Jump to content

OnePlus 12


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

23 ώρες πριν, ostvarivanje said:

Μιας και έχεις και το ρολόι να σου κάνω μια ερώτηση. Έχεις κάποια εφαρμογή διπλή; Για παράδειγμα δύο Facebook Messengers ή Viber η τίποτα άλλο; Ο λόγος που σου το ρωτάω είναι να δω αν έρχονται στο ρολόι ειδοποιήσεις και από τις δύο clone apps. Έχω smartwatch παλιό της Samsung (S2 Gear Frontier) που έρχεται ειδοποίηση μόνο από τον ένα λογαριασμό. Επίσης έχω smartband της Huawei το 6Pro που έχω καταβολευτεί και έρχονται ειδοποιήσεις και από τις δύο κλωνοποιημένες εφαρμογές. Και έλεγα μήπως και στο ρολόι της OnePlus γίνεται αυτό. Γιατί αν γίνεται, τότε γίνεται σε όλα τα ρολόγια που έχουν Wear OS. 

Oneplus 10Pro & Garmin Fenix 6, 2 ΣΙΜ, 2 Viber, ερχοντουσαν ειδοποιήσεις (στο ρολόι) και για τα 2 Viber

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

On 5/4/2024 at 11:48 ΠΜ, FoT1s said:

 

Δυστυχως, δεν εχω καποια εφαρμογη διπλη για να σε βοηθουσα εγω που το εχω ηδη. Εψαξες τιποτα στο google μηπως υπαρχει κατι σχετικο;

Ευχαριστώ πρώτα από όλα για την απάντηση. Άργησα γιατί ήρθα Ιωάννινα και λόγω υποχρεώσεων άργησα να το δω. Δεν έχω δει κάτι γιατί προς το παρόν βολεύομαι με αυτό που έχω αλλά σιγά σιγά θα κάνω κάποια αλλαγή. Μάλλον θα κοιτάξω προς reddit γιατί έχω πάρει αρκετές πληροφορίες από εκεί το τελευταίο διάστημα. 

20 ώρες πριν, asot said:

Oneplus 10Pro & Garmin Fenix 6, 2 ΣΙΜ, 2 Viber, ερχοντουσαν ειδοποιήσεις (στο ρολόι) και για τα 2 Viber

Ευχαριστώ πολύ. Επειδή δεν το έχω ψάξει είναι με wear os το garmin; Γιατί αν είναι έτσι ισχύει σε όλα τα wear os ρολόγια. Πάντως αν δεν γίνεται με wear os θα πάω μάλλον σε Huawei που είμαι σίγουρος ο ς αυτό το χαρακτηριστικό λειτουργεί σωστά. 

Εχτές και σήμερα για.πρωτη φορά έπιασα το OnePlus 12 στα χέρια μου (το κακό του να μένεις στην επαρχία) και παρότι δεν μπορούσα να ασχοληθώ με την κάμερα για πολύ ώρα (και τι να τραβήξεις άραγε μέσα στον μαγαζί), θεωρώ ότι θα είναι πολύ καλή αναβάθμιση σε σχέση με το 8pro. 

Edited by ostvarivanje
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, ostvarivanje said:

Ευχαριστώ πολύ. Επειδή δεν το έχω ψάξει είναι με wear os το garmin; Γιατί αν είναι έτσι ισχύει σε όλα τα wear os ρολόγια. Πάντως αν δεν γίνεται με wear os θα πάω μάλλον σε Huawei που είμαι σίγουρος ο ς αυτό το χαρακτηριστικό λειτουργεί σωστά.

Οχι, custom GARMIN watch os

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ostvarivanje said:

Ευχαριστώ πρώτα από όλα για την απάντηση. Άργησα γιατί ήρθα Ιωάννινα και λόγω υποχρεώσεων άργησα να το δω. Δεν έχω δει κάτι γιατί προς το παρόν βολεύομαι με αυτό που έχω αλλά σιγά σιγά θα κάνω κάποια αλλαγή. Μάλλον θα κοιτάξω προς reddit γιατί έχω πάρει αρκετές πληροφορίες από εκεί το τελευταίο διάστημα. 

