Jump to content

OnePlus 12


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

6 ώρες πριν, Arinos said:

Flickering, βίντεο εδώ https://pixeldrain.com/u/MtzyJRd6

Εγώ θα το εστελνα πισω. Απευθείας. Θα ζητούσα refund και μετά θα ξανα έκανα παραγγελία..νομιζω πιο γρήγορα θα ξεμπερδευες...

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

4 minutes ago, Arinos said:

Σε ευχαριστώ πολύ για την συμβουλή, θα την ακολουθήσω. Νομίζω πως ΣΚ δεν έχει καθόλου live chat οπότε θα προσπαθήσω από Δευτέρα να τους ζαλίσω λίγο.

Δεν ξέρω αν λειτουργεί σαββατοκύριακο, πάντως δεν έχεις να χάσεις κάτι και να δοκιμάσεις και αύριο. Βασικά επειδή κάθε φορά έβγαινε άλλο άτομο στο live chat (φυσιολογικό), έπρεπε να πω όλο το "παραμύθι" από την αρχή και πώς τους ότι υπάρχει μεγάλη καθυστέρηση, ώστε να κινηθούν πιο γρήγορα. Μου είχε στείλει και ο υπεύθυνος του σέρβις  (έτσι υπέγραφε) mail να μου πει ότι με ευχαριστεί για την υπομονή μου! 😃

2 minutes ago, STATYSS said:

Εγώ θα το εστελνα πισω. Απευθείας. Θα ζητούσα refund και μετά θα ξανα έκανα παραγγελία..νομιζω πιο γρήγορα θα ξεμπερδευες...

Αλήθεια, έχεις εμπειρία; Το refund το κάνουν γρήγορα; Αχρείαστο να είναι βέβαια, αλλά ποτέ δεν ξέρεις!

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, ostvarivanje said:

Δεν ξέρω αν λειτουργεί σαββατοκύριακο, πάντως δεν έχεις να χάσεις κάτι και να δοκιμάσεις και αύριο. Βασικά επειδή κάθε φορά έβγαινε άλλο άτομο στο live chat (φυσιολογικό), έπρεπε να πω όλο το "παραμύθι" από την αρχή και πώς τους ότι υπάρχει μεγάλη καθυστέρηση, ώστε να κινηθούν πιο γρήγορα. Μου είχε στείλει και ο υπεύθυνος του σέρβις  (έτσι υπέγραφε) mail να μου πει ότι με ευχαριστεί για την υπομονή μου! 😃

Αλήθεια, έχεις εμπειρία; Το refund το κάνουν γρήγορα; Αχρείαστο να είναι βέβαια, αλλά ποτέ δεν ξέρεις!

Έχω ναι. Πολυ άμεσα .. Σε 2_3 μέρες τα είχα δει στον λογαριασμό μου...

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν νομίζω πως θα κατάφερνα να το πάρω στα 950€ πάλι. Είχε 1050 για προπαραγγελίες μέχρι τις 8 Φλεβάρη, εγώ παρέλαβα στις 14. Τότε η τιμή του είχε πάει 1150.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, STATYSS said:

Έχω ναι. Πολυ άμεσα .. Σε 2_3 μέρες τα είχα δει στον λογαριασμό μου...

Αυτό είναι πολύ καλό σε περίπτωση που ένα κινητό χρήζει αντικατάστασης

 

3 ώρες πριν, Arinos said:

Πάντως δεν νομίζω πως θα κατάφερνα να το πάρω στα 950€ πάλι. Είχε 1050 για προπαραγγελίες μέχρι τις 8 Φλεβάρη, εγώ παρέλαβα στις 14. Τότε η τιμή του είχε πάει 1150.

Ε ναι, σε αυτήν την περίπτωση, είναι μονόδρομος αυτό που έκανες.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Σημερα φορτισα πρωτη φορα με τον φορτιστη του, καθως βιαζομουν να βγω απ το σπιτι κ ειχα 19% μπαταρια. 

Ταχυτατο μεχρι να κανω ντουζ ειχε φτασει απο τα 19% στο 80% που ειχα βαλει να σταματησει. 

