Jump to content

OnePlus 12


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

17 minutes ago, gsir said:

Screenshot_2024-02-05-20-10-49-25_f48a4cec1bccea54151d3fb03542d417.thumb.jpg.588c388a3254c90818d27d217a94f02c.jpg

Σε ευχαριστώ πολύ. Δηλαδή ή το ένα ή το άλλο έχει ε; Ή δακτυλικό ή πρόσωπο. Πάντως πολύ καλό που έβαλαν και το πρόσωπο γιατί τις κλειδωμένες εφαρμογές τις χρησιμοποιώ πολύ συχνά.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

11 minutes ago, ostvarivanje said:

Σε ευχαριστώ πολύ. Δηλαδή ή το ένα ή το άλλο έχει ε; Ή δακτυλικό ή πρόσωπο. Πάντως πολύ καλό που έβαλαν και το πρόσωπο γιατί τις κλειδωμένες εφαρμογές τις χρησιμοποιώ πολύ συχνά.

Απ οσο καταλαβαινω και με τους 2 τροπους μπορεις να ξεκλειδωσεις την εκαστοτε εφαρμογη εφοσον εχεις καταχωρησει τοσο δακτυλικο οσο και προσωπο. Δεν ζηταει να επιλεξεις μονο τον εναν τροπο καθε φορα. 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, mplets7 said:

Επειδή δεν το κατάλαβα..τι χάνουμε άμα έχουμε και τις 2 sim;

Τίποτα απλα αν μιλας πχ στη σιμ 1 κ σε καλέσουν στη σιμ 2 δεν θα χτυπήσει το τηλέφωνο. Το ιδιο συμβαίνει κ με τα δεδομένα η τα  sms. 
Ίσως να φτιαχτεί με μελλοντική αναβάθμιση, αν κ αναφέρουν οτι υποστηρίζεται η active dual sim.
Στο σιτε πάντως το έχουν με αστεράκι ρίχνοντας το βάρος στους παροχους τηλεφωνίας.

Edited by xirosiman
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mikepan_1 said:

Απ οσο καταλαβαινω και με τους 2 τροπους μπορεις να ξεκλειδωσεις την εκαστοτε εφαρμογη εφοσον εχεις καταχωρησει τοσο δακτυλικο οσο και προσωπο. Δεν ζηταει να επιλεξεις μονο τον εναν τροπο καθε φορα. 

Α ναι σωστά, ή με δακτυλικό ή με πρόσωπο. Εγώ νόμισα αρχικά ότι μόνο ένα από τα δύο μπορείς.

Πιστεύω να είσαι ικανοποιημένος.

Όποτε μπορέσεις και έχεις χρόνο, γράψε δυο λόγια για την κάμερα. Ειδικά για την περισκοπική και μέχρι πόσο ζουμ είναι σε σχετικά καλή ποιότητα

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, gsir said:

IMG_20240205_184805.thumb.jpg.85aba5022f1932a9dee4a0d41061482b.jpgIMG_20240205_184743.thumb.jpg.cf0e945294405c3d73cef1c7a3e9d305.jpg

 

 

Υπάρχει υποψία κενού ανάμεσα στο μέταλλο (των καμερών) και στην γυάλινη πλάτη??! Εκεί πάνω από το φλας και αντίστοιχα στην ίδια κάτω πλευρά.. 

Είχαν αναφερθεί στην Κίνα όταν βγήκε οτι υπάρχει κενό και περνάνε σκόνες υγρασία στις κάμερες κλπ μέσα, κατασκευαστικη αστοχία..

IMG_0105.webp

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, xirosiman said:

Τίποτα απλα αν μιλας πχ στη σιμ 1 κ σε καλέσουν στη σιμ 2 δεν θα χτυπήσει το τηλέφωνο. Το ιδιο συμβαίνει κ με τα δεδομένα η τα  sms. 
Ίσως να φτιαχτεί με μελλοντική αναβάθμιση, αν κ αναφέρουν οτι υποστηρίζεται η active dual sim.
Στο σιτε πάντως το έχουν με αστεράκι ρίχνοντας το βάρος στους παροχους τηλεφωνίας.

