάνεις είναι πιο ευπαθές σε χακάρισμα από τι στιγμή που έχεις δώσει στο σύστημα δικαιώματα υπερχρήστη. Από εκεί και πέρα είναι ζήτημα του καθενός πώς θα χρησιμοποιήσει τη συσκευή του. Πάντως διαφημίσεις κόβονται και με το adguard dns.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Ανανεωσα στην 840.

Το freeze οταν αλλαζεις apps πολυ βελτιωμενο, σχεδον ανυπαρκτο σε 2-3 apps που δοκιμασα. Δεν ξερω αν ειναι σε ολα ετσι. Επισης μου φαινεται καπως smoother η συσκευη γενικα. 

Δυστυχως παραμενει το delay στο system launcher. Πρεπει να περιμενεις ενα δευτερολεπτο αφοτου τελειωσει καποιο σκρολλ/animation στο system launcher. Ετσι εξακολουθω να πρεπει να κανω δυο scrolls για να πιασει το ενα επειδη χειριζομαι τη συσκευη γρηγορα. 

Απο μπαταρια ακομα δεν ξερω να συγκρινω. 

Link to comment
Share on other sites

On 5/9/2024 at 3:54 ΜΜ, ostvarivanje said:

Ναι οκ και εγώ για πάνω από 10 χρόνια φλάσαρα και εννοείται είχα ρουτ συνεχώς. Αλλά όπως και να το κάνεις είναι πιο ευπαθές σε χακάρισμα από τι στιγμή που έχεις δώσει στο σύστημα δικαιώματα υπερχρήστη. Από εκεί και πέρα είναι ζήτημα του καθενός πώς θα χρησιμοποιήσει τη συσκευή του. Πάντως διαφημίσεις κόβονται και με το adguard dns.

για ποιες διαφημίσεις λέτε ?

Δεν πιστεύω να έχει διαφημίσεις μέσα στο κινητό ή μέσα στα μενού του ?

Για όταν σερφάρεις στo internet λέτε ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...