Ενιωσα οτι ζεσταινεται πολυ περισσοτερο απ τον 22.50w φορτιστη που χρησιμοποιω κανονικα. Μολις το εβγαλα απ την πριζα το εννοιωθα ζεστο κατι που δεν συμβαινει καθολου με τον 22.50w. Δεν φανταζομουν οτι υπηρχε αισθητη διαφορα.

Εχω την εντυπωση πως η αποδοση της μπαταριας μετα την φορτιση με τον δικο του φορτιστη ειναι ελαφρως καλυτερη. Για παραδειγμα απο το 80% εκανε κανα 5λεπτο να πεσει στο 79% ενω με τον 22.5w με το που το βγαλω παει αυτοματως στο 79%. Ισως να ετυχε βεβαια καθως δεν βγαζει και πολυ νοημα. 

Link to comment
Share on other sites

Πρακτικά, με συσκευή που χρησιμοποιώ και έχει κι εκείνη τη δυνατότητα ταχείας φόρτισης, δεν έχω παρατηρήσει ιδιαίτερη διαφορά σε θέμα αυτονομίας, νόμισα ότι με αργό φορτιστή διαρκεί περισσότερο η μπαταρία και όταν το πρωτοδοκιμασα, είχα την εντύπωση ότι όντως ισχύει αλλά έκτοτε, δεν έχω παρατηρήσει κάποια διαφορά. Παρόλα αυτά, προτιμώ την αργή φόρτιση, κυρίως επειδή με ανησυχεί η μακροζωία της μπαταρίας, μπορεί οι κατασκευαστές να ισχυρίζονται ότι δεν τίθεται θέμα αλλά, διατηρώ τις επιφυλάξεις μου. 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, tsimisde said:

Πρακτικά, με συσκευή που χρησιμοποιώ και έχει κι εκείνη τη δυνατότητα ταχείας φόρτισης, δεν έχω παρατηρήσει ιδιαίτερη διαφορά σε θέμα αυτονομίας, νόμισα ότι με αργό φορτιστή διαρκεί περισσότερο η μπαταρία και όταν το πρωτοδοκιμασα, είχα την εντύπωση ότι όντως ισχύει αλλά έκτοτε, δεν έχω παρατηρήσει κάποια διαφορά. Παρόλα αυτά, προτιμώ την αργή φόρτιση, κυρίως επειδή με ανησυχεί η μακροζωία της μπαταρίας, μπορεί οι κατασκευαστές να ισχυρίζονται ότι δεν τίθεται θέμα αλλά, διατηρώ τις επιφυλάξεις μου. 

Κανονικα δεν πρεπει να υπαρχει διαφορα στην αυτονομια, οποτε μαλλον θα συνεβη. Μακροπροθεσμα λογικα με την αργη φορτιση θα ειναι μικροτερη η φθορα. Παρ ολα αυτα υπαρχουν δεκαδες διαφορετικες αποψεις γυρω απο το θεμα της μπαταριας και ο μονος κατασκευαστης που εχω δει να δινει οδηγιες ειναι η Honor (ισως να υπαρχουν κι αλλοι ομως δεν ετυχε να δω κατι συγκεκριμενο):

https://www.hihonor.com/sa-en/blog/should-you-charge-your-phone-to-100/

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προς ενημέρωση όποιος ενδιαφέρεται βάλαμε την ευρωπαϊκή έκδοση στην συσκευή όλα μία χαρά πολύ όμορφη συσκευή όντως παρατήρησα αυτά τα μικρά σκαλωματακια που λέτε αλλά ρε παιδιά είναι λίγο υπερβολή να το χειρίζεστε τόσο γρήγορα για να το κάνει. Όσο για το 5g είναι λίγο απογοητευμενος ο φίλος παρόλο που το βγάζει σαν εικονίδιο δεν πιάνει μεγάλες ταχύτητες με συγκρίσει s21u s24u a52s. Λογικά υποθέτω πρέπει να έχει άλλο σύστημα κεραιών.  Σε 4g όλα τέλεια κ το περίεργο δείχνει να έχει καλύτερο σήμα από τις άλλες συσκευές . Παρόλο που δεν την έχω την συσκευή είναι πολύ όμορφη κ έχει καλό κράτημα. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας καλή συνέχεια. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα team.

Ερώτηση προς τους κατόχους.