Αν μιλώ στην sim 1 και θέλω δεδομένα από την ίδια sim θα τα έχω; 

Αν μιλώ στην sim1 και θέλω δεδομένα στην sim2 θα τα έχω; 

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, teopanta1 said:

Αν μιλώ στην sim 1 και θέλω δεδομένα από την ίδια sim θα τα έχω; 

Ναι, έτσι ήταν πάντα με τα dual sim τηλέφωνα, ήταν dual sim standby

4 minutes ago, teopanta1 said:

Αν μιλώ στην sim1 και θέλω δεδομένα στην sim2 θα τα έχω; 

Κανονικά έτσι λειτουργεί το DSDA - Dual Sim Dual Active, αλλά δεν δουλεύει οπότε όχι. Επειδή γράφει στα χαρακτηριστικά η OnePlus πως υποστηρίζεται όμως, ίσως να δοθεί με update μπορεί και όχι.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, ChrisNikol said:

Υπάρχει υποψία κενού ανάμεσα στο μέταλλο (των καμερών) και στην γυάλινη πλάτη??! Εκεί πάνω από το φλας και αντίστοιχα στην ίδια κάτω πλευρά.. 

Είχαν αναφερθεί στην Κίνα όταν βγήκε οτι υπάρχει κενό και περνάνε σκόνες υγρασία στις κάμερες κλπ μέσα, κατασκευαστικη αστοχία..

IMG_0105.webp

Όχι φίλε μου. Το είδα με φακό άλλου κινητού όταν το άνοιξα. Αν υπάρχει θέλει μικροσκόπιο για να το δεις και δεν έχει νόημα να το κάνεις αυτό στον εαυτό σου. Η ποιότητα κατασκευής είναι Α+++

1 hour ago, ostvarivanje said:

Σε ευχαριστώ πολύ. Δηλαδή ή το ένα ή το άλλο έχει ε; Ή δακτυλικό ή πρόσωπο. Πάντως πολύ καλό που έβαλαν και το πρόσωπο γιατί τις κλειδωμένες εφαρμογές τις χρησιμοποιώ πολύ συχνά.

Και τα δύο, είτε το ένα είτε το άλλο 

Edited by gsir

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, gsir said:

Όχι φίλε μου. Το είδα με φακό άλλου κινητού όταν το άνοιξα. Αν υπάρχει θέλει μικροσκόπιο για να το δεις και δεν έχει νόημα να το κάνεις αυτό στον εαυτό σου. Η ποιότητα κατασκευής είναι Α+++

 

 

με λιγο σιλικονη παιδια ολα φτιαχνουν χαχαχ

περιμενω κ το δικο μου κανονιστε τι λετε!!

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, xirosiman said:

 

με λιγο σιλικονη παιδια ολα φτιαχνουν χαχαχ

περιμενω κ το δικο μου κανονιστε τι λετε!!

Έχω και μικρό μυτάκι για το πιστόλι θερμόκολλας το κάνω στεγανό 100% με καλλιτεχνία 😂

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, gsir said:

IMG_20240205_184805.thumb.jpg.85aba5022f1932a9dee4a0d41061482b.jpgIMG_20240205_184743.thumb.jpg.cf0e945294405c3d73cef1c7a3e9d305.jpg

 

Ημερομηνία παραγωγής 11/1/24. Στα γρήγορα.

Πολύ όμορφο το πράσινο. Δεν γλιστράει 

Παρόλα αυτά δεν δίνει την αίσθηση του μετάλλου η του γυαλιού στο χέρι.

Για το μέγεθος κάθεται καλά στο χέρι.

Άριστη οθόνη χωρίς ανομοιομορφίες. 

Ηχεία οκ. Δυνατά αλλά όχι κάτι ουαου.