Ευχαριστώ πολύ. Επειδή δεν το έχω ψάξει είναι με wear os το garmin; Γιατί αν είναι έτσι ισχύει σε όλα τα wear os ρολόγια. Πάντως αν δεν γίνεται με wear os θα πάω μάλλον σε Huawei που είμαι σίγουρος ο ς αυτό το χαρακτηριστικό λειτουργεί σωστά. 

Εχτές και σήμερα για.πρωτη φορά έπιασα το OnePlus 12 στα χέρια μου (το κακό του να μένεις στην επαρχία) και παρότι δεν μπορούσα να ασχοληθώ με την κάμερα για πολύ ώρα (και τι να τραβήξεις άραγε μέσα στον μαγαζί), θεωρώ ότι θα είναι πολύ καλή αναβάθμιση σε σχέση με το 8pro. 

Ναι η καμερα του πολυ καλη, ισως εκτος της ultrawide που ειναι μετρια. Γενικα αν βελτιωσουν λιγο το oxygen θα ειναι τοπ η συσκευη. Το ρολοι της Huawei προσωπικα (παρολο που θεωρω την Huawei top of the top) δεν με ικανοποιησε. Ουτε να γραψεις μια γρηγορη απαντηση δεν μπορεις (δεν ξερω αν στα καινουρια το βελτιωσαν το λογισμικο). Επισης δεν υποστηριζει και google pay. Βεβαια εξαιρετικο στις μετρησεις και πολυ καλη μπαταρια. 

On 31/3/2024 at 8:16 ΜΜ, Mikepan_1 said:

Update: Μετα απο 2 μερες με τη μεμβρανη της irepair και εντονη χρηση σημερα κατω απο ηλιο δεν την προτεινω τη μεμβρανη αυτη για τη συσκευη. Γεμιζει δαχτυλιες υπερβολικα και αν προσπαθησεις να καθαρισεις οτιδηποτε στην οθονη γινεται πολυ θομπο το σημειο, σαν εντονη δαχτυλια που φαινεται εντονα κατω απο τον ηλιο και το φως και δεν φευγει με τιποτα χωρις να το τριψεις με ενα πανακι γυαλιων. Στις δαχτυλιες ειναι νομιζω χειροτερη κι απο την εργοστασιακη τελικα. Τουλαχιστον εχει κατσει καλα και δεν μαζευει ιδιαιτερα σκονη (καμια σχεση με την εργοστασιακη στο σημειο αυτο).

Παρ ολα αυτα δεν θα την αλλαξω για την ωρα. Ειναι ηδη η 3η μεμβρανη (μαζι με αυτη που αλλαξαν στο irepair και δεν εκατσε καλα) και δεν ειμαι βεβαιος αν αλλαζοντας συχνα screen protectors μπορει να φθειρει το ολεοφοβικο ή καποιο αλλο coating της οθονης. 

Μετα απο μια βδομαδα με την μεμβρανη του irepair:

- Η τοποθετηση τελεια, σχεδον δεν καταλαβαινω οτι εχω μεμβρανη. 

- Δαχτυλικο αψογο. 

- Σκονη δεν μαζευει ιδιαιτερα. 

- Δαχτυλιες φαινεται καλυτερη απο τις πρωτες ημερες. Ειτε εβγαλε οτι εβγαλε η επιστρωση οταν ηταν καινουρια ή εχει θομπανει ολη ενιαια και παιζει να το συνηθισα στο ματι, δεν ξερω παντως εχω να καθαρισω την οθονη 3-4 μερες.

- Η υφη δεν ειναι και η καλυτερη κι ακομα δεν τν εχω συνηθισει. Ειναι λες και ακουμπαω σε λαστιχο. Γρατζουνιες κλπ δεν βλεπω για την ωρα. 