Τώρα έχω το 9pro πού έχει αρκετά άνετο μέγεθος.

Το 12άρη έχει μεγάλη διαφορα;

Εχω δει τις διαστάσεις σαφώς στο gsmarena,όμως καλύτερα να μου πει κάποιος πού έχει περάσει κι από τα δυο αυτά τηλέφωνά.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

On 7/3/2024 at 1:19 ΜΜ, Mikepan_1 said:

Το δοκιμασα. Δεν διορθωνει το προβλημα. Φαινεται πως ειναι στη δομη του Oxygen 14 για καποιο λογο. Δεν ειμαι βεβαιος αν ειναι bug ή για καποιο λογο ετσι. Παραμενει αρκετα εκνευριστικο παντως. Προσπαθω να κανω πιο αργες κινησεις για να μην τρωω ακυρο απο το touch. Για να το δουμε κι απο τη θετικη του πλευρα, πληρωσα ενα χιλιαρικο για να κανω μαθηματα υπομονης! 😂

Εν τω μεταξυ μερικες φορες οταν ειμαι σε εφαρμογη και θελω να κανω swap απο κατω για να κλεισει το app κ να παω στν κεντρικη οθονη κολλαει. Και κανω 5-6 swaps για να δουλεψει. Αυτο ειναι κολλημα ασχετο με το αλλο bug. Το εχω κυριως στο viber. Δεν ξερω αν το εχει κανει σε καναν αλλον. 

Τελος η προεγκατεστημενη μεμβρανη μαζευει τρελη σκονη. Ετοιμος ειμαι να τη βγαλω.... 

ΥΓ: Μετά από 3 βδομαδες με το κινητό και εχοντας αλλαξει συσκευες απο 150 ευρω noname ασιατικης προελευσεως μεχρι ναυαρχιδες, εχω να προτεινω σε υποψήφιους αγοραστες να μην πετάξουν 1 χιλιαρικο αν δεν τους περισσευει για το τηλέφωνο. Αν εξαιρέσεις καποιες λεπτομερειες οπως το aqua touch (που ειναι ιδιαιτερα ενδιαφερον ομολογώ) και το wireless charging, η συσκευη δεν θα προσφερει τιποτα περισσοτερο απο ενα κινητο των 500-600 ευρώ με χειροτερο επεξεργαστη και 12γιγα ραμ.Ισως καπως καλυτερη κυρια καμερα και τηλεσκοπικη (η ultrawide και η μπροστινη δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο για αυτη την κατηγορία). Εξαλλου και τον σουπερ ουαου επεξεργαστη, περιορισμενο φαινεται πως τον εχει η αγαπητη OP.. Το αρκετά παρομοιο 12R που πλεον το βρισκεις φτηνοερο απο 700 ευρώ ειναι πιο VFM για οποιον θελει να παει προς OnePlus. Φυσικά προσωπική αποψη απο την εως τωρα εμπειρια μου με τη συσκευη χωρις να χρειαζεται να συμφωνουμε με ολους τους χρηστες.

Για αυτούς τους λόγους το έδωσα πίσω και πήρα S23+

Στα χαρτιά κατώτερο, στην πράξη καλύτερο. Τι να το κάνω το top hardware αν το software είναι για τα μπάζα; 8 GEN 3 και 16GB ram και να κολλάει;

Δε μπορώ να το δεχτώ.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς όλους, καθαρά απο περιέργεια. Έχω δει σε ομάδες στο Facebook αναφορές για battery drain και μέτρια αυτονομία Μπαταρίας, αληθεύει; 

Από τη μία, το θεωρώ λογικό, οι υψηλές επιδόσεις, κοστίζουν σε κατανάλωση ενέργειας αλλά, τόσο θέμα υπάρχει; Το να κάνει κάποιος υποχωρήσεις στη λειτουργία του τηλεφώνου (πχ ταχύτητες 4G+ αντί 5G, μείωση ρυθμου ανανέωσης της οθόνης σε Ρυθμό μικρότερο των 120Hz), ειδικά όταν έχει ξοδέψει τόσα πολλά χρήματα, μου φαίνεται αδιανόητο και κοροϊδία, αν είναι να κάνει υποχωρήσεις κάποιος, ας πάρει μια φθηνότερη συσκευή, οι ακριβές θα έπρεπε ακόμα και καφέ να ψήνουν, οχι να γίνεται downgrade σε διάφορα για να υπάρξει μια αξιοπρεπής εμπειρία, κάτι το οποίο νιώθω θεωρείται αυτονόητο, εφόσον παίζουμε μπάλα σε αυτή την κατηγορία. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, tsimisde said:

Ερώτηση προς όλους, καθαρά απο περιέργεια. Έχω δει σε ομάδες στο Facebook αναφορές για battery drain και μέτρια αυτονομία Μπαταρίας, αληθεύει; 

Από τη μία, το θεωρώ λογικό, οι υψηλές επιδόσεις, κοστίζουν σε κατανάλωση ενέργειας αλλά, τόσο θέμα υπάρχει; Το να κάνει κάποιος υποχωρήσεις στη λειτουργία του τηλεφώνου (πχ ταχύτητες 4G+ αντί 5G, μείωση ρυθμου ανανέωσης της οθόνης σε Ρυθμό μικρότερο των 120Hz), ειδικά όταν έχει ξοδέψει τόσα πολλά χρήματα, μου φαίνεται αδιανόητο και κοροϊδία, αν είναι να κάνει υποχωρήσεις κάποιος, ας πάρει μια φθηνότερη συσκευή, οι ακριβές θα έπρεπε ακόμα και καφέ να ψήνουν, οχι να γίνεται downgrade σε διάφορα για να υπάρξει μια αξιοπρεπής εμπειρία, κάτι το οποίο νιώθω θεωρείται αυτονόητο, εφόσον παίζουμε μπάλα σε αυτή την κατηγορία. 

Δεν εχω δει ακομα τετοιο θεμα. Με 5g ανοιχτο και ρυθμο στο αυτοματο μ βγαζει SOT 8-9 ωρες σε πληρη φορτιση ή πρπ 4.50 ωρες απο 80% μεχρι 20%.

Αλλα γενικα το λογισμικο της συσκευης αδυνατει να εκμεταλλευεται το Hardware της οποτε οι πραγματικες διαφορες με ενα τηλεφωνο των 400 ευρω σε καθημερινη χρηση θα ειναι σχεδον ανυπαρκτες.

Και το χειροτερο ειναι πως η 1+ φαινεται πως δεν τα παει πολυ καλα με τα updates. Διαβαζω σε πολλα φορουμ (συμπεριλαμβανομενου κι αυτου εδω) πολλους χρηστες του OP11 να "κλαινε" με τις αναβαθμισεις που παιρνουν... Τι να πεις..

ΥΓ: Εχουμε και το 12R στην οικογενεια, που το βρισκεις καμια 400ρα ευρω φτηνοτερα και προσωπικα δεν βλεπω καμια διαφορα προς το χειροτερο, ισως περα απο το ζουμ της καμερας. Μην σ πω οτι το 12R μου αρεσει κ πιο πολυ. Λιγο ελαφρυτερο και νομιζω κατι τις smoother.

Edited by Mikepan_1
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το είχα βάλει από την πρώτη στιγμή στο 80% όριο την μπαταρία, τις 2 εβδομάδες που το είχα στα χέρια μου το φόρτιζα με έναν 5w φορτιστή.

Από 80% στο 20% έπεφτε σε περίπου 3 ώρες με φωτεινότητα στο αυτόματο, 120 hz όλες τις εφαρμογές, δεν έκλεινα καμία εφαρμογή από πίσω αλλά δεν ξέρω κιόλας πόσες όντως είχαν μείνει ανοιχτές. Το ram extension κλειστό οπότε είχε απλά τα 16 gb.

Η χρήση ήταν μικτή με Wi-Fi και 5g. Νομίζω πως επειδή είχα Wi-Fi assistant κλπ ανοιχτά πως είχε μεγαλύτερη κατανάλωση σε σχέση με το 5g και κλειστό το Wi-Fi.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Arinos said:

Προσωπικά το είχα βάλει από την πρώτη στιγμή στο 80% όριο την μπαταρία, τις 2 εβδομάδες που το είχα στα χέρια μου το φόρτιζα με έναν 5w φορτιστή.