Μπαταρία φαίνεται βράχος

Εννοείται τάχιστη συσκευή 

Σημα wifi δείχνει να είναι πολύ καλό

Κάμερα θέλει δοκιμές. Εντός σπιτιού δείχνει άνω του μέσου όρου

Δαχτυλικο γρήγορο και σε βολικό σημείο

Ακαριαίο face unlock σε σημείο να καταντάει ενοχλητικό 😅

Ui μεχ. Έχει κάποια χρήσιμα καλούδια πάραυτα 

Ωραίο haptic feedback

 

 

Στην οθονη εχουν προεγκατεστημενη μεμβρανη; Αν ναι φαινεται απο αυτες που σε κανα μηνα ξεκολλανε ή τιποτα ποιοτικοτερο; 

Γενικα διαβαζω πολλα σχολια εδω και καιρο οτι το Victus και Victus 2 παρολο που ειναι καλυτερα στις πτωσεις ειναι χειροτερα στα scratches. Πολλοι χρηστες με συσκευες που φερουν Victus παραπονιουνται οτι βρηκαν scratches στην οθονη απο το πουθενα. Λιγα απο τα πολλα παραδειγματα:

https://wccftech.com/galaxy-s23-ultra-gorilla-glass-victus-2-easily-scratches/

 

https://www.reddit.com/r/GooglePixel/comments/12evaji/why_gorilla_glass_victus/

 

https://www.reddit.com/r/GalaxyS21/comments/n0y8mc/bought_an_s21_plus_a_month_ago_gorilla_glass/

Link to comment
Share on other sites

η μεμβράνη δεν είναι της πλάκας και είναι και αλφάδι περασμένη.

εν συνεχεία. aod πολύ ευαίσθητη. επίσης δεν μπορώ να καταλάβω το νόημα ύπαρξης της επιλογής για πλαϊνό φωτισμό της οθόνης. δεν το έχω δει να δουλεύει σε ειδοποιήσεις. 

αστραπιαία φόρτιση. μπαταρία δείχνει να είναι εξαιρετική.

Edited by gsir

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, gsir said:

η μεμβράνη δεν είναι της πλάκας και είναι και αλφάδι περασμένη.

εν συνεχεία. aod πολύ ευαίσθητη. επίσης δεν μπορώ να καταλάβω το νόημα ύπαρξης της επιλογής για πλαϊνό φωτισμό της οθόνης. δεν το έχω δει να δουλεύει σε ειδοποιήσεις. 

αστραπιαία φόρτιση. μπαταρία δείχνει να είναι εξαιρετική.

οταν ειναι κλειστει η οθονη  και σου ερθει ειδοποιηση θα κοκκινισει στα πλαγια για δευτερολεπτα.. 

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

aod notify καλύτερα. 

εν συνεχεία. ποιότητα κλήσης εξαιρετική. πολύ δυνατό ακουστικό.

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, gsir said:

aod notify καλύτερα. 

εν συνεχεία. ποιότητα κλήσης εξαιρετική. πολύ δυνατό ακουστικό.

την δονηση πως την βλεπεις.. καπου διαβασα εχουν τοποθετησει ενα νεο συστημα δονησης..

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Screenshot_2024-02-06-09-20-29-06_fc704e6b13c4fb26bf5e411f75da84f2.thumb.jpg.47b528bd9d122bb54ffb73a0f5b1d3e9.jpg

Μου αρέσει πολύ. Το haptic feedback είναι εξαιρετικό. 

Selfie κάμερα. Υπερβολικό post processing. 

Ζητώ συγγνώμη για τις σκόρπιες παρατηρήσεις παιδιά

Να αναφέρω και για τη sandstone θήκη η οποία είναι εξαιρετική με πολύ καλό grip. Στο πράσινο κινητό ούτε κρύο ούτε ζέστη

Edited by gsir

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, gsir said:

Να αναφέρω και για τη sandstone θήκη η οποία είναι εξαιρετική με πολύ καλό grip. Στο πράσινο κινητό ούτε κρύο ούτε ζέστη

Αν έχεις τη δυνατότητα, μια φώτο την πλάτη του (πράσινου) κινητού με περασμένη τη sandstone.