Edited by Mikepan_1
Link to comment
Share on other sites

Στο community της OP ενας χρηστης ισχυριζεται οτι αφοτου επαιζε παιχνιδι με το OP12 για 1+ ωρα, ζεσταθηκε αρκετα η συσκευη, ελιωσε η κολα στις ακρες, ξεχειλισε και σχηματιστηκε ενα κενο αναμεσα στο frame και την οθονη με αρκετα σημαδια κολας τριγυρω...  🥴 Τουλαχιστον απ οτι φαινεται προκειται για κατασκευη Ινδίας, οχι ευρωπαικο. 

1712426415472.thumb.jpg.cd7b0ffe7616e63881a930a9a9e84428.jpg1712426392950.thumb.jpg.2ff4730b9756536e2853ef1ff01a03e3.jpg

 

Edited by Mikepan_1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Mikepan_1 said:

 Τουλαχιστον απ οτι φαινεται προκειται για κατασκευη Ινδίας, οχι ευρωπαικο. 

 

 


στο καθε ενα μπορει να συμβει αυτο. ειτε ειναι αστοχια της κολλας στο συγκεκριμενο, ειτε οτιδηποτε αλλο.
δεν νομιζω οι συσκευες να διαφερουν τοσο αναμεσα σε ευρωπη κ ινδια..
η καλυτερη λυση ειναι να μην παιζεις παιχνιδια!

επισης υπαρχει περιπτωση να ηταν ζεστο το κινητο κ να εβγαλε καμια θηκη κ να παρεσυρε το frame σε εκεινο το σημειο..  δυσκολα ζεσταινονται στις ακρες βεβαια τα κινητα.. τωρα..

 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, asot said:

Οχι, custom GARMIN watch os

Ναι κάτι θυμόμουν ότι δεν είχε wear os. 

 

9 ώρες πριν, Mikepan_1 said:

Ναι η καμερα του πολυ καλη, ισως εκτος της ultrawide που ειναι μετρια. Γενικα αν βελτιωσουν λιγο το oxygen θα ειναι τοπ η συσκευη. Το ρολοι της Huawei προσωπικα (παρολο που θεωρω την Huawei top of the top) δεν με ικανοποιησε. Ουτε να γραψεις μια γρηγορη απαντηση δεν μπορεις (δεν ξερω αν στα καινουρια το βελτιωσαν το λογισμικο). Επισης δεν υποστηριζει και google pay. Βεβαια εξαιρετικο στις μετρησεις και πολυ καλη μπαταρια. 

Πάντως χάρηκα πολύ που όταν τραβάς μία φωτογραφία με ζουμ κάνει το processing και την εμφανίζει πιο καθαρή από ότι την έβλεπες. Αυτό μου είναι ιδιαίτερα θετικό. Μου έκανε ιδιαίτερα εντύπωση στο κατάστημα που ήμουν που όπως ζουμερά «έπιασε» ένα ταμπελάκι το οποίο κατευθείαν το εμφάνισε πολύ καθαρά και όλο το υπόλοιπο από πίσω το θόλωσε. Όσο για την ultrawide δεν με ενδιαφέρει και τόσο πολύ γιατί πολύ σπάνια να τι χρησιμοποιούν να τη χρησιμοποιήσω και αυτό μέρα που τη μέρα σίγουρα θα βγάζει καλά. Εκτός αυτού σίγουρα η ultrawide θα είναι σίγουρα καλύτερη από το oneplus 8 pro. Εγώ πιστεύω ότι το oxygen θα βελτιωθεί αρκετά σε επόμενες εκδόσεις και πιστεύω ότι όλο και μεγαλύτερη θα είναι η συνεργασία με την Oppo και στην κάμερα αλλά και στο oxygen που θα παίρνει στοιχεία από το color OS..