Από 80% στο 20% έπεφτε σε περίπου 3 ώρες με φωτεινότητα στο αυτόματο, 120 hz όλες τις εφαρμογές, δεν έκλεινα καμία εφαρμογή από πίσω αλλά δεν ξέρω κιόλας πόσες όντως είχαν μείνει ανοιχτές. Το ram extension κλειστό οπότε είχε απλά τα 16 gb.

Η χρήση ήταν μικτή με Wi-Fi και 5g. Νομίζω πως επειδή είχα Wi-Fi assistant κλπ ανοιχτά πως είχε μεγαλύτερη κατανάλωση σε σχέση με το 5g και κλειστό το Wi-Fi.

Εγω το ξαναγυρισα στο 100% φορτισης. Δεν ημουν ευχαριστημενος με το 80%, εχει σημαντικη διαφορα. Επισης δεν ξερω κατα ποσο εχει λογικη να κοβω το 20% της χωρητικοτητας της μπαταριας απο επιλογη ωστε να...μην χασω το 20% της χωρητικοτητας απο φυσικη φθορα; 🤔

Edited by Mikepan_1
Link to comment
Share on other sites

On 8/3/2024 at 10:58 ΠΜ, ChrisNikol said:

Εκτός και αν πιστεύεις οτι είσαι κάποιο ανώτερο διανοητικά ων (facts prove the exact opposite though.. ) δεν είναι και καμιά πυρηνική φυσική να δουν οδηγούς βιντεάκια και να ψαχτούν..

Ναι όλοι μπορούν να το κάνουν δεν είναι λιγότερο ικανοί από εμένα ας είμαι πληροφορικάριος και προσωπικά ασχολούμαι με το άθλημα από εποχή cyanogen mod σε android και jailbreak με limera1n σε iPhone από εποχής 3gs 15+ χρόνια πίσω δλδ.. 

Είναι χόμπι, δε σπουδάζεται, οποίος έχει όρεξη να ψαχτεί θα μπει σε περιπέτειες και ψάχνοντας επίσης θα βγει από αυτές.. Το ίδιο έκανα και εγώ όταν ήμουν 19-20 χρονών και έπαθα πρώτη φορά bootloop και είχα το κινητό μου ένα ολόκληρο βράδυ να αναβοσβήνει μέχρι να τελειώσει η μπαταρία.. Την επόμενη μέρα με ψάξιμο το έλυσα.. Δεν είχε να κάνει με τις γνώσεις πληροφορικής που έχω.. Ήταν κάτι τελείως διαφορετικό απλά ήθελα να "πειράξω" το κινητό μου να έχω και άλλα εξτρά πράγματα. Τώρα στα 35 απλά ξέρω να κάνω μια διαδικασία πιο γρήγορα και να έχω εναλλακτικές από εμπειρία απλά.. Δεν έχω χρόνο και τον ίδιο χρόνο με δουλειά και οικογένεια βέβαια να καταπιαστώ αποκλειστικά με αυτό αν ξεκίναγα να ασχοληθώ τώρα στα 35.. Αλλά δεν θα ήταν και κάτι δύσκολο.. 

Έλα ντε, πες τα. Καποιοι νομίζουν ότι είναι τα τρομερά ταλέντα εδώ μέσα. Και το παίζουν γνώστες κιόλας στους άλλους, όταν και εμείς είχαμε ΟΡ 3T, 6Τ, 9Pro και ξέρουμε ότι τα OnePlus γενικά ΔΕ γίνεται να τα κολλήσεις μόνιμα.

Στο μεταξύ υπάρχουν τόσοι οδηγοί για τα πάντα στο ίντερνετ, που αρκεί να ψάξεις λίγο και να ακολουθήσεις τα βήματα.