.
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, gsir said:

Screenshot_2024-02-06-09-20-29-06_fc704e6b13c4fb26bf5e411f75da84f2.thumb.jpg.47b528bd9d122bb54ffb73a0f5b1d3e9.jpg

Μου αρέσει πολύ. Το haptic feedback είναι εξαιρετικό. 

Selfie κάμερα. Υπερβολικό post processing. 

Ζητώ συγγνώμη για τις σκόρπιες παρατηρήσεις παιδιά

Να αναφέρω και για τη sandstone θήκη η οποία είναι εξαιρετική με πολύ καλό grip. Στο πράσινο κινητό ούτε κρύο ούτε ζέστη

τα buds τα δουλεψες.?? πως  σου φανηκαν..!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Με ημερομηνία παράδοσης 27/2 μου είπαν σήμερα πως το έστειλαν!

Σε ποσες μερες θα το έχω?

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, marlboro man said:

Με ημερομηνία παράδοσης 27/2 μου είπαν σήμερα πως το έστειλαν!

Σε ποσες μερες θα το έχω?

Και γω με 27/2 έλαβα το ίδιο mail. Μόλις ενεργοποιηθεί το tracking φαντάζομαι θα έχουμε καλύτερη εικόνα.
Έχω κάνει 6-7 παραγγελίες από Oneplus.. με βάση την εμπειρία μου δεν υπάρχει περίπτωση να μην το πάρουμε νωρίτερα.
1 εβδομάδα το πολύ πιστεύω εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Το tracking είναι ενεργό ήδη, λογικά σε όλους εμάς που λάβαμε το mail σήμερα δημιουργήθηκε την Παρασκευή το tracking, αν παραλάβει τα δέματα η DHL σήμερα ίσως να το έχουμε και Παρασκευή ή πρώτες μέρες της επόμενης εβδομάδας στα χέρια μας.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, marlboro man said:

Με ημερομηνία παράδοσης 27/2 μου είπαν σήμερα πως το έστειλαν!

Σε ποσες μερες θα το έχω?

Αν έβαλες express σε 2 μέρες θα το έχεις . Αν έβαλες απλή αποστολή 5-6 μερες

μεχρι ποτε θα ισχυει η εκτπωσει με το δωρο παιδια.? 

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, GPdrama said:

Αν έχεις τη δυνατότητα, μια φώτο την πλάτη του (πράσινου) κινητού με περασμένη τη sandstone.

IMG20240206171845.thumb.jpg.58499617da6b515b03bf77e7921ecb4b.jpg

 

IMG20240206171833.thumb.jpg.a76451bb679c9dab1223bc0f97ed4d08.jpg

7 ώρες πριν, STATYSS said:

τα buds τα δουλεψες.?? πως  σου φανηκαν..!

Όχι ακόμα.

Ένα θεματακι που βρήκα είναι με τον proximity sensor. Σβήνει κανονικά το τηλέφωνο όταν το βάζεις στο αυτί αλλά δεν ανοίγει πάντα όταν το απομακρύνεις. Δοκίμασα εφαρμογή που τεσταρει του σενσορες και ο proximity sensor εκεί δουλεύει κανονικά πάντα .

Κάτι συμβαίνει με την εφαρμογή τηλεφώνου. Με κλήση viber πχ δουλεύει άψογα 

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

το ξερω οτι ειναι πολυ νωρις, αλλα απο μπαταρια εχεις βγαλει κανενα συμπερασμα;

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Screenshot_2024-02-06-18-18-42-72_0ba066473b79d6e213a1f6f52505e2ee.thumb.jpg.f22f8de5bb71e938a23cb57022c589a2.jpg

Πρώτη φόρτιση. 5g όλη μέρα σχεδόν. Συνεχείς ειδοποιήσεις από κάμερες. Παιχνίδι καθόλου. Κλήσεις λίγες. Όλα ανοιχτά.

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...