Όσο για τα ρολόγια της huawei όλα εξαρτώνται από το πώς τα χρησιμοποιείς. Εγώ πάντα έχω το κινητό μαζί μου οπότε πληρώνω από εκεί. Γρήγορη αν πάτηση δεν χρησιμοποιώ από το ρολόι και οπότε δηλαδή ουσιαστικά αυτά δεν με ενοχλούν. Μου είναι υπέρ αρκετό να παίρνω τις ειδοποιήσεις μου από όλες τις εφαρμογές μηνυμάτων. 

9 ώρες πριν, Mikepan_1 said:

Μετα απο μια βδομαδα με την μεμβρανη του irepair:

- Η τοποθετηση τελεια, σχεδον δεν καταλαβαινω οτι εχω μεμβρανη. 

- Δαχτυλικο αψογο. 

- Σκονη δεν μαζευει ιδιαιτερα. 

- Δαχτυλιες φαινεται καλυτερη απο τις πρωτες ημερες. Ειτε εβγαλε οτι εβγαλε η επιστρωση οταν ηταν καινουρια ή εχει θομπανει ολη ενιαια και παιζει να το συνηθισα στο ματι, δεν ξερω παντως εχω να καθαρισω την οθονη 3-4 μερες.

- Η υφη δεν ειναι και η καλυτερη κι ακομα δεν τν εχω συνηθισει. Ειναι λες και ακουμπαω σε λαστιχο. Γρατζουνιες κλπ δεν βλεπω για την ωρα. 

Λίγο πολύ την ίδια εκτίμηση έχω εγώ για τη μεμβράνη αν και δεν ξέρω αν έχεις βάλει αυτήν τον 10€ ή την άλλη την uv των 15€. Εγώ είμαι ανάμεσα στα δύο γιατί το δάχτυλο μου γλιστράει καλύτερα σε αυτήν των 15 ευρώ αλλά έχω το πρόβλημα αυτό όταν φοράω πολλωτικά γυαλιά, ενώ από την άλλη όταν φορά γυαλιά ηλίου χωρίς πολλωτικούς φακούς όλα είναι πολύ καλά. Εννοώ δηλαδή ότι βλέπω κανονικά κάτω από τον ήλιο με τα γυαλιά τουλάχιστον στο 8 pro. 

Αν έπαιρνα αύριο το oneplus 12 και ήταν να διαλέξω μεμβράνη δεν θα ήμουν σίγουρος αν θα έβαζε αυτή των  10 ή των 15€

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ostvarivanje said:

Λίγο πολύ την ίδια εκτίμηση έχω εγώ για τη μεμβράνη αν και δεν ξέρω αν έχεις βάλει αυτήν τον 10€ ή την άλλη την uv των 15€. Εγώ είμαι ανάμεσα στα δύο γιατί το δάχτυλο μου γλιστράει καλύτερα σε αυτήν των 15 ευρώ αλλά έχω το πρόβλημα αυτό όταν φοράω πολλωτικά γυαλιά, ενώ από την άλλη όταν φορά γυαλιά ηλίου χωρίς πολλωτικούς φακούς όλα είναι πολύ καλά. Εννοώ δηλαδή ότι βλέπω κανονικά κάτω από τον ήλιο με τα γυαλιά τουλάχιστον στο 8 pro. 

Των 10 ευρω εβαλα. Μου ειπαν οτι εχουν και μια ματ (που δεν ηταν διαθεσιμη) η οποια εχει και ολεοφοβικη επιστρωση αλλα ειναι ελαφρως πιο σκουρη. Δεν ξερω αν αυτη η ματ ειναι των 15 ευρω ή καποια αλλη 3η επιλογη. Αλλα δεν με εψηνε το οτι ειναι πιο σκουρη anyway. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Mikepan_1 said:

Των 10 ευρω εβαλα. Μου ειπαν οτι εχουν και μια ματ (που δεν ηταν διαθεσιμη) η οποια εχει και ολεοφοβικη επιστρωση αλλα ειναι ελαφρως πιο σκουρη. Δεν ξερω αν αυτη η ματ ειναι των 15 ευρω ή καποια αλλη 3η επιλογη. Αλλα δεν με εψηνε το οτι ειναι πιο σκουρη anyway. 