 

On 8/3/2024 at 10:58 ΠΜ, ChrisNikol said:

 

 

 

 

On 8/3/2024 at 10:58 ΠΜ, ChrisNikol said:

 

 

Edited by junglist

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Mikepan_1 said:

Εγω το ξαναγυρισα στο 100% φορτισης. Δεν ημουν ευχαριστημενος με το 80%, εχει σημαντικη διαφορα. Επισης δεν ξερω κατα ποσο εχει λογικη να κοβω το 20% της χωρητικοτητας της μπαταριας απο επιλογη ωστε να...μην χασω το 20% της χωρητικοτητας απο φυσικη φθορα; 🤔

Μακροπρόθεσμα να το φορτίζεις στο 100% όταν το χρειάζεσαι και όχι κάθε μέρα σε κάθε φόρτιση έχει λογική πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που μου κανει τις τελευταιες 2-3 μερες (ή τουλαχιστον τωρα το παρατηρησα) οταν παω να κατεβασω ενα app απο το appstore ειναι υπερβολικά δυσκολο να ολοκληρωθει η διαδικασία. Ειτε μενει στο pending κολλημενο ή ξεκιναει και κολλαει σε καποιο ποσοστο. Τοσο σε wifi οσο και σε data. Ιντερντ δουλευει αψογα οσο ειναι κολλημενο αυτο. Εκανα delete ta cache απο το appstore αλλα δεν βλεπω προκοπη. Παλευω τωρα μιση ωρα να κατεβασω το onedrive... Το λες και τραγικο..

Edit: Μετά από 2-3 restart συνήλθε για την ωρα..

Edited by Mikepan_1
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Mikepan_1 said:

Αυτο που μου κανει τις τελευταιες 2-3 μερες (ή τουλαχιστον τωρα το παρατηρησα) οταν παω να κατεβασω ενα app απο το appstore ειναι υπερβολικά δυσκολο να ολοκληρωθει η διαδικασία. Ειτε μενει στο pending κολλημενο ή ξεκιναει και κολλαει σε καποιο ποσοστο. Τοσο σε wifi οσο και σε data. Ιντερντ δουλευει αψογα οσο ειναι κολλημενο αυτο. Εκανα delete ta cache απο το appstore αλλα δεν βλεπω προκοπη. Παλευω τωρα μιση ωρα να κατεβασω το onedrive... Το λες και τραγικο..

Edit: Μετά από 2-3 restart συνήλθε για την ωρα..

Είχα το ίδιο πρόβλημα με τις συσκευές μου (Huawei p30 pro, p30 και tablet samsung S5e) αλλά μόνο με σύνδεση wifi. Με δεδομένα δεν είχα θέμα. Αφού δοκίμασα τα πάντα, είδα ότι ίδιο πρόβλημα είχαν και άλλοι χρήστες (με διαφορετικές συσκευές) και στο reddit βρήκα μια προσωρινή λύση που ήταν να ενεργοποιήσω ένα οποιοδήποτε vpn με οποιαδήποτε τοποθεσία με wifi πάντα. 

Εγώ δοκίμασα το vpn του google one που έχω. 

Τελικά, μετά από μια εβδομάδα ξεκίνησε και πάλι να κατεβάζει - ανανεώνει τις εφαρμογές, χωρίς να κάνω κάτι επιπλέον. 

Δεν ξέρω αν είναι ακριβώς το ίδιο πρόβλημα αφού εσύ είχες θέμα και με τα δεδομένα. 

Αν στο ξανακάνει πάντως, δοκίμασε και με vpn. 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, orfeas11 said:

Είχα το ίδιο πρόβλημα με τις συσκευές μου (Huawei p30 pro, p30 και tablet samsung S5e) αλλά μόνο με σύνδεση wifi. Με δεδομένα δεν είχα θέμα. Αφού δοκίμασα τα πάντα, είδα ότι ίδιο πρόβλημα είχαν και άλλοι χρήστες (με διαφορετικές συσκευές) και στο reddit βρήκα μια προσωρινή λύση που ήταν να ενεργοποιήσω ένα οποιοδήποτε vpn με οποιαδήποτε τοποθεσία με wifi πάντα. 

Εγώ δοκίμασα το vpn του google one που έχω. 

Τελικά, μετά από μια εβδομάδα ξεκίνησε και πάλι να κατεβάζει - ανανεώνει τις εφαρμογές, χωρίς να κάνω κάτι επιπλέον. 

Δεν ξέρω αν είναι ακριβώς το ίδιο πρόβλημα αφού εσύ είχες θέμα και με τα δεδομένα. 

Αν στο ξανακάνει πάντως, δοκίμασε και με vpn. 