Σε μένα αυτή των 15€ την ανέφεραν σαν uv μεμβράνη. Για ματ δεν μου είπαν τίποτα. Πάντως εδώ στην ελλάδα και λίγο πριν έρθει το καλοκαίρι το βλέπω να μην είναι βολικό να γίνεται πιο σκούρα η οθόνη ειδικά με γυαλιά ηλίου δεν θα βλέπεις τίποτα. 

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Στην καινουρια αναβαθμιση του 12R στην Ινδια βλεπω πως μια απο τις βελτιωσεις ειναι και η παρακατω:

Improves the touch control experience in certain scenarios.

Ελπιζω να το δουμε και στο 12 στην Ευρωπη συντομα. 12 και 12R εχουν παρομοια bugs με το touch responsiveness. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, teopanta1 said:

Είχε και browsing 

Top. Μονο με browsing, socials και emails δεν πιανει πανω απο 8.50 ωρες. Το chrome και το outlook καινε αρκετα. Ακομα λιγοτερα για οποιον βγαζει φωτος ή εχει πολυ ανοιχτο τα maps. Αναλογα με τη χρηση διαφερει σημαντικα. 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα
Είμαι ανάμεσα στο OP 12 και στο S24 ultra.
Δεν είναι θέμα χρημάτων αλλά έχω την εικόνα ότι το 12 θα μου αντέξει περισσότερο στο χρόνο δουλεύοντας ποιο καλά.

Έχω χρόνια samsung και όλα μα όλα μετά τα 2 χρόνια ή μετά την εμφάνιση του επόμενου κινητού το "παλιό" αρχίζει σιγά σιγά να ανταποκρίνεται όλο και ποιο αργά.

Στο Oneplus όποιος έχει χρόνια με την εταιρεία, μπορεί να μου απαντήσει αν έχει την ίδια αίσθηση?.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, agriniopk said:

καλησπέρα
Είμαι ανάμεσα στο OP 12 και στο S24 ultra.
Δεν είναι θέμα χρημάτων αλλά έχω την εικόνα ότι το 12 θα μου αντέξει περισσότερο στο χρόνο δουλεύοντας ποιο καλά.

Έχω χρόνια samsung και όλα μα όλα μετά τα 2 χρόνια ή μετά την εμφάνιση του επόμενου κινητού το "παλιό" αρχίζει σιγά σιγά να ανταποκρίνεται όλο και ποιο αργά.

Στο Oneplus όποιος έχει χρόνια με την εταιρεία, μπορεί να μου απαντήσει αν έχει την ίδια αίσθηση?.

Ο καθενας το μακρυ του και το κοντο του θα σου πει αναλογα με τον τροπο που χρησιμοποιει τη συσκευη και τις προηγουμενες εμπειριες του. Επειδή το εχω ψάξει αρκετά βλέπω τοσο χρηστες που ειναι χρονια με την OP και ειναι ευχαριστημενοι πολύ και χρηστες που λενε ασε καλύτερα δεν αναβαθμιζω καν μην μου κανει τη συσκευη ρδελομπου. Προσωπικα, με τις προηγουμενες εμπειριες μου, δεν θα επαιρνα S24 ultra και φτηνοτερα να κοστιζε απο OP12 αλλά καποιοι θα πληρωναν/ πληρωνουν και premium γι αυτο. Ακομα και η φθορα της συσκευης στο χρονο ειναι υποκειμενικη - καποιον πιθανον δεν τον ενοχλει κατι που καποιον αλλον τον χαλαει πολυ. Ακομα και με το OP 12 μπαινω στο community της OP και βλεπω καποιους παραπονιουνται και γραφουν πως με το update βλεπουν drain στη μπαταρια και τετοια - ενω εμενα μου φαινεται ιδια, ισως και καλυτερη μετα το update. Από την αλλη σε εμενα, και σε καποιους ακομα, μου φαινεται πως το UI του Oxygen ειναι ενα κλικ πιο αργο απ οτι θα επρεπε σε συσκευη flagship αλλοι γραφουν οτι ειναι ταχυτατο. Τι να πεις.. Νομιζω το πιο ασφαλες ειναι να ψαξεις σε threads μονος σου ωστε να παρεις μια αισθηση και να παιξεις λιγο με τη συσκευη (ειτε σε καποιο καταστημα ή απο καποιον γνωστο) διοτι αν εισαι καιρο με μια εταιρεια πιθανον να μην σου αρεσει το UI καποιας αλλης. Εκτος των αλλων ακομα και στο "κρατημα" οι 2 συσκευες ειναι εκ διαμετρου αντιθετες οποτε σημασια εχει και τι σε βολευει ή τι σου αρεσει περισσοτερο κλπ. Good luck με οτι κι αν αποφασισεις διοτι ειναι και θεμα τυχης η αποδοση μιας συσκευης στο περασμα του χρονου.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ένα mail το πρωί, είχε σαν τίτλο We'd like to hear your voice for your recent experience. Περιεχόμενο, να τους βαθμολογήσω...

 Your service request was completed recently. We would appreciate it if you could share your experience with us.

Βάζω το imei, τίποτα καμία πρόοδος. Γράφει ακόμα inspecting.

Το κοίταξα άλλη μια φορά τώρα, γράφει shipped αλλά από κάτω παραμένει το inspecting. 39 μέρες μέχρι τώρα, την αμφισβήτηση την έχω κάνει, τους είχα γράψει ότι αν δεν έκαναν κάτι μέχρι τις 29 ας έστελναν τα χρήματα πίσω.

Πραγματικά δεν βλέπω να ξεμπλέκω εύκολα. Πολύ μεγάλη δυσαρέσκεια. Την συσκευή δεν την θέλω πλέον, δεν ξέρω τι μπορώ να κάνω αν στείλουν καινούργια.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Arinos said:

Μου ήρθε ένα mail το πρωί, είχε σαν τίτλο We'd like to hear your voice for your recent experience. Περιεχόμενο, να τους βαθμολογήσω...

 Your service request was completed recently. We would appreciate it if you could share your experience with us.

Βάζω το imei, τίποτα καμία πρόοδος. Γράφει ακόμα inspecting.

Το κοίταξα άλλη μια φορά τώρα, γράφει shipped αλλά από κάτω παραμένει το inspecting. 39 μέρες μέχρι τώρα, την αμφισβήτηση την έχω κάνει, τους είχα γράψει ότι αν δεν έκαναν κάτι μέχρι τις 29 ας έστελναν τα χρήματα πίσω.

Πραγματικά δεν βλέπω να ξεμπλέκω εύκολα. Πολύ μεγάλη δυσαρέσκεια. Την συσκευή δεν την θέλω πλέον, δεν ξέρω τι μπορώ να κάνω αν στείλουν καινούργια.

αν στειλουν καινουργια και δεν την θες,. την κανεις επιστροφη και παιρνεις τα χρηματα σου/ δεν ξερω αν μπλεξεις ξανα.. αλλα δεν νομιζω..

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου ηρθε αυτη...

https://ssk.gr/item/oneplus-12-5g-enkay-easy-install-curved-tempered-glass-film-transparent--5207224440581

Αλλα, να πω την αληθεια διστάζω να αφαιρεσω την ringke που εχει μπει τελεια κτλ μηπως βγει μαπα η τοποθετηση απο το τζαμακι αυτο κτλ και μεινω παλι χωρις τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, FoT1s said:

Σημερα μου ηρθε αυτη...

https://ssk.gr/item/oneplus-12-5g-enkay-easy-install-curved-tempered-glass-film-transparent--5207224440581

Αλλα, να πω την αληθεια διστάζω να αφαιρεσω την ringke που εχει μπει τελεια κτλ μηπως βγει μαπα η τοποθετηση απο το τζαμακι αυτο κτλ και μεινω παλι χωρις τιποτα...