 

Μου ειχε εμφανιστει καποιες φορες με το P30 αλλα σπανια και αφου εκανα cancel και download ξανα ή εκλεινα/ανοιγα το appstore, εστρωνε. Τωρα δεν επιανε τιποτα μεχρι που εκανα restart τη συσκευη μερικες φορες. Θα το δοκιμασω την επομενη φορα που μου το ξανακανει, κι αυτο, ευχαριστω. Επισης θα δοκιμσω να ανοιγο-κλεισω το flight mode - θελω να δω αν ειναι το προβλημα η συνδεσιμοτητα που αναγνωριζει το appstore ή απλα θεμα του store. 

Link to comment
Share on other sites

Έχω μία εφαρμογή που δεν με αφήνει να ανοίξω τις γνωστοποιήσεις για να με έρχονται ή ειδοποιήσεις ξέρει κανείς τρόπο;

1 hour ago, dynamic4 said:

Έχω μία εφαρμογή που δεν με αφήνει να ανοίξω τις γνωστοποιήσεις για να με έρχονται ή ειδοποιήσεις ξέρει κανείς τρόπο; 

 

Screenshot_2024-03-12-13-58-02-61_fc704e6b13c4fb26bf5e411f75da84f2.jpg

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, Mikepan_1 said:

Αυτο που μου κανει τις τελευταιες 2-3 μερες (ή τουλαχιστον τωρα το παρατηρησα) οταν παω να κατεβασω ενα app απο το appstore ειναι υπερβολικά δυσκολο να ολοκληρωθει η διαδικασία. Ειτε μενει στο pending κολλημενο ή ξεκιναει και κολλαει σε καποιο ποσοστο. Τοσο σε wifi οσο και σε data. Ιντερντ δουλευει αψογα οσο ειναι κολλημενο αυτο. Εκανα delete ta cache απο το appstore αλλα δεν βλεπω προκοπη. Παλευω τωρα μιση ωρα να κατεβασω το onedrive... Το λες και τραγικο..

Edit: Μετά από 2-3 restart συνήλθε για την ωρα..

Εγώ δεν έχω τέτοιο θέμα. Κατεβαζει αβερτα. Χωρίς κολλήματα .

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

"Εγκαινιασα" την πρωτη του τουμπα! Εκανε μια φουσκα μονο η μεμβρανη στο κατω κατω μερος - με λιγη πιεση κανα 5λεπτο εφυγε η φουσκαλα αλλα εμειναν κατι σημαδακια. Νομιζω ειναι χτυπηματα στη μεμβρανη γιατι οταν το κοιταω πλαγια εχει χτυπηματα η μεμβρανη στο σημειο σαν μολυβιες, αλλα ξερεις κανεις καναν τροπο να βεβαιωθω χωρις να αφαιρεσω τη μεμβρανη;! 

photo.jpg

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Mikepan_1 said:

"Εγκαινιασα" την πρωτη του τουμπα! Εκανε μια φουσκα μονο η μεμβρανη στο κατω κατω μερος - με λιγη πιεση κανα 5λεπτο εφυγε η φουσκαλα αλλα εμειναν κατι σημαδακια. Νομιζω ειναι χτυπηματα στη μεμβρανη γιατι οταν το κοιταω πλαγια εχει χτυπηματα η μεμβρανη στο σημειο σαν μολυβιες, αλλα ξερεις κανεις καναν τροπο να βεβαιωθω χωρις να αφαιρεσω τη μεμβρανη;! 

photo.jpg

Δείχνει ξεκάθαρα ότι είναι η μεμβράνη 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, challenge143 said:

Δείχνει ξεκάθαρα ότι είναι η μεμβράνη 

Το ειδα και στο φως κι εκει φαινεται πιο ξεκαθαρα οτι ειναι η μεμβρανη, ευχαριστω!

Ετσι θα το αφησω για την ωρα, ειναι πολυ μικροτερο απ οτι φαινεται (ειναι macro η φωτο) αλλα αν θελουμε να αλλαξουμε μεμβρανη (με δεδομενο οτι μαλλον ειναι απιθανο να βρεθει τζαμακι) ειναι η μεμβρανη νανοτεχνολογιας, που διαφημιζει και το irepair; 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...