Κι εγω για την ωρα θα αφησω της irepair εφοσον εχει κατσει καλα τουλαχιστον. Οταν ειναι να ξανα-αλλαξω θα δοκιμασω κατι αλλο. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Mikepan_1 said:

Κι εγω για την ωρα θα αφησω της irepair εφοσον εχει κατσει καλα τουλαχιστον. Οταν ειναι να ξανα-αλλαξω θα δοκιμασω κατι αλλο. 

Απλα, ξερεις ο,τι καταβαθος η μεμβρανη δεν προστατευει σχεδον καθολου σε περιπτωση πτωσης. Ενω αντιστοιχα ενα τζαμακι οι πιθανοτητες να σπασει το τζαμακι και οχι η οθονη ειναι πολυ περισσοτερες.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, FoT1s said:

Απλα, ξερεις ο,τι καταβαθος η μεμβρανη δεν προστατευει σχεδον καθολου σε περιπτωση πτωσης. Ενω αντιστοιχα ενα τζαμακι οι πιθανοτητες να σπασει το τζαμακι και οχι η οθονη ειναι πολυ περισσοτερες.

Ναι για γρατζουνιες την εχω μονο (κι αυτο επειδη εχω ακομα το συνδρομο της καινουριας συσκευης). Εχω σταματησει να χρησιμοποιω τζαμακια εδω και περιπου 2 χρονια. Ειδικα τα Victus 2 προσφερουν αρκετη προστασια απο νορμαλ μικροπτώσεις (ενω δεν συμβαινει το ιδιο για γρατζουνιες).

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Mikepan_1 said:

Ναι για γρατζουνιες την εχω μονο (κι αυτο επειδη εχω ακομα το συνδρομο της καινουριας συσκευης). Εχω σταματησει να χρησιμοποιω τζαμακια εδω και περιπου 2 χρονια. Ειδικα τα Victus 2 προσφερουν αρκετη προστασια απο νορμαλ μικροπτώσεις (ενω δεν συμβαινει το ιδιο για γρατζουνιες).

Παντως λιγο που το εβαλα απο πανω οπως ειναι με την βαση για να δω πως θα φαινεται κτλ, προσεξα πως απο πανω το μαυρο πλαισιο που εχει τρωει λιγο απο την οθονη του κινητου. Δεν ξερω βεβαια με σιγουρια να πω καθως αν δεν τοποθετηθει κανονικα, δεν ξερω. Ισως κανω καμια ενεργεια οταν ερθει και η νιλκιν, μην μεινω παλι χωρις. 

Τι γνωμη εχετε για της uv μεμβρανες hydrogel;

https://www.cell-phones.gr/membrani-prostasias-uv-hydrogel-deva-rugged-armor-oneplus-12-anticrash-flex-foil-ultra-5h

Ειναι καλυτερες απο τις απλες μεμβρανες; 

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

On 4/4/2024 at 8:22 ΜΜ, asot said:

Μα στην τιμή του είδους θα φαίνεται η αξια χωρίς ΦΠΑ...

Το OP Watch 2 εχει 299 ευρω τωρα (329 αρχική μαξ τιμή) στο ΟΡ (τιμή πλήρης)

Εσυ δείχνεις (screenshot) οτι πλήρωσες 249 ευρω (με αφαίρεση κουπόνι 50 ευρω) τελική - σωστά?

Που είναι η απαλλαγή ΦΠΑ??

-----

Ελπίζω ολη η φασαρια να μην γίνεται για να δείξεις οτι έχεις ένα χαρτί που γράφει "invoice" αλλα έχει κανονικές τιμές και ΔΕΝ φαίνεται ο ΦΠΑ

Η ιστορία με το Τιμολόγιο (για να έχει αξία) προυποθέτει οτι εκδίδεται σε επαγγελματία με δικαίωμα Ενδοκοινοτικής συναλλαγής, με διακριτό ΦΠΑ (ή ακόμα καλύτερα χωρίς ΦΠΑ) ωστε να μπορεί να μπει στα έξοδα του επαγγελματία.
Εισαι ( ή σωστότερα, είναι το συγκεκριμένο Τιμολόγιο) έτσι φτιαγμένο?

Δεν καταλαβαίνω τι γράφεις.
Εξήγησα από την αρχή ότι ήθελα να δείξω ότι τελικά γίνεται να κόψεις τιμολόγιο στην ΟΝΕPLUS και ότι δεν ισχύει αυτά που γράφουν άλλοι ότι δεν υπάρχει σαν δυνατότητα.

Τώρα για τα υπόλοιπα που γράφεις, για φτιαγμένα τιμολόγια τι σημαίνει; Έτσι βγαίνει από την Oneplus. Ή δηλαδή υπονοείς ότι εγώ πέιραξα τα στοιχεία του; ΦΠΑ και λοιπά μπαίνουν 15 μέρες μετά, αφού κάνεις EDIT το τιμολόγιο και προσθέσεις τα στοιχεία σου. Τώρα στην αρχή έτσι εμφανίζεται.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, junglist said:

Δεν καταλαβαίνω τι γράφεις.
Εξήγησα από την αρχή ότι ήθελα να δείξω ότι τελικά γίνεται να κόψεις τιμολόγιο στην ΟΝΕPLUS και ότι δεν ισχύει αυτά που γράφουν άλλοι ότι δεν υπάρχει σαν δυνατότητα.

Τώρα για τα υπόλοιπα που γράφεις, για φτιαγμένα τιμολόγια τι σημαίνει; Έτσι βγαίνει από την Oneplus. Ή δηλαδή υπονοείς ότι εγώ πέιραξα τα στοιχεία του; ΦΠΑ και λοιπά μπαίνουν 15 μέρες μετά, αφού κάνεις EDIT το τιμολόγιο και προσθέσεις τα στοιχεία σου. Τώρα στην αρχή έτσι εμφανίζεται.

Ας το ξαναδοκιμάσουμε:

Το Τιμολόγιο (σε αυτόν τον επαγγελματία που εκδίδεται) πρέπει να έχει ξεκάθαρο ΦΠΑ, δλδ να γράφει

Είδος ΧΥΖ - Καθαρή Αξία 100 ευρω

ΦΠΑ (24%) - 24 ευρω

Σύνολο - 124 ευρω (ειναι το ποσό που πληρώνεται)

Αν ο επαγγελματίας κάνει ΕΝΔΟΚΟΙΝΟΤΙΚΕΣ συναλλαγές, τότε ΔΕΝ υπάρχει ΦΠΑ στο Τιμολόγιο αλλά μόνο η ΚΑΘΑΡΗ ΑΞΙΑ

πχ Οσοι από εμας ψωνίζουμε από Γερμανικό ή Ιταλικό ΑΜΑΖΟΝ και έχουμε BUSINESS profile, πληρώνουμε μόνο την καθαρή αξια

Εσυ, με το "INVOICE" που εκδόθηκε, πλήρωσες τιμή που περιλαμβάνει ΦΠΑ?
Θα σου επιστρέψουν το ΦΠΑ σε 15 μέρες (απ την έκδοση του Τιμολογίου)?
Με ποια διαδικασία - έδωσες πχ ΙΒΑΝ?

Αν ναι, τότε μας δείχνεις μια και καλή το "σωστό" τιμολόγιο (αφού το κάνεις "edit")και όχι αυτό που κοτσάρισες ως screenshot πριν λίγες ημέρες (που πρακτικά, είναι ΑΠΛΗ ΑΠΟΔΕΙΞΗ)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...